Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 02.07.24 
dir.bg
   >> Въпроси и помощ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема 53% packet loss  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано29.01.02 12:53



Packets: Sent = 594, Received = 276, Lost = 318 (53% loss)
Minimum = 40ms, Maximum = 1462ms, Average = 198ms

Много зле бе, що така?



Тема Re: 53% packet lossнови [re: Xypodilec]  
Автор Г. ЧaвдapoвАдминистратор ()
Публикувано29.01.02 13:22



ами виж си пътя до нас и си звъни на доставчика



Тема Re: 53% packet lossнови [re: Г. Чaвдapoв]  
Автор Vladi (Фафлояд!)
Публикувано29.01.02 13:38



бах тия доставчици...



Тема Re: 53% packet lossнови [re: Vladi]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано29.01.02 14:09



Бах ги я! Знам ги аз, че са идиоти, но ако Бабата или Бъга го похвалят тоя доставчик публично още веднъж ще им наплякам няколко хиляди пъти по-горния постинг в ... пощата!

За съжаление не мога да го сменя - служебен е, а не решавам аз откъде да се взема интернет.



Тема Re: 53% packet lossнови [re: Xypodilec]  
Автор Vladi (Фафлояд!)
Публикувано29.01.02 14:25



ми до оня ден една девойка много учтиво ми отговаряше на мейлите... по-интересно ми е, че и при 100% успешен пинг пак не мое да се поства... пък и странно изглежда как все доставчиците имат проблеми...



Тема Re: 53% packet lossнови [re: Vladi]  
Автор Г. ЧaвдapoвАдминистратор ()
Публикувано29.01.02 15:08



Ей ще ме накарате да говоря с имена на доставчици
и така проблемите са при клиенти на ОРБИТЕЛ минаващи до дира през Lirex връзката между тях е един тунел и в него са проблемите
Като са справка част от клиентите на ОРБИТЕЛ минават през БТК-НЕТ и те нямат проблеми със дир.бг



Тема Re: 53% packet lossнови [re: Г. Чaвдapoв]  
Автор Cъвpeмeнeн (тълковен речник)
Публикувано29.01.02 17:21



А при клиенти на НЕТЕЛ какви са проблемите?


......*****......*****......*****......

Тема Re: 53% packet lossнови [re: Xypodilec]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано29.01.02 20:53



Цели 53% от пакета ти изчезнали! Брях ква загуба!



Тема Re: 53% packet lossнови [re: Cъвpeмeнeн]  
Автор Г. ЧaвдapoвАдминистратор ()
Публикувано30.01.02 09:30



НЕТЕЛ са клиенти на орбител и минават по същото трасе



Тема Re: 53% packet lossнови [re: Vladi]  
Автор тeлekoм (завърнал се)
Публикувано30.01.02 21:07



Tи не говори с девойките... те могат да те държат по 15 минути на телефона, докато 'колегата провери'... най-интересното е че в това време отзад фонови гласове обясняват неща от кухнята на Орбител

А и с тия цени на връзките м/у ИСП-тата ще стане и по-лошо....На Орбителци им излезе солена оптиката, и други работи им излязоха солени, и не са на кеф че спнет стана толкова голям... и затва сега си рутират трафика откъдето им падне(големите клиенти през оптиката, останалите през лирекс)

Но иди в "доставчици"-те и питай там - Ники обича да отговаря на тия въпроси

Ако нещо работи, не се опитвай да го поправяш(второ инженерно правило)


Тема Re: 53% packet lossнови [re: Г. Чaвдapoв]  
Автор тeлekoм (завърнал се)
Публикувано30.01.02 21:08



Епа друго нещо си е БТК-Нет.....

БТК RulezzZZZ

Ако нещо работи, не се опитвай да го поправяш(второ инженерно правило)


Тема Re: 53% packet lossнови [re: тeлekoм]  
Автор Air Force (an air of pride)
Публикувано30.01.02 21:44



Хммм, ще го питам аз Горчилов...


