Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:23 05.06.24 
dir.bg
   >> Въпроси и помощ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Клуб хомеопатия  
АвторTaня (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 19:24



Може ли някой да обърне внимание на тази тема?





Тема като сте недоволна от модераторкатанови [re: Taня]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано02.09.05 21:19



първо се регистрирайте,после повдигнете въпроса,гласувайте и ако мнозинството регистрирани юзъри се съгласи с вас-изберете си някой друг.
Що се отнася до моето мнение за хомеопатията, предпочитам да го запазя за себе си
Мнението за нестинарката-като модератор,е, че се справя.Убедете ме в противното-вие и останалите недоволни от нея юзъри, за да вземем мерки.



Тема Re: като сте недоволна от модераторкатанови [re: Kиpo]  
Автор jenaroza (баронеса)
Публикувано05.09.05 21:28



Аз гласувам за смяна на модератора или да няма такъв.

Сега се уча


Тема Цялата теманови [re: Kиpo]  
Автор lskrena ()
Публикувано06.09.05 14:09



Уместно е да прочетете цялата тема, за да ви стане ясен проблема. Така ще се убедите и ЛИЧНО ВИЕ ще си изберете пунктовете, които са важни за промяна.
Има различни мнения, т.е. хората се оплакват от различни неща, някои от които можете да счетете за несъществени.
Постингът е започнат от конкретно оплакване от някого по повод една от рекламираните за най-добри хомеопатки... Но темата се разшири от пробвали и недоволни потребители.

Ще се опитам да обобщя ОСНОВНИТЕ ПРОТИВОРЕЧИЯ:
1. Невъзможност за СВОБОДНО дискутиране на българската Хомеопатия като цяло. ХОМЕОПАТИЯТА в България е изявена в 2 основни школи: Английска (наричат се Класическа) и Френска (наричат се ЦОРХ - Център за обучение и развитие по хомеопатия). Във въпросният клуб в ДИРа се изтъкват принципите и плюсовете само на Английската хомеопатия, като Френската се оплюва. А истината е по средата, твърдят всички, учили и двете школи. Следователно, трябва да има възможност да се дискутират непреднамерено и двете школи. Обикновено положителни мнения на "другата"/Френската школа или се изтриват, или се оплюват.
2. Оплаквания за изтриване на мнения, които модераторът смята за "клевети към членовете на клуба". Клевети към кого? Към НЯКОИ членове само. Има заключен ЧЕРЕН СПИСЪК НА ХОМЕОПАТИТЕ, в който "очернените" също могат да се оплачат като оклеветени.
3. Мнения и оплаквания на потребители (вижда се от постинга в Медицинска), че Клуб ХОМЕОПАТИЯ е затворена система с цел реклама на контингент хомеопати, за някои от които се разбра, че са ПРИЯТЕЛИ на Модераторката. (вж. в постигна). Клуб ХОМЕОПАТИЯ даже не е изцяло привърженик на "английската" хомеопатия, защото не са посочени имената и заслугите на изтъкнати видни такива специалисти, т.е. от същата школа.
4. Общо е недоволството от някои от заключените и поставени най-отгоре теми, в които ясно личи РЕКЛАМАТА.
5. Така направен, клуб хомеопатия не обслужва интересите на масовия потребител, защото не се предлага ПОМОЩ на страдащи, нито ВЗАИМОПОМОЩ между колеги от различните школи, които хич не са малко у нас! Има твърде много лекари, учили,п чули, чели и за двете школи, които искат да споделят помежду си.
6. Хората се оплакват от ПОДВЕЖДАНЕ с постингите за "светилата" и "колко е сложно определянето"... Целта е ясна: върви на хомеопат и то на еди кой си... За доказателство, зачетете някои от темите в Клуб Хомеопатия, за да видите само как потребителите се объркват от обяснения за сложното лечение на разните нива, за голямата вероятност да се сгреши или да не се улучи точното лекарство и т.н....
7. Модераторката живее отдавна в Канада и не може да има адекватен поглед върху развитието на хомеопатията в България. Има имена, вече много популярни на българския пазар, които тя изобщо не ги е чувала. Още повече, че самата тя не работи като хомеопат. Ако е въпрос за диплом, много имат такива...
8. Вече са изказани доказателства, а и самата модераторка си призна, че рекламираната за най-добра хомеопатка д-р Стоименова е нейна приятелка.
9. Хомеопатията в България е твърде млада. Едва преди 10 години влезе обучението у нас. Все още се експериментира, обновява и усъвършенства. Правят се постоянно освежителни семинари и в двете школи. В едната идват английски, индийски и други специалисти, в другата идват френски и правят семинари всеки месец. Един модератор на клуб БИ ТРЯБВАЛО ДА ИМА ПОГЛЕД ВЪРХУ РАЗВИТИЕТО У НАС И НА ДВЕТЕ ШКОЛИ! Има достатъчно лекари, които са завършили и двете школи.
10. Предлагам да има 2-ма модератора - един от английската и един от френската школи. Има клубове с по 2-ма модератора. Но нека тези двамата да са на българска територия и да нямат собствен център, към който да теглят.
11. Самата аз съм възпитаничка на Английската школа, но в процеса на опитване, самолечение, лечение от колеги и помощ на други хора, се убедих, че принципите на Френската школа също са доста добри и ПРИЛОЖИМИ в ежедневните ни неразположения и болести. Преди години изказах в Клуб Хомеопатия това мнение - мнение за обединение на плюсовете от двете школи. Бях оплюта. Престанах да влизам там...


