Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:10 02.07.24 
dir.bg
   >> Въпроси и помощ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема До всички, които искат да си сложат картинки...  
Автор БaбaИлиицa (• черна точка!)
Публикувано18.07.01 02:21



Ако искате да си сложите картинки или снимка в профила, но нямате собствен хостинг, използвайте дискетат в пощенската ви кутия! Как:

1. отваряте си пощенската кутия
2. избирате от дървото "Дискета"
3. избирате от твърдия си диск с Browse файла, който трябва да качите в кутията си
4. натиснете бутона Upload File
5. файла вече трябва да фигурира в списъка

За да използвате качените на дискетата файлове, в браузера си напишете следния адрес:

например: http://mail.dir.bg/~babailiica/baba.gif (връзката води до този файл)...

За да си качите снимка в профила за клубовете:

1. Снимайте се с цифров фотоапарат или си сканирайте една снимка
2. Изрежете се и се оформете както ви харесва, запишете изображението в gif, jpg или png но не в bmp формат и с размер 65х75 пиксела!
3. Изпълнете действия от 1 до 4 от описаните горе за новосъздадения файл
4. Излезте си от пощата и влезте във форума (клубче)
5. Отворете си профила (от линка в горната лента за навигация "ПРОФИЛ")
6. Изберете "Основен Профил"
7. В последното поле въведете: http://mail.dir.bg/~username/filename, където username е вашето име, което попълвате с паролата когато влизате в клуб или поща (ВНИМАНИЕ: не попълвайте прякора си! Не попълвайне паролата си!), а filename e името на файла със снимката- можете да го видите в списъка с файлове в Дискетата в пощата ви!
8. Натиснете бутона "Изпрати"
9. Готово, отворете собствения си профил в режим на разглеждане и проверете, дали снимката ви се визуализира правилно, ако не- проверете дали сте качили файла и дали сте въвели правилно името!

И последно, ако искате да сложите картинка в някой постинг:

1. Нарисувайте си картинката и я запишете с размери 200х150 пиксела (в противен случай ще се деформира). Можете да използвате форматите gif, jpg или png, но не и bmp!
2. Качете снимката на "Дискетата" в пощата си както е описано в стъпки 1-4 горе
3. Излезе от пощата и влезте във форума (клубче)
4. Започнете да пишете нов постинг или да отговаряте на друг
5. сред текста, там където желаете да бъде картинката, напишете следното:

[image ]http://mail.dir.bg/~username/filename[/image ]

*можете да използвате и бутона IMG за да вмъкнете :EJD етикета!
*като интервалите в МЕТА етикетите не ги пишете, аз съм ги написал, за да не се интерпретират! username и потребителското ви име, не прякора! filename е името на файла, можете да го видите в списъка с файлове в "Дискетата" в пощата ви!
6. Ако желаете да добавите текст след картинката, допешете го и натиснете бутона "продължи"
7. Ако всичко е наред, трябва да видите картинката на съответното място в постинга си!

Предполагам, сега, когато хостинга стана платен, тази алтернатива ще е примамлива за много хора, които ще се откажат от хостовете си. Ограничението на дискетата е 1Mb... (можеше да е 1.44Mb- като малка дискета!)... но се очаква да бъде увеличено на 8Mb! Също така, идеята не е лоша и за хората, които нямат и не са имали хостинг, защото е много по-удобна за използване (няма FTP клиенти и т.н. всичко става през браузъра) и е изцяло безплатна (!)ЗАСЕГА(!)

Предлагам на Цецо (нали няма модератори в клуба) да сложи тази тема най-отгоре в дървото за няколко дни, за да я прочетат колкото е възможно повече хора! Ако е необходимо, да направи някакви корекции, макарче смятам, че бях максимално изчерпателен и подробен в описанията!

Баба...

__________________
Не съм големия лош вълк...
Не съм и червената шапчица...
Аз съм бабата!

Редактирано от БaбaИлиицa на 18.07.01 23:37.



Тема Re: До всички, които искат да си сложат картинки..нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор USAMA BlN LADEN (FBI №1)
Публикувано18.07.01 12:04



хубава идея
ама има достатъчно безплатни уеб хостове на които мога да си слагам снимките , то как е тръгнало дира ще взема веднъж да ми каже че и мейла е платен а не ми се местят файлове по цел ден

FBI - Female Body Inspector .


Тема Малка корекция ...нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор LeoS (прахосмукач)
Публикувано18.07.01 16:19



... касаеща само размера на картинката в мнение.
Тя трябва да е на 200х150 точки, за да не се "смачква".
Всичко останало е точно и изчерпателно !



