Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:19 12.06.24 
dir.bg
   >> Въпроси и помощ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема До админите!!  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано23.11.01 13:57



Предлагам модераторите да бъдат лишени от информацията за IP на пишещите.
Основания:

1. Използват това си право само за тъпи интриги. Колкото и съвестни да са някои от тях, това са все пак случайно подбрани хора, които н емогат да изразяват политиката на дир. бг.
2. Анонимността е преимущество на клубовете, а не слаба страна, особенно за изказване но свободни мнения.
3. Това въобще не противоречи на функциите на модераторите да трият теми и мнения които не съответстват на правилата.
4. Почти неприложима е функцията на банването, защото доколкото съм разбрал следва да се изключват цели доставчици. Освен това за тази функция могат д асе обръщат към администраторите. така и ще се поограничат в правата им да своеволничат.
5. Имам чуството, че вече 1/5 от пишещите в клубовете станаха модератори някъде. Не мисля, че 1/5 от клубарите следва да имат повече права от другите и следва поне в информацията за адреса на пишещия да бъде спестена.



Тема P.S.нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано23.11.01 13:59



Ще бъда доволен да чуя поне един основателен довод, защо се дава тази информация на модераторите?



Тема Мафия!нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано23.11.01 14:17



Мафия!

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Ъъъ!....Психясали комплексари!нови [re: valsodar]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано23.11.01 14:25



Не обиждай мафията дее...Тя е стройна финансово - икономическо - политическо и организационно изградена структура, в принципите на функционирането стои прагматчната идея за финансовото обогатяване на членовете й.

А тук в клубовете - за кво става дума...????



Тема Re: P.S.нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Kpacивa 3opa (Индианка №1)
Публикувано23.11.01 14:32



ами така могат да преценят дали един и същ човек не влиза с много никове . не е нужно да се спира цял доставчик , понякога хората ползват прокси а понякога са на статично IP .

а ти ще ми кажеш ли един довот поради който админите трябва чинно да ти отговарят на въпросите?

Old Shatterhand- He is my hero, he is my love!


Тема Re: P.S.нови [re: Kpacивa 3opa]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано23.11.01 14:44



Това което аз ти казах за банването..се основава н ареална ситуация която е в клуб Говорим си за секс, един човек пише против модератора..но последния няма шанса да го банне, защото онзи си сменя доставчиците, пише и от клубове. Та въпроси:
1. Ти ще баннеш ли интернет клубове???? Ама мисли какви ги пишеш поне деее...
2. А защо са създали този клуб - Въпроси и...???. Нещо не си в час пиле. Ще ми обръщат щото пиша в тези клубове, това че си модератор предполага ли че на твоите трябва да отговарят, а на моите не. Смешки!!!
3. Така и не ми даде смислен отговор!!! Да, знам че разбирате, че един и същи човек пише с различни никове, но за какво разумно действие ви служи тази информация???



Тема Не й се сърди, тя е просто една Красива Зоранови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано23.11.01 14:59





т.3 - Предполагам забелязал си, че се случва два ника, най-често нерегистрирани, да водят продължителен диалог, който натрапчиво прилича на предварително подготвен........



Тема Re: Не й се сърди, тя е просто една Красива Зоранови [re: Xypodilec]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано23.11.01 15:06



Пак няма логика отговора ти.
Говориш за чат постингите - какво значение има дали е един човек с два ника, или са двама различни? Има си принципи на клубовете. Няма значение дали ги нарушава един, двама или колкото си щеш потребители.
За самоактивиране на собствени теми с други никове..пак ви казвам, тия щом са толкова чалнати да правят това, нищо не им пречи да сменят интернет клубове или доставчици.



Тема Re: Не й се сърди, тя е просто една Красива Зоранови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано23.11.01 15:14



Но няма да могат в рамките на 2-3 минути да наплякат 30-тина мнения. Ще трябва да са доста бързи при търчането от клуб на клуб.



Тема Re: Не й се сърди, тя е просто една Красива Зоранови [re: Xypodilec]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано23.11.01 15:33



Пак ли твърдиш че ще баннеш целия доставчик..или целия интернет клуб...доколкото най Егло съм запознат..или целия клуб/доставчик ще излиза с един адрес -маска, или ако всеки комютър си е с отделен адрес..то ще се сменят компютрите.



Тема Re: До админите!!нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор MУTPA (нерегистриран)
Публикувано23.11.01 15:42



Да бе,

вярно че това е излишна екстра, с която се злоупотребява понякога. Мен не ме притеснява, но съм сигурен, че ако я няма, борбата за модераторските места ще е по-малка и по-качествена.

Лека, доходна и безаварийна!


Тема Re: До админите!!нови [re: Heperиcтpиpaн]  
АвторOro (Нерегистриран)
Публикувано23.11.01 18:37



1. Абсолютно съм съгласен за недобросъвестните прояви на "модератори" които, когато си пожелаят могат да ти затворят достъпа до един клуб.
Напр. моя случай в клуба на Първанов, който описах вече и ...никаква реакция от страна на админите не получих.
Появява се една нова много мощна формация в Дир.бг - "модератори", които чрез достъпа до IP на хората си манипулират по собствен вкус и мнения и хора. И никой не ги контролира ????
2. Целите и етичните правила за участие в дир-а едно време бяха достъпни за всички.....Къде са те сега? Настъпи анархия ???
3. "Въпроси и помощ
Ако ви е необходима помощ, или имате въпроси свързани с услугите, които ви предлага Dir.bg, пишете тук!"

Това пише за този клуб най-горе.
Защо всеки път, когато най-добронамерено някой влезне в този клуб с въпроси към админите / и това е дори адресирано по най-ясен начин/
една сюрия народ се юрва да се подиграва с въпросите на човека: напр. Air Force, Главния редактор и в случая тая "зора" и др. които нито са админи, нито някой ги пита какво мислят по въпроса, нито имат авторитет да променят нещо - освен да изнервят обстановката по един просташки и брутален начин.


Не е време да се вземат мерки против разпространилият се и наложил се анархизъм в Дир.бг - Клубове ?



Тема Re: До админите!!нови [re: Oro]  
Автор Kpacивa 3opa (Индианка №1)
Публикувано23.11.01 21:54



абеее ти сляп ли си ?
не ти ли прилича че клуб Първанов е платен клуб? че комунистите са си платили за този клуб! не е ли ясно че админите на дира няма да се бъркат за вътрешни работи в този клуб?
ама кервана си върви а ти си лайнометваш и това си е . душевният ти мензис никога ли не свършва бе ?
а кажи ми о велики мислителю откъде знаеш че никой не контролира модераторите .

О благодаря ти , незнаех че могам да контролирам хората с тяхното IP това ще да е някаква виртуална вуду магия може би ? вместо кукли палиме хората на IP? Леле ние сме вещици !!!!!!!

Добронамерено - ти кога си влизал в клуба "добронамерено" ?
ти сам се подиграваш със себе си че било Въздушния или Редактора да те подиграват

а аз - аз съм просто едно бедно индианско момиче което неможе да се мери с твоят невероятно висок интелектуален потенциал!

Old Shatterhand- He is my hero, he is my love!


Тема Re: До админите!!нови [re: Oro]  
Автор Air Force (дърт юзър)
Публикувано23.11.01 23:22



Боже господииииииииииии, прибери си вересиите!!!

     


Мъжът прощава и забравя. Жената прощава - и толкова.

Тема бе аз се чудя, що напоследък ми е такованови [re: Oro]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано23.11.01 23:37



странно, значи, едно искам да върша - а то друго става, уж тръгвам на изток, пък вървя на запад. А то какво било!?

Някой злостен админ ме манипулира чрез IP психопатрони ~!

Моля Air Force , индианците и пичлеметата да не ме изнервят просташки и брутално.





Тема Тържествено обещавам!!!нови [re: kakata]  
Автор Air Force (дърт юзър)
Публикувано23.11.01 23:47



Ще се погрижа!!!

     


Мъжът прощава и забравя. Жената прощава - и толкова.

Тема Re: До админите!!нови [re: Kpacивa 3opa]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано24.11.01 00:15



aбe-e-e-e-e-e тъпа патко задръстена.....

1. Ако ти пратиш едно писмо до някого и вместо отговор от него получиш маса идиотски писма от негови съседи, които нито познаваш, нито те интересуват как ще реагираш? Аз бих ти теглил една тлъста циганска псувня и толкоз. Но не псувам.
2. Ти български разбираш ли?
Как разбираш думата "админ"? Като я прочетеш идентифицираш ли се с тая длъжност?
Как разбираш думата "само" Като я видиш прозвучава ли ти "за всички кретени и устати пачаври"

"Само до админите" е ясно и категорично адресиране. Не остава никакво пространство за недоразумения !!! Затова седни на грозния си задник и си трай....чакайки някой да ти пусне писмо ДО ТЕБЕ ! Анадъм?

" а аз - аз съм просто едно бедно индианско момиче, което неможе да се мери с твоят невероятно висок интелектуален потенциал!"
Щом е така млъкни и върви по дяволите!

"Ех, Пратер, Пратер....живи да въ уплачъ...../б.Г./


Тема Re: бе аз се чудя, що напоследък ми е такованови [re: kakata]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано24.11.01 00:18



И ти ли стана "Админ" вече ?
или просто имаш диария....

