Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:32 28.06.24 
Кучета
   >> Ротвайлер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Просветете непросветенитенови  
Автор Cherepaha ()
Публикувано26.07.02 11:11



Решил съм да си взимам куче. Най-вероятно ще е доберман. Малкото куче има ли нужди от постоянни грижи и наблюдение? Може ли да бъде оставяно само в къщи, тъй като през деня съм на работа и ще трябва да седи само?

Можете ли да ми кажете основните неща, които трябва да знам. Като ваксинация, хранене (по-колко), извеждане на разходка (колко пъти дневно), подрязване на уши, КАК да го науча да не пикае и ака в къщи и тн.



Тема Забравихнови [re: Cherepaha]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано26.07.02 11:32



От къде мога да си купя и колко струва?






Тема Re: Просветете непросветенитенови [re: Cherepaha]  
АвторДorи (Нерегистриран)
Публикувано28.07.02 09:55



Първо си помисли преди да си вземеш доберман - не са лесни кучета. Изискват много движение. Малкото кученце не бива да бъде оставяно само, защото прави доста поразии. Моят доберман докато като беше малък (аз бях цял ден на работа) изгриза балатума, тапетите, дамаската на дивана, ъглите на вратите и др. Трудно е да се научи да ходи по нужда на едно определено място (и в момента имам малко доберманче на 2 месеца) докато порасне достатъчно. Най- добре е да се извежда често навън след всяко ядене и след ставане от сън - тогава задължително ходят по нужда (но не само тогава). Ако ще вземаш малко куче, ще трябва да се примириш с локвичките и купчинките в къщи. Ако имаш коридор с теракота, където до оставиш кученцето докато те няма, така е най-удобно за почистване. Иначе се прави трикратна ваксинация, за да се затвърди имунитета: първа ваксина за 1-2 болести на 40-45 дни, след 2 седмици следващата и след още две последната за най-много болести, в които се включва и бяс. Избери си добър ветеринар, той ще ти направи подходяща схема за ваксинация. За храненето: малкото кученце трябва да яде по 4-5 пъти на ден най-добре храна за малки кученца, но ако си на работа и нямаш възможност остава 2-кратно хранене или най-добре му оставяш пълна купичка с гранули да се храни на воля докато те няма. Цената не е много висока, защото в момента не са на мода, освен ако не искаш доберман със супер родословие, което според мен е напълно излишно. Успех при избора на кученце!



Тема Re: Просветете непросветенитенови [re: Cherepaha]  
Автор ГpaxчeМодератор (СУпичка)
Публикувано29.07.02 09:25



здравей Черепаха,

много се радвам да те видя отново в клуба.
Писах ти в петък, но сървърът се срина и писанието ми отиде на куку... един какво си...

Първо много е важно в какво живееш. В смисъл, че ако живееш в къща ще ти е разбира се по-лесно да го оставяш сам. Но малкото пале - т.е. от 3 до 7-8 месеца трудно ще издържа абсолютно само по 8-10 часа. Ако има кой да идва поне два пъти през това време и да му прави компания за по 15 мин. като храни /защото малкото яде по 4 пъти на ден/ то тогава нещата не са толкова лоши.

Разбира се, трябва да знаеш, че първата година е много трудна, но ти няма да я усетиш защото ще бъдеш влюбен до уши в този сладур и ще се чувстваш готов заради него да отидеш и до луната. Любовта към кучето е нещо съвсем различно, защото то е същество, което те обича безусловно, абсолютно, истински и завинаги, и всеки човек много силно усеща това.

Пък и като измине тази една година ти ще имаш до себе си един прекрасен и верен другар, с който много ще се гордееш.

За оставяннето в къщи - просто трябва да направиш една удобна постелка на закътано място в коридора /в никакъв случай спалня, хол/, махаш всички килими и черджета и му пушкаш радиото - човушкия глас успокойва самотната душа. Има и още много неща, за които мога да ти говоря по темата, но ти само попитай ... аз съм си тук...

За кученце, точно в момента има няколко кучила, дори в клуба има обяви. Ако имаш затруднение пиши ми една бележка - ще измислим нещо умно.


I did it!!!


Тема Re: Просветете непросветенитенови [re: Гpaxчe]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано29.07.02 10:06



Чувал съм, че мъжките били по-лесни за гледане и не създавали толкова проблеми, като женските. Вярно ли е? Да си търся ли мъжко?





Тема Re: Просветете непросветенитенови [re: Гpaxчe]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано29.07.02 11:21



Имам и друг въпрос. Какво мислиш за рязането на ушите? Да се мъчи животното за да изглежда по-добре, като на самото добиче му е все тая как изглежда.






Тема Re: Просветете непросветенитенови [re: Cherepaha]  
Автор ГpaxчeМодератор (СУпичка)
Публикувано29.07.02 11:40



всъщност смея да кажа, че май е наобратното ... женските се гледат по-лесно с изключение на 2 месеца в годината, когато са разгонени - тогова и на стопанина му се разгонва фамилията, женските са по-послушни, по-кротки, по-разбрани, по-чувствителни.

но да имаш мъжки доберман е просто класика - той е по-самоуверен, по- достоен, по-динамичен, по-себеотдаден за стопанина, по-привързан към своя водач.

разликата при мъжете и жените хора и мъжете и жените добермани не е голяма , качествата са горе-долу същите все едно да имаш приятел мъж или приятелка жена.

ако научиш мъжкаря на подчинение, изградиш отлична дисциплина не би трябвало да имаш големи проблеми с неговото гледане.

основните проблеми при мъжките са - търчането по разгонени кучки и бой с другите кучета. Но и двата можеш да ги пребориш чрез възпитание.

куперането - за кучето не носи нищо хубаво освен интерфейс , така, че ако прецениш, че можеш да живееш без кучето ти да има вирнати уши хич не ги режи ... пък и знаеш ли, това си има добра страна. Всички ще възприемат твоето куче много по-положително защото ще изглежда много по-симпатично.

I did it!!!


Тема Re: Просветете непросветенитенови [re: Дorи]  
Автор ГpaxчeМодератор (СУпичка)
Публикувано29.07.02 11:40



боже Доги, ти си майка героиня ... , как се справяш?

I did it!!!


Тема Re: Просветете непросветенитенови [re: Cherepaha]  
АвторДorи (Нерегистриран)
Публикувано17.08.02 17:43



Това е въпрос, който се решава от стопанина. Ако кученцето ти харесва така както е (а тя е страхотна!), няма причина да го мъчиш. Моята също изглеждаше добре до скоро, но сега ушите й започнаха да се изправят в основата и не са напълно клепнали и плътно прилепени към бузите, както би трябвало да бъдат, ако не са купирани. На 20.08. ще навърши три месеца и ще трябва да взема съдбоносното решение, докато не е станало прекалено късно. Не знам какво да правя!



Тема Re: Просветете непросветенитенови [re: Дorи]  
Автор Cherepaha ()
Публикувано19.08.02 10:10



Аз може би ще ги режа все пак. Мойто добиче навършва 3 месеца на 28 вгуст. До кога най-късно трябва да се купират??? И мен ме е страх да не изпусна момента? Или е много рано още?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.