Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:18 16.04.24 
dir.bg
   >> Въпроси и помощ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема предлагам да се трият всички постингинови  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано14.07.02 03:48



които не са на кирилица.Който пише на латиница да го прави в мирка,Ай Ци Кю, или на майната си.И без тва статистически погледнато,такъв вид комплексари само пълнят клубовете с глупости. А който не може да си сложи кирилица да се научи ,за да пише в клубовете.Нормалните българи не са длъжи да четат йероглифи! Това български клубове ли са или не?

За да те уважават е необходимо себеуважение.

Наше дело правое! Мы победим!
Федеральная Служба Безопасности




Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Иcтopиka]  
Автор Linkin_Fan (magic hybrid™)
Публикувано14.07.02 13:32



da ti hrumva 4e mnogo ot nas pi6at ot pc-klubove kadeto nqma kirilitza>?

Just imagine...Humans,and Orcs,and Night-Elves...fighting against the Burning Legion...


Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Иcтopиka]  
Автор Kpъr ()
Публикувано14.07.02 13:38



a ,така! дори и на руски не трябва да се пише...

тука да не сме 17та республика?

"Курица не птица, Болгария не заграница..."



Тема Я да видим сега..нови [re: Linkin_Fan]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано14.07.02 14:27



какво означава че "нямаме кирилица и затова пишем на латиница..." ???
Абе човек, я питай дори малките (под10г.) дето са около теб в клуба, дали случайно Уиндоуса няма вградена кирилица вътре и как се пуска тя - точно за 2 мин си готов. А и в България почти не съм виждал клавиатура, която да няма БДС на нея.
И така - обади се когато си подготвен. Аман от псевдо разбирачи



Тема Нещо като цитатнови [re: Linkin_Fan]  
Автор ДъpвeнФилocoф (откачен)
Публикувано14.07.02 16:44



Позволявам си да се самоцитирам. Във форума на Гювеча бе повдигната

и на 31.05.2002 написах следното

"Съгласен съм с предложението да пишем на кирилица. В края на краищата толкова съвремен софтуер има (пример: за Windows 98 не е необходима ДОПЪЛНИТЕЛНА КИРИЛИЗАЦИЯ!!!), който да ви позволи да пишете на нея, че оправданието "Ама аз не мога..." е несериозно.
Мнението, че можете да ползвате компютър на който е забрането инсталирането на каквото и да е - ами няма да чатите и посещавате форуми от работа. Жена ви ви е пратила да бачкате и вадите парички, а не да се размотавате.
Има поне две разположения на клавиатурата, така че можете да избирате кое е по-удобно.
Латиницата е универсална. Хайде де - ако напиша "az sam kasogled i peia v hora" кой латинец ще разбере, че това е лъжата на годината? Хората правят азбуките универсални. Защо днес кодова таблица за шумерското или древноегипетското писмо няма?
Някой каза нещо за внуците си - това пък що за изцепка беше така и не разбрах.
И накрая - едно предложение за експеримент. Не, няма да се правим на Интернавти. Направете си една обява в сайт за запознанства от женско име (ако сте мъж - нека е фалшива - после ще се извините) със снимка на хубава блондинка, в която настоявате да Ви пишат на кирилица. Ако някой откаже с оправданието, че НЯМА ИНСТАЛИРАНА, му отговорете "Ми щом е така - глей си работата". Гарантирам, че в осем от десет случая след две минути (никакви 10:)) ) ще получите писмо на кирилица. Малко неграмотно наистина, но на заветната кирилица."

На места е малко остро, в контекста на тамошната дискусия, има една или две препратки към други изказвания, на в общи линии е текста е разбираем.
Мнението ми от тогава не се е променило.

Редактирано от ДъpвeнФилocoф на 14.07.02 16:51.



Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Kpъr]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано14.07.02 20:48



По една случайност обаче,на руски се пише също с кирилската азбука :)
Нека да си пишат на латиница когато текста е на английски,или пък ако е код на език за програмиране.Но става въпрос за съвсем друго,не се прави на оригинален,понял? :)
Плюс това както казах ,болшинството от такива типове са си безотговорни и повърхностни.Аз самия и сега не ги чета,нищо не губя ,само печеля :)Но се получава безсмисленно задръстване на клубовете с глупости.

Наше дело правое! Мы победим!
Федеральная Служба Безопасности




Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Иcтopиka]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано14.07.02 23:26



в случая май ти избиваш комплекси някакви. дай едно по едно:

1. никой не те задължава да четеш йероглифи. като те нервят - прескачай ги тези постинги и толкоз. не е необходимо някой да се изявява като 'великия цензор', за да трие наред..

