Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:48 12.06.24 
dir.bg
   >> Въпроси и помощ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема До админите: За платените клубове  
АвторXитъp 5ъp (Нерегистриран)
Публикувано04.02.02 16:03



Искам да започна с това, че платени клубове трябва да има. Отдавна се знае, че такова нещо като безплатен обяд няма. Някой някъде плаща. Всяка фирма, партия, организация, която иска свой клуб по свой образ и подобие - да го има. Плащаш - получаваш. Дори мисля, че Дира трябва по активно да предлага такава услуга на различни нива.
Смятам обаче, че тези клубове трябва да бъдат означени като такива. Дали ще са изписани с друг цвят или ще имат звездичка отпред, важното е потребителят да знае в какъв клуб влиза.
Този въпрос го повдигам по точно определен повод. Искам да знам дали клуб Християнство е платен. Във въпросния клуб цари атмосвера на непримиримост към всяко различно от това на модератора мнение, а от писанията му става ясно, че е привърженик не на православното християнство, а на някаква секта. Разните секти могат да си позволят да имат платен клуб и в това няма лошо. Но ако е така трябва да се знае в какъв клуб влиза човек.
Впрочем, ако конкретният клуб е платен, абсолютно неуместно е да се нарича Християнство, защото очевидно не е платен от Синода. Да си носи името на сектата или църквата която плаща.

В очакване на отговор:

Хитър 5ър



Тема Re: До админите: За платените клубовенови [re: Xитъp 5ъp]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано04.02.02 16:57



Християнство НЕ Е платен клуб.

| Величието на Сизиф не е в безмислието на труда, а в липсата на отчаяние |


Тема Leos,нови [re: LeoS]  
Автор abettor (усмихващ се)
Публикувано04.02.02 17:22



...обаче наистина стана малко сериозно с тези атаки към "християнство". Може би това е защото темата за религията, вярата и търпимостта към инакомислещите е особено болезнена в тези среди.

Може би точно в религиозните клубове не трябваше да се назначават модератори по този начин?

Как мислиш? Не взимам страна, аз съм атеист и не се срамувам от това. Но ме притесняват тези писания, които се развихриха напоследък. При това - част от тях с основание.

А пък аз лично бях изтрит безапелационно от Валентин, но не можах да разбера за какво. Не бях споменат даже в "Изтрити теми". Нито псувах, нито нищо...
Друг е въпроса, че тогава се забавлявах и въобще не ми е първа радост да "чета" в този клуб.

Надявам се, че разбираш добронамереността на въпроса ми! Бъди здрав!




Нощта е за размисъл!


Тема не изглежда добре.нови [re: LeoS]  
Автор HeOHeЛ (*)
Публикувано04.02.02 17:52



не звучи добре
има място единствено за послушните възпитаници на онези "църкви", които нахлуха в българия напоследък и чиято жертва станаха толкова хора, семействата им... не само тук, навсякъде по света.
опасявам се, че моето, или други нечии деца, могат да попаднат там.
изглежда нечисто място, където скоро ще започнат да се подготвят за експедиция в джунглата...
че то още малко и муун ще си отвори клубче тук.
и аз се надявам да не звуча агресивно, но ми е неприятно и... повече от неприятно дори.

Редактирано от HeOHeЛ на 04.02.02 17:52.



Тема Re: abettor,нови [re: abettor]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано04.02.02 18:28



Разбирам добронамереността ти :))
Не разбирам защо тук трябва да се обсъжда :)
Както и да е ...
Точно това е причината - "вярата и търпимостта към инакомислещите е особено болезнена в тези среди" - ти го каза. И от този спор в момента ще се отчупи още един клуб (по всяка вероятност) "Православие" - нищо чудно след време той да се раздели на "Максим" и "Пимен"... А точно в същите среди се нароиха сан-докуз клубчета - "Беинса Дуно", "Кастанеда", "Езотерична философия", "Ошо", "Окултизъм" (този май беше "майката") ... даже имаше и "Път към мъдростта", който междувременно се затвори. И знаеш ли защо е така? Защото хората са едни и същи. Направи си труда и попрочети, но не по диагонал, а навътре - поне до там, до където аз съм достигнал. И ще видиш, че съм в голяма степен прав. От това какво следва? Едно простичко твърдение - "със стари к...и нов бардак не може да направиш". Нищо друго. Какъвто и клуб да се създаде - хората вътре ще намерят начин да си възродят спора - на кой религията е по-добра и единствено вярна.
И с модерирането е същото. Ако модераторите бяха православни - щеше да се отчупи парче от клуба наречено "Католици" - примерно. Никакво значение няма какви са във вярата си - те са неудобни все на някого. Не може да се угоди на всички и това вярвам, че ти е ясно. Хич не съм се колебал, когато ги предложих да са те - за мен беше важно да са спокойни, разсъдливи и познаващи обстановката хора, а не в какво вярват. Християни ли са? Християни са - не са мюсюлмани. Извинявай, но и това за триенето го разбирам - не може да ти се качват на главата едни и същи хора непрекъснато и ти да ги търпиш до безсъзнание - рано или късно търпението на всеки човек се изчерпва. Изпитал съм го на гърба си и то не веднъж. А ти кажи едно голямо "благодаря" за късмета си в твойто клубче. Там освен заблуден спам, май няма какво друго да забърсваш :))
Знаеш ли - хрумна ми една наистина еретична идея.
Всички тези клубчета стават едно - "Религия и мистика". Без всякакви модератори и без роене на "иди ми - дойди ми". Резултатът ще е същия - една говорилня и нищо разумно ... Защо тогава да се възражда всеки път отново един и същи спор ?!

Гледай сега какви плюнки ще полетят по мене :)
За чудо и приказ ...


| Величието на Сизиф не е в безмислието на труда, а в липсата на отчаяние |


Тема Re: на мен също ....нови [re: HeOHeЛ]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано04.02.02 18:32



... но ти говориш за директорията "Религия и мистика" явно.
Защото в клуб "Християнство" не е точно така.