Тема Re: До всички, които искат да си сложат картинки...нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор Бeзcъннa (студена)
Публикувано18.07.01 18:06



Е, по-изчерпателно няма накъде! Тъкмо се чудех за какво мога да го ползвам това новопоявило се нещо в пощата... Благодаря!



Тема Re: До всички, които искат да си сложат картинки..нови [re: USAMA BlN LADEN]  
Автор БaбaИлиицa (• черна точка!)
Публикувано18.07.01 23:36



Колега, аз усещам негативизъм у вас! Така ли е? Понеже предвидих такива въпроси (ама много съм предвидлив) и написах: това е по лесно, за хора, които не могат да работят с FTP клиенти... А такива, бог дал (абе днес си говорихме за техно инвалидизма на българина, да ме извиняват българите!)... А тук е удобно за хора, които иначе не могат!

Баба...

__________________
Не съм големия лош вълк...
Не съм и червената шапчица...
Аз съм бабата!


Тема Пусни инструкцията и в другите клубове,нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано24.07.01 18:06



естествено с единствената забележка за размера на картинките.

Zzloba



Тема Re: Пусни инструкцията и в другите клубове,нови [re: Zzloba]  
Автор БaбaИлиицa (• черна точка!)
Публикувано24.07.01 19:55



Ех бре-бре-бре... добре... ама що аз да ги пускам? Пък и вие се четете един друг и се повтаряте... Онова за картинката и размера съм го оправил още когато LeoS ми го каза... В постинга е оправен размера!

Баба...

P.S. модераторите на клубовете сами да си го пуснат в собствения клуб!

__________________
Аз не съм големия лош вълк
Аз не съм и червената шапчица
Аз съм бабата


Тема За Баба стар виц:нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор Zzloba (злобен)
Публикувано24.07.01 22:10



Очите ми са големи, за да те виждам по-добре,
Ушите ми са големи, за да те чувам по-добре,
Ама онуй другото голямо нещо не ми е опашката,

изчервил се вълкът.

Zzloba

PS Мерси за инфото.



Тема Re: До всички, които искат да си сложат картинки...нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор Galminator (баир будала)
Публикувано25.07.01 21:39



Бабо Илиице Бог да те поживи и още дълги години да ни помагаш, понеже несравнима бе помощта ти!
Вечно презнателна: Galminator

И нали си знаеш:

Човек дори и добре да живее..


Тема Re: До всички, които искат да си сложат картинки...нови [re: Galminator]  
Автор БaбaИлиицa (• черна точка!)
Публикувано26.07.01 04:49



Да знам: човек и добре да живее, жени се... и това не е краят (за съжаление)... Това го написал един мъж, на каменна плоча с нокти... след като се оженил!

А човек и добре да живее, умира и друг се ражда, но остават делата му... е на един хань... дето спечелил битка и бил на седмото небе от кеф и поръчал паметна плоча (не е писана с нокти!)

Баба...

__________________
Аз не съм големия лош вълк
Аз не съм и червената шапчица
Аз съм бабата


Тема Всичко е много хубаво, обаче...нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор Cтpeзoв (мачете)
Публикувано09.08.01 08:46



...не мога да разбера защо винаги, когато слагам някоя картинка се появява само червеното хиксче в горния ляв ъгъл?
А има ли някакъв начин да си променя пикселите на снимките, така че да не се смачкват? (тъп въпрос)

Стига с тоя Титаник! Кажете какво стана с айсберга!


Тема Re: Всичко е много хубаво, обаче...нови [re: Cтpeзoв]  
Автор БaбaИлиицa (за®áзен)
Публикувано09.08.01 09:46



1. Тъпи въпроси не съществуват- има само такива, на които знаем отговора и такива, на които не знаем!

2. Картинката не ти излиза, защото е грешен пътя до нея. За да си сигурен, че ще се визуализира правилно, преди да напишеш [image]http://mail.dir.bg/~username/image.gif[/image] опитай да напишеш съответния адрес в един нов прозорец на браузера и виж, дали картинката се визуализира. Внимавай, да не напишеш адрес, който води до твоя хард диск- тогава само ти ще миждаш картинката, но останалите не. Такъв адрес е например: file:///C:/WINDOWS/My Documents/baba.gifДруг вариант е, да избираш предварителен преглед преди да постнеш това, което си написал и да видиш, дали картинката излиза или не. Ако не излиза, натисни десен бутон върху правоъгълника с Х и избери Properties- там имаш Address (URL) и срещу него е даден URL-а на картинката- провери дали е написан правилно и ако не е- върни се и го поправи!