...фиуууууууууууууууууууу... Ewig den Weg suchend

Тема Re: 53% packet lossнови [re: тeлekoм]  
Автор Vladi (Фафлояд!)
Публикувано31.01.02 09:46



хихи абе доскоро нещо и клиентите на БТК-Нет имаха същите проблеми :-)))



Тема Re: 53% packet lossнови [re: тeлekoм]  
Автор Г. ЧaвдapoвАдминистратор ()
Публикувано31.01.02 13:20



Няма нищо да казвам за орбител щото ако се цензурирам с точки няма да остане нищо освен едни точки
какво правят незнам ама е жална картинка това дето се получава
и незнам какво не им харесва
а колкото до БТК-НЕТ
абеее няма да казвам колко време имаха и те такъв проблем та се карахме кой крив кой прав и накрая те виновните де :)))))))))



Тема пак нещо за бабите и доставките!нови [re: Xypodilec]  
Автор БaбaИлиицa (дето е баба)
Публикувано31.01.02 14:05



Mак нещо чувам против имат моя доставчик и като прочета такова нещо все се чудя, аджеба аз защо за 2 години не съм имал нито един такъв проблем? А бе не искам да кажа, че орбител са №1, ама все се чудя, защо никога не съм имал проблеми с тях, а всички толкова се оплакват? Не дропи, скоростта е добре, не са ми чезнали пакети... всичко си е супер и то не е от ден не е от два- вече повече от 2 години- всеки ден!

Не знам за тебе, обаче на мен ми се вижда странно!

BTW и аз минавам през лирекс, ама всичко си е наред въпреки това!

Баба...

Това не е просто гениелно, това е гениално просто...


Тема Щотонови [re: БaбaИлиицa]  
Автор тeлekoм (завърнал се)
Публикувано01.02.02 22:20



Babe na tebe всичко ти става, щото си платен рекламен агент на Горчилов! Аз те разконсприрах....
Oрбител по едно време бяха най-дъ бест... (по времето като бяха най-големия клиент на БТК)Обаче в момента прогресивно се скпават(не само дайл-ъпа, чух и ЛЛ-юзери да се оплакват)
Аз нямам нищо против тях, но в момента ако ми се наложи да ползват дайл-ъп, има фирми доста по-добри от тях(и като скорост, и като стабилност)

Ако нещо работи, не се опитвай да го поправяш(второ инженерно правило)


Тема Re: 53% packet lossнови [re: Vladi]  
Автор тeлekoм (завърнал се)
Публикувано01.02.02 22:23



Забележи - доскоро, а не отскоро както е в твоя случай...

То и с едни други работи има и проблеми, и ще има - поне докато 3-4 човека не спре да ги мъзри...

Ако нещо работи, не се опитвай да го поправяш(второ инженерно правило)


Тема Re: 53% packet lossнови [re: Г. Чaвдapoв]  
Автор тeлekoм (завърнал се)
Публикувано01.02.02 22:28



Проблеми има.... абе незнам.. ама чух че ставаше по едно време някаква скандала с пустите ви оптики....
Пък проблема е маршрутизацията, и докато не се оправят връзките с някой основни ИСП-та няма да се оправят нещата....
щото иначе пада голям смях като от акаунт на БТК-НЕт телеком.бг не се отваря

Ако нещо работи, не се опитвай да го поправяш(второ инженерно правило)


Тема Re: Щотонови [re: тeлekoм]  
Автор Hиkи Гopчилoв (фен)
Публикувано02.02.02 02:02



Телекоме,

Искам най-официално да изкажа възхитата си от твоето поведение.

Браво! Точно така се говори за най-големия клиент за Интернет на фирмата, в която работиш.

Това е правилното отношение към някой, който само със сметките си за Интернет плаща твоята заплатата и на още 400 твои колеги....

Колкото до "фактите" какво си "чул", просто не смятам да коментирам...

Поздрави,
Ники


Тема Айде още малко за "моя" случай :-)нови [re: тeлekoм]  
Автор Vladi (Фафлояд!)
Публикувано02.02.02 14:05



Още едничка разлика - тоя проблем го имах 5 дни, а не три седмици :-))))))



Тема Re: Айде още малко за "моя" случай :-)нови [re: Vladi]  
Автор тeлekoм (завърнал се)
Публикувано03.02.02 01:08



Къде проблема е бил 3 седмици?

