Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:49 27.04.24 
dir.bg
   >> Въпроси и помощ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема за филтрите на ПОЩА+нови  
Автор Иcтopиka (РУСКИ ШПИОНИН)
Публикувано25.11.01 16:46



Искам например да не поучавам писма от staff@emailhello.com , и сякви дет са с тфа име на майл сървар .
правя така:
поле: from
условие : is
параметър : *@emailhello.com
обаче не се получава !
освен тфа искам да отвърна с подобаваща се псувня :) и продължавам така:
действие : reply with , параметър: псувнята
действие2: Discard ,параметър: тук кво да пиша? пробвах моя емайл или празно,но пак не става!

И освен тфа ,кво означават сичките тия имена на полета като:
Return-Path
Sender
From'Name'
Any Recepient
Each Recepient
и други подобни,след като в пощенската ви програма има само четерите полета :
From:
Subject:
Date:
To:
и съответно се получава дву-,три- и N-смислици.
Изръсил съм се пет лефа за ПОЩА+ ,пък хелпа ви хич го няма и чакам отговор :)))




Тема Re: за филтрите на ПОЩА+нови [re: Иcтopиka]  
Автор Г. ЧaвдapoвАдминистратор ()
Публикувано26.11.01 10:24



Всичките други полета са служебни
а това че виждате 4 в своят email клиент е друг въпрос

за да се спре какво да е писмо последното действие на филтъра трябва да е Discard без параметър
ако го няма филтъра прави проверка и после неправи нищо като действие



Тема Re: за филтрите на ПОЩА+ [re: Г. Чaвдapoв]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано26.11.01 13:59



брей ,то зе че тръгна :)
странно вчера също пробвах без параметър за Discard но не стана,пък може да съм оставил празен символ по погрешка,щот преди тфа пък пробвах друго.Както и да е поне ся работи.Но все пак хелпа не е добър мисля.




Тема Re: за филтрите на ПОЩА+нови [re: Иcтopиka]  
Автор БaбaИлиицa (и баба знае)
Публикувано26.11.01 17:32



Абе хелпа верно не е добър, отдавна съм го казал. Аз, дето ги зная попринцип как работят тия филтри, видях бая зор докато си ги настроих, в момента имам 4 филтъра, като се започне от един, който маха пощата от битекс и връща (......) и се стигне до филтър, който ми праща SMS за всичко, което смятам, че има смисъл да го прочета навреме...

|когато гледате, виждайте дребните неща
|големите ги виждат всички
|но те нямат значение...


Тема Re: за филтрите на ПОЩА+нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано26.11.01 19:49



бе то и аз преди 3-4 месеца бях настойвал за SМС до джи си ем и нямаше проблеми,оправих се някак.Пък беше в една от N-те ми безплатни пощи тогава и ся няма как да видя как съм го правил : )Иначе в хелпа е споменато че филтрите завршват с Discard,но никъде не пише къф да е параметъра на тоя Discard.
Я да те питам може ли някък си да направя параметъра "емайла който ми пише" като променлива и после да я присвоя на параметъра "до когото отвръщам. Това с цел примерно да отвърна на тоя дет ми праща спама с предварително подготвенно мое писмо ,дето е хем по обмисто,хем в HTML формат с гаден скрипт вътре
Чи да им е гадно на спамаджиите
Или пък да мога да задам да му се върне същото писмо но десетократно да речем
Или случайно да знаеш за кво сат тия полета дет съм питал в първия постинг и дет шефа вика че биле "служебни",чи не мий до проби ся.
ако случайно знаеш де




Тема Re: за филтрите на ПОЩА+нови [re: Иcтopиka]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано26.11.01 20:40



Znaesh li kakvo se schita za nai-gadnoto pri spam? Ne tova che ti prashtat na teb, a tova che po tozi nachin se trupa bezmisleno bandwidth (koito se plashta). Ta kato mu go vurnesh 10 puti .. seti se sam. A i neshto drugo. Normalna spammerska taktika e taka da se "pingvat" jivi email adresi. Po tozi nachin spamajiata razbira che sushtestvuva takuv email adres i spokoino shte ti zasili sushtia spam ot suvsem drugo miasto, koeto ne blokirash. Za tova edin suvet - ne psuvai spamajiite obratno, ne im vrushtai "molia otpishete me". Osobeno ne go vrushtai 10 ili 100 puti. Prosto trii.



Тема Re: за филтрите на ПОЩА+нови [re: Delwin-]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано26.11.01 21:35



ами нали се сещаш че сичкия тоя трафик стига само до майл сървъра на дир.бг ,но не и до клиента на PC-to ми.
Пък дали дир.бг ще се набутат от тфа зависи от техния си код. Всъщност до някъде си прав,моя интерес е просто да се задоволя с блокирането още на сървара(за да не се набутват евентуално дир.бг),но в никакъв случай не ща да се стига чак до триене,нали зат фа съм се изръсил 5 лефа :)За кво да са хабя, чак пък да трия:)
Пък и интернетския ми опит показва че като те набара спамаджия ,той ползва едино и също име на майл сървар,дори често сменя само еидин символ пред @ .На мен лично за тфа ми хареса пощата на дира,че дава възможност да се ползват "*" и "?" та чак си платих 5 лефа ,за първи път в живота си




Тема Re: за филтрите на ПОЩА+нови [re: Иcтopиka]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано26.11.01 21:38



Sigurno ne znaesh che spisuci sus "jivi" email adresi dosta soleno se prodavat :)
Kazah ti saobrajeniata si po koito da ne vrushtash spama - ot tam natatuk ti si preceniavash.



Тема Re: за филтрите на ПОЩА+нови [re: Delwin-]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано26.11.01 23:55



Ами не сичко знам на изус.Може да се сети човек, че се нещичко струват ,ама чак пък солено.Я раздуй колко точно струват ,че като чукнах горе на "Списък" и ми се мярнаха едни 16 000 майл адресчета :).Предполагам че към 40-50% от тях са си "живи" и здрави :)




Тема Re: за филтрите на ПОЩА+нови [re: Иcтopиka]  
Автор Stipe (Bandwagon)
Публикувано27.11.01 04:58



Като върнеш 10 писма на спамера, всъщност затрупваш мейл сървъра от който ти е изпратен спама. Спамера въобще може и никога да не види, че си му изпращал "отговори". Това не го интересува. Делвин е прав - ако отговориш - моли се да не си го направил на някой по печен - отърването е смяна на пощата. Обикновенно Спамера няма нищо общо с мейл сървъра - навън за това нещо пращат в затвора и никой няма да праща спам от неговия си сървър.

Хората мислят, че историите се сътворяват от човека. Всъщност е точно обратното



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.