Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:04 05.06.24 
Кучета
   >> Ротвайлер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема за новите разпоредбинови  
Автор ГpaxчeМодератор (СУпичка)
Публикувано21.08.02 14:32



хм ... от една страна съм съгласна, че е редно за куче да се плаща нещо в повече - има резон в това, нооооооооооо .... защо пак едни са прецакани а други - свинстват на воля? Защо не плащат онези дето си хвърлят боклука през балкона, изсипват пепелниците през прозорците, люпят семки по входовете, хвълят обелки от вафли, шоколади, пластмасови кофички и чашки от кафета... и т.н. и т.н.

какви са тия глупости, които чета навсякъде по вестниците - че кучетата пикаели във входа? Че кое домашно куче пиекае във входа? Няма такова! Нали това е едно от основните неща, на които се научават - да вършат работата навън.

А за голямата нужда навън ще кажа следното - животните в природата си вършат работата точно така... това е тор и в нея няма нищо страшно и неестествено. Трябва ли да задължават горските да тичат след лисиците и мечките с пликчета?
Виж всички наелони и пластмаси изхвъляни безразборно навсякъде - трябват им стотици години да изчезнат. Те са продукт на химията - отровни и вредни.
Но както винаги някои хора виждат треската в чуждото око, но не и гредата в собственото. Защото трябва да има виновни, но виновни ли са кучетата затова, че е толкова мръсно. Абсолютно - не!

I did it!!!

Редактирано от Гpaxчe на 21.08.02 14:34.



Тема Re: за новите разпоредбинови [re: Гpaxчe]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано21.08.02 15:47



Права си, ама само за това, че е много мръсно и, че са виновни всички, а не само собствениците на кучета. Напълно съм на мнение, че ако куче се изака на тротоара, на детската площадка, на улицата и тн. стопанинът трябва да си събере изпражненията. Работя в Лозенец, на може би най-осраната от кучета улица и ми се е случвало много пъти да настъпя кучешко лайно. Ами чувството изобщо не е приятно. А и за колегите ми също. Влизайки на работното си място да оставям лайняни, смрадливи следи. След това трябва да си мия обувките, и лайната, които са се разнесли на всякъде. Във парка под дърветата вече е друга тема. Там е тор наистина.






Тема Re: за новите разпоредбинови [re: Cherepaha]  
АвторДorи (Нерегистриран)
Публикувано25.08.02 12:42



Съгласна съм и с двамата. В западните страни например чувала съм за Дания, че на входа на всеки парк има апарат за найлонови торбички за събиране на кучешките фекалии. При нас това не би подействало, защото ще ги оберат за нула време. Но пък не е проблем всеки стопанин на куче да си носи такава торбичка в джоба. Случвало ми се е веднъх да постъпя така, когато кучето ми направи беля на центъра пред една от банките (Голям резил!!!). Тогава извадих торбичката, която си бях приготвила за хляб, събрах купчинката, обърнах торбичката обратно и я хвърлих в най-близкия кош. Нямаше как да постъпя другояче - обикновено моя дивак ходи по нужда в най-затънтените храсталаци, но случват се и такива моменти Но кучетата съвсем не са най-големите замърсители, нали?



Тема охохооо има и ощенови [re: Гpaxчe]  
Автор ГpaxчeМодератор (СУпичка)
Публикувано27.08.02 10:11



гениални идеи - значи всички кучета на повод и то обезателно с НАМОРДНИК ... а това защо? имам две големи кучета и до днешния ден те не се ухапали никого, ама никого ... кому е нужен този тормоз? Тези неща могат да ги измислят само хора, които никога не са гледали кучета!

нататъка - не може повече от 2 кучета /това да не ви е ферма???/ ахахааа - а какво настава, ако кучето ти е женско и роди 5 кученца? Пълна недомислица...

Щяло да има специални алеи за кучета, супер ама аз като живея в Люлин ако тая алея е на 4 километра от нас /защото чак там има парк/, дали всяка сутрин ще ходя до там като гламава?

Да вземат да дойдат на себе си тия наще глупаци, защото така не може ...

I did it!!!


Тема мисля синови [re: Гpaxчe]  
Автор ГpaxчeМодератор (СУпичка)
Публикувано28.08.02 10:38



вчера се замислих и си казах, че нито каишки, нито намордници ще помогнат, когато един стопанин е безотговорен - това е просто въпрос на култура и възпитание. Затова вместо да пишат от глупави по-глупави наредби, да вземат и да впишат там нещо от сорта
"Всеки собственик на куче е длъжен да преценява необходимостта от употребата на повод и намордник при кучето си, тъй като носи пряка отговорност /съдебна и материална/ за всички настъпили усложнение в следствие на неправилната му преценка."
Защото по моите скромни наблюдения, проблемът на българите започва и свършва с едно - липсата на отговорност.

I did it!!!


Тема Re: за новите разпоредби [re: Гpaxчe]  
Авторbenyb (Нерегистриран)
Публикувано27.09.02 22:45



kazete kakvo tochno glasi naredbata ako moze-az ziveia v Plovdiv i ne sam chula nisto-interesno mi e ,tuk samo zabraniha da se puskat kuchetata ot kaiska v gradskata gradina,koeto da rechem ne e loso,zastoto mogat da izplasat niakoe dete.kakvo sa "naredili " v sofia



Тема Re: за новите разпоредбинови [re: benyb]  
Автор ГpaxчeМодератор (от кривата нива)
Публикувано10.10.02 14:59



ами да ти кажа, по друга не по-малко силна българска традиция правилата се издават не за да се спазват а за да плашат гаргите - наиздадоха един куп глупави правила, но некой неги контролира ... това е нещо като игра на сляпа баба или още по-точно отбиване на номер. Жалка история - управляват ни жалки хора с жалки възможности ...

всичко, което правят е една пълна недомислица

Зеленчуци, който не яде ...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.