Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 16.04.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Битката между....нови  
Автор Glamdring (врагоубиец)
Публикувано05.06.05 21:51



http://www.juicycerebellum.com/swvlotrfinalbattle.htm



Тема Re: Битката между....нови [re: Glamdring]  
Автор Darth Sparhawk (Knight)
Публикувано05.06.05 22:08



Star Wars e po-cool, no LotR: RotK 6te ostane po-kasov.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Значи за спора между STAR WARS и LоTRнови [re: Darth Sparhawk]  
Автор Diavolo Rossonero (невинно дяволче)
Публикувано06.06.05 02:50



Говорим обаче само за новите три серии на Войните, защото старите серии са най-гледаните в историята на киното. Всъщност само Отнесени от Вихъра (някъде от 30-те години) е събрал повече зрители в киносалоните в САЩ и Канада, но пък ако се вземе на предвид и прихода от Европа и останалия свят, то цифрите са на страната на СТАР УАРС. Разликите са чудовищни и изобщо тези времена (от средата на 70-те до средата на 80-те грубо казано) не могат да се върнат никога. Тогава киното беше може би най-голямото развлечение, а и точно тогава се направиха някои от най-емблематичните филми за всички времена, а именно: STAR WARS, E.T., Индиана Джоунс, Кръстникът и т.н.
И сега за т.нар. дуел между двете епични приказки.
Първо, LoTR имаше уникална по мащабите си рекламна кампания както и много удобно и комфортно покритие във всички медии (повечето от които се надпреварват да плюят по Лукас и по този начин правят мръсно на сериите, защото не малко хора не желаят да ги гледат именно заради този факт, просто се влияят и дори да отидат да го гледат са предварително настроени да плюят), второ това е филм направен по най-полулярната книга на 20 век и като прибавим чудовищния бюджет и размах на филма напълно нормално беше да се пожънат тези успехи. Но наистина филма е направен много добре, така че не можем да кажем нищо. Обаче тази ''война'' между феновете на двата филма (точно така феновете на филма, защото старите толкинисти не са от тази категория) е изсмукана от пръстите и е излишно раздухвана от медиите. Истината е, че много върли фенове на Толкин и легендарната му книга (аз съм я чел и я имам) са и болни фенове на сагата на Лукас. Аз лично познавам много такива хора, но те са от по-старото поколение...
Та да се върнем на цифрите.
Има два боксофиса, единия е светая светих този в САЩ и Канада и другия, т.нар. Уърлд Уайд:) Филмите имат различно покритие, разлика в киносалоните и страните в които се излъчват както и периода на излъчване не е един и същ. Оттам и разликите...

1) В САЩ и Канада (този боксофис, който е даден в линка и който интересува най-много Лукас и изобщо всеки творец зад океана) е повече от ясно и видно, че Епзиоди 1, 2 и 3 ще направят повече пари от филма на Питър Джаксън.

2) В останалия свят обаче нещата стоят по съвсем различен начин. Там разликата е убийствена в полза на Толкиновата адаптация и ако се съберат боксоифис приходите от целият свят общо, то Властелинът на Пръстените ще бие новите серии на Лукас и то с разлика. Разликата идва оттам, че STAR WARS се излъчва в Европа в най-неподходящият момент, а именно май и юни, когато са най-слабите сезони за кинокомплексите, просто европейците ходят на кино през зимата (а хобитите ги въртяха точно по коледа и нова година), а при американците няма такова разделение. Това не го казвам като оправдание, а такива са факите и това са го казвали големи анализатори и специалисти в тази област, като Брандън Грей от боксофисмоджо например.
Другата причина е, че STAR WARS се дава в по-малко киносалони и по принцип се върти по-малко, защото копията (не е тайна, че Лукас продава най-скъпо от всички) са малко и защото Джордж е много претенциозен. И третата причина е, че в Скандинавия (само там има разлика от поне $ 100 млн.), сагата на Питър Джаксън почупи всички рекорди и се радва на най-голяма популярност, просто тя е част от местния фолклор. ;)

Отмъщението на Ситите едва ли ще промени нещо, т.е. ще допринесе за победата на сагата на Лукас зад океана, но няма да направи нещо кой знае какво сензационно в Европа. Със сигурност ще направи по-малко пари и от Епизод 1, но ще бие Епизод 2. Но почти навсякъде бяха подобрени оупън рекордите, това говори за огромната армия от фенове на Лукас, защото когато цифрите говорят и боговете (разбирай евреите в Холивуд, големи врагове на Лукас) мълчат. Но пък сагат на Лукас няма да се гледа от толкова неутрални зрители както LoTR например и това прави тази разлика.

