Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:43 26.06.24 
Кучета
   >> Ротвайлер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема с куче на път ...нови  
Автор ГpaxчeМодератор (СУпичка)
Публикувано31.07.02 15:19



да имаш куче често е сложна работа, особено като трябва да заминеш на почивка ... някой трябва да го гледа. Но често няма кой ...

Остава ни една възможност да го вземем с нас. Ето някои особености на превоза на куче /с размерите на добермана/.

Общи принципи: нахранете кучето си най-късно 3 часа преди път. Ако е с пълен корем на пътя ще започне да повръща. Затова пък добре го напоете! Жаждата много ще го мъчи.

С кола: Кучетата като цяло бързо свикват с пътуването в кола, дори започва да им харесва. Най-добре ще е да имате комби, но дори да нямате постелете нещо на местото, където кучето ще легне за да не ви се набие тапицерията с косми. когато кучето се качи отворето му прозореца, защото то отчаяно се нуждае от въздух. Дори и да го брули вятъра, това няма да му пречи много. Но внимавайте да не изкочи от прозореца. Спирайте на всеки час път и му давайте възможност да се поразтъпче, дате му вода. Галете го, говорете му ако нещо много се разшава.
Никаго не оставяйте кучето само в колата с плътно затворени прозорци - ще го удушите или ще получи топлинен удар.

С влак: за мое учудване кучетата пътуват доста спокойно във влака с личен паспорт, намордник и 1/2 билет. Излишно е да ви казвам, че тръгването в най-натовареното време ще бъде голяма грешка. Няма да има къде да се заврете, някой постоянно ще настъпва кучето, то самото ще се побърка. Препоръка от мен: за по-далече вземете нощния влак. Отидете по-раничко и влезте първи в купе без запачени места. След това няма да имате проблеми -и да врезне някой, той ще бъде фен на доберманите.

Със самолет: тук положението е ясно - пътуване само в клетка в багажното отделение. Изобщо за кучето подобно пътуване е като кошмарно преживяване, особено ако е по-младо и нервно.

I did it!!!


Тема Re: с куче на път ...нови [re: Гpaxчe]  
Авторdoggy (Нерегистриран)
Публикувано05.08.02 11:41



Здравей Грахче,

Смятам да пътувам със кучето си първо със самолет, а след това със влак. За самолета зная, че ще бъде превозван във багажното, но никога не съм правила подобно пътуване, така че всеки един съвет от теб ми е особено важен. За влака ме информираха, че кучето ще трябва да стои в багажното ( струва ми се един от последните вагони), но ми се струва, че това крие големи рискове - например (може и само така да ми се струва) загуба на кучето ми. А кучето ми е на 1,7 години.
Всяка информация ми е от особено значение, защото в много скоро време ще пътувам - до 1-2 седмици.
Предварително благодаря,
doggy



Тема Re: с куче на път ... [re: doggy]  
Автор ГpaxчeМодератор (СУпичка)
Публикувано05.08.02 12:14



Здравей ... ще ти кажа веднага как стоят нещата със самолетното пътуване, а за влака трябва да направя още една -две консултации, но нали става дума за България?!

За да транпортирате кучето си със самолет задължително трябва да имате клетка и валиден паспорт. Кучето се траспортира в багажното отделение, като единствено изключение се прави за малките породи кучета, които обаче също се транспортират в клетка макар и при стопаните си.

Резервацията за подобно пътуване се прави предварително, изпраща се искане към авиокомпанията - превозвач, на което тя трябва да отговори с потвърждение. Стойността на превоза на кучето е 1% на килограм от теглото на кучето от стойността на билета на собственика. Т.е. ако вашия билет струва 100 долара а кучето ви тежи 40 кг. ще трябва да заплатите 40 долара за него. Сумата за транспорт се заплаща на летището преди полета.

За самото куче изискванията са същите - не на пълен стомах, но добре напоено.

I did it!!!


Тема Re: с куче на път ...нови [re: Гpaxчe]  
Авторпak aз (Нерегистриран)
Публикувано05.08.02 15:17



Здравей,

Действително става въпрос за България (за влака), а чужбина - България (за самолета). Сумата за кучето със самолета ми е вече платена - струваше ми +/-
$ 45,00, резервацията е направена преди 2 месеца, потвърждението - преди 1,3 седмица. Зная и за ваксинирането - трябва да е ваксинирано против бяс, минимално 1 месец и съответно максимално една година преди пътуването. Подготвихме му и т.нар. розов формуляр (че кучето е в отлично здраве), който трябва да заверим максимално 5 дни преди тръгването. За клетката - най-вероятно ще я купя тези дни, за да кучето ми има възможност да свикне с нея, което ще намали и стреса му (все пак ще се намира в нещо познато). Но понеже за първи път предприемам такова пътуване с кучето ми, не зная какво да направя за да то да е спокойно по време на полета - чувам, че някои им дават успокоителни. Това за храната, което ми каза, ще го спазя. Между другото - как се чувстваше твоето куче след полета? Дано в багажното отделение се отнасят внимателно със животните, а не да гледат на тях като поредният багаж. Надявам се, че и тези хора имат животни в къщи и ще дадат най-доброто от себе си.
А за във влака ще чакам с нетърпение информацията ти.
поздрави,
от мен



Тема Re: с куче на път ...нови [re: пak aз]  
Автор ГpaxчeМодератор (СУпичка)
Публикувано06.08.02 09:57



виж сега, вчера се посъветвах с ветеринарката и тя каза, че ако кучето ти е доста нервно можеш да му дадеш диазепам - по 5 мл. на 1кг. живо тегло. Това ще го успокои и ще премине пътуването лесно. Всеки случай ако полетът е дълъг около 2 часа, то няма да е голям проблем за кучето и без успокоителни.

За влака. Първо не е обезателно кучето да е в клетка, но трябва да бъде вързано и обезателно с намордник и документи. Ако кучето ти е голямо /а аз до колкото разбирам е/ то тогава за теб най-добър вариант е да вземеш нощен влак - спално купе. Няма да имаш никакви проблеми в този случай.

Но места за нощен влак се купуват предварително, така че ако имаш човек тук накарай го да ти вземе билет /за теб и за кучето/.

Това, което ще бъде най-добре и за теб и за кучето е, някой да те вземе от летището с кола и направо да те закара у дома. Помисли за този вариант, все трябва да има някакъв начин.

Но ми се струва, че без човек, който да се погрижи за нещата ти на местна почва няма да минеш, защото имаш да транспортираш и клетката????

I did it!!!


Тема Re: с куче на път ...нови [re: Гpaxчe]  
Авторпak aз (Нерегистриран)
Публикувано06.08.02 12:24



Много ти благодаря за съветите. Пътуването със самолет е действително 2,5 часа, но кучето ми е доста нервно (такова си беше още като мъничко) и за това най-вероятно за да му спестя стресови преживявания, ще му дам диазепам. За всеки случай ще се посъветвам и със ветеринарната му лекарка. За влака - мисля, че най-вероятно ще пътувам със спален вагон (предполагам, че трябва да купя и трите места). Когато аз спя, спи и кучето ми, така, че той ще бъде със сигурност тих, за да не смущава и останалите пътници.
Изобщо сега съм много по-спокойна, благодаря ти още веднъж!
Поздрави,
от мен




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.