Ето - давам гласа си за клуб "Православие".
Ще го направя и в "Предложете нов клуб".
Виж какво съм отговорил на abbetor - много ми се ще да не съм прав ...

| Величието на Сизиф не е в безмислието на труда, а в липсата на отчаяние |


Тема говоря за клуб "ХРИСТИЯНСТВО", леос.нови [re: LeoS]  
Автор HeOHeЛ (*)
Публикувано04.02.02 19:01



говоря за този клуб, който беше направен за ВСИЧКИТЕ християни.
не за блейните възхвали на една, или друга догма. говоря за клуб, където хората да могат да говорят по въпроси около и за християнството, а не да се славослови... каквото и да е.
в клуб "християнство" в момента се трие всичко, което не е удобно на модераторите.
и не, не е вярно, което казваш на абетор, за курвите и бардака.
защото в кл. "хр." в момента се трие голяма част от това, което не харесва лично на модератора, аз зная, че ти си много зает, но аз не съм толкова, колкото тебе, и наблюдавам.
зная, и че модераторът на "християнство" ще дойде сега и с любезно слово ще наниже тук, че това е лъжа и ще зареди научените наизуст "права и задължения", които се дъвкаха толкова време и които всички ние с течение на времето допълвахме.
и този път, обаче, аз няма да му повярвам, както преди няколко дни, в една тема пак тук, в този клуб.
гледам много внимателно какво става оттогава насам.
имам, може би, предимството, или разликата - не зная - че не съм фанатично зависима, или изобщо зависима от някоя църква.
казваш - ако се сложи православен - той пък ще трие инако... славните... де да ги знам как им е името...
та това е нелепо, леос!
модераторът е чистач, а не кокорбашия!
представяш ли си, ако аз седна и трия всички стихове, които не ми харесват на мене? или всички неща в литературния клуб, които според мене не отговарят на точна литературна форма???

ами какво да се прави тогава?
ами сложете за модератор някого, който не е лично зависим от някоя "частна" християнска догма и не се чувства лично задължен да ръфа всички, които не са от неговата религиозна нишичка... като че ли господ ше му напише плюсче в тефтеря за всяко натиснато хиксче торе, на рамката, вдясно?
де да знам какво тогава??
ама нещо такова!
прочее - ако го беше написал това за бардака в "християнския" клуб - щеше да бъдеш изтрит, дори и в темата ти да има смисъл, щото щеше да си употребил... ъъъ... как му викаше там огненият меч, който сече там... да, нецензурни думи.
разбираш ли, той не трие, защото някой е оскърбил някого от пишещите там, а трие, защото по негово усмотрение нещо било "нецензурно", като ДУМА, без да е било насочено да обиди някого!
ами... леос, и ти и аз знаем, че свобода не е равно на слободия. но знаем и че е нелепо да има такъв вид цензура, в началото на 21 век! че той утре ще запали клада под някого, че бил написал "напърчил", например?!? една тема беше методично изтривана един куп пъти, заради тази дума, не, че в нея е имало нещо обидно за някой от участниците в клуба.
разбираш ли? него не го интересува дали написаното няма да е интересно за някого, ако ЛИЧНО на него не му харесва!
и трие наред, когато и колкото си иска.
знаеш, че не бих вдигала патърдия ей така, без нищо.
обаче в този клуб наистина замирисва на секти и това, според мене, а и далече не само според мене, е неправилно.
адски меко казано.



Тема Re: До админите: За платените клубовенови [re: LeoS]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано04.02.02 19:25



Защо тогава там модератора е назначен по "административен път" ,а не със гласуване? Какъв е тоя "административен път"?
Кой ти препоръча модераторите в "християнство" и що се съобразяваш с него?След като е напълно ясно че не редно сектант да е модератор в клуб наречен "Християнство" .Нека си нарече клуба "адвентиска църква еди коя си" или "масонска ложа еди коя си" или "последователи там или свидетели на Йехова или на който и да е.."
Защо ти специялно заявяваш на "Z" ,че нямала тежест да гласува в "Предложи нов клуб" щото имала малко постинги(общо около 300) ,а единия модератор в "Християнство" - Воден Дух има към 140 ,пък има "тежеста" да бъде модератор? Тия твойте критерии и правила в движение ли си ги съчиняваш,ако да, обмисляй ги малко и ги публикувай своевременно .
Защо тук във клуб "Въпроси и помощ" в темата на "До админите. Някой би ли ми обяснил! " като по команда се появяват дружинка послушни модератори(и такива от "постоянното присъствие") и почват да я пълнят със безмислен спам ,елемнтарни заяждания и нищо по същество? Пък точно тяхна работа и задължение е да се грижат това да не става по техните си клубове. И това не е за първи път!

Наше дело правое! Мы победим!
Федеральная Служба Безопасности




Тема Re: говоря за клуб "ХРИСТИЯНСТВО", леос.нови [re: HeOHeЛ]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано04.02.02 19:44



Точно защото знам, че не "вдигаш патърдия ей така", току-що надникнах в клуба.

"Въпросите на които църквата не може да отговори"
"Валентине, научи си урока"
"Християнски “бисери”
"Валентине, христ божний!"
"Некфи изцепки на папата"

Това са теми, които са в момента на 1 стр. в Християнство.
Четири от тях са на ника, отворил тази тема тук.
Стоят си и си говорите в тях.
Всички са против начина на модериране в клуба !!!
За какво триене си говорим тогава ?!

Кое наричаш "някоя "частна" християнска догма" ?
Аз също не съм вярващ в истинския смисъл на тази дума, но знам че в християнството има православни, католици и какви бяха още там ... забравих, но всички те са християни. За мен тези "църкви", от които толкова много се страхуваш за децата, са ония накичените, дето пеят "аре, харе, кришна" и незнам си какво ... А тези по-горе си имат място у нас - и са християни ! Наше приятелско семейство са католици откъм жената, православни откъм мъжа и си имат прекрасно дете - не е сбъркано, вервай ми !
Не бъркаш ли ти нещо, Неонел ?

Вярно е, зает съм - следих клуба до едно време непрекъснато, вече не го следя така. За мен там всичко е ясно. Ти казваш, че имаш сумати време да стоиш там. Казваш и че трябва да се модерира от "независим" човек. ОК - скачай там и почвай да модерираш - и въведи ред. Ред от който всички в клуба ще са доволни, ще плеснат с ръце и ще се прегърнат. Аз се подписвам с две ръце под такъв вариант - казваш и го правим.

| Величието на Сизиф не е в безмислието на труда, а в липсата на отчаяние |


Тема да, сега седят.нови [re: LeoS]  
Автор HeOHeЛ (*)
Публикувано04.02.02 20:33



вярно е.
и всъщност и авторът на една от тях - некф го каза с думи, а пък и предполагам, че и другите, които писахме тия дни там и всичко, което писахме до думичка беше изтрито поне петнайсет пъти, сме на мнение, че надали думите ни представляват някаква скъпоценност за бъдещите поколения : )
хайде, моля те, сега...

сега седят, да.

