Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:39 29.06.24 
dir.bg
   >> Въпроси и помощ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Премахване на модератор и равноправни избори?нови  
Автор Popper ()
Публикувано08.09.03 22:03



Здравейте,
Напоследък вече е практика в клубовете да се избират модератори чрез равноправни номинации и гласуване от посетителите на съответния клуб за модератора, който предпочитат. Но има някои клубове, на които модератърът е бил спуснат "отгоре", и това не се харесва на нас, юзърите. Точно затова имам следният въпрос: Възможно ли е един модератор да бъде отстранен от този пост, като запазва правото си да се кандидатира наново? Т.е., след издигането на кандидатури, ако е гласувано за него, да продължи да изпълнява тази роля? Имам ли право аз да пусна анкета в някой клуб с въпроса: "Желаете ли отстраняването на сегашния модератор, и провеждане на нов избор: да/не", и в зависимост от това, какво показват резултатите да се стартира нова процедура, по номиниране, и после, съответно, за избор?
Много се надявам за точен отговор, защото искам да "играем" по регламент и по правила. Не искам да се хабя - във вид на нерви, и спорове, ако при постигане на прозрачен резултат, той не бъде зачетен. Нека припомня и на ръководството на дир.бг, че когато в един клуб не харесват модератора му, то този клуб става по-малко посещаем, а всички знаем, че интернет-компаниите разчитат на приходи от реклами. И всички искаме дир.бг да е едно обичано място, защото от това следват всички останали дивиденти.
Предварително ви благодаря за отговорите и помощта.



Тема Re: Премахване на модератор и равноправни избори?нови [re: Popper]  
Авторmodeartor (Нерегистриран)
Публикувано09.09.03 00:20



moslia ce nikoi ot originalite niama da ti otgovori tyk e glas v pustinia nikoi ne cete ot adminite



Тема Ще ти отговорянови [re: Popper]  
Автор fuklaАдминистратор (своенравна)
Публикувано09.09.03 10:36



Целта на модератора е да почиства клуба и да следи за някакви елементарни неща, а не да определя отношенията между потребителите, да "въдворява ред" - той не е шеф или - по-лошо - цар на клуба :))

Възможно е да има, както ти казваш, "спуснати отгоре" модератори в два случая: когато има изключително сериозен проблем в момента с някой клуб и необходимо да се действа бързо или когато става въпрос за създаване на нов специализиран форум и модераторът е специалист именно в областта, което му помага да бъде крайно полезен на всички пишещи в клуба.

За съжаление се наблюдава нещо много тревожно - в един момент хората крайно много преувеличават функцията на модератора (наистина, понякога той се самозабравя, но това е по-редкия случай) и вместо да си дават енергията за писане по темата на форума, се почват едни безкрайно дълги и уморителни избори, преизбори, втори, пети, десети модератор, секви чудеса, бележки до админите и т.н.

Това наистина е излишно и скапва форума много повече от всичко друго.

Както и да е - всеки клуб е конкретен и проблемите са различни, така че нека уточним за кой клуб става въпрос и какво имаш предвид, за да действаме, ако има нужда, а не да си чешем езиците.



Тема Re: Ще ти отговорянови [re: fukla]  
Автор Popper ()
Публикувано09.09.03 10:54



