Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 23.06.24 
Кучета
   >> Ротвайлер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема страхът от гръмотевицинови  
Автор lQ (predator)
Публикувано21.05.03 19:11



имах съм едно много смело и безстрашно куче - истински свирепо същество, което обаче обелваше ушите ако тропнех с тенджера или - не дай боже - ако чуе гръм.

сега с Шаро имаме следния казус - него го е страх от всички по-силни и внезапни шумове. днес като почна да гърми се шашна и дойде да се бута при мен, а аз се правех на разсеяна. през това време Роня разбойничката ходи по терасата, лае с цяло гърло и хапе дъжда.
помислих си, че няма да е зле за Шаро ако се направя, че много се радвам на дъжда. е, излязох навън и започнах да подскачам, да викам "ура, дъжд!" и да лая. това мое действие много възхити Роня, която най-сетне прозря зрънцето разум в главата ми, но като че ли обърка Шаро. той започна да тича около мен и да скача и да маха с опашка, но в същото време беше много притеснен. гръмна два пъти докато бяхме навън, но ние с Роня така се разлаяхме, че той май си помисли, че това е нещо добро... не знам - глупаво ли съм постъпила?

според мен Шаро няма онзи генетичен, вроден и инстиктивен страх от гръмотевици. по-скоро се спича по навик. какво мислите трябва да направя, за да се отпусн по отношение на звуците?

...хайку за вълци...

Редактирано от lQ на 21.05.03 19:12.



Тема Re: страхът от гръмотевицинови [re: lQ]  
АвторGolden eyes (Нерегистриран)
Публикувано25.05.03 22:40



Освен това ми е направило впечатление че този страх се засилва с течение на годините, и за това ако можех бих го спестила на всяко куче което го е шубе....

ЩО СИ МИСЛИШ ПА ЧЕ НЕКОЙ ГО ИНТЕРЕСУВА ТЪПОТО ТИ МНЕНИЕ А?

Редактирано от @PORlL на 26.05.03 08:45.



Тема Re: страхът от гръмотевицинови [re: Golden eyes]  
Автор sundy (добрата)
Публикувано25.05.03 22:51



Страхът от гръмотевици, изстрели и други силни и резки шумове може да бъде генетичен (вроден) или придобит поради някаква причина За съжаление е много трудно да се разбере каква точно е причината за страха и дали кучето го е страх по рождение или се е наплашило при определена ситуация (напр. пиратка под опашката...). На запад предлагат една аудиокасета със записи на такива шумове (гръмотевици, изстрели, натоварено улично движение, крясъци и т.н.), която първо я пускаш тихо, след това по-силно и по-силно, докато стигнеш максимума (и съседите те застрелят) и се предполага, че този шум вече е станал като нормален фон за кучето и то не би трябвало да се впечатлява, когато го чуе Но на практика дали е така ...?Може да пробвате


.....


Тема Re: страхът от гръмотевицинови [re: sundy]  
Автор lQ (predator)
Публикувано25.05.03 23:43



благодаря ти :))))
при шаро не е наследствено и мисля, че ще се справим...

...хайку за вълци...


Тема Re: страхът от гръмотевицинови [re: Golden eyes]  
Автор lQ (predator)
Публикувано26.05.03 00:03



хъм... мисля, че това мнение не послужи на никого за нищо - аз попитах КАК ШАРО ДА СВИКНЕ С ШУМОВЕТЕ, не съм питала ДАЛИ ТРЯБВА ДА СВИКВА С ТЯХ. освен това на Шаро не му е генетично а във връзка с много други психози.

Светла, ние не се ли запознахме на изложбата на "Славия" вече?

...хайку за вълци...


Тема Re: страхът от гръмотевицинови [re: lQ]  
Автор sundy (добрата)
Публикувано26.05.03 06:44



Опитай, но пак ти казвам - нямам представа дали ще проработи Мога със сигурност да ти дам само един съвет - в никакъв случай не успокоявай кучето, щото ще реши, че щом го успокояват, значи нещо страшно наистина се случва. По-добре го занимавай с нещо, което ще му е по-интересно (ядене или игра с чорапи). Опитайте се заедно да игнорирате шума (това означава и ти да не подскачаш при всеки трясък). Ако пък се сетиш за нещо по-ефикасно и оригинално - свиркай. Успех!!!


.....


Тема Re: страхът от гръмотевицинови [re: lQ]  
АвторGolden eyes (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 18:49



СВЕТЛА ???
Това пък защо? Чудя се защо е толкова не ми влиза в работата.

П.П. казах около 48 пъти вече и все не разбирате ... нищо не ме свързва



Редактирано от @PORlL на 27.05.03 09:24.



Тема Re: страхът от гръмотевицинови [re: Golden eyes]  
Автор lQ (predator)
Публикувано26.05.03 20:45



e ne vijdam prichini za mrushtene :)
puk i kato ne kazvash koq si i 500 puti da povtorish, che nqmash golden pak nqma da fane dikish. ama karai :)

...хайку за вълци...


Тема Re: страхът от гръмотевици [re: lQ]  
АвторGolden eyes (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 18:45



Мръщенето го прави Порил, дето война ми обявил!




Тема Re: страхът от гръмотевицинови [re: sundy]  
Автор lQ (predator)
Публикувано27.05.03 19:22



като се правя на ударена и той идва да се натиска при мен, как да го игнорирам? - то се тая дали го галя или просто се е заврял в мен...
пък и роня като почне да се гърми става неукротима и търчи и лае наоколо като развалена лантерна!

...хайку за вълци...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.