Един клуб ХОМЕОПАТИЯ трябва да дава възможност привържениците на всички хомеопатични направления в България да споделят опит и мнения, а не само избрани.

Все още няма обединение в публичното пространство на различните хомеопатии. На пазара/в аптеките/ се предлагат и препарати на австрийски и немски производители, които се различават по принципни въпроси (монопрепарати или комбинирани, използвани потенции - твърде ниски, ниски, средни или високи; конкретизиране върху болест или общи, и още други подробности.) Би било интересно и полезно да се чува и положителния, и отрицателния опит и анализи за тях.

Модераторката може и да си изпълнява задълженията "по устав", но една такава нова и променлива област като Хомеопатията, а и дискутирана от МЗ, би трябвало да се обслужва ВНИМАТЕЛНО от група специалисти. А тя явно не е от тях.

ПП. Опитах се да ОБОБЩЯ. "Не убивайте вестоносеца..."...

Жив си! Искри*

Редактирано от lskrena на 06.09.05 16:44.



Тема лъжло:)нови [re: lskrena]  
Автор Fire walker ()
Публикувано06.09.05 20:30



чудех се дали да си губя времето да отговарям на такива неща, но реших да го сторя:

1.До момента не съм изтрила НИТО ЕДНО мнение на хомеопат в клуба, което е различно от моето.Ако съм несългасна казвам с какво и защо.На тебе болката ти не е ,че някой ти е изрил хомеопатичните мнения, ти такива просто НИКОГА не си пускала.В клуб Хомеопатия не си влизала изобщо, освен този един път, когато дойде да клеветиш конкуренцията си.И не мисли,че не се сещам коя си в реалния живот.Не съм толкова глупава.

Клуба не е за "българската" хомеопатия, защото такова нещо няма.Все едно да кажеш "българската математика".Математиката е една, както и хомеопатията.

Хомеопатията в световен мащаб се дели на два вида-класическа и некласическа.Няма "английска" и "френска" в смисъла, който ти влагаш, защото има класическа френска и некласическа английска.Моето , както и на останалите хомеопати влизащи в клуба мнение е,че некласическата хомеопатия служи за замазване на положението, и спиране на хреми, и не става за реално лечение, особено на сериозни хронични проблеми.Забележи-не всяко изчезване на симптом е реално лечение. Ако след спиране на хрема, човек получи астма това не е лечение за влошаване. А точно това прави некласичеката хомеопатия.