"Ех, Пратер, Пратер....живи да въ уплачъ...../б.Г./


Тема неамамнови [re: Oro]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано24.11.01 00:30



диария, но а сметка на това имам мноооого ПлЕдОариЯ



Тема А помислил ли си над възможността..нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор ГPAФИHЯTA (зрителка)
Публикувано24.11.01 01:00



че в Говорим си за секс пишат само регистрирани и модераторът винаги може да спре достъпа само по user name?! Сега не ми давай за пример обяснението на Главен.. така иска да се справи с проблема, така го е написал.. И изобщо IP-тата помагат много в работата на модератора и конкретно за това как той преценява да реши даден проблем и да спре някоя интрига.. Това ще е невъзможно, ако IP-тата не са видими.. Нали трябва да има основания и доказателства за действия, а не голи предположения. Или какво? Всеки път ако искам да се проверят някои IP-та, защото имам съмнения, ще дърпам Иван Иванов за крачола, за да ми даде информация..

Защо си мислиш, че има модератори и защо си мислиш, че са им дадени права да виждат IP-та и да банват? Нали ако админите бяха достатъчно свободни сами щяха да си вършат тази работа.

Същественото е навидимо за очите...


Тема Re: неамам култура......нови [re: kakata]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано24.11.01 01:10



Запази си я за....Съдебната палата....Ти за законите и реда ли работиш или за анархията в това общество?

Може ли човек да се обърне с кристално ясното обръщение: "Само за админите" и да не се впусне глутница бездомни кучета да го лаят и хапят, а ? Може ли или не ? Що за манталитет е това ???????

"Ех, Пратер, Пратер....живи да въ уплачъ...../б.Г./


Тема Re: До админите!!нови [re: Oro]  
Автор Kpacивa 3opa (Индианка №1)
Публикувано24.11.01 01:24



Винаги съм знаела че си простак , вика ли се така на жена а ? но явно простаците са навсякъде :((((

А ти разлика между лични и общи разбираш ли ?
като искаш директен отговор от админите има си бележки за тази работа ! или незнаеш мамин как да ги ползваш? сигурна съм че във форума ще се намерят добри хора които ще ти обяснат! обаче аз се досетих , нищо че съм тъпа блондинка - ти всъщност искаш всички да ти прочетат темата да видят колко си велик! е всички виждаме колко си нещастен.

да вървя по дяволите ? 25% от жените в България са малтретирани и аз съм убедена че твойта също е в тази сметка , горката жена стана ми жално за нея :((((((( . така ли и казваш като вместо пари в семейството по цял ден в нета стоиш! "Млъкни жено и сотпли манджата и изстуди бирата защото аз трябва да се правя на велик в дира" и ако не е достатъчно студена бирата ти я биеш! убедена съм в това !

Old Shatterhand- He is my hero, he is my love!


Тема Re: До админите!!нови [re: Kpacивa 3opa]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано24.11.01 03:04



"Да бе мирно седяло - не би чудо видяло"казва народната мъдрост.
Ако не се бе юрнала да се правиш на "админ" нямаше да се получи конфликт. То ти си от тоя тип жени, които просто не могат да си затворят кенефа, като ги засърби ......И си получи заслуженото.
Каката се опитва да адвокатства: - Как можеш да се държиш така с една дама? Ето ти моята дефиниция за "дама" / прочетох я някъде на младини, когато ти още не беше в тестиклите на баща си - защото той не бе влязал в пубертета още/
"Дама е жената, която принуждава с поведението си един мъж да се държи като джентълмен!"
Без да ме интересува твоята личност/мнение ти нахълта в темата ми, без да ме познаваш и знаеш с кого говориш....и взе да ми даваш акъли.... И понеже си адски арогантна - ще получиш отговор на
всичките си обвинения /за последен път !/

1. "Ти всъщност искаш всички да ти прочетат темата да видят колко си велик! Е всички виждаме колко си нещастен.
Да, аз искам повече хора да видят едно извращение в Дир-а и да вземат становище /не като олигофрените, които ще се опълчат с/у мен/ за да се оправи и не се получава повече. Това абсолютно няма никаква връзка с това дали съм велик или не!
2. 25% от жените в България са малтретирани и аз съм убедена, че твойта също е в тази сметка , горката жена стана ми жално за нея :((((((( . така ли и казваш като вместо пари в семейството по цял ден в нета стоиш! "Млъкни жено и стопли манджата и изстуди бирата, защото аз трябва да се правя на велик в дира" и ако не е достатъчно студена бирата ти я
биеш! убедена съм в това !

Не мога да понеса никаква отговорност за малтретираните жени в Бг. и по света.
Аз никога не съм ударил нито една жена...дори и с цвете.
Бидейки отличен готвач и домакин никога не съм чакал, която и да било от трите ми бивши съпруги да ми готви, да ми чисти и да ме пере. напротив - аз съм бил този, който е работил, донасял продуктите, готвил и сервирал-отсервирвал и моите жени винаги са били третирани като принцеси!!! Аз просто съм ги отглеждал като...деца. Бира пия само през лятото в Бг. В момента си пия от моята собствено произведена ракия и вино. / Справка - клуб "Българи в чужбина" моята тема "Добре дошли всички българи" /
А това, което си написала....явно обрисува твоят собствен мъж !!! Явно е
че и двамата не принадлежите на по-интелигентната част от населението на Бг. Твоят феминизъм...просто смърди от 5,000 км. Да, да. Аз пиша от такова разстояние в момента. Имам 2 дъщери - на 35г. и 24г. и те както и майките им са много щастливи да ме имат за баща и бивш съпруг...

Сега просветна ли ти нещо?
Ако още не е....прескочи в клуб "Психоанализа и психотерапия" и прочети моите преводи на книгата на един виден американски психиатър " I'm OK,
you're OK" и си направи сама анализа. Аз вече ти направих една - според поведението ти до тука. Много нещастно детство! Маса комплекси за малоценност....поради невероятният ти инат....

А сега ще те помоля най-учтиво ДА ПРЕСТАНЕШ ДА МИ ПИШЕШ И МЕ ЗАНИМАВАШ СЪС СЕБЕ СИ! Няма да ти отговарям повече! Не заслужаваш !!!

"Ех, Пратер, Пратер....живи да въ уплачъ...../б.Г./


Тема Tuka mu e miastoto da razkajaнови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор sofianka (shantavelka)
Публикувано24.11.01 05:34



Kak niakoi ot moderatorite, napravi da si imam nerpiatnosti v kushti.
Ta taka edna sutrin predi sedmica muja mi mi "suobshtava" che pod negova tema i nik mu e otgovoril "liubimoto na vsichki MUle" , obache ne na negovata tema , a na mene samata ... E gospoda ADMINI moga li da popitam, kak informacia che tazi tema i nik ima sushtoto IP kato moito stiga chak do Sofia do uvajaemia Mule i koi se zanimava s takiva raboti???
Daleche sum ot misulta che takiva sluchai stavat chesto. No moga li az da predpoloja ako oshte edin put izteche takava informacia do kakvi po dalechni nepriatnosti i intrigimoje da se stigne.
Da ne govorime , che ne se iziskvalo koi znae kolko akul za da se razbere , che temata naistina E e pisal MUJ. Za svedenia na ADMINITE shte kaja tuka che edin ot vashite moderatori e lichen priatel s aktivna korespodnecia do edna ot injinerkite vuv firmata na Muleto, sushto taka pisheshta i aktivno uchastvashta v klubovete i v temite na MULE. Az lichno poznavam Muleto i ne se sumniavam v negovia "USET " da poznava neshtata , no neshto telepatiata mu da me oburka s muja mi , koito azbira se pishe ot sushtia kompiuter kato mene izglejda mnogo smeshna. Moga li da popitam adminite kude svurshva spekuliraneto s IP-adresi i kude pochvat pravata na nas samite??? Kakva e garanciata che te utre niama da budat izpolzvani za sushto taka za edna nevinna kliuka koiato da dovede do po-seriozni posledici
Bih jelala tozi sushtia moderator da beshe na moe miasto kogato se ustanovi toia gaf!!!!!
Shte dam informacia za linkove kum temi pri poiskvane ot dir.bg.

As America speaks we listen


Тема Re: До админите!!нови [re: Oro]  
Автор Kpacивa 3opa (Индианка №1)
Публикувано24.11.01 10:58



Значи когато някой не те подкрепя той е оригофрен нали ? Ми явно всички тука сме такива защото невидях никой да се е засилил да те защитава ,защо непредложиш "само на админите" да преместят сървърите на адрес -oligofren.bg ?

Човек в нета се стреми да бъде в нета такъв какъвто не е в реалния живот . и като чета как ми обясняваш на мен и на останалите "олигофрени" какъв неревоятен домакин си мисля ч ти през живота си веднъж не си си изгладил ризата или направил поне закуска . А горките "прнцеси" щом са попаднали на принц като теб , ако разбира се те съществуват извън твоето съзнание в което имам известни съмнения .

и за последен път те предупреждавам НЕ МИ ДРЪЖ ТАКЪВ ТОН ! защото тук влиза и дъщеря ми и надали е приятно да вижда такива неща за майка си .Това ли ти е джентълменството уважаеми Оро , така ли възпитаваш децата си ? като биеш и нагрубяваш "принцесите"? Да ми паднеш на живо ще видиш ти !

Радвам се че няма да ми отговаряш повече , просто незнаеш колко се радвам!

Old Shatterhand- He is my hero, he is my love!


Тема Re: неамам култура......нови [re: Oro]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано24.11.01 11:37



Анархизм - мать порядка!


Ти май напоследък си гледал много Тарантино.



Тема Примера!!!нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано24.11.01 12:38



Които искаше "индианката":


Е тва ли правиш като модератор, да трупаш архиви ли? Браос!!!

Редактирано от Heperиcтpиpaн на 24.11.01 13:06.



Тема Главния редактор е помислил повече от теб....нови [re: ГPAФИHЯTA]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано24.11.01 12:52



И както ти виждаш разбра че играта с банвания, спирания ...не стаа!!!