Ами това е от мен, а който се интересува мога да му дам и точните цифри, кой филм колко прави в Америка и в останалия свят.



Тема Re: Битката между....нови [re: Glamdring]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано06.06.05 09:10



Битка и война няма. На мен ми харесват както Star Wars така и LOTR. Съгласен съм с Червения дявол че тази война изкуствено се създава ...

Where is Padme? ... Is she safe? ... Is she all right? ...


Тема Re: Битката между....нови [re: Lord Vader]  
Автор Glamdring (врагоубиец)
Публикувано06.06.05 09:38



"Битка и война няма. На мен ми харесват както Star Wars така и LOTR"

Подкрепям!!!

За Миланиста:

Първо ,благодаря на татко ви Карло за най-щастливия момент в живота ми

Ето ти 2 готини сайта за worldwide:

http://www.worldwideboxoffice.com/

И лично за мен най добрия за всякакъв вид класации:

http://www.boxofficemojo.com/



Тема Re: Значи за спора между STAR WARS и LоTR [re: Diavolo Rossonero]  
Автор silll (power)
Публикувано07.06.05 10:28



__________________________________________________________________
Истината е, че много върли фенове на Толкин и легендарната му книга (аз съм я чел и я имам) са и болни фенове на сагата на Лукас.
__________________________________________________________________

Именно..:)) Аз например!!
ФЕН съм на Толкин, на книгите повече,но харесвам и филмите LOTR, имам три татуировки на тялото си по теми от "ВЛАСТЕЛИНА",което въобще не ми пречи да съм и луд ФЕН на STAR WARS!!!!

Смешно е да се говори за каквато и да е било "война"!!!

Да не говорим колко са сходни по дълбочина и развитие световете на двете саги. Не може да ти харесва едната ,а другата не.Просто това което мен ми е харесало в "властелина" го намирам и във "Войните"....



Тема Re: Значи за спора между STAR WARS и LоTRнови [re: Diavolo Rossonero]  
Автор Darth Sparhawk (Knight)
Публикувано07.06.05 11:30



Много точно наблюдение за лятото в Европа имаш, Дявол. Дори Хари Потър, който по принцип маже в Европа всеки, та дори и Лорда, загуби с третия си филм като го пуснаха лятото.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Битката между....нови [re: Glamdring]  
Автор Пpoвидeниeтo (гадняр)
Публикувано16.06.05 15:21



Доста се дразня на подобни "мероприятия". Не задруго, а защото спорове от типа на: "Този филм е по- добър от онзи, щото събрал повече пари!" просто са глупави и повърхностни. С приходите и бюджетите се занимават продуцентите и компаниите. Аз съм зрител, не продуцент. А със 100 %-ова сигурност мога да заявя, че нито Толкин/ П. Джаксън, нито Лукас са искали да подклаждат подобни разпри (защото до караници се стига винаги, ако се тръгне по тази безсмислена плоскост), докато са сътворявали шедьоврите си, всеки от които е прекрасен по свой, уникален начин. Стига! Наслушал съм се на такива спорове. Дай боже да не стане и сега...

Изобщо, на кой му хрумва да прави подобни сайтове, че и картинка даже...

Редактирано от Пpoвидeниeтo на 16.06.05 15:21.



Тема LоTR ще се забрави скоронови [re: Пpoвидeниeтo]  
Автор hansolo2 (непознат )
Публикувано16.06.05 19:49



Такива филмчета като LоTR бързичко се забравят, те са по калъп като всички останали подобни.
Докато Лукас прави единственото незавсимо кино в момента.



Тема Re: LоTR ще се забрави скоронови [re: hansolo2]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано16.06.05 21:43



абе няма да се забрави, но основният му недостатък е, че е филм по книга ((и то известна книга)) и няма как да я надскочи по никакъв начин

това ще важи и за филма по пътеводителя, и за война на световете, въпреки че то при тях книги, радио пиеси са омешани малко :)


...in a galaxy far, far away...


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.