Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:22 27.06.24 
dir.bg
   >> Въпроси и помощ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Към баба Илиица  
Автор Oro (коректен)
Публикувано20.12.01 01:08



През юли излезна твоето чудесно обяснение за качване на снимки чрез
мейла на Дир.бг. и "Дискета"

Да, но сега като нямам вече този е майл а искам да пусна една серия снимки от едно пътуване в постинги. Как мога да ги кача на сървър...и /кой/ за да ги изтеглям от там ? Имам снимките готови на CD - jpg формат.

Преди използувах - free.bol.bg , но вече не ебава да се отваря....
Ако си в час обясни ми - но стъпка по стъпка....защото не съм много чат в тази област а....нещата се менят бързо...



Моля без тъпи гяволии от страна на сеирджиите....

" Don't be mesmerized by the mistery, but unravel it!......"


Тема Re: Към Oroнови [re: Oro]  
Автор БaбaИлиицa (носи подаръци)
Публикувано20.12.01 11:57



Ми всеки безплатен хостинг става: hit.bg, bol.bg, всички извън България... Например virtualave.net... Ако снимките са много като мегабайти, избери си някой хостинг, който има повечко място (20-40 мб.)... Всъщност не мога да ти препоръчам нито един конкретен хостинг- всеки си има плюсовете и минусите, но попринцип в интернет е пълно с най-различни такива хостинги...

второ: Намираш си един FTP клиент. Например WSFTP (можеш да търсиш по сайтовете за програми като download.triada.bg или twocows.com или download.com)...

трето: качваш снимките на сървъра, като внимаваш, да не объркаш ASCII и Binary mode... Снимките се качват на сървъра с Binary mode, ASCII е за текст! FTP-клиентите обикновено приличат на NortonComander NC (или още известен като синята таблица...) екрана е разделен по вертикала на две, отляво е твоя харддиск, отдясно е хостинга на сървъра. Имаш бутони със стрелки отляво на дясно и отдясно на ляво... Прехвърляш файловете и си готов.

четвърто: ако не създаваш допълнителни папки на сървъра (в хостинга) адреса ще бъде нещо от сорта на http://oro.hit.bg/image.jpg, ако евентуално са в няколко отделни папки (например тематично разделени): http://oro.hit.bg/svatba/image.jpg и http://oro.hit.bg/pochivka/image.jpg (където сватба и почивка са имената на различните папки!)

Ми това е, не би трябвало да имаш проблеми. Ако снимките са много на брой и големи, вероятно ще ти отнеме доста време да ги качиш, защото това става бавно. Но доколкото съм запознат с обстановката- ти нямаш проблеми с връзката с интернет... както и да е. Това е в общи линии, ако имаш някакви проблеми, пиши ми на бележка или на мейла babailiica@dir.bg

BTW: ама кти като поискаш- можеш да бъдеш и готин тип!

Баба...

|На ъкде вървим...
|На ъкде отиваме...
|И до къде ще стигнем така?


Тема малка забалеШканови [re: БaбaИлиицa]  
Автор тeлekoм (старо куче)
Публикувано20.12.01 13:44



Начи ако ползва хит.бг там има доста добър ъплоуд менажер, и ако снимките не са много е по-удобно да се прави с него... нема бинари моде, нема аски моде...

Настигне ли те желание да работиш, клекни за да те прескочи


Тема Re: малка забалеШканови [re: тeлekoм]  
Автор Kpъr (тиха вода)
Публикувано20.12.01 20:29



за извън BG, може да е по удобен





Тема Re: малка забалеШканови [re: тeлekoм]  
Автор БaбaИлиицa (иска подаръци)
Публикувано20.12.01 21:15



А бе коме, прав си, че хита има много хитов мениджър за ъплоуд, но ми се струва, че Оро живее извън България (не съм сигурен), а хита не е подходящ за целта. Пък дори и да живее в БГ- ако ги качи на хита или технолинкс- хората извън няма да ги виждат или ще ги зареждат много бавно. Всъщност не мога да го твърдя 100%, защото аз все пак съм В БГ и нямам реална представа, но много (поне 50 човека) са ми казвали, че хита е трудно или дори недостъпен от чужбина! При положение, че има такъв избор! Апропо, това за binary/ASCII важи за повечето стари FTP клиенти, по новите версии на подобни проги обикновено сами разпознават типа файл!

Баба...

|На ъкде вървим...
|На ъкде отиваме...
|И до къде ще стигнем така?


Тема Re: малка забалеШканови [re: БaбaИлиицa]  
Автор тeлekoм (старо куче)
Публикувано21.12.01 18:13



Eми Орбител, кво да говорим повече

Настигне ли те желание да работиш, клекни за да те прескочи


Тема е какво искаш пак бе да ти се нвзнае?нови [re: тeлekoм]  
Автор БaбaИлиицa (иска подаръци)
Публикувано21.12.01 18:33



Комеее, не исках да се заяждам, щото противно на природата си исках да съм учтив с тебе, но ти ме предизвикваш: ако някой ми създава проблеми, това не е Орбител, а БТК...

И отново: ако някой е виновен за слабия достъп до българските сървъри от чужбина: БТК е виновна, че не може да осигури необходимата скорост за международния трафик!

И не ми се оправдавай, щото ми е писнало от БТК... Нямам нищо против тебе лично, но не ми защитавай институцията! И аз уча в НБУ, и не смятам, бе всичко е на ниво, ама не разправям на ляво и на дясно, колко е прекрасно всичко: да има големи предимства и големи недостатъци: който се интересува- можем да си поговорим- имам поглед отвътре и отвън! И така!

|На ъкде вървим...
|На ъкде отиваме...
|И до къде ще стигнем така?


Тема Бабе, бабееее.... падна ми в очитенови [re: БaбaИлиицa]  
Автор тeлekoм (старо куче)
Публикувано21.12.01 18:41



В НБУ! КоФти.... Там да има един Г.Ж.?
А сега по същество: БТК предоставя ДОСТАТЪЧНО ВИСОКА СКОРОСТ ЗА ВЪНШНИЯ ТРАФИК!
Що БТК да е виновна затва че хит.бг е 128к линия????
подписа

Настигне ли те желание да работиш, клекни за да те прескочи


Тема А ти на мен отдавна си ми паднал...нови [re: тeлekoм]  
Автор БaбaИлиицa (иска подаръци)
Публикувано21.12.01 18:55



Е факт е, че международния трафик между БГ и останалите страни е различен... Посмъртно няма да ме убедиш, че скоростта между Франция Белгия и Германия е такава, каквато е между България и същите страни!

А това дето се оправдаваш е типично за тебе и аз си го очаквах, ама не знаех, че толкова бързо ще се отзовеш!

Апропо, кога ви пада монопола на БТК, белким фалира, та да не го виждам повече!

|На ъкде вървим...
|На ъкде отиваме...
|И до къде ще стигнем така?


Тема aбенови [re: БaбaИлиицa]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано21.12.01 20:18



мани го тва БТК. Много хора познавам, които са ербап когато от тях всичко зависи, а като им падне абсолютната власт започват да се мазнят и за най-дребното нещо. И с БТК ще стане същото и тогава с готовност ще го лапат на всеки, понеже сега са много отворени.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.