знаеш ли колко теми бяха изтрити?
тези дни?
не преместени и не празни теми, с мнения на поне трима души в тях и не... - направо изтрити, а не преместени в "скритите"?
повече от 20.
тези сега са някаква реакция на изнервеност на хората.
сега, леос, те седят по една от следните две причини:
- или за да ги видиш и да кажеш каквото каза :"ама как може, за какво триене говорите?!"
- или защото просто в момента модераторите ги няма там.
абсолютно не ми се струва реално да са си взели бележка, просто няма как да го вярвам!

ти ме питаш за какво триене става въпрос, защото не си видял.
аз видях.
и НЕ лъжа.
и освен това тези момчета, модераторите, не са католици.
те са точно от една от онези църкви, в които, както казваш ти, "се пее" : ).
не знам точно каква е тяхната "църква". може да е от безобидните, може да не е...
но сега аз ти говоря за тяхното поведение като модератори, по-специално за поведението на единия от тях.
говоря ти за това, че не действат както е право.
и, разбира се, че хората се изнервят, все пак никой от пишещите в тези клубове не е ангел.

... останалото - за "скачай в клуба..." за сега ще го приема като резултат от изнервеност и от все пак някаква засегнатост...
леос, аз не те обвинявам за нищо, просто ние тук разговаряме.
никой от писалите в тази тема, освен един, не те обвинява, пък да ти кажа... и обвиненията му едни... абе не ми се струват кой знае колко състоятелни. точно това пак става - един казал едно, друг го попреиначил... трети разбрал каквото чул, а не каквото е написано и написал и той... та така с тези обвинения. поне аз мисля така за тях.
така че... моля те, не скачай така.
знам, че си зает, казах го като ясен факт, не като обвинение.

за нищо тук не съм те излъгала.
наистина.
и освен всичко друго иска ми се да кажа - имам най-добро отношение и всичко към грижите, които полагаш за всички нас тук.
с всичките ни каши-маши.
така че... моля те, да не си говорим напук, просто няма смисъл.



Тема Re: да, сега седят.нови [re: HeOHeЛ]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано04.02.02 22:51



Неее - ти много добре знаеш колко много трябва да се потруди човек, за да ме накара "да скоча" :)) Еле пък на теб да тръгна "да се фръцкам" - забрави - не се знаеме от вчера :)))
Предложението ми "да скочиш там" си остава. Премислено е - не е плод на "първичен инстинкт" :)
С момчетата ще поговоря - явно има нужда от това. Може би си права, че не трябваше да ги оставям сами толкова бързо - ще разбера кое, как и защо. Не само от тях разбира се, ще намеря начин да чуя и "другата страна".
Единственото, което ме подразни в първия момент е, че си говориме в територията на "Черния, Бабата и телеком" :))) шегичка :))) Но щом така решихте с abettor - OK, никакъв проблем.

Не звучи "напук", нали ?
Защото и аз считам, че не си струва.


| Величието на Сизиф не е в безмислието на труда, а в липсата на отчаяние |


Тема абсолютно не звучи напук : )нови [re: LeoS]  
Автор HeOHeЛ (*)
Публикувано04.02.02 23:14



благодаря

абе... бабата е разбрана жена, ще влезе в положението



Тема Аз вече три часанови [re: HeOHeЛ]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано04.02.02 23:57



следя клуба.
Не видях нищо изтрито. Нищо. И на втора страница темите са същите, които бяха вчера. Псувните и натуралистичните образни сравнения - за тях ли е спора?
Не виждам оплаквания от постоянно участващите в клуба.
Оплакванията започнаха от една седмица, от хора които никога даже не го бяха отваряли преди това. Sorry, следя клуба отдавна и мисля че имам право на мнение.

Не, не съм съгласна с теб. Преекспонираш.



Тема Re: До админите: За платените клубовенови [re: Xитъp 5ъp]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано05.02.02 00:47



Горе долу това писах в клуб "Християнство" ,но темата беше изтрита вчера. Пък Леос не бил видял изтрити теми ??!! Ами сигурно щото са изтрити,та за тва не се виждат :)
Но пък има нещо което се вижди много добре.Че в клуба винаги стоят трите модераторски теми най отгоре(цели три), със сектанските глупости в тях.И че Валентин ръси теми на килограм ,като зомбиран, пълни с разни цитати(вероятно изпратени му по емайл,от съответната секта) без да влага нито една своя дума в тях. А ето пък какво пише в профила му:
"Според съвършенната съдба за моя живот(не по хоби) съм се посветил да бъда ученик на единствения истинен Учител и Господар Исус Помазаника.
Местонахождение София
Биография 11.1972 - роден. 01.1991 - новороден 01.1992 - изпълнен с Духа 07.1996 - вдигнал кръста си за да следва Исус 09.1998 - съкрушително изпитан до отпадане 09.1999 - възстановен "

Без коментар.

Наше дело правое! Мы победим!
Федеральная Служба Безопасности




Тема Бенови [re: Иcтopиka]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано05.02.02 09:27



не си спомням твоя тема, там, може и да е имало, но надали е било нещо особено съществено.
Цитатите са от библията, вземи си купи идна и сравнявай.
Какво толкова шокиращо, че в Християнство се говори за Библията, бе.



Тема е, надали е задължително ...нови [re: kakata]  
Автор HeOHeЛ (*)
Публикувано05.02.02 09:50



... нещо да се определя като "съществено", или пък не такова.
това си е твое мнение, дали някой пише и се интересува от нещо, което само и лично според тебе е съществено, или не е.
прочее без да говоря за съществености и качества - има една тема на историка, която е на първа страница и е от първите по посещаемост, в този клуб. може би пък на някои хора им е интересно?

пък и не виждам, лично аз, основание да се впускате в религиозни спорове тук, надали има нещо общо с темата за модериране и начините, по които то се прилага във въпросния клуб.



Тема Re: Бенови [re: kakata]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано05.02.02 16:05



от Библията :) Че то и най големите разбойници и терористи винаги Библията цитират ,или Корана.
И ти ли си изпълнена с Духа ма Како, или в момента се изпълваш.Пък ако ти трябва някой да те изпитва съкрушително до отпадане,само се обади.Ние в КГБ също можем .
:)

Наше дело правое! Мы победим!
Федеральная Служба Безопасности




Тема Re: Leos,нови [re: abettor]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано05.02.02 16:57



Iztrih ti temata zashtoto nqmashe vrazka s tematikata na kluba. Takiva temi se triqt po podrazbirane.

Ti sam prizna che si se opital da se zabavlqvash. Vseki sashtinski chlen na kluba shte ti kaje che tam ne e mqsto za zabavlenie.