2."черният списък" бе създаден по молба на клубари, които се оплакаха от определени хомеопати /започна от един и същ хомеопат, който на трима различни пациента беше влошил състоянието почти до смърт/.Хората имат право да знаят такива неща.

Има истина в твърдението ти,че аз няма как да знам дали всяка казана дума за някого е вярна.Но истината е,че до сега никой не е злоупотребявал.То си личи, кога човек е искрен и кога само никът му е такъв,а реално пише за бюста и сексуалния живот на лекарите и говори пълни дивотии.За щастие имам радостта да познавам въпросната лекарка и знам,че нещата казани от теб с 5 различни ника са лъжа и мога да я защитя, докато за жалост не бих могла да защитя други хомеопати, които не познавам и които някой евентуално би опитал да наклевети.За радост това не се е случвало до сега и се надявам да не се и случи.

3 Изтурка се това с "контингента" хомеопати.Казах неведнъж,че някой от така наречения "контингент" аз лично не харфесвам като хора и не виждам с каква цел бих ги рекламирала. Просто идват няколко души и искрено казват,че тези хомеопати са много добри, а и аз знам каква им е репутацията в средите и въпреки своето лично мнение ги слагам в темата защото това би помогнало на хора търсещи помощ.

Просто не всеки е злонамерен и меркантилен като теб.Моята цел е само да помагам на хората да намерят реално облекчение на страданията си.И просто няма как д аима друга цел, след като не въм в БГ никой не ми плаща да седя с часове в клуба и давам безплатни съвети на хората и да се занимавам с анонимни/ или мислещи се за анонимни/ клеветници.

4. "общо енедоволството"...ти за общност ли се мислиш?До сега НИТО ЕДИН човек не е бил недоволен от някоя тема.Само ти, защото не се е намерил пациент да дойде да каже,че си добър хомеопат.Ами...може би защото не си.

5.Винаги с радост сме посрещали всеки хомеопат, който иска да дойде в клуба да каже нещо, дори да спори с нас или да защитава различни мнения.Истината е че ти НИКОГА не си влизала в клуба и не си пускала НИТО ЕДНО хомеопатично мнение, защото не ти е това целта.За какво ти е да си губиш времето, като е толкова по-лесно да си поисакш да те включат в групата на прпоръчваните хомеопати та да ти потргне бизнеса.Ами и това може да стане..не е толкова трудно.Помоли няколко души да се направят на доволни пациенти и от различни ай пи та да те похавалят.Аз съм наивна и ще те впиша в темата.:))

6. Никой до сега не се е оплакал от "подвеждане".Много интересно как използваш ей така плеснати на масата твърдения без капка покритие.Напротив-хора отишли при някой от хомеопатите после сами ги препоръчват на нови хора питащ в клуба при кого да отидат.А ако някой е бил недоволен просто го казва в клуба-например имаше оплаквания,че някой хомеопати са прекалено заети и трдно откриваеми.Тези теми си стоят и е имало дискусия по тях и не би ми хрумнало да ги трия.

7.Казах за българската и небългарската хомеопатия.И в България и в Австралия като човек си удари крака му дават Арника.Няма разлика.На мен това ми е и целта-да помагам на хората да позлват каквото могат от хомеопатията сами, и ако не е възможно да се елуват сами да им дам максимално много варианти за хомеопати в БГ.За това, всяко мнение за добър хомеоапт е приветствано и никога не е трито.

8.Не знам какво срамно има в това, една от най-кадърните лекарки в София да ми е приятелка?!Въпросът е имам ли аз някаква подмолна изгода и държа ли се нечестно с хората като им я препоръчвам?Фактът,че пращам майка си и сестра си и най-добрият си приятел при нея говорят дали съм сикрена или не.Ако някой известен лекар-да кажем сърдечен хирург ти е приятел, дали се счита за недопустимо да го препоръчаш на хора, които имат нужда от помощ?Напротив-счита се за услуга.Същото смятам и за този случай.Но твоята завист те изтормозва, нали?