Ако нещо работи, не се опитвай да го поправяш(второ инженерно правило)


Тема Горчиловнови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор тeлekoм (завърнал се)
Публикувано03.02.02 01:26



Що така бе Ники.....

На големия клиент май че е спнет.нет... 18 Мбита май ми се мота такова число...

Абе Ники, ти си умен човек... казвал съм ти го.... ама защо така бе батка? Къв е тоя комунзъм от тебе?!

Туй че ти (евентуално) ми плащаш заплатата трябва да значи ...? Да не мога да си отворя устата и да говоря нещо което е истина?!
Че да не би аз да съм БТК? Нещо май грешно си ме разбрал...
Май едно от основните ценности на демокрацията беше свободата да изразиш собственото си мнение...е, аз го правя... В случая обаче на теб не ти харесва... хубаво... ама защо вместо да ме заплашваш и да ми сочиш с пръст наздиателно "абе аз съм големия лош чичко, дето те храни, и ти против мене не можеш да говориш", не вземеш да ми обясниш къде бъркам? Би ми било интересно.. а и на останлите във клуба мисля също...

Та вместо да се заяждаш с мен, що не вземеш да обясниш КАК стоят нещата.... Не на мен, на тия които имат проблеми със фирмата ти....

Ако нещо работи, не се опитвай да го поправяш(второ инженерно правило)


Тема Re: Горчиловнови [re: тeлekoм]  
Автор Hиkи Гopчилoв (фен)
Публикувано03.02.02 13:30



1. Орбител е на 20 мегабита към БТК. Общия ни външен капацитет е 26 мегабита.

2. Ако мой служител публично наплюе наш клиент (независимо доколко има основание) ще си има сериозни проблеми. Добър или лош, Клиентът има нужди, които ние сме се нагърбили да задоволяваме и той е нашия цар.

3. Дори да не работеше в БТК отново нямаше да си прав, защото изказваш невярно твърдение.

Поздрави,
Ники


Тема Re: Горчиловнови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор тeлekoм (завърнал се)
Публикувано03.02.02 15:55



В такъв случай се радвам че не съм твой служител

2. Да бе да.... тва за царя ... е смешно

3. И то е?(неворяното твърдение?)

Пак избаяга от въпроса.... що ли се учудвам........

Ако нещо работи, не се опитвай да го поправяш(второ инженерно правило)


Тема Re: Айде още малко за "моя" случай :-)нови [re: тeлekoм]  
Автор Vladi (Фафлояд!)
Публикувано03.02.02 16:55



ми горе-долу толкоз време тука се дъвчеше същия проблем, ама с клиентите на БТК :-))))



Тема Земинови [re: тeлekoм]  
Автор Vladi (Фафлояд!)
Публикувано03.02.02 17:08



си смени източните, дето слушаш... :-)))



Тема Re: Земинови [re: Vladi]  
Автор тeлekoм (завърнал се)
Публикувано03.02.02 21:23



....истината е някъде там....

а източниците ми са сигурни..

Ако нещо работи, не се опитвай да го поправяш(второ инженерно правило)


Тема Re: комнови [re: тeлekoм]  
Автор БaбaИлиицa (дето е баба)
Публикувано04.02.02 01:36



А бе коме, и аз изказвам лично мнение, например, че съм доволен от определена услуга при определени условия и на определена цена, обаче ти все не си съгласен с мен. Явно на тебе нещо не ти харесва в Орбитал, пък на мен ми харесва. Обаче ти си този, който не е конкретен: аз казвам: доволен съм от цената, скоростта, качеството на достъпа и обслужването при условията: живея и използвам интернет от София и през цифров телефон. Ти ми казваш: не е вярно: аз чух (не е ясно от къде и от кого!)... че нещо (също не е ясно какво точно) не било както трябва!

Колкото до следващия ти пост- ще ти отговоря в един. Това за царя клиент изобщо не е смешно- пробвай да използваш Орбител за 1 час и да се обадеш през това време на съпорт телефона- получаваш обслужване, а не ода за това колко си тъп, щото не можеш да се оправиш сам. Аз плащам за интернет всичко на всичко 100-200 лева за година! Не за месец, а за година! Затова съм доволен. Знам, че това не е сума, а едно нищо- сигурно телефонните им разговори с мен им струват повече (обикновено ме търсят на GSMа, защото линията е заета от dial-up-а). Мен не ме интересува от къде печели Орбител и как се случва всичко- мен ме интересува само това, че получавам това, което искам.