Shto ne otidesh za se pozabavlqvash v klub Eva i Eva da vidim dali nqma da te iztriqt?

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: говоря за клуб "ХРИСТИЯНСТВО", леос.нови [re: HeOHeЛ]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано05.02.02 17:22



Ti prosto lajesh!!!

Dojde v kluba s chisto zaqdlivi motivi. Zapochahte da si vodite razni razgovori v kluba, koj da si pusnel ICQ-to i prichie neshta koito ne sa za tam.

Nahvarli se s neobqsnima zloba varhu men, samo zashtoto prieh planiq s necenzurni izrazi posting na Hitar 5yr.

Nikoga ne e imalo triene na doktrilanla osnova. NIKOGA!!!

Vseki edin cheln na kluba moje da go potvardi. VSEKI!!!

Obache vie dojdohte s palna zloba, koqto trudno shte obqsnite otkade izvadihte, i sega palnite kluba s laji, koito nikak ne mojete da dokajete.

Kak mojesh da govorish za triene na neshta koito ne mi pasvali s dogmata, kato vaobshte ne si naqsno nito s moite dogmi nito sas tezi na pravoslavnite nito s tezi na inoslavnite?

Govorish otkriti i lesno razboblichimi laji.

Koga nqkoj pravoslaven se e oplakal ot nekorekjtno moderirane? KOGA? Otgovora e prost - NIKOGA!

Prosto zashtoto nekorektno moderirane nqma. Oplakvat se zlobnite koito sa doshli da popluiqt tozi ili onzi, da se podigraqt na tova ili onova.

Izpolzvaneto na necenzurni i vulgarni dumi nqma nishto obshto s Hristiqnstvoto i veski vqrvash nezavisimo ot koq frakciq na hristiqnstvoto e ima estestvena netarpimost kam takiva izraci nezavisimo dali sa nasocheni kam chovek ili ne.

Shto se otasq do teb NeOnEl da si priznaq se zachudih na ogromnata zloba s koqto naletq v kluba, ako i da ne mi e savsem neobqsnima.

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Stanno zashto?нови [re: HeOHeЛ]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано05.02.02 17:39



Hora koito nqmat nishto obshto s hristiqnstvoto, koito sami priznavat sebe si za ateisti, nevqrvashti i prichie se zagrijiha za klun Hristiqnstvo i nadignaha voi... Kogato NITO EDIN Hristiqnin nezavisimo ot koq denominaciq e ne se oplakval i ne e nadigal takav voi?

Pravoslavnite poiskaha svoi klub, no zaradi identichnostta si, a ne zashtoto sa bili onepravdani po moderatorski pat. Vsichki priznavat che otnoshenieto ni kym tqh e korektno.

Koi sa tezi deto se opitvat da se mesqt v neshta koito nito poznavat nito razbirat, nito vqrvat? Kakvi sa celite im, motivite im? Kakvi sa izraznite sredstava koito izpolzvat (da citiram li?)?

Moqt prostichak vapros e kakvo pravo imat da davat mnenie za klub Hristiqnstvo sled kato nqmat NIKAKVO otnoshenie kam nego?

I pak da napomnq, nqkoi hristiqnin da se e oplakal?

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: говоря за клуб "ХРИСТИЯНСТВО", леос.нови [re: Vallentin]  
Автор HeOHeЛ (*)
Публикувано05.02.02 18:17



- под "дойде" - разбираш момента, в който ме забеляза, че пиша ли?
- айсикю... не знаех, че е "нецензурно". кой е обидил вярата ти, пишейки си в клуба грозното, мръсно и обидно ицеку????
- как точно "прие" въпросния постинг? като го изтри колкото пъти се появеше ли? между другото тактиката ти да триеш от втора страница е направо... смешна : )
- "нецензурни", в смисъл? посочи ми кои думи бяха нецензурни, моля? : )
триене на доктринална основа? на доктринална? основа? не е имало?! ех... : )
- какво разбираш под "член на клуба"?
- с какви "лъжи" и кои "ние" пълним клуба?
въпросът с какво аз съм наясно и с какво не съм... прощавай, но... ще го оставя да си виси : )))))
- аз казвам, че модерираш некоректно. това вече е някога. и далече не само аз. и даже не се и оплаквам, просто разговарям с хората. ти що не го правиш, а? : )
- това за злобните... също не е нещо, което ще разисквам.
- относно "нецензурните" и "вулгарни" думи и "естествената нетърпимост" - аз твърдя, че ти, като модератор, не си цензор, в клуб в република България, в началото на 21 век.
иначе казано - бегай при дедо си тертулиан, ако го знаеш кой е, де : )

хехе, злоба валентине, не ми е смешно, няма никаква причина да се опитваш да ме разсмиваш така


тъй.
валентине, в ХРИСТИЯНСКИЯ клуб на дир.бг могат да четат и пишат християни, мюсюлмани, будисти, изобщо всякакви, както във всички клубове.
не си ли наясно с това?
всъщност... четеш ли сега?
или вече ръгна за дръвца и кибритче?

... и още нещо да ти кажа, валентине.
светът е пълен с всякакви хора. и ако тук ще си говорим, че някой е добър, защото никога не употребява "нецензурни" думи, а друг е лош, защото ги пише...
но... хайде, за това ще поговорим в засега модерираният от тебе клуб.

Редактирано от HeOHeЛ на 05.02.02 18:23.



Тема Re: говоря за клуб "ХРИСТИЯНСТВО", леос.нови [re: HeOHeЛ]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано05.02.02 19:53



1.- айсикю... не знаех, че е "нецензурно". кой е обидил вярата ти, пишейки си в клуба грозното, мръсно и обидно ицеку????

- ето отново проявена неискреност и неприкрита безплодна заядливост - за ICQ стана ясно че тези неща нямат общо с тематиката на клуба, че са спам и затова се трият, а не че било нецензурно. Заобикалящ съвестта си , жалко за теб.

2. как точно "прие" въпросния постинг? като го изтри колкото пъти се появеше ли?

- тук съм дпусал правописна грешка не "приех", а "триех"

3.между другото тактиката ти да триеш от втора страница е направо... смешна : )

- Ето отново жалка лъжа. Може би съдиш по себе си ли не знам? Не си спомням да съм трил от втора страница, трия от първа, докато са прясни нещата, когато попадат под критериите за триене.


4.- "нецензурни", в смисъл? посочи ми кои думи бяха нецензурни, моля? : )

В един постиг спомена че имаш деца - та вземи прочети въпросния постинг на Хитрия 5ър на децата си и ако случайно се запънеш да им прочетеш някои изрази от там, пак ще си говорим.

