Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:12 26.06.24 
Кучета
   >> Ротвайлер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема проектоправилник за развъдната дейност в НГРКнови  
Автор lQ (predator)
Публикувано15.04.03 00:09



За да бъде ДОПУСНАТ до Изпит за развъдна годност Голдън ретривърът в НГРК трябва да отговаря на следните критерии:

-да притежава родословие от клуб, членуващ във федерация призната от МФК;

-да е навършило 18 месечна възраст

-да има минимум две оценки "отличен" за мъжките, и минимум две оценки "много добър" за женските, като една от тях трябва задължително да е получена от клубен съдия;

- да е издържало изпита *КУЧЕ - ПРИДРУЖИТЕЛ* + ТЕСТ за характера (мин. 15 месечна възраст )

-да има годни за развъдна дейност тазобедрени стави ([-], [-/+], [+]) като изследването се провежда не по-рано от 15 (12)-месечна възраст на кучето в определени от развъдната комисия на НГРК ветеринарни клиники, а снимките се разчитат от определени от развъдната комисия рентгенолози.

Изпитът за развъдна годност (ИРГ) е открито проведен и с предварително обявена дата. ИРГ включва екстериорен оглед на кучето и тест на характера му.

това е суров текст - така че, да почваме да го коментираме... :)

Trust you to mention IQ, everyone knows that's the longest word you can spell.

МИСЛА ЧЕ ТОВА СА ПРЕКРАСНИ ПРАВИЛА

ЕТО И КОЕ ЩЕ СЕ СМЯТА ЗА ПОРОК ПРИ ИЗПИТИТЕ ЗА РАЗВЪДНА ГОДНОСТ:
1. липса на тестис/и при мъжките кучета
2. липса на един или повече зъби (или макс 1 или 2 зъба).
3. захапка различна от *НОЖИЦА*
4. отклонение от стандарта за размера в холката на кучето с повече от 1.5 см за горна граница (без възможност за отклонение от долната граница)
5. светли, жълти или разноцветни очи
6. ентропия или ектропия на очите
7. слабо изразен полов диморфизъм
8. страхливи или агресивни кучета
9. цвят на козината различен от допустимия в стандарта

- при степен на тазобедрена дисплазия HD ([-/+], [+]) на единия от партньорите не може да бъде ползвано куче за развъдна дейност със степен на HD различна от [-]

- При липса на зъби у единия от партньорите, другото куче задължително трябва да е с пълен брой зъби.

-
айре...почва се:))))

Издържалите ИРГ кучета могат да дават поколение след навършване на 20 мес. за женските и 24 мес. за мъжките.

- 9 години крайна възраст за заплождане на женското куче
- без ограничение за мъжките кучета


Редактирано от @PORlL на 16.04.03 10:32.



Тема Q:нови [re: lQ]  
Автор lQ (predator)
Публикувано15.04.03 19:07



слабо изразен полов диморфизъм?
че той силно ли е изразен при голдъните? ще трябва да обясниш.

Trust you to mention IQ, everyone knows that's the longest word you can spell.


Тема толкознови [re: lQ]  
Автор @PORlLМодератор (gotenoto)
Публикувано16.04.03 08:48



вече ти обясних. ако разгледаш повечко кучета ще видиш че момичетата са си МОМИЧЕТА а момчетата - МОМЧЕТА. и то отдалеч и без да поглеждаш за какво става дума под опашката... освен това за всички бъдещи собственици на *хермафродитни* форми на кучета: ТАА СЛУЧКА Е РЯДКО СРЕЩАНА ОСВЕН АКО НЕ Е СЪВСЕМ ИЗПУСНАТ КРАЯ В РАЗВЪЖДАНЕТО НА ПОРОДАТА... освен ако не си решим че искаме да уеднаквим породата по екстериор независимо от пола:)))

KOLKOTO - ТОЛКОВА


Тема за КРАСЕНнови [re: lQ]  
Автор @PORlLМодератор (gotenoto)
Публикувано16.04.03 08:55



нещо не намирам възраженията ти срещу правилата...щото по телефона вчера ми се стори че спомена че имаш забележки...давай ги. но обаче: АРГУМЕНТИРАНО а не просто тип *тва не е ли малко прекалено*. щото в развъждането на расови кучета НИЩО НЕ Е ПРЕКАЛЕНО КОГАТО СТАВА ВЪПРОС ДА СЕ ИЗБЯГНАТ ПОРОЦИТЕ В ПОРОДАТА... и са да знаете - ЛИПСИТЕ НА КАЧЕСТВА, ОРГАНИ и др. ПОРОДНИ БЕЛЕЗИ СА ПОРОЦИ. ОТКЛОНЕНИЯТА(различен вид, а не ЛИПСА ) от качествата и ВИДА НА ОРГАНИТЕ - ето на това се казва НЕДОСТАТЪК...

