Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:35 25.04.24 
Филмови
   >> Star Wars - George Lucas
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Че са вълчинови [re: Пpeпoдoбният ЦУП]  
Автор Kyle Katarn (freelancer)
Публикувано24.05.05 15:18



времената е трагично ясно, но все си мисля че Галандро добре ти е отговорил по-горе. Личното ми мнение е, че класическият черно-бял наратив трябва да бъде подменен. Абсолютните "истини" са прерогатив само на догматиците. Не напразно на днешно време (пък и в миналото) липсва диалог между различни хора с различни гледни точки. В западното общество е много трудно да се прокара каквато и да е "дуалистична" или "ин-ян" идея поради монотеистичната ни религия. Не можеш да говориш за комромис и разбиране с човек, който цял живот е бил учен че има само ЕДНА истина и ЕДИН бог.

В този смисъл посланието на новите серии ми допада - "внимавай в лепенето на етикети, не гледай черно-бяло на нещата".

Лукас си е меркантилно парче, но все пак ми се струва че е останала искрица човечност в него като отглас от старите дни когато се е борил със зъби и нокти срещу настъпващата корпоративна машина в Холивуд.
Сам си каза "превърнах се в това срещу което се борех". Ако не друго, поне си признава и ОСЪЗНАВА за какво става въпрос.

Много интересно ми беше да чета по заападните форуми менията на феновете. Изненадващо не малка част от мериканските фенове лесно са разгадали "тънката червена линия" - Буш/Чейни -- война срещу терора -- орязване на свободи -- полицейска държава .

Не съм сигурен че Лукас точно това е имал предвид, но посланието е важно. В крайна сметка подобни трикове са известни от зората на цивилизацията и се повтарят непрекъснато, само играчите са различни.
Така че Лукас ни показва една "класическа" ситуация която е приложима за почти всяка държава във всяко време. Остава ние да си направим изводите.

Естесвено хора като нас нямат нужда от Стар Уарс за да прозрт горните истини , но голяма част от хората нямат нужните познания и умствен багаж за да изведат заключението сами. В този смисъл може би има полза от този филм такъв какъвто е. Същото, но в много по-голяма степен се отнася за рекламираните от мен книги във форума на Пратчет (спомняш си, нали?)

Поздрави!

I am no Jedi! Just a guy with a lightsabre and a few questions.


Тема Re: Горчивина, която мъчи душата минови [re: Пpeпoдoбният ЦУП]  
Автор lady_tea (благородна)
Публикувано25.05.05 17:36



Поздравявам те за статията и най-вече за частта от нея, която визира неразбирането на смисъла филма /за достойнството, почтенността и приятелството и т.н./, а може би и нежеланието за такова, най-вече от страна на по-младото поколение.
По мое мнение обаче, актьорският състав не беше лош, друг е въпроса какво е изискано от тях. Лично аз най-много се дразня от Н.Портмън поради факта, че след Е1 прочетох в нейно интервю, че никого не е гледала МВ и незнае за какво става въпрос във филма. Струва ми и се смешен факта актьор да има толкова ниска кино култура. Но не е луд който яде баницата, а...................



Тема Доста мислихнови [re: Пpeпoдoбният ЦУП]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано26.05.05 11:32



и реших да не се задълбавам в темата, защото нито ти ще оправиш света, нито аз. Който има мозък - да мисли, който няма - да чака да го управляват. Естествено е всеки да иска да рекламира себе си и да пропагандира своето виждане за нещата. Щатите го правят и успяват да се налагат. Дори и в малките междуличностни отношения всеки гледа да вземе някакво надмощие в интересуващата го област за да спечели каквото си е намислил (примерно гледам да ъъъъъ привлека внимание върху себе си по купоните за да ме поканят следващия път).
Исках да кажа само едно - Smile=ж.р.ед.ч.



Тема Re: защото в ролята на Оби трябваше да е тозинови [re: Йoд@]  
Автор Azeroth (Uruk-hai)
Публикувано27.05.05 00:02



Да не би Марк Хамил да е голям артист? Той така и не изигра нищо съществено след участието си в SW, за разлика от Харисън Форд например.

На следващия ден след като гледах еп.3 си пуснах еп.4,5 и 6 вкъщи. Струва ми се, че образа на Оби Уан доста добре се прелива от еп.3 в 4. Включително начина по който си галят брадата Иън Макгрегър и Алек Гинес.

...I hold the tape for a thousand races
A different point of view in every speech I make...


Тема Re: Горчивина, която мъчи душата минови [re: Пpeпoдoбният ЦУП]  
Автор Xm (възкръснал)
Публикувано27.05.05 11:45



кога пък намери време да го напишеш всичко това
поне предизвика дискусия и мърдане на мозъци и пръсти по клавиатурите
дали ще има ефект от това обаче не е ясно

Хеликоптерите, това са душите на загиналите танкове...


Тема Re: Горчивина, която мъчи душата минови [re: Пpeпoдoбният ЦУП]  
Автор Glamdring (врагоубиец)
Публикувано28.05.05 23:48



Заглавието на темата не е случайно. Първо да поздравя всички фенове на епохалната звездна сага. Но от самото начало почвам да правя разграничения за коя сага става въпрос. За мен тя винаги ще си остане една единствена и това е Епзиод 4- Нова Надежда, Епизод 5- Империята отвръща на удара и Епизод 6 - Завръщането на джедайте...
изпитвам уважение към стари фенове от типа на медарко, какъвто и аз скромно да се подчертая съм- фенове, които израснаха с горепосочените филми излъчвани за пръв път в България съответно през 1982, 1984 и 1986г.
"Златни времена бяха:)), "


Само ,че Империята е даваха през лятото на 1983 ,а Джедаите пролетта на 1985...не че е нещо ,ама да сме точни все пак



Тема Re: защото в ролята на Оби трябваше да е тозинови [re: Azeroth]  
Автор Йoд@ (jedi)
Публикувано29.05.05 17:59



аз да не би да сравнявам Марк Хамил с Юън Макгрегър
За Джейсън Айзъкс ми беше думата

"Това, което не е забранено, е задължително""


Тема Re: "Вейдър" идва по-скоро от...нови [re: Deerhunter]  
Автор Diavolo Rossonero (невинно дяволче)
Публикувано30.05.05 22:10



е, да... :) Ама и това не е 100% сигурно или потвърдено някъде, по-скоро е поредната догадка от наша страна, нещо на което Лукас е всепризнат цар...
Направо ''садист'' от класа... :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.