Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:32 18.04.24 
dir.bg
   >> Въпроси и помощ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Невъзможно логване?нови  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано19.04.18 14:23



На само 1 от 2та компа, които ползвам, Clubs.dir.bg днес ме разлогна, а при опит да се логна пак ми дава само грешка. За късмет от 2рия комп работи още - неясно докога.
Някаква идея дали ще го оправите това, плс?
И дали е познат проблем? Мерси!

Ето скриншот от Firefox:






Тема Същият проблем с друг потребител:нови [re: Naki]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано19.04.18 15:29



Същият проблем с друг потребител:
Излиза му тази картинка:



Пише следното:
[image]При опит за логване ми излиза ей тази картинка по-долу и че се чудя дали проблемът не е в това, че влизам през mobile (а не през традиционния интернет).
Това id.dir.bg е базата с потребители - възможно е и заради предстоящите промени в сайта - прехвърлят всичко на нов хардуер, нов софтуер и т.н., но пък гледам, че други потребители успяват да се логнат.[/image]



Тема Re: Невъзможно логване?нови [re: Naki]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано22.04.18 02:00



Потвърждавам проблема, аз не мога да вляза също. Логната съм през телефона. Засега.

Според мен дировци знаят, може би не може да се оправи бързо.

А другите хора си пишат спокойно.





Тема Re: Същият проблем с друг потребител:нови [re: Green Light]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано22.04.18 14:54



... възможно е и заради предстоящите промени в сайта - прехвърлят всичко на нов хардуер, нов софтуер и т.н., но пък гледам, че други потребители успяват да се логнат.

--> Кажи му на тоз, че не е така хич. Няма такова нещо! Абсполютно НИКой не може да се логне в момента, ако бъде разлогнат по някаква причина, или ако се опитва да се логне от нов комп/телефон/етц! Само и единствено тези, които са избрали името+паролата (логинът) им да се запомнят, те си остават логнати завинаги - засега! Но това става чрез запаметени кукита в браузъра. Ако по някаква причина кукитата или настройките (профилът) на браузъра се изтрият/загубят, форумът разлогва, и тогава няма да можеш и той няма да може да се логне хич. Проблемът е голям и спешен, ама явно нещата стават бавно или тука се чете рядко...


Редактирано от Naki на 22.04.18 14:55.



Тема Показвам.нови [re: Naki]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано22.04.18 16:17



В дира се логнах, но цъкна ли клубове през която и да било връзка, съм навън.






Тема Re: Показвам.нови [re: Bezsynna]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано22.04.18 17:08



Абсолютно нищо смислено не показваш така, сори.
Ако желаеш да си полезна, то уточни моля в кой URL се логваш ОК!
Аз примерно в www.dir.bg не се логвам, щото не го ползвам.
Ползвам само clubs.dir.bg, където НЕ може никой в момента да се логне.


Редактирано от Naki на 22.04.18 17:09.



Тема Re: Показвам. [re: Naki]  
Автор Bezsynna (ГюрМих)
Публикувано22.04.18 17:24



Написах много ясно, че тук, в момента, тоест в клубовете, съм логната през телефона. ТОт него съм си винаги логната. През никое друго устройство не мога да вляза, проверих от няколко.
Пиша към теб не за съвет, само продължавам разговора. Може на дировци да им трябва да знаят как изглежда при нас, в случая - при мен.
В дир се логнах нормално и без проблем от лаптоп, но само за дир.бг, очевидно не важи и за клубовете.

Измъчих се с това писане и спирам. Дано го оправят.

Редактирано от Bezsynna на 22.04.18 17:31.



Тема Re: Показвам.нови [re: Bezsynna]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано22.04.18 23:59



Благодаря ти!


Не се мъчи - знам каква мъка е да се пише от телефона с кЪлване на буквите по екрана, че даже и от по-голям таблет не бих казал, че е особено удобно.
Друго си е с реална физическа клавиатура.

Това не е проблем, който да "изглежда". Съвсем ясен и очевиден е, логването просто НЕ работи - хем не съм уеб-програмист, но имам много опит с неработещи сайтове/форуми/етц.
Само потребители и техни устройства/браузъри, които не са загубили "бисквитките" си засега, и са задали да останат логнати при логване могат сега все още да ползват Клубовете като логнати. Другите нямат този късмет и НЕ могат!
При различните потребители загубата на достъп е различна - примерно при теб не можеш от компа, но можеш от телефона, а при мен - от комп №2 не мога, а от №1 все още мога. Не съм гледал как е на телефона и таблета ми, може и там да ме е разлогнало.




Тема Re: Същият проблем с друг потребител:нови [re: Naki]  
Автор Green Light (бях "на гости")
Публикувано23.04.18 08:32



Аха, ок, мерси!

А има ли вероятност, според теб и за друга причина? Прави ми впечатление, че стари никове, ветерани не могат да се логнат. Възможно ли е старите регистрации да се пазят в стара база, която сега не може да бъде достъпена?
Някой от твоите познати опитал ли е нова регистрация?



Тема Re: Същият проблем с друг потребител:нови [re: Green Light]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано23.04.18 10:33



Моля - няма защо.



Мне. И старите, и новите потребители НЕ могат и няма как да се логнат.
Старите могат все още, но само ако уеб браузърът им е запомнил логина. Ако по някаква причина браузърът го забрави/загуби, вече не можеш да се логнеш.

Не става дума за никаква база.
За да ползваш форума, има поне ДВА компонента - сайт/страница за форумите.
Това се пада clubs.dir.bg. И сайт/страница за логването - id.dir.bg.
1вото работи. 2рото - не.
Оттам и невъзможността за логин.


Редактирано от Naki на 23.04.18 10:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.