2. да, това са български клубове. и да, българския на латиница също си е
български. що не се пробваш да забраниш всички телекси например? ще постигнеш едно- или дву- дневна известност (по вестниците и по-точно по страниците тип 'оживление').

3. защо си мислиш, че кирилицата на виндовс е перфектна и я има навсякъде? и защо си мислиш, че всички пишещи тук използват непременно виндовс?

един пример - преди около месец ме захапва едно приятелче. да му измисля кирилица някаква. той сега е студент в австрия. и там по виндовсите няма и помен от кирилица. пращам му аз флекс тайп. инсталира го той - нещата тръгват. да обаче всичките немски умлаути и прочие букви с точки отгоре ги нямааааа и той подивя. 3 дни се тормози как да разкара тъпото нещо и да върне стария статус на компа. и сега си пише на латиница..

интернет е свобода бе. колкото по-малко ограничения - толкова по-добре..

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch


Тема Re: Я да видим сега..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Cherniq (gangster)
Публикувано15.07.02 00:14



kolega, q idi v nqkoi computeren club, v koito tupite sobstvenici za da se pazqt ot 15 godishnite lamercheta sa napraskali 100 zashtiti na compovete i izkarai za 2 minutki kirilicata



The End!!!


Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: onzi]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано15.07.02 00:23



ми кат си рекъл,едно по едно да е:
"1. никой не те задължава да четеш йероглифи. като те нервят - прескачай ги тези постинги и толкоз. не е необходимо някой да се изявява като 'великия цензор', за да трие наред.. "
-Лично аз не ги чета изобщо,така че лично не ме бърка ,ама хич.
Да,не е необходимо някой да се изявява като 'великия цензор', за да трие наред.. ,това става със подходящ софт и автоматично такива постинги да не се приемат.Има скриптове и на PHP и на Perl,с подобни функции ,лесно могат да се настроят и за "анти-латиница".Даже може и със средствата на ОС на сървара да стане(без скриптове).

"2. да, това са български клубове. и да, българския на латиница също си е български. що не се пробваш да забраниш всички телекси например?..."
-говорим за клубовете и за неща които могат да се направят,а не за невъзможни такива.

"3. защо си мислиш, че кирилицата на виндовс е перфектна и я има навсякъде? и защо си мислиш, че всички пишещи тук използват непременно виндовс? "
Ами 99% от хората ползват ОС за която има кирилица.За някои е по лесно,за други по трудно да я сложат(както винаги нещастните линуксаджии:) ,но винаги може да се сложи .А дори и да са с друга ОС,да си направят дял за виндовс и готово.
Изобщо да си дадат малко зор,ако искат да пишат в клубовете!И приятелчето в Австрия,да си изключва и включва флекса,или да го инсталира и деинсталира от контрол панела-> Адд/Ремуве Програмс,или да си направи и дял за кирилския чешит виндовси или да не пише в клубовете.Трябва и малко рестрикции тука,не всичко се постига доброволно.Иначе свободата означава и свобода на глупостите,нали?
Плюс тва трябва подрастващите тинейджъри да се възпитават в уважение към кирилицата,както и към хората които ги четат.А сега е пълно с малки лигльовци из българското междумрежие.

Наше дело правое! Мы победим!
Федеральная Служба Безопасности




Тема Re: предлагам да се трият всички постингинови [re: Иcтopиka]  
Автор onzi (онзи)
Публикувано15.07.02 09:03



няма никакво, ама хич никакво значение човек ли цензурира или скрипт. цензурата си е цензура. и колкото по-малко от нея - толкова по-добре. както и няма значение като си караш колата дали те снима автоматична камера като си превишил скоростта или те спира ченге (е в българия има де. ама по принцип). все ще те глобят.

кирилицата за линукс (вече) е перфектна. за разлика от виндовската. общо-взето, единствения свястно кирилизиран виндовс, с който съм работил, е виндовс 3.1х с флекс тайп.... оттам нататък положението с кирилицата и виндовса върви само и единствено към осиране.

да, свободата означава и свобода на глупостите. като тези, с които си почнал темата. това е скромното ми мнение. не съм съгласен, че са необходими рестрикции, както и не съм съгласен, че по този начин ще накараш тийнейджърите да заобичат бясно кирилицата. не е това начинът. по-добре измисли начин да ги накараш да четат книги. тогава може и да заобичат кирилицата. и проблемът да отпадне от дневния ред

TANSTAAFL! There AiNt Such Thing As A Free Lunch



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.