Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:17 20.06.24 
dir.bg
   >> Въпроси и помощ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема До Цецо, относно SMS (не питай пак ли?)  
Автор БaбaИлиицa (ентусиаст)
Публикувано25.01.01 02:14



Здрасти,
напоследък много горещо се коментира темата с препращането на писмата до GSM! Явно много челяд ползува подобни БЕЗПЛАТНИ услуги... Та, аз пак имам едно технико-технологично решение на проблема!!!

В крайна сметка, най-сигурно и качествено ще бъде, ако направите една програма, която да обслужва този трафик и която да се грижи, SMS-ите да отговарят на изискванията на Мобилтел! А в съмата пощенска кутия, да има само един чекбокс за активиране и поле, за номера на GSM-а! Така е направено в пощата на АБВ. Когато програмата разнищи съответното писмо, ще генерира съобщение от рода на Date:xxx/From:xxx/To:xxx/Subject:xxx/Atach: броя на прикрепение, ако няма- не излиза изобщо/Body:xxx. Така ще се избегне проблема с кирилицата- тя ще се конвертира автоматично в латиница, ще се избегне проблема с прикрепените файлове- те ще се описват само като бройки, ще се избегне и проблема с размера до 160 символа- генерираното съобщение ще се генерира до 160-тия!

В краен случай, могат да се добавят допълнителни настройки, например: може аз да искам само полетата Subject и To, а някой друг да иска само полето From и т.н. За това, могат да се добавят още чекбокси със съответните опции и да се генерира само това, което си е поискал съответния потребител! И още нещо: SMS-ите не са ограничени до 160 символа от Мобилтел, а от самите GSM апарати- има нови модели, които поддържат атачмент на картинки и звук в специален формат, както и съобщения със дължина до 5000 символа! За това, може да се добави и опция за дължината на генерираното съобщение! На запад операторите предлагат и конвертиране на графиките и звуците във формат, подходящ за GSM-а, но Мобилтел това няма да го предлагат и след 1000 години...

Айде поздрави от старата жена и не ми отговаряйте с "имаме много работа"- това си го знам, кажете какво ще се направи по същество! Апропо, описаната горе програма не е нещо кой знае колко сложно и изскващо 1001 безсънни нощи!

Поздрави...
Баба...

Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално...


Тема Отг: До Цецо, относно SMS (не питай пак ли?)нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор Цвeтaн Цвeтkoв (stranger)
Публикувано25.01.01 12:29



Ако имаше възможност мислиш ли че нямаше да съм го направил до сега и да си спестя една камара главоболия

За съжаление софтуера който ползваме не позволява да се добави подобно разширение, за това се мъчим да предоставим тази възможност по заобиколен начин :(



Тема Отг: До Цецо, относно SMS (не питай пак ли?)нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор X FlLES (ентусиаст)
Публикувано25.01.01 14:51



Бравос,И все пак още не мога да получавам отговорите от клубовете на ДЖСМ-а макар че използвам филтъра РЕАКТ .А преди няколко дена ги получавах.

Те са сред нас...


Тема Отг:нови [re: X FlLES]  
Авторx_anon (Нерегистриран)
Публикувано25.01.01 20:03



Не знам дали съм прав, но аз преди време получих по едно писмо във връзка с промоцията на key.dir.bg, когато ги пращаха до всички, и си спомням, че съобщение за СМС тогава не се генерира. Предполагам, че по някакъв начин файла с писмото директно е копиран в директориите на потребителите, без да се минава през техните индивидуални филтри, и също предполагам, че това, за което ти говориш сега е нещо подобно и решението е някъде там.



Тема Отг:нови [re: Цвeтaн Цвeтkoв]  
Авторx_anon (Нерегистриран)
Публикувано25.01.01 21:07



Дано софтуера да дава възможност да се направи поне това, което ви предложих вчера. Виждам, че вече сте сложили линк в началната страница, дано повече хора го видят (т.е. да не са с резолюция 640х480 като мен ;), всъщност той може и да е по-отдавна, но аз сега го видях.
Трябва да се признае, че май най-голяма вина за някои проблеми имат МТел, защото явно не са мотивирани или ги мързи да изпипат нещата професионално, но аз съм се отказал да им говоря, защото при тях няма "обратна връзка".



Тема Нещо не разбрах, ама от мен да мине!нови [re: Цвeтaн Цвeтkoв]  
Автор БaбaИлиицa (ентусиаст)
Публикувано26.01.01 02:07



Добре де, че описаната горе програмка е фасул, предполагам ти е ясно, а какъв е тогава техническия проблем, че не можете да го осъществите? Аз не твърдя 100% че е възможно, ти си шефа, ти казваш, ама според мене няма проблеми: вместо редирект, се прави заявка към съответната програма... например ако е PHP http://.../filename.php3?neshto_si... и програмата отваря писмото, и т.н.... общо взето езика няма особено значение, въпроса е да се даде заявката на програмата!

Естествено, че не е толкова лесно да се направи, колкото е да се каже (респективно напише), но независимо от всичко, мисля, че това е един от лесните начини!

Баба...

Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално...



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.