Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:53 26.04.24 
dir.bg
   >> Въпроси и помощ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема До админите: За платените клубовенови  
АвторXитъp 5ъp (Нерегистриран)
Публикувано04.02.02 16:03



Искам да започна с това, че платени клубове трябва да има. Отдавна се знае, че такова нещо като безплатен обяд няма. Някой някъде плаща. Всяка фирма, партия, организация, която иска свой клуб по свой образ и подобие - да го има. Плащаш - получаваш. Дори мисля, че Дира трябва по активно да предлага такава услуга на различни нива.
Смятам обаче, че тези клубове трябва да бъдат означени като такива. Дали ще са изписани с друг цвят или ще имат звездичка отпред, важното е потребителят да знае в какъв клуб влиза.
Този въпрос го повдигам по точно определен повод. Искам да знам дали клуб Християнство е платен. Във въпросния клуб цари атмосвера на непримиримост към всяко различно от това на модератора мнение, а от писанията му става ясно, че е привърженик не на православното християнство, а на някаква секта. Разните секти могат да си позволят да имат платен клуб и в това няма лошо. Но ако е така трябва да се знае в какъв клуб влиза човек.
Впрочем, ако конкретният клуб е платен, абсолютно неуместно е да се нарича Християнство, защото очевидно не е платен от Синода. Да си носи името на сектата или църквата която плаща.

В очакване на отговор:

Хитър 5ър



Тема Re: До админите: За платените клубовенови [re: Xитъp 5ъp]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано04.02.02 16:57



Християнство НЕ Е платен клуб.

| Величието на Сизиф не е в безмислието на труда, а в липсата на отчаяние |


Тема Leos,нови [re: LeoS]  
Автор abettor (усмихващ се)
Публикувано04.02.02 17:22



...обаче наистина стана малко сериозно с тези атаки към "християнство". Може би това е защото темата за религията, вярата и търпимостта към инакомислещите е особено болезнена в тези среди.

Може би точно в религиозните клубове не трябваше да се назначават модератори по този начин?

Как мислиш? Не взимам страна, аз съм атеист и не се срамувам от това. Но ме притесняват тези писания, които се развихриха напоследък. При това - част от тях с основание.

А пък аз лично бях изтрит безапелационно от Валентин, но не можах да разбера за какво. Не бях споменат даже в "Изтрити теми". Нито псувах, нито нищо...
Друг е въпроса, че тогава се забавлявах и въобще не ми е първа радост да "чета" в този клуб.

Надявам се, че разбираш добронамереността на въпроса ми! Бъди здрав!




Нощта е за размисъл!


Тема не изглежда добре.нови [re: LeoS]  
Автор HeOHeЛ (*)
Публикувано04.02.02 17:52



не звучи добре
има място единствено за послушните възпитаници на онези "църкви", които нахлуха в българия напоследък и чиято жертва станаха толкова хора, семействата им... не само тук, навсякъде по света.
опасявам се, че моето, или други нечии деца, могат да попаднат там.
изглежда нечисто място, където скоро ще започнат да се подготвят за експедиция в джунглата...
че то още малко и муун ще си отвори клубче тук.
и аз се надявам да не звуча агресивно, но ми е неприятно и... повече от неприятно дори.

Редактирано от HeOHeЛ на 04.02.02 17:52.



Тема Re: abettor,нови [re: abettor]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано04.02.02 18:28



Разбирам добронамереността ти :))
Не разбирам защо тук трябва да се обсъжда :)
Както и да е ...
Точно това е причината - "вярата и търпимостта към инакомислещите е особено болезнена в тези среди" - ти го каза. И от този спор в момента ще се отчупи още един клуб (по всяка вероятност) "Православие" - нищо чудно след време той да се раздели на "Максим" и "Пимен"... А точно в същите среди се нароиха сан-докуз клубчета - "Беинса Дуно", "Кастанеда", "Езотерична философия", "Ошо", "Окултизъм" (този май беше "майката") ... даже имаше и "Път към мъдростта", който междувременно се затвори. И знаеш ли защо е така? Защото хората са едни и същи. Направи си труда и попрочети, но не по диагонал, а навътре - поне до там, до където аз съм достигнал. И ще видиш, че съм в голяма степен прав. От това какво следва? Едно простичко твърдение - "със стари к...и нов бардак не може да направиш". Нищо друго. Какъвто и клуб да се създаде - хората вътре ще намерят начин да си възродят спора - на кой религията е по-добра и единствено вярна.
И с модерирането е същото. Ако модераторите бяха православни - щеше да се отчупи парче от клуба наречено "Католици" - примерно. Никакво значение няма какви са във вярата си - те са неудобни все на някого. Не може да се угоди на всички и това вярвам, че ти е ясно. Хич не съм се колебал, когато ги предложих да са те - за мен беше важно да са спокойни, разсъдливи и познаващи обстановката хора, а не в какво вярват. Християни ли са? Християни са - не са мюсюлмани. Извинявай, но и това за триенето го разбирам - не може да ти се качват на главата едни и същи хора непрекъснато и ти да ги търпиш до безсъзнание - рано или късно търпението на всеки човек се изчерпва. Изпитал съм го на гърба си и то не веднъж. А ти кажи едно голямо "благодаря" за късмета си в твойто клубче. Там освен заблуден спам, май няма какво друго да забърсваш :))
Знаеш ли - хрумна ми една наистина еретична идея.
Всички тези клубчета стават едно - "Религия и мистика". Без всякакви модератори и без роене на "иди ми - дойди ми". Резултатът ще е същия - една говорилня и нищо разумно ... Защо тогава да се възражда всеки път отново един и същи спор ?!