3. Не можеш да променяш размера на картинката... Не разбрах, защо го направиха така, не е много удобно, имам подозрения, каква е причината за това, обаче... както и да е- отговора на втория въпрос е: не може да се променя размера на картинката!

__________________
Баба::един ей такъв
Баба::готин тип
Loading...


Тема Мерси, бабе!нови [re: БaбaИлиицa]  
АвторCтpeзoв (Нерегистриран)
Публикувано09.08.01 10:44



Естествено бях пропуснал една буква, но ако не беше изчерпателният ти отговор, никога нямаше да се сетя.

Междудругото "баба" значи "баща" на един комшийски език! Така, че благодаря ти, отче, ти който си...зарАзен:-) (Как слагаш тея ударения, да опустее!)



Тема Re: Мерси, бабе!нови [re: Cтpeзoв]  
Автор БaбaИлиицa (за®áзен)
Публикувано09.08.01 11:51



Ми то да ти кажа, не си далеч от истината, щото аз не съм от нежната половина на населението- просто такъв ми е ника!

За ударенията: когато искаш да напишеш буква (трябва да е гласна и от латиницата) пишеш следното &(буквата)acute; и се получава буквата с ударение, например á ще излиза като á и т.н. Например, ако искаш да сложиш четири интервала един след друг и просто напишеш 4 броя интервал един след друг- нищо няма да стане, но ако напишеш   четири пъти едно след друго- ще станат точно 4 интервала един след друг. Ако пък напишеш © ще се получи (C) или © и ей такива трикчета разни!

__________________
Баба::един ей такъв
Баба::готин тип
Ветерок-с однако


Тема Я я я я ...нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор Air Force (Фори Светулката)
Публикувано09.08.01 12:38



...я ме светни, къде мога да попрочета повече за това?


КАЗАХ!!!

Тема Re: До всички, които искат да си сложат картинки...нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор Formal (непознат)
Публикувано10.08.01 14:54



Идеята е доста добра! Обаче аз ли нещо не правя както трябва - като си избера файл и кликна "ЗАПИШИ", табличката си остава празна и отгоре с красиви червени букви пише "Web Site is not enabled"... Та въпроса ми е - как да го enable? Благодаря!



Тема Re: До всички, които искат да си сложат картинки...нови [re: Formal]  
Автор БaбaИлиицa (за®áзен)
Публикувано10.08.01 19:25



Ми незнам! Обикновено авторите на програми (та дори и пощенски клиенти за нета) имат навика да не дават списък с описания на възможните съобщения за грешки! В това отношение, Macintosh са ми обирали точките: като ти светне един messagebox в който пише: изпълняваната операция е невъзможна поради грешка #321653215! Не ви трябва да знаете каква е грешката! Е тук поне е с думи, ама не е много ясна, каква е причината! Както и да е...

Кажи сега:
1. от къде броузваш пътя до файла (трябва да е от твоя хард диск)
2. в какъв формат е файла?

Ми това е! Аз много глупости опитах да направя и така и не го добутах до тая грешка дето казваш! Опитай и да смениш името на файла!

__________________
Баба::един ей такъв
Баба::готин тип
Ветерок-с однако


Тема хе : ) сложих Flex Type ...нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор HeOHeЛ ( *)
Публикувано10.08.01 20:58



на поетите с тези дискети пощенски.
ха дано се сетят, че поезия написана на латиница ... абе какво да говоря...


: )
благодаря за идеята.
изобщо нямах понятие за какво служи тва нещо, преди да обясниш : )


уф, дано не е ужасно незаконно това, което съм направила, ама и да е - български стихове на латиница изглеждат ТОЛКОВА зле, че направо... си струва



Тема Re: хе : ) сложих Flex Type ...нови [re: HeOHeЛ]  
Автор БaбaИлиицa (за®áзен)
Публикувано12.08.01 02:01



Е кое е незаконното нещо? Да не би да си качела в дискетата инсталационния файл на Flex Type? Ми то не е незаконно! Те същото могат да го дръпнат и от сайта на

... незаконно ще е ако им предлагаш крак или регистрационен номер за FT! Тъй че не се притеснявай!

__________________
Баба::един ей такъв
Баба::готин тип
Ветерок-с однако

Редактирано от БaбaИлиицa на 12.08.01 02:11.



Тема Re: Мерси, бабе!нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор koliovite (невменяем)
Публикувано12.08.01 02:17



Ти online уроци по html ли даваш бре човек?