"Моника спорт" си смени доставчика, пише от клубове. Главния редактор разбра че е много тъпо и смешно да използва тези си правомощия. Те не му разрешиха проблема.

Не ми отговаряш въобще на въпроса - ЗА КАКВО КОНКРЕТНО ТИ СЛУЖИ ТАЗИ ИНФОРМАЦИЯ? нещо смътно си споменала за някакви интриги. Не знаех, че модераторите са натоварени със задачата да са режисьори на интригите по клубовете.

НЕ Е ЛИ ЗАДАЧАТА НА МОДЕРАТОРИТЕ:
1. ДА СЛЕДЯТ ЗА СПАЗВАНЕТО НА ТЕМАТИКИТЕ НА КЛУБОВЕТЕ
2. ДА СЛЕДЯТ ДОБРИЯ ТОН

Това вършат чудесно с дадените им права за триене и редактиране.

Не съм съгласен че трябва да се месите в отношенията и игричките между клубарите - ЕДИНСТВЕНОТО НЕЩО ЗА КОЕТО ВИ СЛУЖИ IP ИНФОРМАЦИЯТА.

Защо си мислиш, че има модератори и защо си мислиш, че са им дадени права да виждат IP-та и да банват? - Отговорих ти с горепосочените две точки - защо има модератори и кои следва да са им принципите на работата.

Банването не е решило нито един проблем досега. Цялата практика сочи това.

п.п. Знам и вярвам, че ти си съвестен модератор, но повярвай ми - не всички твои колеги са такива!



Тема Re: До админите!!нови [re: MУTPA]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано24.11.01 13:00



И мен не ме притеснява, просто ми преля като видях един че се хвали с големите си правомощия.

Така е - за модераторчета - ама не искат да си го признаят, сучат и усукват кви ли не глупости в защита на това да са богупомазани.

Живи и здрави да са ни.



Тема Re: Tuka mu e miastoto da razkajaнови [re: sofianka]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано24.11.01 13:03



Така е. Тази информация няма абсолютно никаква пракитческа полза в модераторството. Досега не изнесоха нито един смислен аргумент.

Тази информация може да се използва - само за интриги.



Тема много железни аргуменит изложинови [re: kakata]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано24.11.01 13:04



браос и на теб каке..

..следва потупване



Тема Re: До дъщерята на Зора-та!!нови [re: Kpacивa 3opa]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано24.11.01 13:18



Тема
ще му еба майката на тия шибани

Автор
Kpacивa 3opa (Индианка №1)
Публикувано
23.11.01 17:37
травестити предатели.
Само да разбера кой е майка му ще я навра в кучи гъз и ще я запаля на бавен огъъъъъън ебаси шибания ден - тия от дира луди ли са бе ? Не само, че са пуснали отново чолаков ами са направили онова супер тъпо изродче черноглавия педераст модератор .
А некой от тъй наречените модухатори дет си верва, че е едно стъпало под Бога щом има М в два кирливи клуба, от които единия дори не се вижда, обясняваше как трябвало да се пази реномето на модутъпанарите чисто, а самият той дебил и изрод има престъпно дирско минало с досие от пет страници в личните ми архиви .

Време е за обръщане на кофи и ебане на майки викам аз!


/Многобройните правописни грешки бяха поправени - гратис/

"Красива зора" - голяма "красота", голямо нещо...това прилича повече на "Афганистанско утро" след бомбардировки....



Тема Re: Примера!!!нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Kpacивa 3opa (Индианка №1)
Публикувано24.11.01 16:04



Ще отнеса въпроса към братлето
и обещавам в скоро време да си направя собствен профил а да не ползвам неговия , ама нека първо тай да ме научи как дотогава ще злоопотребявам с неговата регистрация

Old Shatterhand- He is my hero, he is my love!


Тема Re: До дъщерята на Зора-та!!нови [re: Opo]  
Автор Kpacивa 3opa (Индианка №1)
Публикувано24.11.01 16:07



ОБЕЩАВАМ специално заради тебе , за да ме виждаш изцяло в по-добра светлина :
1- Да си направя собствен профил за да не ме бъркате с брат ми (Член1)
2- Да благоволея пред твоя титаничен ум
3- да викам "Оро, Президент Президент" навсякъде !

Old Shatterhand- He is my hero, he is my love!


Тема Re: До дъщерята на Зора-та!!нови [re: Kpacивa 3opa]  
Автор sofianka (shantavelka)
Публикувано24.11.01 16:22



Brat ti li e moderator mila ili ti samata. Znachi ti vliza v profila
T. e moje da moderira i da vijda Ip-adresi. I posle ne sum az brat mi e!!!!!
Kude sa adminite be???????
Niakoi hora tuka se zabavliavat. Moite uvajenie kum ostanalite moderatori ma shto ne vzemete taka malko po precizen podbor
Iznasiate Ip-informacia chak v sofia, i niama koi da se osumni che kato Ip-to e edno i sushto choveka ne e sushtia!!!!!!!!Ama che prostotia.

As America speaks we listen


Тема Re: До дъщерята на Зора-та!!нови [re: sofianka]  
Автор Kpacивa 3opa (Индианка №1)
Публикувано24.11.01 16:27



Скъпа гледам нещо си се захапала с мен.
Ами Модератор е брат ми скъпа . Аз такава отговорност неискам да поемам. Специално за твое удовлетворение скъпа ще си лепна едни лепенки на монитора че да не виждам IP-та , това ще те задоволи ли ?

Old Shatterhand- He is my hero, he is my love!


Тема Би ли бил така добър...нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор ГPAФИHЯTA (зрителка)
Публикувано24.11.01 17:38



...в следващия си отговор да не изкривяваш казаното от мен, само защото така ти е удобно за твоята аргументация?!

Не смятам, че случаят "моникаспорт" трябва да се коментира. Искам само да знаеш, че имаш абсолютно погрешна представа за това дали може да бъде баннат, или не. А и не сме се събрали тук да обсъждаме дали банването е решение на проблема.

Сега ще дам пример защо за мен видимостта на IP-тата е важна:
Преди време един човек, достатъчно познат с регистрирания си ник, явно реши, че му е скучно и започна да влиза с нерегнати никове, като преследваше няколко човека с обидите си, непрекъснато търсейки конфликт. Засякох IP-тата, уверих се, че е той и му пуснах бележка. Разбрахме се с няколко изречения и той престана. Мисля си какво щеше да стане, ако не виждах IP-та. Поради незнанието ми кой е, щях да пусна една публична тема с официално предупреждение, което освен излишен скандал незнам какво друго може да предизвика. Аз бягам от такива драми.
И примерът, в който IP-тата са ми помогнали да се избегнат конфликти не е единственият. Но няма как да ги знаеш тези неща.

Ако имаш оплаквания от някой модератор, защо не се обърнеш към админите, а пускаш такава обвиняваща всички модератори тема??
Иначе, благодаря ти за високата оценка!

Същественото е навидимо за очите...


Тема Re: КОМПРОМИСНО РЕШЕНИЕнови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор MУTPA (нерегистриран)
Публикувано24.11.01 20:17



А бе редно е да бъдат огласени IP-тата на модераторите, за да сме наясно, кой стои срещу нас. Все пак са един вид публични личности в клубовете. Дори и да е на доброволен принцип, пак ще е акт на толерантност към другите участници.
Например да се появява в профила им.


Лека, доходна и безаварийна!

Редактирано от MУTPA на 24.11.01 20:22.



Тема Re: До админите!!нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Stipe (Bandwagon)
Публикувано24.11.01 20:24



1. На колко модератора познаваш действията и можеш да определиш за какво им трябва IP адреса?
2. Казваш, че най-лесно е да се сменя доставчика и клубовете. Тогава за какво преимущество на анонимноста говориш?
3. Тука си прав. Не ползвам IP адреса за да преценя дали даден постинг не е за клуба - преценявам на базата на собствените си разбирания и убеждения.
4. И тук си прав, че е почти неприложима. Обаче в някои случаи помага. Мога да ти дам примери, но теортеически и аргументирани. Лично аз никога не съм банвал.
5. Чувството те е подвело. При 15911 регистирани потебители, модераторите са не повече от 70. Не знам точната бройка - но съм много близко до верните цифри.

Хората мислят, че историите се сътворяват от човека. Всъщност е точно обратното


Тема Re: КОМПРОМИСНО РЕШЕНИЕнови [re: MУTPA]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано24.11.01 21:39



Напълно подкрепям идеята!
Така се създава прозрачност - защото сега е пълна мъгла до къде се простират правата и какви са задълженията на "модераторите" към юзерите......всеки си измисля своеугодни правила и никой не може да им каже "копче". Те са по-велики и от админите в момента.

"Ех, Пратер, Пратер....живи да въ уплачъ...../б.Г./


Тема Re: КОМПРОМИСНО РЕШЕНИЕнови [re: Oro]  
Автор MУTPA (нерегистриран)
Публикувано24.11.01 22:02



Брато,

сигурен съм, че ако това правило се въведе, 1/3 от модераторите ще се откажат. Май тая тема трябва да я пусна в "психология и психотерапия"

Лека, доходна и безаварийна!


Тема Оро, ти май нещо нумерологическинови [re: Oro]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано24.11.01 22:16



започваш да гледаш на тези ай пи та!
Е, какво като ми го знаеш моето? Какво ще знаеш повече за мен? Е, да ти го кажа, бе, то е на некво си прокси, не знам къде си, не съм го избирала аз, а доставчика. И какво ще стане, а?



Тема Re: КОМПРОМИСНО РЕШЕНИЕнови [re: MУTPA]  
Автор Kpacивa 3opa (Индианка №1)
Публикувано24.11.01 23:35



не съм съгласна ...
и някой си тарикат да мине през neworder.box.sk или някой подобен на него , да изтегли някой нюкче , флудърче или каквото се докопа дотам и да се проба ? :)
а в работата и в къщи през повечето време съм на статично IP
всеки да ми вижда IP-то , неблагодаря :)

а да ползвам анонимни проксита , то и без това връзката дотук ми е бавна пък какво остава след това...

