Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:28 12.06.24 
dir.bg
   >> Въпроси и помощ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: До Delwin-нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано27.11.01 18:58



Виж сега. Аз ти давам конкретен пример, ти ми вадиш вода от 10 кладенеца. Въпроса ми беше кратко, точно и ясно за този и единствено този пример, в който се вижда ползата модератора да знае ИП-то. Ако искаш да си фантазираме, можем да стигнем и до варианта един от Щатите и един от Австралия да го водят разговора, ама не беше там въпроса.
Та така. Идеата ми беше че има случаи в които виждането на ИП помага. Ти защо не искаш да се вижда ИП. Кажи ми конкретна причина, а не ми говори с локуми "правят се интриги". Ако имаш нещо да криеш и не искаш да ти се вижда ИП-то от малцината модератори, това е друг въпрос и напълно те разбирам. От друга страна, ако нямаш какво да криеш, какво значение има дали човека, на който му е гласувано доверие да администрира един вид даден клуб ти знае ИП-то или не? Това му помага по добре да си изпълнява гласуваните му функции в повече или по-малка степен и на теб не ти пречи (освен ако не се криеш). Изнасянето на ИП-та не е често срещано явление, за да можеш от 2 или 200 случая да слагаш всичко под общ знаменател. Т.е. в крайна сметка или имаш да криеш нещо и не искаш да се виждаш или нямаш, но по някакви си досега неспоменати причини искаш да затрудниш живота на хората, които си отделят от времето да усмиряват интригите в повечето случаи, а не да ги правят.

толкоз от мен по темата, мисля че бях изчерпателен



Тема Хех..ако бъда честен...нови [re: Глaвeн peдakтop]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 19:05



Този въпрос го повдигнах само за провокация - да видя кой ще се изнерви и злоупотребява с това си право. Бе поразбра се...

Иначе, въобще не ми пука дали ми се вижда IP и както виждаш въобще не ми пука да пиша каквото си поискам с ника си с който дори доста хора ме познават. Аз лично нямам никакви оплаквания за нещо да ми пречи в тези клубове.

Мерси отново за сериозния отговор.



Тема Re: До Нерегистрираннови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано27.11.01 19:14



Виж, всъщност на мен не ми трябва твоето ИП. Спокойно мога и да преживея без него. Спокойно мога да си модерирам и без него. Но има два основни момента които ме притесняват. Ще ми се наложи веднъж да видя ИП и ще трябва да ходя да търся кой да ми го каже - а аз не обичам да губя времето на хората, нито някой да губи моето, правейки се на велик и бягащ ми през проксита, анонимаизери, доставчици и прочие.
Вторият момент който ме притеснява е следният: бъркането на демокрацията с анархия (което се случва в някои клубове) и общоналоженото мнение че като има свобода на словото, някой е длъжен да ти осигури трибуна за говорене, което не е вярно. Във всяко общество (демократично) има дадени закони /правила/, които е задължително да се спазват. Във всяко общество има орган, който бди за спазването им. В по-развитите общества има и орган който контролира контролиращият орган. Разгледай по глобално клубовете като едно общество с някакви писани или неписани закони. На органа, на които е гласувано доверие да "следи" за спазването им го наречи модератори. Контролният орган на модераторите го наречи администратори. Картинката е горе долу такава. Модераторите гледат за спазването на писаните и неписани правила в това общество /дир.бг/, а администраторите контролират и санкционират ако се наложи модераторите. За да може един "контрольор" да изпулнява пълноценно функциите си, е необходимо да има по големи права и задължения от нормалният член на обществото. Той не трябва да злоупотребява с тези си права, тъй като това пък противоречи на общите правила. Ако сгази този "контрольор" бива наказан по подходящ начин от администраторите - чрез отнемане на правомощията. Както е в едно "нормално" а не "виртуално" общество. Поне така трябва да бъде. Всъщност ако погледнеш от тази гледна точка, ще видиш че "ораничаването" на пълномощията на "контрольора" обезмисля или силно затруднява изпълнението на функциите с които е натоварен. Не че няма да може да си ги изпълнява. Но ще е затруднен в случайте когато му се налага /дано не са толкоз много/. Пак както в едно "нормално" общество. В този дух, не не ми трябва ИП-то ти. Но при нужда вместо за 5 минути, ще трябва да загубя 50 минути с това /не е болка за умирачка също, но е неприятно/.