Гледай сега какви плюнки ще полетят по мене :)
За чудо и приказ ...


| Величието на Сизиф не е в безмислието на труда, а в липсата на отчаяние |


Тема Re: на мен също ....нови [re: HeOHeЛ]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано04.02.02 18:32



... но ти говориш за директорията "Религия и мистика" явно.
Защото в клуб "Християнство" не е точно така.

Ето - давам гласа си за клуб "Православие".
Ще го направя и в "Предложете нов клуб".
Виж какво съм отговорил на abbetor - много ми се ще да не съм прав ...

| Величието на Сизиф не е в безмислието на труда, а в липсата на отчаяние |


Тема говоря за клуб "ХРИСТИЯНСТВО", леос.нови [re: LeoS]  
Автор HeOHeЛ (*)
Публикувано04.02.02 19:01



говоря за този клуб, който беше направен за ВСИЧКИТЕ християни.
не за блейните възхвали на една, или друга догма. говоря за клуб, където хората да могат да говорят по въпроси около и за християнството, а не да се славослови... каквото и да е.
в клуб "християнство" в момента се трие всичко, което не е удобно на модераторите.
и не, не е вярно, което казваш на абетор, за курвите и бардака.
защото в кл. "хр." в момента се трие голяма част от това, което не харесва лично на модератора, аз зная, че ти си много зает, но аз не съм толкова, колкото тебе, и наблюдавам.
зная, и че модераторът на "християнство" ще дойде сега и с любезно слово ще наниже тук, че това е лъжа и ще зареди научените наизуст "права и задължения", които се дъвкаха толкова време и които всички ние с течение на времето допълвахме.
и този път, обаче, аз няма да му повярвам, както преди няколко дни, в една тема пак тук, в този клуб.
гледам много внимателно какво става оттогава насам.
имам, може би, предимството, или разликата - не зная - че не съм фанатично зависима, или изобщо зависима от някоя църква.
казваш - ако се сложи православен - той пък ще трие инако... славните... де да ги знам как им е името...
та това е нелепо, леос!
модераторът е чистач, а не кокорбашия!
представяш ли си, ако аз седна и трия всички стихове, които не ми харесват на мене? или всички неща в литературния клуб, които според мене не отговарят на точна литературна форма???

ами какво да се прави тогава?
ами сложете за модератор някого, който не е лично зависим от някоя "частна" християнска догма и не се чувства лично задължен да ръфа всички, които не са от неговата религиозна нишичка... като че ли господ ше му напише плюсче в тефтеря за всяко натиснато хиксче торе, на рамката, вдясно?
де да знам какво тогава??
ама нещо такова!
прочее - ако го беше написал това за бардака в "християнския" клуб - щеше да бъдеш изтрит, дори и в темата ти да има смисъл, щото щеше да си употребил... ъъъ... как му викаше там огненият меч, който сече там... да, нецензурни думи.
разбираш ли, той не трие, защото някой е оскърбил някого от пишещите там, а трие, защото по негово усмотрение нещо било "нецензурно", като ДУМА, без да е било насочено да обиди някого!
ами... леос, и ти и аз знаем, че свобода не е равно на слободия. но знаем и че е нелепо да има такъв вид цензура, в началото на 21 век! че той утре ще запали клада под някого, че бил написал "напърчил", например?!? една тема беше методично изтривана един куп пъти, заради тази дума, не, че в нея е имало нещо обидно за някой от участниците в клуба.
разбираш ли? него не го интересува дали написаното няма да е интересно за някого, ако ЛИЧНО на него не му харесва!
и трие наред, когато и колкото си иска.
знаеш, че не бих вдигала патърдия ей така, без нищо.
обаче в този клуб наистина замирисва на секти и това, според мене, а и далече не само според мене, е неправилно.
адски меко казано.