5.триене на доктринална основа? на доктринална? основа? не е имало?! ех... : )

- какво друго освен "ех" можеш да кажеш, побеже лъжата ти тук е явна!


6. с какви "лъжи" и кои "ние" пълним клуба?

- е като с ей тия по-горе.

7. какво разбираш под "член на клуба"?

- разбирам под човек който е християнин под една или друга форма и който дискутира редовно или по-рядко същински теми в клуба.


8. въпросът с какво аз съм наясно и с какво не съм... прощавай, но... ще го оставя да си виси : )))))

- добър начин да прикриеш невежеството си.

9. аз казвам, че модерираш некоректно. това вече е някога. и далече не само аз. и даже не се и оплаквам, просто разговарям с хората. ти що не го правиш, а? : )

- НИКОЙ повтарям НИКОЙ същински член на клуба не се е оплакал, оплакват се такива които търсят да запълват с нещо обременените си и празни сърца...

10.това за злобните... също не е нещо, което ще разисквам.

- какво би разисквала за очевидни неща?

11.относно "нецензурните" и "вулгарни" думи и "естествената нетърпимост" - аз твърдя, че ти, като модератор, не си цензор, в клуб в република България, в началото на 21 век

- правилата в един клуб се определят от членовете му. Няма същински член на клуба който би приел да се псува и говори вулгарно в клуб Християнство. И тук параванът "република България" няма в какво да ти помогне.

12. в ХРИСТИЯНСКИЯ клуб на дир.бг могат да четат и пишат християни, мюсюлмани, будисти, изобщо всякакви, както във всички клубове.

- разбира се че могат, и ако са хора с достойнство ще се съобртазят с правилата на клуба, било то от елементарно възпитание, било от чуство на уважение. И ако нямат такова, може и да им се случи да бъдат поизтрити.

13. или вече ръгна за дръвца и кибритче?

- ето това е безплодна злоба, като че ли някак си си пасна с No.13 ... ( не съм го нагласял умишлено)

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема И в "Адам и Адам"....нови [re: Vallentin]  
Автор abettor (усмихващ се)
Публикувано05.02.02 20:53



...се забавлявам, но не ме трият.
А иначе...
1. Точно по темата си беше, но ти не го схвана.
2. След като си се навил да правиш отделен постинг на "изтритите теми", в които да обясняваш ЗАЩО го правиш ...... не ми говори за подразбиране.
Май не само аз не разбирам твоите действия, а?




Нощта е за размисъл!


Тема Re: Да, наистинанови [re: HeOHeЛ]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано05.02.02 20:54



тук религиозните спорове не са на място.
В християнство може да пише за анусите на зайците, но тук не може да се говори за християнство.
Скоро и в "Християнство" религиозните спорове няма да са на място, ще дразнят и тук ще се пускат теми : "Те спорят. Писна ми"



Тема Re: Познавам клуба добре от самото началонови [re: HeOHeЛ]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано05.02.02 21:07



Там пишат православни, има и католици, съботяни, евангелисти, мормони, последователи на дзен-будизма / доколкото знам Ошо е точно такова течение/, теософи, муле, езотерични християни - питай Война какво е това, последователи на Махариджи май беше / за справка- Оро/, на Виссарион, на Ваклуш Толев и много атеисти. Няма изтрити теми заради убеждения.
Няма изтрити теми и лично обиждащи модераторите, освен на "голата истина", но май не само те са го трили, знаеш.
Изтрити са лични обиди към други юзъри, както и откровено богохулство, което е обида на религиозното чувство на вярващите.
Не, не е честно това което правиш, безкрайно нечестно е.

Редактирано от kakata на 05.02.02 21:08.



Тема Re: И в "Адам и Адам"....нови [re: abettor]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано06.02.02 05:34



Казах, че просто забравих да поместя обяснение там. Пък и вече съм забравил каквот точно беше писал, това което си спомням, че нямаше връзка с клуба.

Казваш, че било по темата и не отричаш че си решил да се забавляваш, само дето няма как и двете да са верни.

А тя самата идея на адам и адам е забавление, на Християнството обаче идеята е друга ...

... и ако нея не разбираш няма как да разбираш и действията ми. Членовете на клуба разбират и двете, а ти какво си се закахърил?

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Познавам клуба добре от самото началонови [re: kakata]  
АвторCвидeтeл (Нерегистриран)
Публикувано06.02.02 08:01



От какво начало познавате клуба не знам.
Аз лично случайно бях свидетел как бяха изтривани постинги /над 30/ теми и отговорите им, включително и отговорите на самия Валентин към тях, в продължение само на час, два. Някои наистина се повтаряха защото изнервени от безсмисленото им триене постващите ги пускаха отново.
В темите нямаше НИЩО което да предизвика изтриването им, всички бяха свързани с християнството /несвързани с християнството теми, но безобидни според критериите на Валентин бяха оставяни/.
Между другото аз смятам че Валентин най-искрено си вярва, проблема е в критериите му, които той най-искрено и почтено прилага но те са по-близки до възгледите на Св. Инквизиция отколкото ми се струва необходимо.
И искам да подчертая, че Валентин триеше теми именно заради убеждения /това не означава, че трие мненията на православните обаче нямам предвид това/
Също така искам да отбележа че съдейки по резултатите СЛЕД триенето на Валентин НЕ МОЖЕ да се състави правилно впечатление за процеса така както ако се наблюдава в движение.

Моето скромно мнение е ча за такъв клуб е най-подходящо да се сложи за модератор атеист. Поне е сигурно, че ще бъде безпристрастен и едва ли ще се опитва да налага възгледите си във форума. Разбира се, допускам
е ще си върши работата и ако християните се развихрят, ще ги обуздае, няма да ги остави да се изтрепят, я.

Сега наистина пак минах - не изглежда да се трие. Може би Леос или някой друг е поговорил с момчето.... Хм



Тема Re:Валентине, питам те тукнови [re: Vallentin]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано06.02.02 09:02



какви бяха тези около 30 теми, които изтри?
Аз отварям клуба сутрин и после обикновено чак след около 12 часа, не съм била свидетел на такова триене.
Не виждам активно пишещите и изповядващи други религии да се оплакват.
Добре, какви бяха тези теми, за какво е този шум?



Тема Добре де, цитирайте минови [re: Cвидeтeл]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано06.02.02 09:11



една тема, поне като прераказ, като съдържание. Клуба е с религиозна насоченост, не е чат , не е и философия.
Сега на челния лист има тема от модератор, който ако някой пусне същото в клуб, който модерира, тутакси ще то изтрие.