KOLKOTO - ТОЛКОВА


Тема Re: за КРАСЕНнови [re: @PORlL]  
Автор Kpaceн (mysterious)
Публикувано16.04.03 11:43



Така е, ама не бях прочел внимателно корекциите от твоя страна... Сега, като ги минах 5-6 пъти, вече не мисля, че имам някакви забележки... Значи, ако съм разбрал правилно - при липса на зъби у единия от партньорите, другият задължително трябва да е "пълнозъбест" , нали така?

Иначе за пороците и недостатъците съм съгласен... и с останалите условия. Засега толкова... ако все пак ми хрумне някаква луда идея - ще пиша пак. Айре



НАЙ-ДОБРЕ Е ДА НЕ СЕ ДОПУСКАТ ЖИВОТНИ С ЛИПСВАЩИ ЗЪБИ ДА ДАВАТ ПОКОЛЕНИЕ ИЗОБЩО. ТВА Е ИГРА С ДЯВОЛА. ДНЕШНИТЕ ЛАЙНА ЩЕ НИ СЕ ИЗСИПЯТ СТОКРАТНО УГОЛЕМЕНИ И СМЪРДЯЩИ В НЯКОЙ БЪДЕЩ ПРЕКРАСЕН ДЕН. И ТВА ЩОТО НЕ СИ ИМАЛ СИЛА ДА ЗАПОЧНЕШ *НА ЧИСТО*... ЧАКАМ ВСЕ ПАК ДОВОДА ТИ ЗА ТВА КУЧЕТА БЕЗ ЗЪБИ ДА ДАВАТ ПОКОЛЕНИЕ. ЩОТО АКО НЕМАШ ДОВОДИ НЕ РАЗВЪЖДАМЕ С БЕЗЗЪБИ.

Редактирано от @PORlL на 16.04.03 13:28.



Тема Re: за КРАСЕНнови [re: Kpaceн]  
Автор Kpaceн (mysterious)
Публикувано16.04.03 14:50



Баси, Пориле, пиши отделни постинги, че докато разбера че си писал...
Както и да е - нямам конкретни доводи, ама гледам, че и ти така си писал - ако единият е с липса на зъби, другият задължително да си ги има всичките... или бъркам?
Отдавна съм учил генетика и не си спомням как там се развиваха нещата - дали това рецидивира или не.

Иначе се порових из разни чуждоземни сайтове и там хората разрешават единия от родителите да е слипсващи зъби. Все пак личното ми мнение е, че е КРАЙНО НЕЖЕЛАТЕЛНО да има такива случаи. Най-добре си е и двамата да са си ОК по всички изисквания на стандарта. А какво мислят другите? Ако всички сте затова, кучета с липсващи зъби да не се допускат до разплод - гласувам с двете си "леви" ръце.



ИСТИНАТА Е ЧЕ СМЕ В ПРАВОТО СИ КАТО КЛУБ ДА РЕШИМЕ КАК ДА СТАНЕ...АКО ИСКАМЕ ДА СМЕ КАТО СИЧКИ ДРУГИ ПО СВЕТА...ДОБРЕ. АКО ИСКАМЕ ДА СМЕ ПО-ДОБРИ И ДА НЕ ДОПУСКАМЕ ТОВА БЕЗЗЪБИЕ В РАЗВЪДНАТА ДЕЙНОСТ - ОЩЕ ПО-ДОБРЕ. И ДА - РЕЦИДИВИРА. И СЕ УСИЛВА В ПОКОЛЕНИЯТА. И ПОЧВАТ ДА ИЗЧЕЗВАТ ВСЕ ПОВЕЧЕ ЗЪБИ ПРИ ТАКИВА КОМПРОМИСИ...ТВА Е. НЕКА ПА НИЕ ДА СТАНЕМ ЕДИНСТВЕНИЯ КЛУБ В СВЕТА ДЕТО ЩЕ РАЗВЪЖДА САМО С КУЧЕТА С ПЪЛЕН БРОЙ ЗЪБИ. ДА ВИДИМ ПА КВО ШЕ НИ СТАНЕ.

Редактирано от @PORlL на 16.04.03 15:19.



Тема Re: проектоправилник за развъдната дейност в НГРКнови [re: lQ]  
Авторивa (Нерегистриран)
Публикувано16.04.03 17:02



Относно правилника (най-общо) личното ми мнение е:

основното право и основното задължение на всеки киноложки клуб в България е да спазва устава и правилниците на БРФК(съответно на МФК)- без да ги опростява и без да ги утежнява. А иначе в собствения си развъдник всеки може да поставя каквито прецени изисквания. И ако един ден някой от нас успее да селекционира перфектното куче всички ще бъдем много горди с него.
В киноложкия клуб,обаче могат да важат ЕДИНСТВЕНО и САМО правилата на
МФК.