Абе Ники верно трябва да почне да ми плаща за рекламно лице- не че ми трябват парите, ама поне да не си голословен!

Баба...

Това не е просто гениелно, това е гениално просто...


Тема Re: комнови [re: БaбaИлиицa]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано04.02.02 10:43



Бабо оправи си сигнатурата преди телекома да те е сръфал

Аман от приятели


Тема Ей начи... Аман...нови [re: Cherniq]  
Автор БaбaИлиицa (дето е баба)
Публикувано04.02.02 13:16



Все ще се намери някой да ти критикува сигнатурата... Добре че не си като кома- направо с рогата напред...

Благодаря за забележката все пак...

Баба...

Това не е просто гениално, това е гениално просто...


Тема Re: Горчиловнови [re: тeлekoм]  
Автор Hиkи Гopчилoв (фен)
Публикувано04.02.02 21:59



1. И аз се радвам.
2. No comment.
3. Невярното твърдение е, че в момента качеството на dialup и leased lines в Орбител "прогресивно се скапват".

Виж т.3. Пак съм в позиция да обяснявам, че нямам сестра, защото г-н Телеком бил чул, че ЛЛ-юзери се оплакват...

Ники

Поздрави,
Ники


Тема дето е баба...нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор тeлekoм (завърнал се)
Публикувано04.02.02 22:32



Деменция има

НЯМАМ НИЩО ПРОТИВ Орбител!!!

Но за съпорта - обаждал съм се 3 пъти
1 ме мотаха пове4е от 20 мин
2 ми казах 4е немогат да ми помогнат
3 казаха 4е нямали транспарентно прокси, в което не съм склонен да вярвам изобщо

Казвам 'чух', защото наистина съм чул.. и да ти кайа КОЙ ми го каза, едва ли ще ти огрее беберската физиономия... Мога да кажа Орбител са зле в момента..... и?
А на теб пари не ти трябват - вие пенсиите имате безплатни карти и по цял ден се мотате в градския и без пари!

Ако нещо работи, не се опитвай да го поправяш(второ инженерно правило)


Тема Вие двамата добре ли сте????нови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано04.02.02 22:39



Теб те разбирам (донякъде), но телекома опеделено не!

BTW, 2-3 дни след като отворих тая тема връзката стана супер! На кого да благодаря?



Тема Re: Горчиловнови [re: Hиkи Гopчилoв]  
Автор тeлekoм (завърнал се)
Публикувано04.02.02 22:41



1. Ти губиш

2. Интересно, ако Жаря го държат 20 мин на телефона и му кажат че БТК е проблема и накрая неква тъпачка ти се тросне, как ли ще ми говорят ако бях Клошаря например?

3. Вярно Е... Няма да ти цитирам фирмата която го каза, но той се замисляше много дали да не ви смени...
Човек не вярва ако не иска да повярва....

А ти вземи да обясниш на хората, които очевадно са имали проблем, къде е, и не се занимавай с празни приказки(постинги) и замазване на пробема...

Ако нещо работи, не се опитвай да го поправяш(второ инженерно правило)

Редактирано от тeлekoм на 04.02.02 22:44.



Тема относно support-a на орбителнови [re: тeлekoм]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано04.02.02 22:47



Много странно! Пример от тук: досега ВИНАГИ когато изчезваше връзката между нас и орбител ТЕ се обаждаха да питат дали случайно нямаме някакъв проблем. Относно съпорта нищо лошо не бих могъл да кажа.



Тема ПРОБЛЕМЪТ ОТДАВНА Е РЕШЕН...нови [re: тeлekoм]  
Автор Vladi (Фафлояд!)
Публикувано04.02.02 22:54



Освен това на хората които изобщо са го забелязали (примерно като мен) им е било отдавна обяснено...