Тема Re: До админите: За платените клубовенови [re: LeoS]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано04.02.02 19:25



Защо тогава там модератора е назначен по "административен път" ,а не със гласуване? Какъв е тоя "административен път"?
Кой ти препоръча модераторите в "християнство" и що се съобразяваш с него?След като е напълно ясно че не редно сектант да е модератор в клуб наречен "Християнство" .Нека си нарече клуба "адвентиска църква еди коя си" или "масонска ложа еди коя си" или "последователи там или свидетели на Йехова или на който и да е.."
Защо ти специялно заявяваш на "Z" ,че нямала тежест да гласува в "Предложи нов клуб" щото имала малко постинги(общо около 300) ,а единия модератор в "Християнство" - Воден Дух има към 140 ,пък има "тежеста" да бъде модератор? Тия твойте критерии и правила в движение ли си ги съчиняваш,ако да, обмисляй ги малко и ги публикувай своевременно .
Защо тук във клуб "Въпроси и помощ" в темата на "До админите. Някой би ли ми обяснил! " като по команда се появяват дружинка послушни модератори(и такива от "постоянното присъствие") и почват да я пълнят със безмислен спам ,елемнтарни заяждания и нищо по същество? Пък точно тяхна работа и задължение е да се грижат това да не става по техните си клубове. И това не е за първи път!

Наше дело правое! Мы победим!
Федеральная Служба Безопасности




Тема Re: говоря за клуб "ХРИСТИЯНСТВО", леос.нови [re: HeOHeЛ]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано04.02.02 19:44



Точно защото знам, че не "вдигаш патърдия ей така", току-що надникнах в клуба.

"Въпросите на които църквата не може да отговори"
"Валентине, научи си урока"
"Християнски “бисери”
"Валентине, христ божний!"
"Некфи изцепки на папата"

Това са теми, които са в момента на 1 стр. в Християнство.
Четири от тях са на ника, отворил тази тема тук.
Стоят си и си говорите в тях.
Всички са против начина на модериране в клуба !!!
За какво триене си говорим тогава ?!

Кое наричаш "някоя "частна" християнска догма" ?
Аз също не съм вярващ в истинския смисъл на тази дума, но знам че в християнството има православни, католици и какви бяха още там ... забравих, но всички те са християни. За мен тези "църкви", от които толкова много се страхуваш за децата, са ония накичените, дето пеят "аре, харе, кришна" и незнам си какво ... А тези по-горе си имат място у нас - и са християни ! Наше приятелско семейство са католици откъм жената, православни откъм мъжа и си имат прекрасно дете - не е сбъркано, вервай ми !
Не бъркаш ли ти нещо, Неонел ?

Вярно е, зает съм - следих клуба до едно време непрекъснато, вече не го следя така. За мен там всичко е ясно. Ти казваш, че имаш сумати време да стоиш там. Казваш и че трябва да се модерира от "независим" човек. ОК - скачай там и почвай да модерираш - и въведи ред. Ред от който всички в клуба ще са доволни, ще плеснат с ръце и ще се прегърнат. Аз се подписвам с две ръце под такъв вариант - казваш и го правим.

| Величието на Сизиф не е в безмислието на труда, а в липсата на отчаяние |


Тема да, сега седят.нови [re: LeoS]  
Автор HeOHeЛ (*)
Публикувано04.02.02 20:33



вярно е.
и всъщност и авторът на една от тях - некф го каза с думи, а пък и предполагам, че и другите, които писахме тия дни там и всичко, което писахме до думичка беше изтрито поне петнайсет пъти, сме на мнение, че надали думите ни представляват някаква скъпоценност за бъдещите поколения : )
хайде, моля те, сега...

сега седят, да.

знаеш ли колко теми бяха изтрити?
тези дни?
не преместени и не празни теми, с мнения на поне трима души в тях и не... - направо изтрити, а не преместени в "скритите"?
повече от 20.
тези сега са някаква реакция на изнервеност на хората.
сега, леос, те седят по една от следните две причини:
- или за да ги видиш и да кажеш каквото каза :"ама как може, за какво триене говорите?!"
- или защото просто в момента модераторите ги няма там.
абсолютно не ми се струва реално да са си взели бележка, просто няма как да го вярвам!

ти ме питаш за какво триене става въпрос, защото не си видял.
аз видях.
и НЕ лъжа.
и освен това тези момчета, модераторите, не са католици.
те са точно от една от онези църкви, в които, както казваш ти, "се пее" : ).
не знам точно каква е тяхната "църква". може да е от безобидните, може да не е...
но сега аз ти говоря за тяхното поведение като модератори, по-специално за поведението на единия от тях.
говоря ти за това, че не действат както е право.
и, разбира се, че хората се изнервят, все пак никой от пишещите в тези клубове не е ангел.

... останалото - за "скачай в клуба..." за сега ще го приема като резултат от изнервеност и от все пак някаква засегнатост...
леос, аз не те обвинявам за нищо, просто ние тук разговаряме.
никой от писалите в тази тема, освен един, не те обвинява, пък да ти кажа... и обвиненията му едни... абе не ми се струват кой знае колко състоятелни. точно това пак става - един казал едно, друг го попреиначил... трети разбрал каквото чул, а не каквото е написано и написал и той... та така с тези обвинения. поне аз мисля така за тях.
така че... моля те, не скачай така.
знам, че си зает, казах го като ясен факт, не като обвинение.

за нищо тук не съм те излъгала.
наистина.
и освен всичко друго иска ми се да кажа - имам най-добро отношение и всичко към грижите, които полагаш за всички нас тук.
с всичките ни каши-маши.
така че... моля те, да не си говорим напук, просто няма смисъл.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.