Останалото ще го запазя за обсъжданията "in real life"

MAЛКО НЕ СИ ДОРАЗБРАЛА НЕЩАТА...ДА УПРОСТЯВА КЛУБЪТ НАИСТИНА НЯМА ПРАВО НО ИМА А-Б-С-О-Л-Ю-Т-Н-О-Т-О ПРАВО ДА УСЛОЖНЯВА ПРАВИЛАТА В ИМЕТО НА ДОБРУВАНЕТО НА ЕДНА ПОРОДА. И ЗАТОВА Е КЛУБЪТ - ИМЕННО ДА НЕ МОЖЕ ВСЕКИ ДА СИ ПОСТАВЯ ОНЕЗИ ИЗИСКВАНИЯ КОИТО *ТОЙ СИ ПРЕЦЕНИ*. ТИ МАЙ СЪВСЕМ СИ ОБЪРКАНА НА ТЕМА КУЧЕТА. И МАЙ ОБИЧАШ ДА СПОРИШ ЕЙ ТАКА ЗАРАДИ СПОРТА.

Редактирано от @PORlL на 17.04.03 08:52.



Тема Re:нови [re: ивa]  
Автор lQ (predator)
Публикувано16.04.03 17:18



мдам. това е ЛИЧНОТО ти мнение.

в един киноложки клуб могат да важат ЕДИНСТВЕНО и САМО точно квито си поискат неговите членове правила, стига да са съобразени с правилата на МФК и БРФК.

Trust you to mention IQ, everyone knows that's the longest word you can spell.


Тема Re:нови [re: lQ]  
Авторивa (Нерегистриран)
Публикувано16.04.03 17:47



ТИ СМЯТАШ, ЧЕ КАЗА НЕЩО ПО-РАЗЛИЧНО ОТ МЕН ЛИ?



Тема Re: проектоправилник за развъдната дейност в НГРКнови [re: lQ]  
Автор BenyB (Пролетна)
Публикувано16.04.03 19:22



Нямам особени забележки.По-скоро няколко въпроса-в какво ще се състои изпита КУЧЕ-ПРИДРУЖИТЕЛ и теста за характера?
Защо промени първоначалния вариант за тазобедрената дисплазия-какво означава степен на дисплазия HD ([-/+], [+]) ?Защо не приемем ,че в разплод ще се допускат само кучета с годни тазобедрени стави? -; +/- и + са все степени на ТД които позволяват на кучето да дава поколение.
Моето мнение е да не се допускат до разплод кучета с липсващи зъби.толкоз.И още един въпрос-защо Ива и Красен държите на либерално отношение точно по този показател?Толкова ли е сложно да се спазва това правило?Или в България повечето кучета са с липсващи зъби?Или искате да се народят такива?

ПОНЕ ПРИ ИВА НЕЩАТА СА ЯСНИ. РОДИЛО И СЕ Е КУЧЕ БЕЗ ЗЪБИ И КРАЙ СВЕТЪТ ЩЕ СЕ СРУТИ АКО СЕГА НЕ ВЛЕЗЕ В РАЗПЛОДА ИЛИ ПЪК ОБЯВИМ КУЧКАТА И ЗА *ДЕФЕКТНА*. Е ЗА НЕЙНО УСПОКОЕНИЕ АЗ НЕМА ДА ИМАМ НИЩО ПРОТИВ КУЧКАТА И ДОКАТО НЕ СЕ ОКАЖЕ ЧЕ ДАВА ТЕЗИ ПРОБЛЕМИ ОТ ПОНЕ ТРИМА МЪЖКИ С ПЪЛНО СЪЗЪБИЕ. ДОСЕГА ИМА ЕДНА ЧЕРНА ТОЧКА. ЕСТЕСТВЕНО ЩЕ ТРЯБВА ОТТУК НАСЕТНЕ ДА СИ СЕ ЯВИ НА ИЗПИТ С КУЧКАТА СИ(НИЩО ЧЕ Е РАЖДАЛА ВЕЧЕ) И ДА Я СНИМАТ ЗА ТД И СИЧКИТЕ НЕЩА ДЕТО СМЕ СИ ГИ НАМИСЛИЛИ. А ЗА КРАСЕН...ЗА НЕГО НЕ ЗНАМ...МОЖЕ ПРОСТО ДА ИСКА ДА Е СОЛИДАРЕН. ИДЕЯ НЯМАМ. ВСЕ ПАК ПО-НАГОРЕ КАЗА ЧЕ Е * ЗА ТЕЖКИТЕ ПРАВИЛА* МИСЛА.

Редактирано от @PORlL на 17.04.03 09:04.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.