А АДМИНИТЕ НЯМА ЛИ НАЙ-НАКРАЯ ДА ЗАКЛЮЧАТ ТАЯ ТЕМА?!?!?



Тема Re: относно support-a на орбител и БТКнови [re: Xypodilec]  
Автор БaбaИлиицa (дето е баба)
Публикувано05.02.02 00:28



Аз ще приведа друг пример в защита на тезата ми, че Орбител имат страхотен клиентски съпорт: В момента съм с Win XP (експериментално, обаче съм доволен) и firewall-а ми засичаше някакво приложение, което не би трябвало да бъде активно и което аз не съм стартирал, нито съм му разрешавал връзка с интернет. Въпреки това, приложението се включваше постоянно към сървър на Орбител (с несъществуващ адрес!?), въпреки, че му забранявах и т.н. Логично стигнах до извода, че трбва да е вирус- няма какво друго да е. Технически погледнато проблема си е чисто мой- аз съм се заразил, аз съм си избрал XP за OS... Единствената връзка беше, че приложението се свързва с Орбител. Описах проблема и го пратих на съпорт мейла на Орбител. Оказа се, че не е вирус, а някакво вградено приложение на XP, което поддържа връзка с ISP-то или нещо от сорта. Получих отговор след половин час, човека от съпорта беше прегледал сайта на MS и ми беше изпратил цялото описание на приложението и защо прави това. Отново да погледнем въпроса от техническата му страна:

1. Можеха просто да ми отговорят: пуснете си антивирус
2. Можеха просто да ми отговорят: няма такъв адрес в орбител и не знаем какво е приложението.
3. Можеха просто да ми отговорят: не е вирус- ама не ви интересува- нека си стои.
4. Можеха изобщо да не отговорят...
5. Отговориха само след половин час, имайки предвид часа (4 през нощта) и какви катакомби е сайта на MS- смятам, че половин час е по-малко от минималния срок за отговор.

Имам и много други случаи, когато превантивно са ми се обаждали по телефона- да обяснят какво става или какво е станало или какво ще стане или какво може да стане... Да ме предупредят за определени неща... Пращат и едни писма, в които има нещо като бюлетин за юзърите...

А за кома: ако кажа, че не съм видял обсужване от БТК до сега- няма да ми е грях, щото си е истина: а бе поне една симпатична касиерка или чистачка или охранник да имаше. Е няма- сигурно ги избират с конкурса "мис крокодил от Нил"- всичките са настроени все едно отивам не телефон да плащам (т.е. пари да давам) а да ги обирам и изнасилвам. Никъде по света човек не чака на опашка, за да даде пари- чака само за да вземе. Не, у нас си имаме БТК и Мтел- това са двете въплъщения на ада на земята. Не дай си боже да имаш проблем- или ще се реши за 5 мин. в полза на фирмата или ще се точи месеци (години) и накрая пак ще се реши в полза на фирмата. Някой да е бил обслужен като човек от повреди? Поне един човек? Като се обадиш- все едно ти си виновен, че операторката е станала нагоре с гъза си, ти сам си си преебал телефона, сам си извършил седем смъртни гряха и те едва ли не са там за да ти кажат- МИ НЕ ЗНАМ!

И единствената разлика е, че телекома е един, а ISP-та бог дал. И аз съм направил избор (за мен той е правилен, защото съм доволен), но съм ПРИНУДЕН да използвам БТК, просото защото е монополист! Е ако на някого не му харесва Орбител- може да си избере друг- има толкова много доставчици, че можеш да си ги сменяш всяка седмица и ще ти стигнат поне за 2 години.

Винаги съм казвал БТК sux, а телеком ми се е противопоставял- обаче аз не съм чул една добра приказка за БТК за толкова години. Коме- за мен ти си пристрастен, защото работиш там. Аз не работя нито в Орбител, нито в БТК- аз съм третата страна и мога да си бъда арбитър на решенията и мненията! Този спор е от много време и изглежда ще продължи още повече... за съжаление не се очертава решение за него!

Баба...

Това не е просто гениално, това е гениално просто...


Тема Ше ти отговоря вместо телекома :-)))нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор Vladi (Фафлояд!)
Публикувано05.02.02 09:46



БТК е грейнала звездица :-))))))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.