Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:16 28.06.24 
dir.bg
   >> Въпроси и помощ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Нещо да се измисли!нови  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано09.07.03 19:57



Нещо да се измисли, така че при постване ако поради някаква причина съобщението не се запише, при натискане на BACK бутона то отново се появява на екрана като текст. Вече не помня колко случая съм имал да ми се губят доста големи текстове, писани и мислени доста време (а и не само аз пускам дълги постинги), които се губят безвъзвратно. А пък днес специално с проблемите в клубовете да не говорим колко често се случва този номер. Най-простата идея е JavaScript да копира периодично целия постинг в клипборда, макар че това си прецаква юзъра, който може би иска да го ползва по предназначение. Но нещо трябва да се измисли. Нормално формите при връщане на страницата си пазят съдържанието, но тук нещата нямат нищо общо с обикновеното.



Тема Re: Нещо да се измисли!нови [re: 123]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано10.07.03 11:55



Да, днес също продължавам да се убеждавам, че проблема е ужасен! Почти абсолютно невъзможно е да се постне нещо, а всеки неуспешен опит за това, затрива написаното съобщение безвъзвратно. Аз доразвих идеята си от предишното ми съобщение, и ако видя интерес, ще я кажа.



Тема Готово! Имислих го нещото!нови [re: 123]  
Автор ASSASSlN (ветеран)
Публикувано10.07.03 13:12



От време на време натискаш

Ctrl+A

след което

Ctrl+C

и си готов!

Нали се сещаш че това няма да ти помогне в случай че спре тока и нямаш юнивърсъл пауър систем.



Тема Нищо не си измислилнови [re: ASSASSlN]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано10.07.03 23:48



Това и аз го знам, но това не е решението, за което говоря. Това е ръчно, а на мен ми трябва автоматично решение. А и не само на мен. Проблема е много често случващ се, и то не поради спиране на тока. Иначе вече редовно копирам всичко преди пускане на съобщението щото няма начин вече - толкова материал ми се е затривал досега...



Тема Re: Нещо да се измисли!нови [re: 123]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано12.07.03 00:57



Явно досега няма никакъв, ама никакъв интерес от съответните админи по поставения потребителски проблем. Тъй като решението е елементарно, аз ще им го дам наготово, а по това дали някой ще го приложи, всички останали ще разберат доколко някой го е грижа за клубарите.

Решението е следното. Няма да давам сорс-кода, защото това ще означава, че някои хора просто ще трябва да си ходят, а на мен пък ще трябва да ми плащат.

Слага се една JavaScript функция, която копира съдържанието в клипборда ONSUBMIT при натискане на бутона. Някъде с шрифт 1 ще пише под бутона, че въпросното действие ще се извърши, за да не се е*ава юзъра.

Ако ми дадете права да сменям модератори, ще ви дам и готов код за тази екстра.



Тема луд ли си бе...нови [re: 123]  
Авторgeko (Нерегистриран)
Публикувано12.07.03 04:50



кой ще си играе да ти пише такива глупости...
като решиш, че ще пишеш дълго, па отвори си един Notepad и дращи що щеш там, после цопъ-пасте и гутову...

аре, да те светна как е начина...
изтегляш си Опера и с нея пишеш и четеш и клубовете...
ако ти се затрие писмото, само натискаш шорткий 'z' и си се връщаш автоматично една стъпка назад и не само че вместо Alt+Left Arrow натискаш уан батън, ми даже отбелязваш със задоволство, че нема нужда да пишеш наново всьо, а като бонус ще ти кажа, че още докато пишеш, можеш да се връщаш назад и да си препрочиташ не само тва дето му отговаряш, ами и отаналите мнения (е, ако четеш в пълен преглед де)...
има и хиляди други екстри, ама кво да ти обяснявам, тъпанарино...



Тема Re: Нищо не си измислилнови [re: 123]  
Автор456 (Нерегистриран)
Публикувано12.07.03 07:25



v Netscape cash-a ne ti li go pazi kato natisnesh back?



Тема Re: Нищо не си измислилнови [re: 456]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано12.07.03 14:31



Netscape browser ли е и колко процента от БГ потребителите ползват такова нещо?



Тема Зависи как мислишнови [re: geko]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано12.07.03 14:45



И на теб нещо подобно ще ти кажа. Колко процента от БГ юзърите и потребителите на дир.бг ползват нещо различно от Интернет Експлорер? А щом аз още не съм си изтеглил операта да я ползвам, значи съм имал някакви причини за това, а какво ли остава за останалите.

А относно скрипта... сигурно се събира на един ред, а ще улесни доста потребители. Не всеки е специалист по браузването и компютрите - тези клубове се посещават от народ с всякакви интереси. Никой не е длъжен да знае всички тези неща, които ти примерно знаеш. По принцип нещата се правят за улеснение на клиента, а не за улеснение на админа. Едно време беше обратното, ама сега вече не е, и да ти кажа поради това сега са по-добри времената.

Сега, кой колко дълго щял да пише, пък как щял да си отваря нотпад, пък да пише в него, пък да маркира, да копира... глупости на търкалета. След като всичко може да става автоматично защо да се прави ръчно? Ето сега аз го пиша тоя постинг и без да се усетя той вече е станал дълъг. Обаче аз си мисля как най-точно да ти отговоря а теб, а не си мисля сега как дира ми е приготвил капан да ми затрие постинга в случай на неуспешно постване. Даже аз, който знам за опасността, не винаги взимам предпазни мерки, а какво остава за другите? Ами нищо - просто се прецакват. Всичко се затрива ей така просто. 10-15 минути писане, а да не говорим и за повече, отгърмява за секунда. Никой не е длъжен да знае, че дира прецаква формите в ИЕ и те не пазят съдържанието си.

Определенията към мен може да си ги спестиш. Тая Опера трябва да е много умна така като ми обясняваш и ще взема някой път да я изтегля...



Тема А на вас случва ли ви се?нови [re: 123]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано12.07.03 23:31



Понякога, напоследък доста често, ми се случва нещо странно само в тези клубове. Когато си пиша на кирилица и превключа на латиница индикатора ми показва, че вече трябва да пиша на латиница, а буквите продължават да излизат на кирилица. Случва ми се само в тези клубове, ползвам ИЕ с вградената уиндоуска кирилица без флекстайпове и др. боклуци. На вас случвало ли ви се е това и от какво може да е? Предполагам, че е бъгавост на експлоръра, но все пак?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.