Смятам, че клуба е нападнат недобронамерено и безпринципно, тези теми са пускани именно за да предзвикат скандал, защото не им харесват модераторите.

Я, погледнете инфото на клуба : Мнения, които не са за този клуб се трият.
Тук е важното именно да не се трие заради убеждения, защото тогава ще бъде потъпкано правото на инакомислещите да изразяват мнение, а колкото до чатче, офтопици, вулгаризми - обикновената практика е да се трият.

И повтарям, драги свидетелю, един от изтритите е изключително безкомпромисен модератор по отношение на такива неща в клубовете, за които отговаря.



Тема Re: Добре де, цитирайте минови [re: kakata]  
АвторCвидeтeл (Нерегистриран)
Публикувано06.02.02 10:27



Не мога да преразказвам чужди теми, но мога да кажа най-общо че бяха трити такива признаващи християнството но не отричащи и други религии.

Сега явно не се трие защото иначе 2/3 от темите които стоят в момента нямаше да ги има.



Тема Re: Добре де, цитирайте минови [re: Cвидeтeл]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано06.02.02 10:32



За да не се повтарям, всеки зден преглеждам клуба и как изпуснах голямата гума, не знам.
Християнството е условно наименование, това е религиозен клуб в който са представени много религии.
Има своеобразна атмосфера, има познанства, има ожесточени спорове, има всичко, което се предполага в един религиозен форум с представители на разнопосочни учения.
Но "пострадалите" не ги е имало никога в какъвто и да е спор и разискване, никой не ги познава, но те иззеха функциите на говорители и сторонници, без да бъдат молени. Мен пък това ме дразни.
И ще си казвам мнението. Толкова.



Тема Re: Добре де, цитирайте минови [re: Cвидeтeл]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано06.02.02 13:01



Г-н лъжесвидетел,

единственото нещо, което беше трито него ден не бяха теми признаващи/непризнаващи християнството, а ЕДНА И СЪЩА ТЕМА СЪДЪРЖАЩА ВУЛГАРНИ ИЗРАЗИ ПУСКАНА ПОВЕЧЕ ОТ 20 ПЪТИ И СЪОТВЕТНО ИЗТРИВАНА ТОЛКОВА.

Бяха изтрити и някакви си лични разговори, като че ли клуба играе ролята на чат.

В момента същата тема която изтрих 20 пъти си стои необезпокоявана, защото от нея са премахнати вулгарните коментари и тя е поставена в чист вид.

Не знам колко пъти повторих, че темата се трие не заради идеята вложена в нея а заради вулгарните изрази. Сега след като тези изрази бяха премахнати темата си остана.

Така, че не знам на какво си свидетел, но предполагам, че ти си онзи който се подписваше като "Прочел" и като гледам, че нямаш никакви интереси към клуба най-вероятно си бил извикан да правиш подрепиш онези които са искали да правят мръсно в техния заговор.

Сега явно не се трие защото иначе 2/3 от темите които стоят в момента нямаше да ги има.


Това е поредната ти лъжа лъжесвидетелю, защото в момента продължава да се трие според принципите на изтриване както и преди.

Колко смешен заговор, на няколко атеиста срещу модератор християнин, не мога да видя друг мотив освен неистова злоба против безкомпромисността на вярата.

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re:Валентине, питам те тукнови [re: kakata]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано06.02.02 13:03



Прочети отговора ми към свидетеял по-долу.

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Добре де, цитирайте минови [re: Vallentin]  
Автор Vladi (Фафлояд!)
Публикувано06.02.02 13:04



а в какво е безкомпромисна вярата?



Тема Re: Добре де, цитирайте минови [re: Vladi]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано06.02.02 13:13



Това е тема за друг клуб не мислиш ли?

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Добре де, цитирайте минови [re: Vladi]  
Автор Kpъr ()
Публикувано06.02.02 14:04



виж първия отговор на Валентин /в тази тема, нагоре май, или надолу ? /

- в клуба нямат място несериозните разговори,
а според някои от изтритите, това значи че се изключват флиртуване и любовта от там.

темата не е за тук, защото Бог е любов, така че за това трябва да се говори в Християнство...



Тема Прощавайте, че се намесвам,нови [re: Vallentin]  
Автор Jucky (shemet4e)
Публикувано06.02.02 14:31



...но имам два въпроса:

1. Къде пише кой клуб е за забавление и кой не е...за мен забавление може да е да чета и получавам информация, за пишещите в клуб Адам и Адам [видях, че биват наричани членове] може би въобще не е забавление, а по-скоро приобщаване. За някои дори е проблем, че ги приемат като обект на забавлението.
2. Какво би ме строило в редицата членове на даден клуб и какви фактори ме отлъчват от него?

the Disaster


Тема Re: Добре деeee ...нови [re: Kpъr]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано06.02.02 16:02



По тази логика защо има над 380 клуба, а не само един ?
И в този един клуб всеки да си говори за всичко ...
Според мен, защото точно това е целта на тези клубове. В тях да се групират хора със сродни интереси. И те да си говорят за неща, които тях ги интересуват.
Ако в клуб Web design попадне тема за графичен такъв - мести ли се в съответния клуб? Мести се. И обратното - теми касаещи програмирането не устискват в Графичен дизайн.
За любовчиите има ли клуб Любов? Има. Ако там попадне тема, касаеща хомосексуални отношение например - ще остане ли? Няма да остане, разбира се - и не стои, трие се.
Детски приказки разказват ли се в Поезия? Не съм се интересувал, но си мисля, че не. И правилно не стоят - има клуб Приказки.
За какво си говорим тогава ?!
За атеисти, неизвестно по какъв повод попаднали при вярващи ...
Които не могат да се забавляват ... по техен си начин ... атеистично.
При наличието на още 380 клуба ?! Хайде холан ...
И аз да бях модератор в Християнство и аз щях да трия, ако някой дойде и "пръдне" (това е цитат от същия клуб, който ОЩЕ стои на 1 стр.).

Казах го вече май тук, в тази тема. Докато окултистите и атеистите не престанат да киснат при християните, така ще е. И докато не престанат да се опитват да доказват на вярващи, че или няма Бог, или той не е точно този, или някакъв Учител е по-добър, така ще е. И какъвто и да е модераторът там, така ще е - ако си върши работата съвестно.
Някой тук подхвърли, че модератора трябва да е атеист.
Ами хайде тогава да разменим и модераторите на Кеч и Велосипедизъм.
Логиката е същата.

