Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 28.09.24 
Кучета
   >> Ротвайлер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема един нов постингнови  
Автор golden (24 карата)
Публикувано20.12.02 15:16



Знам,че има цяла тема за дресурата,но предлагам тук да питаме конкретни неща,на които PORIL да бьде така любезен да отговори!Започвам пьрва!
Моето куче сяда и ляга по команда с и без повод,НО....Ако пробвам да направя това което искат при Шуцхунда-както вьрвим да кажа седни и да продьлжа без да поглеждам тя не сяда веднага.Трябва да кажа седни,да изчакам няколко секунди,за да започне да сяда и тогава няма проблем-нито трьгва след мен,нито става,стои си колкото трябва и ме чака да се вьрна!Сьщото е и с командата легни!Не те моля да ми кажеш нещо от сорта:"тренирайте по-сериозно командите".Това може да го каже всеки.Ти си професионалист и те моля за конкретен сьвет,някоя хитрост,тьнкост,нещо доказано в практиката...!



Тема Re: сяданенови [re: golden]  
Автор @PORlLМодератор (gotenoto)
Публикувано20.12.02 15:47



когато едно куче е научило ГРЕШНО (в случая БАВНО) да изпълнява дадена команда имаме класически случай на ПОГРЕШНА дресура:) ... аз от тук насетне бих тренирал с кучето БЪРЗО сядане. важна е и интонацията. трябва ВИНАГИ да е една и съща : без молене умилкване или квото се сетиш друго. опитай следното: отначало НА МЯСТО - ВИНАГИ след подаване на командата натискай крупата на кучето надолу докато си удари задника в земята - категорично и без да му даваш възможност да се измъква. и ВИНАГИ първо КОМАНДАТА после КОРЕКЦИЯТА с ръка!като почне да сяда на място започни същото и в движение - без да забавяш темпото и без да се озърташ. така до две седмици ТРЯБВА да сяда коректно. и най-важното : ПОХВАЛА ако направи нещата както трябва, ама ЯКО хвалене. ако не ще да сяда те чакам тука на място да покажа и да накажа. айре:)

...животът е занаятие самотно...


Тема Re: командата *НАПРЕД*нови [re: golden]  
Автор @PORlLМодератор (gotenoto)
Публикувано20.12.02 16:01



пиша ти тук @Голден щото не му е там местото...та значи : има няколко начина. ето ти един доказал ефективността си.

предпоставка е кучето да знае да ЛЯГА(от 1 команда) и да ИСКА да апортира....ти не би трябвало да имаш проблем с твоето куче.

значи е така: СЕДНИ на кучето - ти на 5 метра напред с ЛЮБИМАТА МУ ИГРАЧКА - връщане и команда ДОНЕСИ(показваш посоката с ръка изпъната напред). така много пъти(1 седмица всеки ден по 10 - 15 мин и отдалечаваш предмета до 20 - 30 крачки).
когато почне да изпълнява ВИНАГИ отиваш напред НО НЕ ОСТАВЯШ предмета а САМО СЕ ПРАВИШ ЧЕ СИ ГО ОСТАВИЛА. правиш 2- 3 крачки и командваш НАПРЕД с показване на посоката с ръка. когато отиде ТАМ КЪДЕТО ТРЯБВА ДА Е ИГРАЧКАТА НО НЕ Е се направи че я намираш в тревата, даваш му я и ВЕДНАГА много игра и похвала. така кучето научава: ТИЧАМ НА МАЙКА СИ И ТАМ МЕ ЧАКА ИГРАЧКАТА ДОРИ И ДА НЕ Я НАМЕРЯ ВЕДНАГА...и така един месец поне. после е лесната част...когато кучето е на хоризонта подаваш команда ЛЕГНИ. то ляга а ти събираш овациите. аре.

...животът е занаятие самотно...


Тема Re: сяданенови [re: @PORlL]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано20.12.02 21:47



Мерси много и за двта изчерпателни отговора!Това вече е нещо!Утре ще пробвам и ще видим какво ще стане!За хваленето-хваля я ,даже като учим нещо ново й давам и лакомство-има едни на педигри изглеждат като бисквитени лентички и миришат на бекон-страшно си пада по тях.Винаги й давам за награда нещо,което няма нищо общо с обичайната й храна.Има си любима топка-така че и за командата НАПРЕД сме готови.Като започна ще те питам пак в движение!
За храненето-моята никак не обича суха храна-пробвала сьм с роял канин,педигри,еукануба и др-яде но с голям зор и нежелание.Предпочита си коаклите момичето и това е!Имаче напролет и наесен и давам бирена мач и редувам с геритамин.Като малка дьлго и давах калции-от този който и ти препорьчваш!Та какво мислиш за храненето?



Тема Re: командата *НАПРЕД*нови [re: @PORlL]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано20.12.02 21:50



Едно леко уточнение:когато се направя,че оставям топката пишеш да направя 2-3 крачки т.е.имаш в предвид да отида пак до кучето или..?



Тема Re: хранененови [re: golden]  
Автор @PORlLМодератор (gotenoto)
Публикувано21.12.02 01:18



за храненето: винаги съм казвал че някои кучета оцеляват ВЪПРЕКИ любовта на стопаните си ... отврат разкладка - кокали. нищо лично просто тва е кофти за кучето което е МЕСО а не КОКАЛО - ядно все пак:)))))

а за наградата: бисквити и гранули като правило не се употребяват (кучето дъвчи). най-често се ползва качествен кре(н)мвирш нарязан надълго на четири и после на по 1 см. е така.

...животът е занаятие самотно...


Тема Re: командата *НАПРЕД*нови [re: golden]  
Автор @PORlLМодератор (gotenoto)
Публикувано21.12.02 01:19



връщаш се при него и командваш НАПРЕД - това съм имал предвид.

...животът е занаятие самотно...


Тема Re: хранененови [re: @PORlL]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано21.12.02 16:03



т.е идеята е кучето да НЕ дужче наградата,така ли?в началото изпозвах кремвирп обаче тои много цапа.слагам го нарязан ж найлонов плик и така в джоба, но от топлината на тялото направо се "размазва",да не гожорим че всички улични песове "много ме харесват" защото им мириша на салам.
аз тези награди на моята и ги режа на малки парчета и тя директно ги гьлта.а за кокалите-те са с доста месо по тях и тя обира месото,кото почти не яде от кокьла!виж доберманьт направо им разказваше играта на кокалите!



Тема Re: командата *НАПРЕД*нови [re: @PORlL]  
Автор golden (24 карата)
Публикувано21.12.02 16:04



ок-мерси и sorry за грешките,но рьцете ми са пьлни!



Тема Re: хранененови [re: golden]  
Автор @PORlLМодератор (gotenoto)
Публикувано21.12.02 18:10



кремвирПа не се дърВи Ж найлонов плик ... сслага се в специално и само за това служеща ХЮМНЕТКА на кръста:) ... и казах КРЕМВИРП а не сурогат от соя и други размазващи се примеси:)))

...животът е занаятие самотно...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.