Old Shatterhand- He is my hero, he is my love!

Редактирано от Kpacивa 3opa на 24.11.01 23:37.



Тема Re: КОМПРОМИСНО РЕШЕНИЕнови [re: Oro]  
Автор Kpacивa 3opa (Индианка №1)
Публикувано24.11.01 23:36



смяташ че като ми виждаш IP-то ще разбереш какви са ми задълженията и възможностите ли ?

Old Shatterhand- He is my hero, he is my love!


Тема Re: КОМПРОМИСНО РЕШЕНИЕнови [re: Kpacивa 3opa]  
Автор 8H (кръг)
Публикувано24.11.01 23:51



да, и аз се чудя, откакто почнах да чета темата, защо всеки засегнат от нещо си, и неспособен да се разбере с думи или поне с хората като с хора, да не вземе да си инсталират всички юзери по един анонимен прокси (anonimizer.com , примерно), и да не се занимават повече...



Тема Re: КОМПРОМИСНО РЕШЕНИЕнови [re: Kpacивa 3opa]  
Автор MУTPA (нерегистриран)
Публикувано24.11.01 23:51



А ми ти кво смяташ? Тъй кат ма гледаш Ай-пически?

Лека, доходна и безаварийна!


Тема Re: КОМПРОМИСНО РЕШЕНИЕнови [re: Kpacивa 3opa]  
Автор MУTPA (нерегистриран)
Публикувано24.11.01 23:53



Ми ти нали сега ме гледаш разголен? Как ти се струвам? Щото ми се струва, че не ти е зле зад прозрачното огледало?

Лека, доходна и безаварийна!


Тема Re: КОМПРОМИСНО РЕШЕНИЕнови [re: 8H]  
Автор MУTPA (нерегистриран)
Публикувано24.11.01 23:55



Ами пробвай се бе брато. После сам си отговори.

Лека, доходна и безаварийна!


Тема Re: КОМПРОМИСНО РЕШЕНИЕнови [re: MУTPA]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано25.11.01 00:28



"модератора" там също не е стока.....той модерира единствено тези, които не му скачат по гайдата...а тя е старомодна и пробита....

"Ех, Пратер, Пратер....живи да въ уплачъ...../б.Г./


Тема Re: Оро, ти май нещо нумерологическинови [re: kakata]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано25.11.01 00:35



Честно казано твоята личност никога не ме е интересувала ! Ама НИКОГА ! ти си тази, която ме преследва и търси конфликти с мен.

Но ако е виден IP на всеки модератор и когато ти бъде забранен достъпа до клуб или целия Дир.бг от някой модератор - юзърът ще може да попита: Защо? На какво основание? А не както сега...някой си ти отнема достъпа до дира и...по най-курвенски начин се крие някъде....
безотговорен и безнаказан!
Нещо да ти светна?
Едва ли?

"Ех, Пратер, Пратер....живи да въ уплачъ...../б.Г./


Тема Re: Оро, ти май нещо нумерологическинови [re: Oro]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано25.11.01 00:48



Извинявам се че така влизам в движение, обаче Оро, това беше нелогично. Каква е връзката между виждането на ИП-то на модератора и запитването което ще направи юзера? И освен това, ако му бъде забранен достъпа до Дир-а, как точно ще го види това ИП? Освен това някой беше попитал за какво са им на модераторите ИП-та. Ако на тях не им трябват, по същата логика, на юзерите им трябват пък ИП-тата на модераторите още по-малко.



Тема Re: КОМПРОМИСНО РЕШЕНИЕнови [re: Kpacивa 3opa]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано25.11.01 00:49



Не зная дали си "модератор" и ти с тоя вулгарен език....и не ме интересува.

Но"смяташ, че като ми виждаш IP-то ще разбереш какви са ми задълженията и възможностите ли ?"

Един модератор трябва да има следните отговорности:
1. Да се грижи за добрия тон в един клуб, кото трие всички екстремни и нецензурни думи и изрази, и нападки един към друг, за да не се превръща клуба в арена за гладиаторски борби.
2. Да наблюдава дали темите и постингите отговарят на предназначението на клуба.
3. Да ни си въбразява, че е с нещо по-велик от останалите юзъри.



На модератора трябва да се отнемат всякакви други "възможности" и права над юзърите!!! Защото това става мафия.

"Ех, Пратер, Пратер....живи да въ уплачъ...../б.Г./


Тема Re: Оро, ти май нещо нумерологическинови [re: Oro]  
Автор Sapa lnka (Инка №1)
Публикувано25.11.01 00:54



Ще попиташ Ip-то на модератора ли ?

о кажи ми ти 194.145.63.12 защо Каката ми изтри темата! Кажи ми защо сутринта превалих яйцата! о кажи ми ти 194.145.63.12 аз ли съм най-умният на света

приятно питане

Няма вечни врагове , а само вечни интереси


Тема Re: КОМПРОМИСНО РЕШЕНИЕнови [re: MУTPA]  
Автор Sapa lnka (Инка №1)
Публикувано25.11.01 00:56



а защо въобще трябва да те гледам?
с какво си по особен от останалите че да заслужаваш моето внимание?

Няма вечни врагове , а само вечни интереси


Тема Re: Оро, ти май нещо нумерологическинови [re: Delwin-]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано25.11.01 00:58



Беше време, когато никой нямаше регистриран ник, нали?
Ще ме попиташ ли - защо бе въведена регистрацията? Аз ще ти кажа че хаотичното бесуване на навлеци и пубери из клубовете...страшно намаля.

Няма да ти отговарям на всички въпроси, за да си отговориш и сам. но на този ще ти отговоря:
"И освен това, ако му бъде забранен достъпа до Дир-а, как точно ще го види това ИП?"
Трябва всеки модератор да има виден IP и също, никой не трябва да има право да отнема достъпа до един клуб или целия Дир без да даде обяснение предварително, кои са причините. И дори ако някой му бъде забранен достъпа...той/тя да имат право да се оплачат на админите и поискат ревизия. Това са принципите в държавата нали. Иначе става "Диктатура на модераторите"

"Ех, Пратер, Пратер....живи да въ уплачъ...../б.Г./


Тема Re: КОМПРОМИСНО РЕШЕНИЕнови [re: Sapa lnka]  
Автор MУTPA (нерегистриран)
Публикувано25.11.01 01:03



Ми как ша разбереш, без да ме погледнеш?

Лека, доходна и безаварийна!


Тема Re: Оро, ти май нещо нумерологическинови [re: Oro]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано25.11.01 01:04



Ако някой поиска да прави мизерии ше регистрира и 10 ника. Това не е проблем.
По другият въпрос - не ми отговори за какво ти е ИП-то на модератора. Точно какво ще го правиш???

п.п. не мога да си отговоря сам на нелогични въпроси, за това питам



Тема Re: Оро, ти май нещо нумерологическинови [re: Oro]  
Автор Sapa lnka (Инка №1)
Публикувано25.11.01 01:06



начи когато някой модератор спира нечие IP или юзърнейм има едно поленце в което пише "REASON" .а съм убеден съм че някъде в някой админски акаунт извънява едно звънче в момента в което модератора използва своето най-ужасно оръжие , освен че може да чете личните бележки но това е отделен въпрос , тъй че бъди спокоен . каквото и да направят модераторите то затова админите разбират веднага . без да се налага тука да пускаш тема " Само до Админите (111100111) например

не - псуването и бесевунато намаляха именно затова че в в по големите клубове бяха поставени модератори . може да не ти харесва този факт но е истина

Няма вечни врагове , а само вечни интереси


Тема Re: КОМПРОМИСНО РЕШЕНИЕнови [re: Oro]  
Автор Sapa lnka (Инка №1)
Публикувано25.11.01 01:09



а виждам че ти вече определяш и правилата за модериране . КОЛЕГИ ! Виждате ли колко е благороден Оро като вече ни е написал какво трябва да правим!!!!!!

1 зависи от клуба , я си престави клуб Попържни !
2 сигурно твоят идол за модериране е ФЦЦФ!
3 съгласен.

тези права са му дадени за да може да съблюдава реда в клуба .

Няма вечни врагове , а само вечни интереси


Тема Re: Оро, ти май нещо нумерологическинови [re: Delwin-]  
Автор Sapa lnka (Инка №1)
Публикувано25.11.01 01:12



ще му бае
ще прави новите вудувиртуални магий

Няма вечни врагове , а само вечни интереси


Тема Re: Оро, ти май нещо нумерологическинови [re: Delwin-]  
Автор MУTPA (нерегистриран)
Публикувано25.11.01 01:15



Ми за кво слжи едно IP бе брато? Тоя въпрос звучи ли ти по- логично?

Лека, доходна и безаварийна!


Тема Re: P.S.нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Sapa lnka (Инка №1)
Публикувано25.11.01 02:00



чай да ти отговоря аз вместо сестра ми

1 някой интернет клубове минават през прокси и съответно навънка с едно IP - имам си един от испания който е такъв случай
2 не те разбрах Пиленце - админите отговарят на това което смятат за смислено
3 Ето ти една съвсем реална ситуация , провеждам гласуване за втори модератор. когато видя двама с едно и също IP което не е прокси на голям доставчик тогава анулирам единия глас. плюс това знам всички основни хора в клуба откъде минават и кои са им провайдерите . и така също се предпазвам някой да ми манипулира изборите .