- - - - -
Честит ти имен ден, Кръг !
Не се напивай. Много :)))

| Величието на Сизиф не е в безмислието на труда, а в липсата на отчаяние |


Тема Re: Прощавайте, че се намесвам,нови [re: Jucky]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано06.02.02 16:02



1. Правилата на един клуб се определят от самия клуб. То затова е думата КЛУБ, защото тя означава обособяване на определени хора на базата на общи интереси и практики.

Християнството не е за забавление, там се разискват неща, с които човек не може да се подиграва и забавлява, защото това противоречи на самата същност на вярата. В този смисъл нямам как някой да пише по същината на Християнството и в същото време да се забавлява. Има много дето търсят с какво да си запълнят сърцето, обаче затова в клубовете има правила, основното от които е че "теми които не са за този клуб се изтриват".

Та на твоя въпрос къде пише кой клуб за какво е и за какво не е моя конкретен отговор е следния - питай членовете на клуба.

2. На втория ти въпрос съм отговорил в постингите си по-долу но ще се повторя на кратко.

Същински член на клуб Християнство е човек който по-редовно или по-рядко дискутира в клуба теми касаещи същината му. Същината на клуб християнство е Вярата в Христос.

Фактора който би те отличил като НЕ ЧЛЕН на клуба е липсата на фактори които да те направят член на клуба.

Надявам се отговора ми да е бил задоволителен.

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Прощавайте, че се намесвам,нови [re: Jucky]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано06.02.02 16:12



Здравей, Jucky :)
Аз ще отговоря на втория ти въпрос простичко.
Имаш си любима кръчма и там си пиеш биричката.
Винаги можеш да удариш една бира пътьом - в някоя друга кръчма.
Но казваш моята кръчма - за тази, в която имаш познати и приятели.

А много хора в дирчето казват "моят клуб".
Сещаш се вече защо, нали ?

| Величието на Сизиф не е в безмислието на труда, а в липсата на отчаяние |


Тема Re: Добре деeee ...нови [re: LeoS]  
Автор HeOHeЛ (*)
Публикувано06.02.02 16:26



не е честно.

изобщо не е честно, никак.

ясно, искаш мир да има.
мир, от вида "оставете ме намира..."


нека е както искаш.


"пръдне" , а?
кофти работа, много кофти.
срам, резил и позор, абсолютно!


абе знаеш ли какво, като казах срам, та се сетих.
нали сигурно и ти се сещаш, по телевизията имаше навремето едни предавания, за разни "таланти", хванати от улицата, или сами пожелали да се покажат колко хубаво пеят. горките хора. горките нещастни хора...
имаше... страшни гледки.
зрителите им се смееха, всичките, които ги гледат им се смееха, или ги съжаляваха.
мене пък ме беше срам заради тях. и ме беше срам и заради тези, които са намислили подобен издевателски вид шоу...
е, сега се чувствам горе-долу пак така.
тъпо е да те е срам заради някого, когото дори и не познаваш... ама това е положението.


... а колкото за клубовете - клубовете са по тематика, за дискутиране на въпроси по тематиката

а обществата са само за такива или инакви.
така го разбирам пък аз.

"пръднато"... егати безбожието!
абе... какво ли всъщност пише там, освен пръднато...



Тема Re: Прощавайте, че се намесвам,нови [re: LeoS]  
Автор HeOHeЛ (*)
Публикувано06.02.02 16:35



ъхъ, точно така.
абсолютно прав си.
моята кръчма, моят клуб...

ама няма ли да ти се стори леко ... особено, когато изведнъж се окаже, че портиерът, или чистачката, смятат кръчмата за своя собственост...
ама не, не те питам.
всъщност.



Тема Re: Да, наистинанови [re: kakata]  
Автор HeOHeЛ (*)
Публикувано06.02.02 16:41



ами и валентин е на моето мнение, виж





Тема Факторите на клуб Християнство?нови [re: Vallentin]  
Автор Jucky (shemet4e)
Публикувано06.02.02 18:36



...защото аз влизам за първи път там и ми се заявява, че не съм член на клуба, вместо по християнски маниер да ми покажат, че вярата е за всекиго.
По такъв начин аз се чувствам отблъсната...не само от клуба, но и от християнството.

Само пример.

the Disaster


Тема Спокойно, дете мое....нови [re: Jucky]  
Автор abettor (усмихващ се)
Публикувано06.02.02 18:50



.... щом се чувстваш отблъсната в "християнство" ще те приютим другаде .
При това без "членска" карта.




Нощта е за размисъл!


Тема Re: Факторите на клуб Християнство?нови [re: Jucky]  
Автор Air Force (an air of pride)
Публикувано06.02.02 18:52



Това ми звучи така, все едно клуб "Християнство" е секта?!


...фиуууууууууууууууууууу... Ewig den Weg suchend

Тема Re: Спокойно, дете мое....нови [re: abettor]  
Автор Air Force (an air of pride)
Публикувано06.02.02 18:53



Хех, мераклиите са повече от китайците.


...фиуууууууууууууууууууу... Ewig den Weg suchend

Тема Здравей, LeoS,нови [re: LeoS]  
Автор Jucky (shemet4e)
Публикувано06.02.02 18:54



радвам се, че все някъде се засичаме отново!

...да, в този смисъл ми е ясно значението на думата член на клуб, ... така както аз казвам "моя клуб" на моя клуб.

Но аз влизам и в други клубове, където нямам проблеми да пиша, макар и да се явявам там за първи път. Т.е. такова нещо като членство няма...или ?

the Disaster


Тема Re: Факторите на клуб Християнство?нови [re: Jucky]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано06.02.02 18:57



какво КОНКРЕТНО имаш предвид? Аз за първи път те виждам да пишеш тук, там този ник не съм го виждал.Може би си писала под друг ник, не знам.

Всеки има своето първо влизане в клуба. И ако си влязла да дискутираш нещо по тематиката едва ли някой ти е попречил. Ако си дошла с други мотиви тогава просто ги изясни.

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Това беше пример.нови [re: Vallentin]  
Автор Jucky (shemet4e)
Публикувано06.02.02 19:00



И го подчертах.

Нищо лично. Исках да изясня нещо което ми се наби на око.

Успех!

the Disaster


Тема Re: Това беше пример.нови [re: Jucky]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано06.02.02 19:17



Ако искаш да се увериш сама, хвърли един поглед в клуба. Разликата между това което някои хора твърдят че става там и това което действително става е ОГРОМНА.