айде че "малко" се отплеснах ;-) мисля схванахте идеята ми и какво искам да кажа



Тема Re: До Delwin-нови [re: Delwin-]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 19:52



Почти с всичко написано от теб съм съгласен.
Относно основните идеи за поддържане на ред и избягване на анархията в клубовете - спор няма.
Всеки един от структурата на йерархията за управление и поддържане на клубовете има делегирани някакви права и задължения.
Всяко едно от тези права води до нещо позитивно и нещо негативно.
Еднозначно действащи инструменти - НЯМА.
Аз искам да претеглим плюсовете и минусите на един инструмент - IP.
Зоколко той е полезен и доколко ако се злоупотребява с него вреди на клубовете.
Не ми е например приятно, понеже някой познава някой си модератор и получава информация - да ми отговаря на написано нещо с един ник на другия ми ник.



Тема Re: До Delwin-нови [re: Delwin-]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 20:03



Делвин - точно и ясно ти отговорих!
1. Мнения се трият въз основа на тяхното съдържание, а не въз основа на IP.
2. Ти не отговори на ясния и точен пример - аз и още няколко хора излизаме с едно IP. Как реш , че един човек= едно IP ???
3. Пречи - не може да се изкаже мнение необвързано с ника ти или различно от стила на основния ник с който пишеш, нито да изнесеш реални лични факти анонимно!!!

бях ли изчерпателен?

Ето ти и пример :



Защо му трябваше да изтресе пред всички в клуба коя е - а коя е е разбрал само по IP.

Последно - Въпрос към теб.
Можеш ли да изпълняваш задълженията си без информация за IP ..да или не?



Тема ИНТЕРЕСНО!!нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Heperиcтpиpaн (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 20:06



Пълно мълчание от страна на администрацията.

Що така се сещам кога прави така държавната им посестрима.



Тема Ми данови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Чepнorлaв (ветеран)
Публикувано28.11.01 02:12



да не мислиш, че им е много зор да седнат да ти отговарят на всяка провокацийка... седят си мирно и тихо и ти се хилят под мустак

"Колумбе, йебем ти откритието"


Тема Re: До Heperиcтpиpaннови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Stipe (Bandwagon)
Публикувано28.11.01 08:14



Tава, което си го пуснал е красноречиво. Едни злоупотребяват, други си вършат работата. Понякога модератора изпада в ролята на куче пазач, понякога се мисли за Бог. Всичко се свежда до разбиранията, морала и отговорността на самия човек.
Мисля си ,че в този случай имаш пълното основание да искаш обяснение за действията на модератора, но не и за IP-tata.
Неприятно ми е да правя това сравнение, но когато полицай по невнимание застреля момиче, това дава ли основание да се изисква полицаите да не носят оръжие?

Хората мислят, че историите се сътворяват от човека. Всъщност е точно обратното


Тема Re: До Delwin-нови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано28.11.01 12:38



Това според мен влиза в графа "злоупотреби"?



Тема Е това вече е тъпонови [re: Heperиcтpиpaн]  
Автор Глaвeн peдakтop (...)
Публикувано28.11.01 12:41



ако е било за едната провокацийка... баси, Нерегнат, това е адски тъпо. Да зададеш сериозен въпрос и след това да се захилиш идиотски "хехе, шегувкам си се, бе, не ми се връзвайте"... Ама наистина много тъпо




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.