4 ето ти една съвсем реална ситуация в която че виждам IP ми помогна-една вечер започна да влиза някакав анонимен който псуваше всички наред , след като см го трил в продължение на три часа - упорита битка падна .
проследих му IP-то . беше прокси в кипър. спрях му го и оттогава не се е появявал повече. обстановката в клуба се нормализира
за успокоение на всички още на следващия ден махнах бана на това IP

Няма вечни врагове , а само вечни интереси


Тема Оу, не каква покруса!нови [re: Oro]  
Автор kakata (от Тобосо)
Публикувано25.11.01 15:00



какво злощастие. Аз не го интересувам!!!
Ама аз на теб никога не съм ти забранявала какъвто и да е достъп! Напротив, приветствам те винаги когато се отбиеш в Родителите!
Айде, стига си се мръщил, я се усмихни и виж какви образи има около теб, пък били те и разни пичлемета.
Какво ще бъдат клубовете без тях, питал ли си се? Ако ги нямаше, аз отдавна да съм престанала да влизам тук.



Тема Re: КОМПРОМИСНО РЕШЕНИЕнови [re: Oro]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано25.11.01 15:27



Покорно благодаря за оценката :))
Ама знаех си, че няма начин да не го кажеш !!!

Вече мога да изричам твоите думи, още преди да си ги помислил, Оро.
Толкова си прозрачен БАТЕ !




Тема Боже господи!!!нови [re: Kpacивa 3opa]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано25.11.01 15:54



Не се ли усещаш че съвсем засра защитата на модераторите???

КОЛКО ХОРА ОТ ВАШАТА РОДА И ПРИЯТЕЛЧЕТА ВЛИЗАТ С МОДЕРАТОРСКАТА ПАРОЛА НА БРАТ ТИ???????????

УЖАСССССССССССССССССССССССС



Тема Re: До админите!!нови [re: Stipe]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано25.11.01 16:10



1. На около 15-20 модератора. Не си ли забелязал/а че почти във всички клубове където има модератори се вихрят някакви перманентни скандали и обвинения за злоупотреби с правата им???
2. Смяната н аклубовете и доставчиците - говорих като средство за елиминиране на банването. Анонимността за която говоря е - ако искаш да споделиш мнение по някой въпрос, при което се предполага че ще изложиш мисли които не искат да свързват с теб /защото с титулярния ти ник т епознават повечето клубари/ - да не могат вече десетките нароени модератори да снесат информацията че това си ти - на техни приятелчета които се интересуват.
3. По тази точка ще сопълня - то почти никой модератор не е банвал. Основните конфликти идват със стари клубари, които имат повече авторитет от самите модератори, така че това са рядки изключения - да се банва някой.
4. Хех...нещо бъркаш понятията. Регистрациите посочени на теб са на юзър нейм, както за клубовете, така и за хтмл - чата на дир бг. Основно това са регистрации за чата. Освен това много хора влизат един път - в чата и си правят регистрации и не влизат никога повече. Освен това всеки има по няколко регистрирани юзер нейма. Аз имам няколко. Един приятел има толкова, че на повечето е забравил паролите даже и н еможе да ги ползва.
Нали чета в клубовете. Да влизат редовно 30-40 човека в някой клуб е много. Примерно в клуб Говорим си за секс - пишат редовно 40-50 човека. От тях 10-15 са модератори в други клубове.



Тема Слаб отговорнови [re: Sapa lnka]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано25.11.01 16:20



1. Как ще ме банни там кака ти, дедо ти или който от вашата рода е на дежурство като модератор. В радиус 500 метра от мен ма 50 интернет клуба. Точно така, най - често един клуб излиза с едно IP - ще баннете цяла София ли бре??????
2. Остави на тях да преценят кое е смислено. Не им отнемай функцията да мислят! А това, че модераторите не искат да се засяга този въпро - кажи го направо. Но и така те разбрахме.
3. А как ще ни увериш, че не ни лъжеш??? Че не си използвал предлога за идентично IP за да манипулираш изборите???
Знаеш ли как се избира модератор - най обектвния критерий е никове които не са писали да не се вземат предвид. Нали е по - обективен критерий, отколкото да нарегистрираш 20 нови ника и юзер нейма и да гласуваш от различни компютри. И ти ще вземеш предвид гласуването на всички тези новоизлюпени отпреди 1 ден юзери, щото са били с различно IP ???????
4. Примера посочен от теб показва сам, че банването не е метод - човека се е отказал. Аз ако реша да те псувам - ще успееш ли да ме спреш??? - помисли колко интернет клубове има в центъра на София - А, А, А????



Тема Re: До админите!!нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор ГPAФИHЯTA (зрителка)
Публикувано25.11.01 17:47



Ти пък вече прекали!
Кои са тези 10-15 модератори, които влизат в Секса, освен мен и LuboPenev и Rossonero?

Същественото е навидимо за очите...


Тема Re: До админите!!нови [re: ГPAФИHЯTA]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано25.11.01 18:12



Ти изброи 3, плюс главния редактор + дакота + евил брядър + фрии +...има и още не се сещам...

Прекали се с числото на модераторите.



Тема Re: До админите!!нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор ГPAФИHЯTA (зрителка)
Публикувано25.11.01 18:19



Да, грешката е моя, признавам. Не са трима, шест са. Което пак не прави 1/5 от клубарите, но това няма значение.

Трябва да призная, че и аз съм на твоето мнение по отношение на бройката. Но пък няма начин. Създават се нови клубове.. в някои стари модерирането е станало наложително..

Същественото е навидимо за очите...


Тема Re: До админите!!нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Иcтopиka (РУСКИ ШПИОНИН)
Публикувано25.11.01 19:22



компромисно решение:
Предлагам сички модератори да имат снимки в профилите си,а модераторките специално и снимки по бански(може и без бански)
Така поне няма да има случай човек да чака по два месеца за снимка на модераторка.Мдда ,не могат сички проблеми изведнъж да се решат,хубавите неща стават бавно.

Минете през тясната порта.Защото тесни са вратите и стръмни пътищата, които
водят към истината. А широка е вратата и гладък пътят, който ще ви погуби.

Исус Христос, "Проповед на планината"

или както го е казал бащицата:

Няма власт и слава без кръв
Й.В.Сталин





Тема Re: Боже господи!!!нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Sapa lnka (Инка №1)
Публикувано25.11.01 19:32



ами аз , братчедка ми , братовчед ми , майка ми , дядо ми - той е в гроба и има някой технически пречки но все пак успява , сестра ми , другата ми сестра , нероденото ми дете , неродения ми внук , неродения ми правнук !

Течност, потопена в тяло, след 7 години тръгва на училище.


Тема Цялата рода!!!нови [re: Sapa lnka]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано25.11.01 19:38



..елате ми в Клуб за попържни..да ви кажа за кво става дума и колко ми е богата фантацзията:))))))))))))))



Тема Re: Слаб отговорнови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Sapa lnka (Инка №1)
Публикувано25.11.01 19:39



1 - знаеш че това не е възможно . затова се прилагат мерки подобни на тези в говорим си за секс в който могат да пишат само регистрирани .
2-единствения който има право да модерира съм аз , просто имам доверие на сестра си . но ти явно нямаш доверие и на сянката си - щото е кат теб а?
3- Точно теб ли да те уверявам бе ? кой си ти че да те увелявам? Факта че никой в клуба не се е разпищял е повече от достатъчен критерий . замисли се защо !
4 смятам че по добре знам от теб как се правят избори . незнам защо просто имам такова чуство .
5 човекът се е отказал защото е нямал възможност да пише в клуба - затова се е отказъл

6- едно въпросче . ти да не си случайно някъде нереализиран модератор или просто обичаш да спамваш? аз само да попитам

Течност, потопена в тяло, след 7 години тръгва на училище.


Тема Не...нови [re: ГPAФИHЯTA]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано25.11.01 19:40



..защото отговор няма да има.
изложихме мненията си вече.
точка.



Тема Re: До админите!!нови [re: Иcтopиka]  
Автор Sapa lnka (Инка №1)
Публикувано25.11.01 19:41



смятам че всички модератори трябват да си дадат телефони за контакти и предложения , ЕГН и домашен адрес . както да имат и примене час за оплаквания и предложения!

Течност, потопена в тяло, след 7 години тръгва на училище.


Тема Re: Слаб отговорнови [re: Sapa lnka]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано25.11.01 19:50



1. Добре де, разбрахме се че съм прав. Точка.
2. Не можем нито аз нито ти да дакожем твърденията си колко души ползват модераторската ти парола. Да го оставим на фантазията на тези които ни четат.
3. Нещо се изнерви, като предположих какви си ги вършил. Не ми и трябвна да ме уверяваш, простотиите ти не ме интересуват!
Не ми говори на БЕ - говори така на сестра си!
Аз не съм никой, редови пищеш клубар - де да бях БОГ=МОДЕРАТОР, като теб, ехеееее:))))))) /стана ми жал, като си помисля с кво се гордееш, пази боже!/
5. Контра въпрос - от ЦИК ли си??? Всеки има погрешни чуства, не се отчайвай синко че се случва и при теб!

6. Аз канидат за МОДЕРАТОР??? - че аз съм НОРМАЛЕН ЧОВЕК бре!!!

Въпроса ти беше, като във ония виц - "те тъй де, аз питах таз глупост само за да участвам в разговора"




Тема Рекламата е забранена!!нови [re: Sapa lnka]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано25.11.01 19:53



...в клубовете!!!

Имаш си място на лъвов мост!



Тема Чекай ве!!нови [re: Иcтopиka]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано25.11.01 19:56



Ти какво искаш..да закрием клубовете ли като се разбягат хората???

Терорист!!!



Тема Re:МОДЕРАТОР+нови [re: Иcтopиka]  
Автор MУTPA (нерегистриран)
Публикувано25.11.01 19:57



Да се въведе такса от 20лв за модератор.