На практита членовете на клуба вече научиха кои са празнодумци и раздорници и не им обръщат внимание, които се накамарват около сладникаво заядливи теми. А хората от клуба си дискутират въпросите за които клуба е бил създаден.

Всъщност според думите на Христос, неговите последователи ше бъдат мразени от всичките човеци, в клуба това е очевадно.

Но се справяме с омразата им.

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Re: Това беше пример.нови [re: Jucky]  
Автор Vallentin (watchman)
Публикувано06.02.02 19:19



Ако искаш да се увериш сама, хвърли един поглед в клуба. Разликата между това което някои хора твърдят че става там и това което действително става е ОГРОМНА.

На практита членовете на клуба вече научиха кои са празнодумци и раздорници и не им обръщат внимание, които се накамарват около сладникаво заядливи теми. А хората от клуба си дискутират въпросите за които клуба е бил създаден.

Всъщност според думите на Христос, неговите последователи ще бъдат мразени от всичките човеци, в клуба това е очевадно.

Но се справяме с омразата им.

__________________

Защото за мене да живея е Христос, а да умра, придобивка


Тема Да, благодаря!нови [re: Vallentin]  
Автор Jucky (shemet4e)
Публикувано06.02.02 19:28



Минавала съм и пак ще минавам.

the Disaster


Тема Въобще не ме интересуванови [re: HeOHeЛ]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано06.02.02 23:55



мнението на Валентин.
Тук защитавам принципи, а не Валентин.
Не може, просто не може ,Б., на едно място да се бориш срещу нещо, а на друго да вършиш това, срещу което се бориш. Ето затова съм тук.



Тема безкрайно субективна си.нови [re: kakata]  
Автор HeOHeЛ (*)
Публикувано07.02.02 06:50



както вече ти казах в отговор на една от твоите бележки.

колкото и пъти да повториш една лъжа - от това тя няма да стане истина.

нелепо е да сравняваш принципно различни неща твърдейки, че го правиш поради принципи.

казах ти вече - няма да се разберем и то не за друго, а защото нямаш желание да чуеш някого без да преиначиш нещата според както си си наумила ти, в личните си пристрастия.
просто няма диалог, както неведнъж вече се уверявам.
аз ти говоря за ябълки, ти ми отговаряш за ямбол - безсмислено занимание ми се струва.



Тема Re: Добре деeee ...нови [re: HeOHeЛ]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано07.02.02 12:47



Ех, Неонелче ...
Ако имаше начин да се случи това "оставете ме намира" ...
Ама още не съм го казал - все пак :)

Две думи за "шоуто".
Спомням си го - казваше се "Тромбата на Вили". И ето виж какво се получава - тебе те е било срам заради тях, а аз им се смеех от сърце. И защо се получава така? Ами сигурно защото и тогава ти си подходила емоционално, като само си се докоснала до повърхността. А аз не съм вложил емоции. Просто защото знаех, че никой не ги водеше тези хора насила в това шоу. Даже си спомням, че Вили Казасян се оплакваше публично, че не смогва да покаже всички желаещи. В крайна сметка обаче - двамата сме реагирали различно на едно и също нещо.

Има още един случай, в който бяхме на различни мнения. Ако не бяхте избрали с abettor да си говорим тук - нямаше да го посоча. Трябва си ми за тезата обаче и ще си го кажа. Та в оня случай пак искахме едно и също, но ти тогава настояваше да хванем калъчката с един друг модератор, а аз ти казах че ще свършим работата с мекия брус. Ти и тогава подходи емоционално - спомни си колко пъти ми обясняваше на бележки КАК да я свърша и колко критики отнесох. Аз не влагах емоции - кротичко си разсъждавах. Резултатът какъв е? Ами свършихме я успешно с мекия брус - по моя начин.

В сегашния случай пак е така.
Ти си се загрижила за клуба и начина му на модериране, аз също (не вярвам да си мислиш, че ми дреме на ... копчето какво се случва). Но пак го виждаме по различен начин - какъв не е интересно - важното е, че сме на различни мнения.

Ето ги и изводите.
За шоуто приемам, че ти си била права да се срамуваш, а аз най-идиотски съм се хилил на нещастието на хората.
За оня случай аз съм прав - просто защото крайния резултат го доказа.
За сегашния случай - не знам.

И поради това казвам - аз съм до тук по тази тема.
Заставам си зад избора на модераторите в Християнство и твърдя, че те си вършат работата. Може да съм прав, но може и да не съм. Нека да си преценят админите. Ако греша, да ги сменят и толкоз. Ако съм прав - остава си положението такова, каквото е и толкоз.

С теб сме си другарчета отдавна. За мен ти пак си си приятел. Ако обаче с нещо съм те засегнал толкова, че вече не съм ти такъв - ще го приема, но с огромно съжаление.
Ако това се случи - и тук душице ще има два варианта.
Или аз не съм те заслужавал за приятел.
Или ти мене.

| Величието на Сизиф не е в безмислието на труда, а в липсата на отчаяние |


Тема а, не.нови [re: LeoS]  
Автор HeOHeЛ (*)
Публикувано07.02.02 13:01



тук няма никакво място това кой на кого е приятел.
разбираш ли?
тук говорим... поне аз говоря - за принципни неща.
това , че сме приятели си е едно на ръка и отделно нещо.

и точно там е работата - докато едните са "добри", щото са приятели на някого...
надявам се ме разбираш.

няма да пиша повече по тази тема, надявам се.
и няма да пиша повече и в клуб "ХРИСТИЯНСКИ СЕКТИ"
най-малкото защото има лъжа още в името му.

а за приятели... приятелите са си приятели.



Тема Re: а, не.нови [re: HeOHeЛ]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано07.02.02 13:44



ОК :)
Значи си говорим за едни и същи неща.
Влязох само да кажа, че има вече и

. Все пак бях го обещал.
И аз приключих с тази тема тук.

| Величието на Сизиф не е в безмислието на труда, а в липсата на отчаяние |

Тема да,нови [re: LeoS]  
Автор HeOHeЛ (*)
Публикувано07.02.02 15:02



прочетох.



Тема Re: Leos,нови [re: Vallentin]  
Автор Джeйн (стар клубар)
Публикувано12.02.02 11:18



ще бъде изтрит ако се забавлява по невъзпитан или обиждащ другите начин.
клубът не е ограничен тематично и забавленията не са забранени :))

IMAGINE...


Тема Мдааа.....нови [re: Джeйн]  
Автор abettor (усмихващ се)
Публикувано12.02.02 19:50



......Ам - гъл!






Нощта е за размисъл!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.