Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:57 01.07.24 
dir.bg
   >> Въпроси и помощ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Ами това - дръжте се...нови [re: Eзpa Иrнимбpитoв]  
Авторweb (Нерегистриран)
Публикувано26.01.02 20:25



Това с лектора ме разтърси.
А колко мисъл е била нужна! Колко ли струва, за да се напише това (сигурно струва цели десет лева -от старите).
"Преди известно време установих, че изобщо съм се отказал от изтощителното описване на всичко, което бях замислил да опиша и възрадвах се от идеята просто да го резюмирам и съответно доволен заспах, отлагайки и това. "
Това е част от предговора към творбата (ако не сте го чели, той е на "обичайно" място - в края).

Написаното от Георгиев е по-смешно от дейността му като дизайнер - копирам първото, което ми попадне и знам, че ще бъде зашеметително:
Както, мисля, на някои места съм писал, загатвал или както, надявам се, подробно ще обясня някъде (а то е и всеизвестно), хората презират хората, защото неумеят или защитавайки себе си от страховете си, отказват да разберат обясненията на постъпките им, техните причини; защото скътан в себе си, човек знае повечето от тласкащите го неизбежности и е невинен. И тъй като писането ми е оправдание, е отчаян вопъл (много натруфено съм зел да пиша) към изплъзващата се любов на хората, които обичам (лигаво звучи), моето писане е ексхибиционизъм.

Не само натруфено, но дълго, скучно и безсмислено.

"И тъй като все още не съм успял да издам и – най-вече - продам нещо написано от мен, а и ми омръзна с изливащия се мой стил, ще пробвам да пиша с предварително набелязани структури (не го обяснявам като хората) – нещо като раираната „Улица Консервна” („раирана” – имам предвид симетричното редуване на сходни по същност глави) и вече избледняващата в паметта ми „Клетниците” – да има предварително набелязан модел, скеле, което да попълвам. "

Какво откровение - изливащ стил, предварително набелязани (!?) структури...
Това може да се коментира с часове. А на издателите им остава само да наддават.



Тема Re: Ами това - дръжте се...нови [re: web]  
АвторПeтъp Гeoprиeв (Нерегистриран)
Публикувано27.01.02 22:52



леле, братко, чак сега разбирам - ти не харесваш сайта и книгата ми... ? депресиран съм



Тема Re: Ами това - дръжте се...нови [re: Пeтъp Гeoprиeв]  
Авторweb (Нерегистриран)
Публикувано28.01.02 17:05



Браво! Чак сега разбра това, което от няколко дни се мъчем да ти кажем - след близо 900 посещения на тази тема - толкова сайтът ти няма да има за месеци. Не може да се отрече, че и "сайтът", и "книгата" имат стил, но той е далеч от някаква стойност.

Как ще коментираш факта, че неотдавна списание "Кръг" (оказа се, че има и такова!) публикува част от писателските ти опити, но от името на... Калин Янев, студент, 23 г.

или това е псевдоним?! Каквито и префърцунени определия да се сипят за написаното теб и за теб самия - "разказ-пъзел", "психолог без аналог" не можеш да ме убедиш, че няколко страници текст могат да се нарекат книга.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.