Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:57 24.04.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Execute order 66! - вашите впечатления от Е3.нови  
Автор MeдapkoМодератор (mandalorian)
Публикувано19.05.05 03:02



Всичко, което ще напиша по-долу ще съдържа спойлери.

Разочарованията:
1. Във филма граф Дуку се дава почти без бой. Освен това можеха да го ликвидират и по време на титрите щом като беше необходимо да го разкарат преди същински да започне филма.
2. Гривъс. "Големият злодей", унищожителят на светове и изтребил един камион джедаи генерал е представен едвали не като някакъв хвалипръцко, чиято надутост без покритие има конкуренция само в лицето на бъзливостта му.
3. Кашиик. Малко кадри. Уукитата изглеждат в действията сипросто като малко по-умели големогабаритни човекоподобни маймуни, а не като интелигентната, технологично много способната раса, която всъщност са.
4. Йода. Йода е копеле и леке. Това, че прати Оби-Уан да убива Анакин и думите с които го направи го направиха подозрително много да звучи като Сидиъс.
5. Падме. От някога умелата дипломатка и майсторка в политиката е останало само едно мрънкащо подобие на нацупена домакиня.
6. Сцената, която очаквахме да е най-силната в целия филм - "ставането" на Вейдър беше плачевно трагикомична. Най-малкото движенията на Вейдър бяха като на робот от фантастичен филм от 50-те години.
7. Нагъчкано. Толкова много неща е искал Лукас да покаже в последния епизод, че за нищо не е останало време като хората. Един такъв пример (освен, разбира се, многобройните планети, дето някой тук ми се обясняваше, че били само три-четири) са например униформите на клонингите. Имам чувството, че имаше поне едно 7 различни вида униформи.

Противно на това, което бихте си помислили от горните редове, аз съм във възторг от филма.

Приятните "изненади":
1. Хейдън. Ако това момче имаше гласа на Джеймс Ърл Джоунс щеше да стане кино-легенда. Не мога да се сетя за много актьори, които биха изиграли ролята на Вейдър в този епизод по-добре от него.
2. МакГрегър. За разлика от предишните два епизода тук вече се вижда, че е актьор, а не кварталния колбасар в самодейна пиеска. Въобще актьорите в този епизод засенчват всеки, който се е мяркал по екраните на сагата. Оттук минаваме на следващата точка.
3. Негово императорско величество МакДайърмид. Много хора казваха, че най-интересното нещо в този епизод щяло да бъде най-после да се види как Анакин става оня с тенекиения дъх. Аз пък, както и всички вие знаех как това ще стане и ми липсваше само лукасовата визуализация на това. Елементите, които ме интригуваха безгранично много бяха какво става с Палпатин, че започва да изглежда като Императора, как се разкрива на Галактиката и как извърта нещата, че да положи основите на империята.
Това е извънземно, а не човек. Така добре играеше тоя, че на моменти се улавях, че ме хваща гнус от него или имах също толкова желание да му разбия мутрата, колкото и на копелдаците от джедайския съвет.
4. Звук и саундтрак. Много, ама мнооооого отдавна не бях чувал такова нещо. Такова обогатяване и подкрепа на картината и образите и събитията малко филми могат да отчетат.
5. Фабулата. За разлика от Епизод 1, който все едно беше писан от петокласник на послидните листа на тетрадката му по биология, това беше съспенс и наистина разнообразен разказ. Това се вижда както във филма, така и в книгата към него.
6. Общото впечатление и атмосфера са наистина каквото трябва да бъдат - на отчаяние и на началото на една от най-тъмните епохи от историята на галактиката.
7. Образът на Вейдър като продукт на интригите на ситовете и глупостта на джедаите. Това и другите политически внушения на филма го пренасят на едно-две нива по-нагоре от останалите епизоди.
8. ИГРИТЕ. След като видях какво става на екрана, отсега се облизвам предчувствайки какви игрици ще ни измъкнат сега от ЛукасАртс.

А вие какво ще кажете?

Редактирано от Meдapko на 19.05.05 03:36.



Тема Re: Execute order 66! - вашите впечатления от Е3.нови [re: Meдapko]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано19.05.05 03:23



Прекалено много екшън, прекалено много събития се случиха за да се свържат епизодите 2 & 4, та на моменти изглеждаше като кух екшън. Май наистина му трябваше още поне час повече. Иначе съм съгласен с оценките ти за играта на Оби-Уан & Вейдър.

