Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:47 26.04.24 
dir.bg
   >> Въпроси и помощ
*Кратък преглед

Тема Клуб Философия  
Автор filmfest (темперамент)
Публикувано14.08.15 11:00



Посещавайки клуб Философия тази нощ попаднах на две теми на първа страница, които нямат връзка с тематиката на клуба. Аз нямам нищо против самите теми освен, че те самите са спам. Защото въпросите които са повдигнати в тях нямат връзка с философията.

Едната тема е със социологическа насоченост и сякаш повдига дискусия за анализ на повдигнатите въпроси от сферата на психологията. Линк:



Другата тема е с нецензурен език и сякаш повдига дискусия за Интернет общуването, като повдигнатите въпроси касаят някакви персонажи от обществото. Линк:



Аз също съм взел участие и в двете теми с призив към техните автори сами да пишат за изтриването на техните теми, където е необходимо, за да може темите им да бъдат редактирани или изтрити по мое желание.

Тъй като клуб Философия е свободен и няма модератор търся помощ тези две теми да бъдат изтрити или редактирани. Не може в клуб Философия да се обсъжда жестокостта, като намиране на суперлатива за такова поведение. Това е за полиция. Нещо повече по отношение на темата с нецензурния език не може да бъде допустимо философията да дава основание за разврат без да има адресат това само по себе си е един разврат.

Аз съм потребител с никнейм filmfest без лични имена и адрес в профила си. Но имам записан телефон, ако е необходимо за установяване на самоличността ми, той е актуален. Не бих си написал имената и адреса в профила.



Тема Re: Клуб Философиянови [re: filmfest]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано14.08.15 11:53



Темата ми е философски и житейски размисъл за безотговорността и жестокостта по пътищата. Провокираха я последните жертви на деца и младежи. Жестоко е да убиеш отгледано дете или който и да е човек, защото си безотговорен. Жестоко е и за семействата на загиналите. Това е екзистенциален въпрос също така. И по-добре да говорим за това, отколкото да се правим, че нищо не е станало в името на това да не ти нарушим временната хармония. Аз ти

, ти не ме разбра. Жалко.
За последните 5 месеца, 17 деца са били убити и 17 семейства са били почернени заради безразсъдство, безотговорност и комплексарски жестоки изпълнения. Преди малко е прегазено още едно момиченце на 11 години в Ловеч заради безотговорност. Но, не, ние трябва да живеем в хармония и да не говорим за това. Философски, екзистенциален и какъвто искаш го наричай въпрос, но е факт и то тъжен.

Сега гледам репортаж за село Габра. Хората са потънали в страх и мълчание, гонки и дрифтове се организират непрекъснато. Хората ги е страх да говорят, а всички тези дрифтаджии, които правят напук на съселяните си какви са - не са ли безотговорни и жестоки. На всеки може да се случи да мине оттам и да бъде пометен, дори и на теб, колкото и да не ти се струва вероятно и да не искаш да се затормозяваш с темата.
Темата е философска, защото е житейска, защото философията е наука за живота, но не разчита на научния метод и няма строго определен и общоприет предмет. Мисля, че е въпрос на мой избор, а не на твой, в кой клуб да я пусна. Пуснах я там, защото там пишат повече хора, които познавам в момента.

Също така смятам, че в момента си в период на търсене на внимание и затова занимаваш администраторите с глупости.

Редактирано от Lucky Eva на 14.08.15 12:24.



Тема Re: Клуб Философиянови [re: Lucky Eva]  
Автор filmfest (темперамент)
Публикувано14.08.15 16:20



Ти, като не си хармонична как ще спреш жестокостта? Или може би като искаш да си купиш пуканки си стоиш у Вас и дремеш вместо да ги потърсиш там, където те си се продават? Говориш за алтруизъм и снасяш излъчваните репортажи по твой критерий за това за какво трябва да се говори пуканки, пуканки. Скоро, като заговорим за философия вместо да говорим ще ядем пуканки. Ето за това темата ти е спам, защото се подиграваш с философията. Как да се даде отговор на твоя алтруизъм, като ти постъпваш жестоко с философите?

Вече ти писах отговора на твоите въпроси стои в службите за реда. Философията си е свършила своята работа. А ти ядеш пуканки.



Тема Re: Клуб Философиянови [re: filmfest]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано14.08.15 17:06



Кой твърди, че се подигравам с философията и философите? Ти ли? Напротив, уважавам философите, макар че това е абстрактно, не познавам нито един дипломиран философ. Но, културолози познавам няколко.



Мисля, че вкарвам философията в действие като разсъждавам върху екзистенциални въпроси.

И никъде не пише, че в клуб Философия могат да пишат само философи с тапия по философия. Понеже философията няма строго определен и общоприет предмет, освен това, че се занимава с човека и света, то приеми, че аз съм един философ без тапия по философия. Ти имаш ли диплома от ВУЗ по философия? И дори и да имаш, пак не можеш да ограничиш хората да философстват било то с пуканки или без пуканки.

Редактирано от Lucky Eva на 14.08.15 17:31.



Тема Re: Клуб Философиянови [re: filmfest]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано14.08.15 17:41



Ти знаеш ли, че моето първо гадже, ученическата ми любов, загина на 24 години в автомобилна катастрофа, причинена точно от такъв безотговорно-жесток тип, управлявал другата кола? Ако не беше загинал е твърде възможно животът ми да бе протекъл по коренно различен начин. Не само семейството му почерниха, но и други хора като мен, която реално съм страничен човек и статистиката не ме отчита.

А сега има особен пик на катастрофите, струва ми се, че е станало модерно младите шофьори да се държат жестоко, безотговрно и нагло. Не само трябва да се философства по темата, ами трябва да се сформират обществени отряди, които да озаптят тези нехранимайковци с комплекси и самочувствие, без покритие. Защото те са наистина жестоки, някои сигурно не си дават сметка дори колко са жестоки.

Трябва да се намери начин да се озапти това.

Редактирано от Lucky Eva на 14.08.15 17:55.



Тема Re: Клуб Философиянови [re: Lucky Eva]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано14.08.15 21:28



< Трябва да се намери начин да се озапти това. >
Kaто най-напред променим мисленето си.



Тема Re: Клуб Философиянови [re: dama spatia]  
Автор Lucky Eva (независима)
Публикувано14.08.15 22:12



Аз се чудя как са възпитали родителите такива синове да проявяват безотговорност. Толкова ли е деградирало обществото ни? Това ли е най-голямото удоволствие за тези хора да се ръчкат с коли, без да правят сметка за живота на другите? Вродено ли е, придобито ли е това нехайство и жестокост? Замислят ли се изобщо? Какво мислиш, че трябва да се промени в мисленето?

Редактирано от Lucky Eva на 14.08.15 22:15.



Тема Re: Клуб Философиянови [re: Lucky Eva]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано15.08.15 15:04



Какво е в главата на тези хора, само можем да гадаем. Явно за момента не се замислят за последиците и едва когато се случи невъзвратимото,тогава се замислят. Когато колата се обърне, пътища- много.Какво мисля ли? Мисля, че трябва да станем по-отговорни.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.