Модератора да не са избера, а да се разиграва на търг.

Лека, доходна и безаварийна!


Тема Re: Цялата рода!!!нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Sapa lnka (Инка №1)
Публикувано25.11.01 21:48



е що да ходя чак до там при положение че копираш темите ми оттам тук ?

Течност, потопена в тяло, след 7 години тръгва на училище.


Тема Re: Слаб отговорнови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Sapa lnka (Инка №1)
Публикувано25.11.01 21:53



2 Мога да докажа . но ако се налага ще го направя пред хората на които трябва да го доказвам- ти невлизаш в тази категория
3 о миличко . така лесно не се нервя . твърде дълго време съм тук . простотий ?- защо мислиш че всички са като теб? БОГОВЕ МОДЕРАТОРИ - за такива ли ни мислиш? извинявай че ще ти разбия илюзията но ние сме просто хора като всички останали. знам че ти е трудно да го повярваш ама е така наистина!
о недей БЕ батко , не ме Бий , много ме е страх!!!!!!
5 От Извънземните съм !
6 поверхав ти наистина . всички ти вярваме моля ти се не се нервирай- ВЯРВАМЕ ТИ НАИСТИНА!!!!

ХЕХЕ. само че това се отнася в пълна сила за твоето участие в този форум

Течност, потопена в тяло, след 7 години тръгва на училище.


Тема Re: До админите!!нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Stipe (Bandwagon)
Публикувано26.11.01 01:45



1. Модераторите за 64. Това значи поне 50-55 клуба да са само интирги относно модераторите. Притова положение съм абсолютно съгласен с теб, че модераторите не име мястото там ако не могат да осъществят нормална обстановка в клуба. Но положението не е такова. Когато говориш за всички клубове имай винаги едно на ум. В колко клуба четеш и пишеш? Това е риторичен въпрос.

2. Казах че уважавам позицията ти по въпроса. Не забравяй че доста повече хора изпозват нерегистриането и смяната на IP-то за да злоупотребяват - "спам" или самостоятелен разгоров, спор, скандал, интрига. Така че според мен това е едно добро средство за ограничаване донякъде на тези нежелателни действия.

3. АМи явно сме на една позиция. Т. 2 и т.3 се допълват донякъде.

4.Разбира се,ч е не бъркам. Има хора регистрирани, но не заради чата а заради смите клубове. Правиш изводите си на базата на няколко клуба и определено грешиш. Прав си донякъде за посещенията и пишещите но визираш 1-2 клуба, а те не са всички. След като не са всички защо изявяваш претенции към всички. Това беше основата да започна тази дискусия с теб. Какви са ти наблюденията за да можеш да изразяваш тази си позиция? Аз знам къде и по колко се пише, но ти знаеш ли? Там ни се различава позицията, мисля.


Като цяло мога да изразя оволствоте че поне с теб може да се говори. Какъвто и обрат да има тази дискусия, за мен беше удоволствие. знаеш че винаги има пропуски и неща които биха били по добре ако са "така и така" .
Всичко най-хубаво.

Хората мислят, че историите се сътворяват от човека. Всъщност е точно обратното


Тема Re: До админите!!нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Бибepoнъ.. (Данонъ..)
Публикувано26.11.01 09:57



Ас ништа да си цапам бибата с вас ...........
стойте си модератори

п.п. нешту сфежу на фсеки ф устата....


Тема до ..бълдъзътъ на бат Гойку ....нови [re: Sapa lnka]  
Автор Бибepoнъ.. (Данонъ..)
Публикувано26.11.01 10:00



забрави , касов апарат 600МЕ

п.п. нешту сфежу на фсеки ф устата....


Тема До Stipeнови [re: Stipe]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано26.11.01 12:24



И на мен ми е приятно да дискутирам с теб. Когато се излагат мнения, а не се влагат чуства разговорът е приятен и интлигентен.

Мисля, че изложихме своите мнения и изяснихме своите позиции.

Само едно ще си позволя да допълня защото го почуствах като въпрос - влизал съм в доста клубове, наблюденията които излагам с аот доста висене по клубовете. Не може да не се съгласиш, че има някои клубове където 5-6 човека с иприказват помежду си и 80% от написаното е тяхно.



Тема Искаше примери!!!нови [re: Sapa lnka]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано26.11.01 12:25



...имаш ги. Още искаш ли?



Тема Re: Слаб отговорнови [re: Sapa lnka]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано26.11.01 12:35



2. Интересно как? Повтаряш се в мрънкането си, че не държиш на мнението - разбрах те! /малко н ес евързва с това, че продълажваш да ми се обясняваш???/
3. Написаното от теб очевидно сочи обратното - не само се нервиш, а направо превърташ!
Да не си като мен - видно е. Само се опитай да се досетш в какъв смисъл!
5. Не си толкова оригинален - имитираш ме! Измисли сам нещо.
6. Трудно ти е да си представиш човек без амбиция да става модератор? - Съвет: Прегледеай се на психиатър, забелязвам отклонения в мисленето ти от нормалното!

п.п. Като ми копираш стила, опитай се поне да не бъде няколко пъти в един постиг. Ако не можеш нищо да измислиш - пусни бележка - ще ти помогна!



Тема Re: Слаб отговорнови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Sapa lnka (Инка №1)
Публикувано26.11.01 13:23



2 Имам гадния навик да отговарям докато ме репликират
3 да позна . въдворен съм в психиатрията в карлуково и съм с пяна на устата . а в момента в който ти видя ника почвам да вия по луната......
5 влизам тука от има нема две години и половина . стила ми е абсолютно същия от този който ми беше първия ден - теб те забелязвам от няколко месеца максимум.... а сега познай кой кого имитира......
6 Трудно ми е да си преставя че ти си такъв човек ..... лекуващия ми лекар ми каза че се подобрявам и другия месец могат да ме изпишат

да ти копирам стила ? е отгорових ти в точка 5 на това .... а какво е бележка ?

Течност, потопена в тяло, след 7 години тръгва на училище.

Редактирано от Sapa lnka на 26.11.01 13:26.



Тема Олекна...нови [re: Sapa lnka]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано26.11.01 13:31



Не се ли усещаш?



Тема Re: Олекна...нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Sapa lnka (Инка №1)
Публикувано26.11.01 14:33



сори
не
натъпкаха ме с успокоителни че вече страдам от маниакална депресия като ти видя ника!
и ми казаха никога повече да не се връщам в миналото за да ти копирам стила !!!!

Течност, потопена в тяло, след 7 години тръгва на училище.


Тема похабен/а .......си ...нови [re: Sapa lnka]  
Автор Бибepoнъ.. (Данонъ..)
Публикувано26.11.01 15:51



м/у другото имаш и навика да се повтаряш !!!! за две години и половина , толкова ли не успя да се налапаш с готови реплики !!! другарю Митич

п.п. нешту сфежу на фсеки ф устата....


Тема Re: похабен/а .......си ...нови [re: Бибepoнъ..]  
Автор Sapa lnka (Инка №1)
Публикувано26.11.01 16:20



сори
неможах
таз шокова терапия нонстоп ми трие паметта.

Течност, потопена в тяло, след 7 години тръгва на училище.


Тема До Нерегистрираннови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Глaвeн peдakтop (...)
Публикувано26.11.01 16:59



Сега като се замислям... за себе си мога да кажа... или по-точно... не мога да кажа, че имам вопиюща и страстна нужда да знам нечии IP-та за да си върша работата. Помага ми, разбира се. Но бих могъл да се справям със същия успех и без тая екстра.

Но в темата ти има нещо. Не е проблемът в IP-тата, в модераторите или в клубарите. Проблемът е концептуален: или дир.беге е достъпен за абсолютно всички - независимо от раса, пол, психично, сексуално и политическо здраве и т.н. Или не е. Или можеш да имаш НЯКОЛКО ника и никой няма право да ти се бърка. Или нямаш такова право. Сега е някво междинно положение дето ни е риба, ни е рак.

Аз съм модератор, но смятам, че зададения от теб въпрос е не просто смислен, а направо "болен".

Бих добавил следното:
- достатъчно е да има три-четирима мастър-модератори, които виждат IP-адресите във всички клубове.
- ако изобщо е смислено останалите модератори да виждат някви IP-та, то това да е възможно САМО в техните клубове.



Тема Re: За Биберонънови [re: Бибepoнъ..]  
Автор Rossonero (култов)
Публикувано26.11.01 17:29



Абе как тоя път се излъга да говориш правилно

Дяволът е отново червено-черен


Тема От друга странанови [re: Глaвeн peдakтop]  
Автор Глaвeн peдakтop (...)
Публикувано26.11.01 17:44



това че виждах IP-та ми помогна да се ориентирам в ситуацията "моникаспорт"... което е едно "ЗА" модераторите да виждат IP-тата в клубовете, които модерират :-)



Тема Re: За Биберонънови [re: Rossonero]  
Автор Sapa lnka (Инка №1)
Публикувано26.11.01 17:45



свършила му е батерията на вибратора.....

Течност, потопена в тяло, след 7 години тръгва на училище.


Тема Tова е отдавна предложено от БабаИлиицанови [re: Глaвeн peдakтop]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано26.11.01 19:58



Беше питал защо модераторите виждат ИП-тата в клубове, в които не са модератори. Не помня развитието на въпроса и сега не ми се търси, но той ако си знае линка към темата и не го мързи, може да го пусне тук. И там. И там и там и тук.



