Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:39 02.07.24 
dir.bg
   >> Въпроси и помощ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема До ръководството на Клубовенови  
Авторпpинципeн въпpoc (Нерегистриран)
Публикувано07.09.01 01:44



Аз съм с регистриран ник, но предпочитам да остана анонимен защото въпроса е
Съвсем принципен.
1.Когато бе поставен модератор в клуба се нададе вой и бясна съпротива с/у
нея. Липсваше правилно разбиране за самата идея.
2.Аз написах поне 10 теми с различни директни и индиректни мнения в подкрепа на идеята "модератор" и др. Почти цял месец "работих" доброволна разяснителна работа. И някои ме намразиха в клуба....
3.Някои започнаха да се заяждат с мен и да стават вулгарни и нападателни.
4.Наложи се да влезна с други никове и да им отговоря по-твърдо.Но никога не съм използвал нито псувни нито нецензурни думи - само хумора, като оръжие.
5.Тогава един от нападателите се обърна към модераторката и я накара да разкрие дали еди-кой си ник и аз сме едно лице?
6.За най-голяма моя изненада получих бележка от чодераторката, че трябва да излеза и си "призная" че аз съм онзи ник ?
Ето извадка от "Правилата в клуба" написани от тази модераторка:
..........."Поради недоразумения тук, смятам, че е необходимо да
повторим правилата за участие в клуб Психология.

1. Политика. Не се допускат лични обиди, злобни нападки,
реклама с цел печалба, спам и расизъм, нито изясняване на
лични отношения пред публика. За това има бележки. Ще
цитирам и от условията за участие във форумите: Не се
допуска съдържание “което е незаконно, вредно,
заплашващо, обиждащо, предизвикващо безпокойство,
нараняващо, дискредитиращо, вулгарно, неприлично,
клеветящо, нарушаващо конфиденциалността на другия или
неприемливо от гледна точка на расови, етнически или други
причини”, както и “да събирате и използвате неправомерно
персонална информация за други потребители”. Който е
недоволен от това, е свободен да не посещава клуба.

"....както и да събирате и използвате неправомерно персонална информация за други потребители."

Моят въпрос е много принципен и според мен с основна важност!!!
Това тук е виртуален свят и ако нещо привлича хората - то това е именно анонимноста им. Според мен един модератор може да изтрива нецензурни и други неща, които влизат в конфликт с добрия тон. Но:

Разрешено ли е на модераторите да разкриват кой се крие зад един ник по молба на друг ник? Според мен това означава край на анонимноста и
е в недопустим конфликт с цялата идея за никовете. Това не е ли злоупотреба с
конфидентноста на информацията, до която е допуснат един модератор???
И това, че може да идентифицира един компютър - това значи ли, че на този
компютър не могат да пишат повече от 1 човек.


Очаквам бърз отговор.



Тема Повечето модератори са недорасли деца!нови [re: пpинципeн въпpoc]  
Автор Лopa Ивaнoвa (неописуема)
Публикувано07.09.01 05:21



Винаги съм казвала, че "ВИ" НЕ трябва да бъде модератор на клуб ПСИХОЛОГИЯ !
Много е важно Иван Иванов да се замисли и осъзнае това! Има и други клубове където непълнолетни пубери налагат мненията си, преправят теми, трият мнения, умишлено настройват останалите срещу някой и въобще си правят каквото искат в клуба. Необходимо е всеки модератор на клуб да НЕ е анонимен и да не се крие зад някакъв си регистриран ник. Хората трябва да знаят кой всъщност ги модерира.
Постъпката на модератора на Психология е отвратителна! Незабавно да се махнат модераторските и права и да си остане зрителка ако иска!


___
Чудесата са нещо естествено. Щом не стават чудеса, значи нещо не е наред.


Тема Престанете с тези истерии, бе хора!нови [re: Лopa Ивaнoвa]  
Автор Meдapko (сънчо)
Публикувано07.09.01 12:56



Модераторите имат същото право като това на пишещите в клуба да останат за тях просто един ник. Нямаме никакво основание или право да правим разлика между хората на базата на тяхната възраст. Познавам доста деца на по 14, 15, 16 години, които са доста по-умни и разумни, най-вече, в сравнение с някои присъстващи тук по-възрастни хора.

Това, обаче съвсем не е "вопъл" в защита на модераторите. Аз например съм абсолютен враг на някои авторитарни и абсурдни подходи, но практиката показва, че всичко отминава. При едно толкова разнородно общество каквото са клубовете на Дир.бг никога не може да има положение, което да удовлетворява всички, ако не е базирано на търпимост и дипломатичност. Колкото до "непълнолетните пубери", не мисля госпожо Иванова, че сегашното Ви поведение Ви разкрива като по-уравновесена от тях, когато сте била на техните години /ако не сте все още в тази възрастова граница/.