9. Запази си мението какво "би трябвало" да правя аз , в каква посока да се развивам и какво да уча.Не си ми ментор и наставник.Ти се занимавай с това да повишиш собствената си култура.Човек е отговорен само за себе си.

10. без коментар

11.Ти не важно на коя школа си възпитаничка, а е важно,че си нечестен и нечист човек служещ си с грозни и подмолни средства да си задвижи невървящия бизнес.Не се сещаш,че успехът идва с това ти да повишиш качествата си като хомеопат,а не с това да оклепаш добрите хомеопати.

с това приключвам с отделянто на време на грозотиите и интригите ти

дано ти стане по-хубав жвота та да нямаш нужда от подобни неща за да се чустващ добре

Mens agitat molem



Тема Правим следното:нови [re: Taня]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано07.09.05 01:26



Утре, когато смогна, местя тази тема в клуб " Хомеопатия",където г-ца модераторката, ще докаже своя демократичен дух и няма да трие недоволните, а те ще имат местенце да леят мъката и неволите си.

Отново ще си позволя само да упомена много бегло личното си мнение за вашата дисциплина,а то, запазвайки го за себе си в преобладаващата му част е, че не И ща ни меда, ни жилото.

Водете си дискусиите там, МОЛЯ!



Тема Re: Правим следното:нови [re: Kиpo]  
Автор Fire walker ()
Публикувано07.09.05 04:29



Много мило, но мерси-не!
Проблемът на госпожата не е хомеопатичен, а бизнес/завист/злоба.Тя никога не е идвала да участва в клуба и той не я интересува.Интересува я как да се изрекламира под демократичен предлог.

Няма да я трия ако дойде да си защитава хомеопатичните становища, но изкуствено създаване на интриги в клуба и запълването му с нечий лични драми от рода на тези на така наречената искрена, не желая.

Mens agitat molem



Тема добре, вихрете се тук тогаванови [re: Fire walker]  
Автор KиpoАдминистратор (homo pro se)
Публикувано07.09.05 12:08



и не ме занимавайте с проблемите на измислената си дисциплина



Тема Но проблемът си стои!?!нови [re: Kиpo]  
Автор znaMoga ()
Публикувано07.09.05 13:10



Аз пуснах постинга в "Медицински клуб".
Недоволството ми е за подмяната на целите. Целите на един клуб в дира (би трябвало) да са свободно обсъждане на теми. Също (би трябвало) да се разменя информация, но не и да се прави преднамерена реклама.
Раздразни ме точно преднамерената реклама. Познавам др Стоименова и я знам колко добра е като хомеопат, в сравнение с наистна добрите колеги. Раздразни ме и начина на постигане на известност, както доста дипломи днес............
После разбрах коя е/познах модераторката. Те двете са приятелки. Естествено е едната да рекламира другата като най-добра. Но това си е манипулация на общественото мнение.
А ТУК Е МЯСТО С ГОЛЯМ ОБЩЕСТВЕН РЕЙТИНГ. И съответно - удобно място за реклама. Но нека рекламата бъде обособена като такава. А не скрита!

Фактът, че и други хора са недоволни от модерирането на клуба (и това са регистрирани потребители) БИ ТРЯБВАЛО да ви накара да предприемете нещо. (освен ако не получавате за рекламата )

Досега проблема си стои същия... Баламите които искат да пробват хомеопатия влизат в клуба за инфо и ги пращат при "най-добрите"...

Знаем, че в България нечестното избутване нагоре си е практика. Но нека премахнем поне това, което виждаме!

Купувам! Завийте ми Айфеловата кула...


Тема лъжлатанови [re: Fire walker]  
Автор znaMoga ()
Публикувано07.09.05 13:31



айде не пръскай отрова напосоки...

Кви глупости си ги наредила тука! Нали си психолог, я по-малко емоции лей
Хората ти говорят за реалности, а ти отговоряш с мелодрами - тайни злосторници, фалшиви никове, завистливи колеги........
Не ме припознавай! Искаш ли да се срещнем?

Купувам! Завийте ми Айфеловата кула...



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.