Веднага ще се уточня. Нека започна, че това е един парадокс - единствения "медиен" клуб, който има модератор, е клуб "Радио". Нека си признаем, че по принцип журналистите са с малко "по-пиперливи" езици, и общо взето им харесва да провеждат по-остри спорове. Това може да се забележи в клубове "Телевизия" и "Журналисти", където те имат свободата на словото, и, както ти а и всеки може да забележи, вече са много по-посещавани от клуб "Радио", което преди този клуб да има модератор не беше така.
В клуб "Радио" за модератор беше сложен checho, като никой до ден днешен не разбра как това момче се озова на това място. Изведнъж се появи в клуба, почна да пише много активно, и не след дълго хоп - модератор. Той не беше избран по никакъв начин, а и не мисля, че е било наложително. Освен това, все още е ученик и няма нищо общо с тази сфера.
Но това е само част от проблема... по време на своето модераторстване checho допускаше, и, за съжаление, все още допуска едно нещо много лошо - субктивизмът. Можете дори и сега да видите една тема в клуб радио,озаглавениа CHECHO и с която нямам нищо общо... аз лично отдавна не пиша в този клуб, точно поради цензората, пореди.. неравноправността... Някои теми с по-остри думи се трият, други - на абсолютно същата тематика, но за други радиостанции - не.... е, кажете как да си обясни човек това. Това просто ме отблъсна. Решете сами, дали е правилно, и дали този клуб отново не може да стане едно любимо място на хората, обичащи и работещи в радиото.

Предварително благодаря за разбирането и съдействието.



Тема Re: Ще ти отговорянови [re: fukla]  
АвторДeмokpaт (Нерегистриран)
Публикувано09.09.03 11:16



Мога веднага да дам 4 примера за модератори,за чието спускане със сигурност не бихте могли да дадете достатъчно смислен отговор.Сигурен съм,че има и още много такива,но сега не ми се занимава да ги търся.
Ето и 4-е примера:









Също така приемам и мирето за спуснат модератор и продължавам да твърдя,че подобно гласуване е нелегитимно,а назначаването й е крайно абсурдно.



Тема Re: Ще ти отговорянови [re: Дeмokpaт]  
Автор fuklaАдминистратор (своенравна)
Публикувано09.09.03 11:37



Благодаря за примерите, но с изключение на втория, всички влизат точно в описаните от мен причини.



Тема Доводите ти са аргументирани,нови [re: Popper]  
Автор fuklaАдминистратор (своенравна)
Публикувано09.09.03 11:41



аз също мисля в тази посока точно за този клуб.
Наистина за медийните клубове е по-добре да са без модератор.
Ще погледна в клуб Радио.



Тема Re: Доводите ти са аргументирани,нови [re: fukla]  
Автор Popper ()
Публикувано09.09.03 12:49



Благодаря за разбирането, fukla. Наистина, ако вие от Дир.бг помогнете, това място отново ще стане любимото, силно вярвам, не само на мен. Радвам се, че и ти си на мнението, че точно "пазителите" на "свободата на словото" трудно ще приемат модератор над себе си, а още по-малко в конкретния случай.

Пожелавам ти лека и успешна работа, и по-малко недоволства и случаи като този.



Тема Re: Доводите ти са аргументирани,нови [re: Popper]  
Автор123* (Нерегистриран)
Публикувано09.09.03 15:56



Не се надявай! Аз чакам от 2-3 месеца, но резултат няма. фукла има нужда от професионална компетентна помощ, но засега отхвърля предложението.



Тема Re: Доводите ти са аргументирани,нови [re: 123*]  
Автор Popper ()
Публикувано09.09.03 16:17



Ами честно да ти кажа, не съм запознат с действията или бездействията на fukla, но както се изрази тя "при нужда - ще действаме", а и щом е съгласна, че в медийните клубове не трябва да има модератори, много се надявам, че ще свърши поетия ангажимент... е, тя каза, че ще "погледне", но надявам се, че ще постъпи разумно в името на дир.бг, по-високата му посещаемост и наша по-голяма удовлетвореност от него. Можем да чистим и откриваме градинки заедно, само, ако се уважаваме и се чувстваме доволни тук, нали? От друга страна, и малкото камъче може да преобърне колата, така че надявам се fukla и колегите й са загрижени за това какво се случва... надявам се скоро да получим радиостна вест от нея, или поне да отговори на въпроса ми, какво се случва с клуба "Радио" и ще може ли свободата да възтържествува най-накрая и там...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.