Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:35 24.09.24 
Кучета
   >> Ротвайлер
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Доберманът е страхотеннови  
Автор Гpaxчe (вариво)
Публикувано11.06.01 13:23



От 10 години гледам добермани. Не го правя заради модата и изобщо не ми пука какво мислят другите за това. наслушала съм се на какви ли не глупости за тези кучетата, но истината е друга:
ДОБЕРМАНИТЕ СА ВЕРНИ, ДОБРИ и УМНИ
А хората говорят че:
1. Доберманът, когато стане на 5,7 и др. /спрямо версията/ години полудява - ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ. Няма дори да коментирам.
2. Доберманът е глупаво бойно куче - ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ. Това е служебно куче и служи на охрана и търсене по миризма, особено при кървава следа.
3. Доберманът е куче и трябва да живее на двора в колиба - ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ. Доберманът не може да оцелее навън. Неговото предназначение е да живее и охранява вътрешните пространства. Той никога не заема много място защото се свива и спи на своето си место и то винаги на кръгче.
4. Доберманите нападат хората без причина - ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ. Тези кучетата изобщо не се интересуват от никакви други хора, освен от стопаните си. Проблемът е, че другите хора не го разбират и се опитват да ги пипат, дърпат, викат им, замерят ги с пръчки и камъни. Това е човешката простотия ... просто не им обръщайте внимание и те никога няма да ви закачат.

Доберманите не са агресори. Напротив - те не понасят хора с агресивно поведение. Ако край вас има доберман и вие - викате, замахвате към някого или се държите предизвикателно агресивно - почти сигурно ще бъдете ухапан. Те въприемат това като свое пряко задължение - да охраняват!
Доберманът е отличен бодигард и това е функцията, за която той е направен. Не се опитвайте да го правите гладиатор или кукла за мачкане. Не става нито за едното, нито за другото.

В общи линии ... опознайте кучето за да го обикнете. И моля ви, разберете - доберманите не са кръвожадни олигофрени а едни добри приятели на хората.

важно е да се прекопава и полива редовно


Тема Re: Доберманът е страхотеннови [re: Гpaxчe]  
АвторlronMaiden (Нерегистриран)
Публикувано04.07.01 22:49



Kucheto mi e smeska m/u doberman i nemska ovcharka i vapreki che prilicha poveche na nemska ovcharka ima i dobermanski neshta v nego...
Kogato e varzan (pazi kashtata na selo) vinagi lae vsichki hora...ako ne go biahme varzali shteshe da iziade jenata kiato meri vodomerite, shtot vleze v dvora na kashtata... inache si e svoboden. Kazva se Iron i e na malko poveche ot dve godini.
Niakoi hora si misliat che shtom kucheto e goliamo, znachi zadaljitelno e agresivno i kogato Iron tragne kam niakoi gost, gostat si umira ot strah, a Iron samo go podushva i oblizva...



Тема Re: Доберманът е страхотеннови [re: Гpaxчe]  
АвторDetelin... (Нерегистриран)
Публикувано07.07.01 15:15



Ti da ne si predsedatelia na kluba;)))???Pro4eti postinga predi tvoia...i pomisli...moje6 li da pomogne6?Pozdravi...Deetelin;))) dstamatov@dir.bg



Тема Re: Доберманът е страхотеннови [re: Detelin...]  
Автор lronMaiden (непознат )
Публикувано07.07.01 15:25



Detelin... ne razbrah zashto triabva da sam predsedateliat na kluba i s kakvo moga da pomogna?!



Тема Re: Доберманът е страхотеннови [re: lronMaiden]  
АвторDetelin (Нерегистриран)
Публикувано09.07.01 15:07



Da namerim na moia 4 god doberman dobri stopani...poradi predstoia6to zaminavane;)



Тема Re: Доберманът е страхотен [re: Detelin...]  
Автор Гpaxчe (вариво)
Публикувано11.07.01 16:00



не, не съм ... най-обикновенно кучелюбителче съм. напиши в целия нет обуви за това и не му искай много пари - за възрастно куче, трудно ще намериш висока цена, пък и нали не това ти е най-важно? Желая ти успех!

важно е да се прекопава и полива редовно


Тема Re: Доберманът е страхотеннови [re: lronMaiden]  
Автор Гpaxчe (вариво)
Публикувано11.07.01 16:05



страхотно съчетание! и странното наистина е, че при този микс обикновенно доберманското се проявява по-силно. не мога да си го обясня, наистина, защото все пак до голяма степен овчарката е по-истински натурален продукт на природата а не "направен в колбичка" като добермана. това за жената влязла в двора е в реда на нещата, нали се сещаш, че ако тя е страхлива и е пристъпвала тихо, тихо от дърво до ъгъла той ведната я е заподрял във всички възможни криминални намерения на света
хората, понякога сами не се забелязват колко странно се държат. а кучетата реагират на това. аз например когато се опитвам да мина в гръб да кажем на сестра ми и започна да ходя тихо, тихо кучето започва да лае като лудо - той я предупреждава защото кой знае какво си мисля, че имам намерение на направя. изобщо започнете ли да се държите странно - попаднали сте им в полезрението и вниманието веднага.
приятно ми беше да си побъбря с вас и чао

важно е да се прекопава и полива редовно


Тема Re: Доберманът е страхотеннови [re: Гpaxчe]  
Авторjungo_man (Нерегистриран)
Публикувано11.07.01 17:07



Edva li ima drugo kuche, koeto da se ravnyava s dobermana. Umen, krasiv, energichen, jaden za obshuvane sas sveta okolo negf, chesten, veren, toi plenyava sartzata na onezi, koito ne sa predubedeni kam nego. Dori malkata mi dashterya e vlubena v semeinia pazach - naricha go beberman.
Boge, koe kuche e kato nego!!!



Тема Re: Доберманът е страхотеннови [re: Гpaxчe]  
Авторzizo (Нерегистриран)
Публикувано30.07.01 11:09



моят доберман е на една година и си живее само на двора и нищо му няма -не се бои от студ -някой да е видял немска порода куче да се бои от студ ????
,,,,иначе досега ухапа трима души -така че ,това че не хапе не е вярно,,,,
а това че е верен ,предан и изключитолно темпераментен и интелигентен -спор няма.

НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕ НА 1 ГОДИНА КОЛКО ТРЯБВА ДА Е ВИСОК И ТЕЖЪК ЕДИН МЪЖКИ ЧЕРЕН ДОБЕРМАН И ДО КОГА РАСТЕ????

МОЯТ Е ВИСОК 70 СМ В ХОЛКАТА НО НЕ СЪМ ГО МЕРИЛ НА КГ НО МИСЛЯ ЧЕ Е КЪМ 35 КГ



Тема Re: Доберманът е страхотеннови [re: Гpaxчe]  
Авторmoude (Нерегистриран)
Публикувано12.09.01 01:18



Dobermanut e lubov za zjl zivot-umen,krasiv i tolkova ziznen...
Loshoto samo e 4e poneze e silen bez da iska moze da butne malko dete ili da go nastupi i sega niama da moga da si vzema nov doberman(edinia ostava za roditelite mi-ve4e sa ludi po nego:))) ako ste imam dete...:((((((mnogo traurno...
nikoi den....pone dva....




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.