... И всякоя възраст, класа, пол, занятье зимаше участье в това предприятье ...


Тема Re: Execute order 66! - вашите впечатления от Е3.нови [re: Meдapko]  
Автор sinnera (непознат )
Публикувано19.05.05 03:43



Mugaga

1 geroi imashe toia film i kakvo to4no stana prevurnaxa go v pla4eshto nedonos4e tolkova olegofreniasalo i infantilno 4e 4ak trugna da si trepe lubimiat 4ovek poradi silna zabluda

MUGAGA

toia lukas totalno si e zagubil rasudaka

4estno kazano imam 4uvstvoto 4e epizodi 4-5-6 ne sa negovo tvorenie iavno e imalo niakoi koito e pisal scenariite no toia niakoi iavno ne e u4stval v scenariite na epizodite 1-2-3 nai ve4e v 3 se vijda punata vuzduxarshtina na toia tvorec

SORRY za silnite dumi no razo4erovenieto mi e tolkova goliamo 4e napravo ne se zdurjam

are leka meka na vsi4ki

JALKO MNOGO JALKO


Редактирано от sinnera на 19.05.05 03:44.



Тема Ако се научиш...нови [re: sinnera]  
Автор MeдapkoМодератор (mandalorian)
Публикувано19.05.05 03:47



...да пишеш на майчиния си език и то по възможност с по-малко грешки може би и ще ти обърнат повече хора внимание. Грантирам ти, че редовните тук няма да си хабят клавиатурите много-много по подобни постинги (не говоря за мненията, а за постингите).



Тема Re: Execute order 66! - вашите впечатления от Е3.нови [re: Meдapko]  
Автор Lord Vader (тъмен бог)
Публикувано19.05.05 04:52



Приятните "изненади"? За всичко съм съгласен. За някои неща отгоре си прав, за други не - обаче утре смятам по-подробно да ги обсъдим.
А филмът ... филмът като цяло беше ВЕЛИК!!!!!!

I am not the Jedi I should be ...


Тема Само едно единствено нещо ще кажа:нови [re: Meдapko]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано19.05.05 08:50



тоя филм ще се гледа пак.

И на ония дето твърдят, че Лукас бил събрал най-слабите актьори, мога да покажа само това:

От друга страна съм леко бясна, защото ...абеее как да го обясня - единствената жена, представена като силна, властна и находчива сега бе станала една кършеща ръце ревла и после (естествено) се затвърдява мнението, че "заради жените е всичко". Ей на - някой си се влюбил в Елена и заради това убиха Брат Пит, сега заради тая "breaking my heart" затвориха хубавия човек в такава тясна маска Глупости пиша... Още смилам филма.
Ама е така де.

И още нещо - грандиозния със своите саунд и визуални ефекти филм може да бъде тотално омазан от условията на залата, в която се прожектира. Слава богу, че не ми се случи!



Тема Re: Само едно единствено нещо ще кажа:нови [re: Smile]  
Автор Sparhawk (Knight)
Публикувано19.05.05 08:55



За мен филма е най-добрия в сагата, нито за миг не скучах. Визията му беше страхотна, битките са за историята, всеки от героите ми пълнеше душата, най-вече Императора - pure evil...

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: Execute order 66! - вашите впечатления от Е3.нови [re: Meдapko]  
Автор nightwish ()
Публикувано19.05.05 09:20



Ще гледам филма довечера, затова искам да питам много ли е гадно чувството накрая на филма, като знаеш, че всичко се прецаква, Анакин, Амидала, Оби уан, някой каза, че Йода бил копеле, джедайте не помня какви...
Искам да знам много ли е гадно като видиш края, за да мода спокойно да си гледам филма...




Тема Re: Само едно единствено нещо ще кажа:нови [re: Smile]  
Автор nightwish ()
Публикувано19.05.05 09:32



тоя филм ще се гледа пак.

Само пак ли?

Аз еп 2 го гледах 11 пъти, а после спрях да ги броя...

Този по хубав ли е от еп 2?


Редактирано от nightwish на 19.05.05 09:38.



Тема Re: Execute order 66! - вашите впечатления от Е3.нови [re: nightwish]  
Автор Sparhawk (Knight)
Публикувано19.05.05 10:19



Готин е филма! Финала е тъжен, но красив! Гледай си спокойно и с кеф!

- сайт за фентъзи и фантастика


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.