Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:41 03.07.24 
dir.bg
   >> Въпроси и помощ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Музика :)))нови  
Автор Oro (коректен)
Публикувано18.10.01 21:49



Хей умни глави и най-вече баба Илийца /много ми хареса за джапанките...защото си спомних това време....и тесните панталони, дънките и...накрая кока-колата като вражески, диверсантски елементи на капитализма, които искаха да ни разрушат кроткото комунистическо живуркане.../
Край на отклонението/увод !

Изложение:
Много ми се иска като пусна една тема или постинг в клубовете...да прибавя и един файл с музика към текста /midi fail или MP3 fail/ - става по-интересно и готино......
Знам, че може.....но как се прави ? Моля за - стъпка по стъпка....обяснение.
Не съм компютерен експерт /макар че бих желал...../
Благодаря!

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Музика :))) [re: Oro]  
Автор нeзнaм (но...)
Публикувано18.10.01 21:57



[ url=adres_na_faila] музикален файл [ /url]
Няма др. начин.



Тема Re: Музика :)))нови [re: Oro]  
Автор БaбaИлиицa (дебел шрифт)
Публикувано18.10.01 22:35



ами хубаво ще е, ама от мерки за сигурност, наистина единствения начин е както е показано в горния постинг!

А това за джапанките- не съм го измислил аз, но и мене ме кефи и затова си го сложих... а иначе е една мисъл из лекциите по политология на професир Петър Стайков...

| Баба--- от времето, когато джапанката беше идеологически символ на капиталистическата диверсия---


Тема Re: Музика :)))нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано21.10.01 02:30



Добре де....а как да прикрепя музикален файл към e mail
Същия ли е принципът както с текст и картинки-снимки в Atachment ?

" Take it or leave it. I don't argue!


Тема Re: Музика :)))нови [re: Oro]  
Автор БaбaИлиицa (картонена кутия)
Публикувано21.10.01 03:31



Ми разказвам за пощата на дира, но същото ще важи и за всички пощи, които поддържат писане на писма в HTML формат:

За да се вгради звук в писмото, трябва звука да се намира някъде в интернет: да се хостне някъде и да се изпрати по пощата страница, която е свързана с този звук. Другия начин е просто да се прикрепи звука като атачмънт- но това не е интересно.

Та използва се следния таг, за да се вгради звук в писмо:

<EMBED SRC="тук се пише URL на звуковия файл (wav или midi)" CONTROLS="playbutton">

Това ще вкара контрол с бутон за звука във файла, но ще работи само ако браузера на получателя е MSIE или пък си чете пощата с Outlook, ако използва нещо на нетскейп- няма да стане нищо! За целта, може да се използва следния таг:<BGSOUND SRC="тук се пише URL на звуковия файл (wav или midi)" LOOP="n" (където n е броя пъти за повтаряне на музиката или) "-1" (за постоянно повтаряне) >

Ако искаш фонов звук в MSIE, към първия таг (този горе), можеш да добавиш и следния атрибут: AUTOSTART=true...

Разбира се, ако човека използва някой mail client, който не поддържа HTML писма- няма да има ефект, ако използва мейл клиент, който поддържа HTML писма, но не "пее", пак няма да има ефект, но тези недостатъци са от страна на пощенския клиент, а не невъзможност ти да изпратиш музиката! Затова пък има един голям недостатък: ако човека си дръпне пощата и прекъсне връзката с интернет и чак тогава започне да си чете пощата- файла няма да бъде намерен- това вече е ограничение! Не съм сигурен, че няма да стане, ако файла с музиката се прикрепи в писмото и отделно се прикрепи и един HTML файл, в който връзката към звука не е с URL а релационна (относителна) т.е. SRC="muzika.wav"... Трябва да се поекспериментира- може и да става!

| Баба--- от времето, когато джапанката беше идеологически символ на капиталистическата диверсия---



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.