Тема Re: Tова е отдавна предложено от БабаИлиицанови [re: Xypodilec]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано26.11.01 20:05



ми щи кажа що бе,сигурно е голяма кушия да променят кода на форума заради тфа:) До като го променят може да замажат нещо друго и по гадно :)
+ тфа форума не е платен и не си струват мъките :)




Тема Re: Tова е отдавна предложено от БабаИлиицанови [re: Иcтopиka]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано26.11.01 20:10



Не е чак толкова трудно да сложат такова ограничение; особено на фона на цялата тая врява тука :))) Глей що теми има за заключване.



Тема Re: Tова е отдавна предложено от БабаИлиицанови [re: Иcтopиka]  
Автор MУTPA (нерегистриран)
Публикувано26.11.01 21:30



Абе брато,

за КГБ мож да е кушия, ама за дир.бг е фасулска работа.
Ама нали знаеш, българина докат са накани, то импулсите му сваршили.

Лека, доходна и безаварийна!


Тема Re: До Stipeнови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Stipe (Bandwagon)
Публикувано27.11.01 06:10



Има доста такива клубове. Не мога да схвана обаче връзката между пускането на десет поста от един човек с десет ника и желанието да не се виждат IP-тата. Според мен те по скоро са средтсво, с което да се ограничат тези действия. Ти ЗА тези действия ли си или ПРОТИВ. В зависимост от отговора ти ще си кажа АХА или Ъ .
С най-добри пожелания

Хората мислят, че историите се сътворяват от човека. Всъщност е точно обратното


Тема Re: похабен/а .......си ...нови [re: Sapa lnka]  
Автор Бибepoнъ.. (Данонъ..)
Публикувано27.11.01 12:13



ми личи ти ......

п.п. нешту сфежу на фсеки ф устата....


Тема Re: До админите!!нови [re: Oro]  
Автор И.ИвaнoвАдминистратор (Дираджия)
Публикувано27.11.01 12:21



За клуба на Първанов отговорих някъде, не помня вече къде.
Пак ще го кажа. В Дирбг има няколко категории клубове. Този на Първанов спада към категорията "чужди клубове". В смисъл той е поръчан от клиент и се модерира от него. Ние нямаме право да пипаме мненията в него и не го правим. Единствено упълномощеният от клиента модератор има правото да взима решенията за клуба.



Тема Re: До Stipeнови [re: Stipe]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 18:28



Да си уточним за какво говорим.
Ако е за спам - съм против.
Ако е за ползване на няколко ника от един човек - какво лошо. Негово си право.
Това колко ника се ползват няма значение. Важното е съдържанието на написаното, от всеки един ник - да отговаря на правилата на клуба, а иначе нека човека си пише с колкото си иска ника, нали?



Тема Re: До Stipeнови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано27.11.01 18:37



Как ти звучи следниат "диалог":
Нерегистриран 1: здравйте, аз съм еди кой си и търся (нещо за което се отнася клуба)
Нерегистриран 2: зарежи го това, то е пълна глупост
Нерегистриран 1: ти какво се обаждаш бе бунак, тебе кой те пита
Нерегистриран 2: не бе, аз само ти обясниявам че не става
Нерегистриран 3: глупости, това е най хубавото нещо дето някой е измислил
Нерегистриран 2: говориш глупости, аз пробвах, ама ...
Нерегистриран 3: аз нали го ползвам от 5 години бе, ти ли ще ме учиш

и т.н. ... продължи си сам разговора - между другото се оказва че 1, 2 и 3 са били един и същ човек ...
резултат: пълни се клуба с глупости, изместват се надолу добри теми, които не са приключени (е вече са, щото са на 2-ра страница), пък като погледнеш ИП-то какво се оказва - ами той тоиа хубавец дето си говори сам е служител на фирмата-производител - т.е. правил си е скрита реклама на услугата, продукта, whatever ...

ето ти нещо полезно от ИП-адресите



Тема Re: До Нерегистрираннови [re: Глaвeн peдakтop]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 18:39



Благодаря ти за мнението.
Ти и още един двама модератора погледнахте спокойно на поставения от мен въпрос.
Още повече ме кефи че ти дори се включи в разсъжденията които се опитах да предизвикам с този въпрос, а не разгорещено да ми заявяваш защо съм питал или че това едва ли не правомощие без което са вързани напълно ръцете на модератора.
Повечето твои колеги по-скоро се уплашиха да не им се отнеме това право и тръгнаха разгорещено да го защитават, а не обсъдиха спокойно въпроса от гледна точка на ИДЕЙНИТЕ ППРИНЦИПИ НА КЛУБОВЕТЕ, РАВНОПРАВИЕТО НА ЧЛЕНОВЕТЕ И ПРАВОТО НА АНОНИМНО МНЕНИЕ.

Бих се радвал ако модераторите и администраторите заедно обръщат повече внимание както на техническите въпроси на клубовете, така и на идеологията и принципите на които съществуват.



Тема Re: До Delwin-нови [re: Delwin-]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 18:43



А ако този разговор е воден от две различни IP...
...тогава е напълно нормален ли?

п.п. Впрочем, аз излизам с общо IP ...на доставчика. Аз и Биберона примерно излизаме с един адрес.



Тема Re: От друга странанови [re: Глaвeн peдakтop]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 18:45



Знам че помага - и изобщо не споря за това.

Да го оприличим на едно силно лекарство - помага много, но когато се взема без нужда - вреди.



Тема Абе те нещатанови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Глaвeн peдakтop (...)
Публикувано27.11.01 18:45



не са нито само черно, нито само бяло.

Но определено няма причина да не поговорим спокойно, обмислено и аргументирано. Решението така или иначе го вземат админите.

Както вече казах - проблемът с IP-тата е следствие на един по-сериозен проблем. Желанието на всички е клубовете на дира да са едно приятно място. Лошото, е че това "приятно" всеки го разбира по негов си начин...



Тема Re: До Delwin-нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано27.11.01 18:58



Виж сега. Аз ти давам конкретен пример, ти ми вадиш вода от 10 кладенеца. Въпроса ми беше кратко, точно и ясно за този и единствено този пример, в който се вижда ползата модератора да знае ИП-то. Ако искаш да си фантазираме, можем да стигнем и до варианта един от Щатите и един от Австралия да го водят разговора, ама не беше там въпроса.
Та така. Идеата ми беше че има случаи в които виждането на ИП помага. Ти защо не искаш да се вижда ИП. Кажи ми конкретна причина, а не ми говори с локуми "правят се интриги". Ако имаш нещо да криеш и не искаш да ти се вижда ИП-то от малцината модератори, това е друг въпрос и напълно те разбирам. От друга страна, ако нямаш какво да криеш, какво значение има дали човека, на който му е гласувано доверие да администрира един вид даден клуб ти знае ИП-то или не? Това му помага по добре да си изпълнява гласуваните му функции в повече или по-малка степен и на теб не ти пречи (освен ако не се криеш). Изнасянето на ИП-та не е често срещано явление, за да можеш от 2 или 200 случая да слагаш всичко под общ знаменател. Т.е. в крайна сметка или имаш да криеш нещо и не искаш да се виждаш или нямаш, но по някакви си досега неспоменати причини искаш да затрудниш живота на хората, които си отделят от времето да усмиряват интригите в повечето случаи, а не да ги правят.

толкоз от мен по темата, мисля че бях изчерпателен



Тема Хех..ако бъда честен...нови [re: Глaвeн peдakтop]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 19:05



Този въпрос го повдигнах само за провокация - да видя кой ще се изнерви и злоупотребява с това си право. Бе поразбра се...

Иначе, въобще не ми пука дали ми се вижда IP и както виждаш въобще не ми пука да пиша каквото си поискам с ника си с който дори доста хора ме познават. Аз лично нямам никакви оплаквания за нещо да ми пречи в тези клубове.

Мерси отново за сериозния отговор.



Тема Re: До Нерегистрираннови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано27.11.01 19:14



Виж, всъщност на мен не ми трябва твоето ИП. Спокойно мога и да преживея без него. Спокойно мога да си модерирам и без него. Но има два основни момента които ме притесняват. Ще ми се наложи веднъж да видя ИП и ще трябва да ходя да търся кой да ми го каже - а аз не обичам да губя времето на хората, нито някой да губи моето, правейки се на велик и бягащ ми през проксита, анонимаизери, доставчици и прочие.
Вторият момент който ме притеснява е следният: бъркането на демокрацията с анархия (което се случва в някои клубове) и общоналоженото мнение че като има свобода на словото, някой е длъжен да ти осигури трибуна за говорене, което не е вярно. Във всяко общество (демократично) има дадени закони /правила/, които е задължително да се спазват. Във всяко общество има орган, който бди за спазването им. В по-развитите общества има и орган който контролира контролиращият орган. Разгледай по глобално клубовете като едно общество с някакви писани или неписани закони. На органа, на които е гласувано доверие да "следи" за спазването им го наречи модератори. Контролният орган на модераторите го наречи администратори. Картинката е горе долу такава. Модераторите гледат за спазването на писаните и неписани правила в това общество /дир.бг/, а администраторите контролират и санкционират ако се наложи модераторите. За да може един "контрольор" да изпулнява пълноценно функциите си, е необходимо да има по големи права и задължения от нормалният член на обществото. Той не трябва да злоупотребява с тези си права, тъй като това пък противоречи на общите правила. Ако сгази този "контрольор" бива наказан по подходящ начин от администраторите - чрез отнемане на правомощията. Както е в едно "нормално" а не "виртуално" общество. Поне така трябва да бъде. Всъщност ако погледнеш от тази гледна точка, ще видиш че "ораничаването" на пълномощията на "контрольора" обезмисля или силно затруднява изпълнението на функциите с които е натоварен. Не че няма да може да си ги изпълнява. Но ще е затруднен в случайте когато му се налага /дано не са толкоз много/. Пак както в едно "нормално" общество. В този дух, не не ми трябва ИП-то ти. Но при нужда вместо за 5 минути, ще трябва да загубя 50 минути с това /не е болка за умирачка също, но е неприятно/.