Относно процедурата: когато има съмнение в способността на някой модератор да се справи с /подчертавам/ доброволния ангажимент, който е поел към клуба, е редно да се предизвикат нови избори или нещо като вот на доверие. Аз лично като модератор в няколко клуба съм искал такъв госпожо Иванова и съм получил одобрението на пишещите там, но държа да Ви кажа, че ако в някой от клубовете които аз модерирам се появи мнение като Вашето ще го редактирам без да се замисля.

С уважение,
Добрин Банов /Медарко/

This cold war just got hot!

Редактирано от Meдapko на 07.09.01 12:59.



Тема Re: Повечето модератори са недорасли деца! [re: Лopa Ивaнoвa]  
Авторпpинципeн въпpoc (Нерегистриран)
Публикувано07.09.01 21:07



Аз нямам поглед в/у дейността на другите модератори в други клубове.
Съвсем бегло - Каката, Leo's и мисля че добре се справят със ситуацията.
Не съм имал предвид да искам смяната на ВИ от "Психология" - тя се опитва искренно да се справя с една сложна ситуация. Напр. един ник, който е изтривала 15 пъти защото псува....
Училище за модератори няма. Освен това тук и ...Живота. Кой е квалифициран ?
Може би в момента никой...но скоро ще се научат.

Моят въпрос бе ясен:
В сила ли е още правилото за анонимност на никовете или модераторите могат да разкриват идентичноста на един ник по запитване от друг? Много основен и принципен въпрос според мене.



Тема Re: Повечето модератори са недорасли деца!нови [re: пpинципeн въпpoc]  
Автор Цвeтaн ЦвeтkoвАдминистратор (Администратор)
Публикувано07.09.01 21:11



Ако питате мен, не трябва да се дава такава информация на останалите в клуба.

...


Тема Re: Eто защо...нови [re: Цвeтaн Цвeтkoв]  
Авторпpинципeн въпpoc (Нерегистриран)
Публикувано07.09.01 23:00



се обърнах към ръководството:
"Х" /това съм аз/ не искаш ли сам да си признаеш, че си "Y". Стана много напечено. не ми се иска да те излагам....разбери ме. Досега си правех пас.
Сега трябва да отговоря на "Z". Ще си плюя в модераторската физиономия, ако не отговоря.Първо обаче пиша до тебе. Ако искаш признай си сам.
Ще е по-достойно
И да не ти дреме.
Това е бележката, която получих от модератора ВИ и....просто онемях ???
Маркираното в Bold e от мене.

Би ли се намерил някой от ръководството да обясни на ВИ, че спазването на правилото за анонимност на никовете НЕ Е ПЛЮЕНЕ В МОДЕРАТОРСКАТА ФИЗИОНОМИЯ - А Е ....ОСНОВНО ЗАДЪЛЖЕНИЕ НА ВСЕКИ МОДЕРАТОР..

Иначе искам да подчертая, че общото ми впечатление от този модератор е ...позитивно./ Защото съм една позитивна личност и търся да видя позитивното / Нека продължава. Желая и успех в тази трудна задача. Макар, че
загуби единствената си и трайна подкрепа в клуба - аз напуснах този клуб.




Не обичам да си "признавам" неизвършени престъпления...



Тема Re: Eто защо...нови [re: пpинципeн въпpoc]  
Автор (Черна котка)
Публикувано08.09.01 10:31



Да. Това ти писах. Не съм разкривала идентичността на спорния ник. И ти отговорих в клуба. Дали си го прочел, не знам.
Модераторът си е модератор. По въпроса дали не си бил груб в постингите си, мисля че който иска, може сам да се убеди.

Благодаря.

П.С. А чувството за хумор... явно го разбираме по различен начин.

Редактирано от BИ на 08.09.01 10:37.



Тема Re: Повечето модератори са недорасли деца!нови [re: пpинципeн въпpoc]  
Автор (Черна котка)
Публикувано08.09.01 10:32



Има никове в Психология, които ти просто не можеш да толерираш. Искаш да промениш човека зад тях. Това е невъзможно. Да се иска това, е просто смешно.



Тема Re: Повечето модератори са недорасли деца!нови [re: Лopa Ивaнoвa]  
Автор (Черна котка)
Публикувано08.09.01 10:36



Не съм ви виждала да участвате редовно в Психология. Да съдите само от една страна, не е обективно. Но това си е ваше мнение. Ако прочетете мненията, ще видите, че преди около седмица имаше доста недоволни участници от въпросния ник. Модерирам според участниците, не само според себе си. Но за да имате впечатления, трябва да сте редовен участник.



Тема Re: До ръководството на Клубовенови [re: пpинципeн въпpoc]  
Автор (Черна котка)
Публикувано08.09.01 10:43



"Но никога не съм използвал нито псувни нито нецензурни думи - само хумора, като оръжие. "
Това за съжаление не е съвсем вярно. Знаеш. Псувни не си използвал, но имаше груби обръщения. А и изтритото не може да го докаже защото не съществува.
Въпросът за идентичността беше повдигнат от участник, който намери голямо сходство между стиловете в изказванията на два ника.
Идентичност във връзка с този случай не е била разкривана.

Редактирано от BИ на 08.09.01 10:46.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.