айде че "малко" се отплеснах ;-) мисля схванахте идеята ми и какво искам да кажа



Тема Re: До Delwin-нови [re: Delwin-]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 19:52



Почти с всичко написано от теб съм съгласен.
Относно основните идеи за поддържане на ред и избягване на анархията в клубовете - спор няма.
Всеки един от структурата на йерархията за управление и поддържане на клубовете има делегирани някакви права и задължения.
Всяко едно от тези права води до нещо позитивно и нещо негативно.
Еднозначно действащи инструменти - НЯМА.
Аз искам да претеглим плюсовете и минусите на един инструмент - IP.
Зоколко той е полезен и доколко ако се злоупотребява с него вреди на клубовете.
Не ми е например приятно, понеже някой познава някой си модератор и получава информация - да ми отговаря на написано нещо с един ник на другия ми ник.



Тема Re: До Delwin-нови [re: Delwin-]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 20:03



Делвин - точно и ясно ти отговорих!
1. Мнения се трият въз основа на тяхното съдържание, а не въз основа на IP.
2. Ти не отговори на ясния и точен пример - аз и още няколко хора излизаме с едно IP. Как реш , че един човек= едно IP ???
3. Пречи - не може да се изкаже мнение необвързано с ника ти или различно от стила на основния ник с който пишеш, нито да изнесеш реални лични факти анонимно!!!

бях ли изчерпателен?

Ето ти и пример :



Защо му трябваше да изтресе пред всички в клуба коя е - а коя е е разбрал само по IP.

Последно - Въпрос към теб.
Можеш ли да изпълняваш задълженията си без информация за IP ..да или не?



Тема ИНТЕРЕСНО!!нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 20:06



Пълно мълчание от страна на администрацията.

Що така се сещам кога прави така държавната им посестрима.



Тема Ми данови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Чepнorлaв (ветеран)
Публикувано28.11.01 02:12



да не мислиш, че им е много зор да седнат да ти отговарят на всяка провокацийка... седят си мирно и тихо и ти се хилят под мустак

"Колумбе, йебем ти откритието"


Тема Re: До Heperиcтpиpaннови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Stipe (Bandwagon)
Публикувано28.11.01 08:14



Tава, което си го пуснал е красноречиво. Едни злоупотребяват, други си вършат работата. Понякога модератора изпада в ролята на куче пазач, понякога се мисли за Бог. Всичко се свежда до разбиранията, морала и отговорността на самия човек.
Мисля си ,че в този случай имаш пълното основание да искаш обяснение за действията на модератора, но не и за IP-tata.
Неприятно ми е да правя това сравнение, но когато полицай по невнимание застреля момиче, това дава ли основание да се изисква полицаите да не носят оръжие?

Хората мислят, че историите се сътворяват от човека. Всъщност е точно обратното


Тема Re: До Delwin-нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано28.11.01 12:38



Това според мен влиза в графа "злоупотреби"?



Тема Е това вече е тъпонови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Глaвeн peдakтop (...)
Публикувано28.11.01 12:41



ако е било за едната провокацийка... баси, Нерегнат, това е адски тъпо. Да зададеш сериозен въпрос и след това да се захилиш идиотски "хехе, шегувкам си се, бе, не ми се връзвайте"... Ама наистина много тъпо



Тема Re: Е това вече е тъпонови [re: Глaвeн peдakтop]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано28.11.01 14:33



Това което исках да ти кажа е, че не очаквах нещо да се промени.
Какво е тъпо в провокациите? Те водят до размисъл а после до по добри решения.



Тема Re: Ми данови [re: Чepнorлaв]  
Автор sofianka (shantavelka)
Публикувано28.11.01 15:27



A ti bez mustak li si? Inache kakuv veteran shte si bez mustak

Imate pravo da ne otgovariate,imate pravo na advokat. Vsiaka informacia...


Тема Тъпа е презумциятанови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Глaвeн peдakтop (...)
Публикувано28.11.01 15:47



да правиш нещо с ясното съзнание че нищо няма да се промени.

Освен това - В СЛЕДСТВИЕ на зададения от теб въпрос админите взеха мерки: модераторите вече виждат IP-та САМО в клубовете в които са модератори.



Тема Re: Тъпа е презумциятанови [re: Глaвeн peдakтop]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано28.11.01 16:43



Че няма да се промени - беше очакване, но в никакъв случай желана цел.
Целта беше моят въпрос да провокира осмисляне на нещата от тези които вземат решение, а извършването на промяната е тяхно дело.

Все пак, щом нещо е променено, въпросът ми не е бил тъп и безпредметен?



Тема Re: Тъпа е презумциятанови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано28.11.01 17:13



Последно.
Беше или не беше ?




Тема Pozdravlenia Gospoda adminiнови [re: Глaвeн peдakтop]  
Автор sofianka (shantavelka)
Публикувано28.11.01 17:14





Imate pravo da ne otgovariate,imate pravo na advokat. Vsiaka informacia...


Тема Re: Тъпа е презумциятанови [re: LeoS]  
Автор sofianka (shantavelka)
Публикувано28.11.01 17:17



Tupo e kogato se razpolaga s tehnicheski vuzmojnosti a ne se polzva tova v glavata Leos.
Pozdravi !

Imate pravo da ne otgovariate,imate pravo na advokat. Vsiaka informacia...


Тема Ще отговоря...нови [re: LeoS]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано28.11.01 18:04



..като адвокат:

ЗАВИСИ





Тема ПЕРФЕКТНО РЕШЕНИЕнови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано28.11.01 18:22



Благодаря от името на всички пишещи в клуба на администраторите за идеалното решение, което те намериха по повдигнатия въпрос!

Бе постигнато соломоново решение по отношение на конфликтни интереси, тези на пишещите в клубовете - за по-добра защита на анонимността им и тези на модераторите да имат по ефективни средства при изпълнение на модераторските им функции.

ВСЕКИ МОДЕРАТОР ДА ИМА ИНФОРМАЦИЯ ЗА IP АДРЕСИТЕ САМО ЗА ПОСТИНГИТЕ В НЕГОВИЯ КЛУБ.

От една страна всеки модератор ще има възможността да ползва информацията за IP, която наистина се оказа нужна за по лесното и ефективно управление на поверения му клуб, а от друга страна модераторите нямат достъп до информация, която не ги засяга и няма никакво отношение по изпълнение на тяхните функции - IP адресите на пишещите в другите клубове.
Мисля, че е напълно разумно един модератор в чийто клуб никога не съм написал една дума, дори не му знам къде е клуба, да ми вижда IP -то, нека си има информация за тези които пишат в неговия клуб.

Надявам се че така всички страни са доволни.

Редактирано от Heperиcтpиpaн на 28.11.01 18:28.



Тема Re: Ми да - ама ненови [re: Чepнorлaв]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано28.11.01 18:24



...взеха че ви резнаха, а?





Тема А кой даде идеята?нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Глaвeн peдakтop (...)
Публикувано28.11.01 18:55



пък нещо не се видях в "благодарностите" :-))))



Тема Ти:)))))нови [re: Глaвeн peдakтop]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано28.11.01 19:01



Бях оставил материалните награди за теб, но щом предпочиташ моралните:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Едно голямо БЛАГОДАРЯ от името на всички клубари:))))



Тема Re: До И.Иванов!нови [re: И.Ивaнoв]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано28.11.01 21:08



Разгеле...да видя резонна реакция на простото ми твърде принципно запитване, което в резюме означава: "Може ли всеки да си плати и отвори свой клуб в Дир-а БЕЗ ДА ЗАЧИТА ОСНОВНИТЕ ПРАВИЛА И ПОЛОЖЕНИЯ, КОИТО СА ВЕЧЕ СЪЗДАДЕНИ ОТ АДМИНИТЕ И КОИТО СА БЕЗСПОРНО ДЕМОКРАТИЧНИ - да ги игнорира, отхвърля и дори тотално променя за постигане на свои лични цели, било то политически или други. "

ПРИЗОВАВАМ АДМИНИТЕ ДА НАПРАВЯТ СЪВЕЩАНИЕ С КОМПЕТЕНТНИ
ЮРИСТИ В ДИР-А И ДА ОБЯВЯТ СВОЕТО РЕШЕНИЕ по демократически ПРЕД ВСИЧКИ ЮЗЪРИ ТУК, КОИТО ВСЕ ПАК ОЩЕ НЕ СА ЗАГУБИЛИ ДОВЕРИЕ ВЪВ ВАС.......и именно затова съществуват Клубовете.


Ако обаче се окаже, че всеки може да си плати и...през главите на установените правила на играта и хората създали тези клубове...може да си върши "своя независима дейност" трябва да ви кажа, че по тая логика много силови организации ще КОРУМПИРАТ този свободен форум и го превърнат в.....мафия.

Въпросът е принципен, голям и много важен!!!!!!!!!!

" В зори ранил на път аз вдишвам на ранно утро свежестта и ......"


Тема Re: До И.Иванов!нови [re: Oro]  
Автор Sapa lnka (Инка №1)
Публикувано28.11.01 23:33



що не си платиш клуб "Аз , Великият Оро ще побеседвам с вас" ?

Течност, потопена в тяло, след 7 години тръгва на училище.


Тема Да бе...басинови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Чepнorлaв (ветеран)
Публикувано29.11.01 02:29



знаш би колко ни е зле... народа се е тръшнал, ..та две не вижда.
"Що ни резнаха....." питат, а админите викат - Ей оня там - нерегистрирания щот така каза че треябвало...
Що народ ти е наточил зъби... добре че не съм на твое място... какви ти ги мислят..леле, леле...

"Колумбе, йебем ти откритието"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.