Greet the Sacred Cow


Тема Re: До всички, които искат да си сложат картинки...нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор Formal (непознат)
Публикувано14.08.01 09:43



Хм. Аз използвам Internet Explorer за да си проверявам пощата (не ползвам пощенски клиент) и грешката се появява върху самата страница, която ми връща сървъра (най-отгоре непостредствено над лентата на която пише ("Дискета ... Помощ"). Ако искаш, мога да пратя на някой e-mail source-а на страницата със съобщението.

Файла се намира на моя хард диск и е ".exe". Пробвал съм и със текстов файл - със същия резултат.

Благодаря за положения труд...



Тема Re: До всички, които искат да си сложат картинки...нови [re: Formal]  
Автор Цвeтaн ЦвeтkoвАдминистратор (Администратор)
Публикувано14.08.01 11:12



Я пробвай сега.

...
"Няма безплатен обяд, както и безплатно сирене!"


Тема ми незаконно е :-))))нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор Vladi (необразован)
Публикувано15.08.01 10:41



да предлагаш софтуер с който да си съсипваш компа :-))))


I'm happy to be lonely
Can't you stay away
Just leave me alone with my thoughts

Тема дай друга идея. сериозно.нови [re: Vladi]  
АвторHeOHeЛ (Нерегистриран)
Публикувано15.08.01 10:53



има много хора по света, които идват в клубавете на дир.бг.
а пък там, където са, като са си монтирали джама са проруснали да турнат тва нещо в сетингите, дето за българия, и дето после може кирилица.
и после много ги е яд, че си нямат кирилица.
или пък имат някакви други причини...
така че - какво да правят те, за да проимат кирилица?
аз нищо не разбирам от компутери - и досега за мене те са нещо като пишещи машини с кофти телевизорчета : )
... и като така, и с най-доброто си желание да помогна - направих каквото направих.
то е лесно да се разсъждава ей тъй на отвисоко - вземи кажи как да помогнем на хората, по-добре?



Тема ето на! прав е влади!нови [re: БaбaИлиицa]  
АвторHeOHeЛ (Нерегистриран)
Публикувано15.08.01 11:08



един човек казва, че с флекстайп е кофти.
какво да прави той сега и другите като него, а?



Тема Може и след тованови [re: HeOHeЛ]  
Автор Vladi (необразован)
Публикувано15.08.01 12:03



поне аз съм го пробвал с 98, NT4 и 2000, да си инсталират Cyrillic пакета от Multilanguage support и след това ще им се появи поне БДС клавиатурата, за Win2000 веднага мога да дам и фонетична подредба (за 98 и NT ползвам Bora, която не пипа толкова дълбоко като ФлексТъпия)

Иначе за незаконното - може и да е законно, не съм чел лиценза на тая версия дето се дърпа от сайта им :-)


I'm happy to be lonely
Can't you stay away
Just leave me alone with my thoughts

Тема Крачка напреднови [re: Цвeтaн Цвeтkoв]  
Автор Formal (непознат)
Публикувано15.08.01 13:07



Аха - има подобрение - в реда "Limits" на таблицата, ограничението за размер вече е 1MB (преди беше 0). Сега се появява друга подобна грешка - нещо като "too many files in site". Сигурно има нещо общо с факта, че ограничението за брой файлове е 0. :)

Сигурно не е сложно да се оправи... Благодаря!



Тема Ми...нови [re: HeOHeЛ]  
Автор БaбaИлиицa (за®áзен)
Публикувано15.08.01 18:30



Ми аз да ти кажа, не знам, защо ДАТЕКС са толкова популяри, щото флекса верно е сдухана работа! А последната версия 2K изобщо няма да я коментирам... Висне ми по-често от Windows, което е направо рекорд за гинес!

__________________
Баба::един ей такъв
Баба::готин тип
Ветерок-с однако


Тема Re: Крачка напреднови [re: Formal]  
Автор Цвeтaн ЦвeтkoвАдминистратор (Администратор)
Публикувано15.08.01 21:04



Извиянвам се, вече и това е оправено :)

...
"Няма безплатен обяд, както и безплатно сирене!"


Тема Помагай Бабанови [re: БaбaИлиицa]  
Автор DTMF (№7)
Публикувано16.08.01 16:13



Баб илийце,от известно време се опитвам да намеря програмка която да преобразува различни стандарти за снимки във WBMP стандарт-това е стандарт чрез който една снимка може да се разглежда със мобилен телефон със WAP браузер,можеш ли да ми помогнеш?



Тема Re: Помагай Бабанови [re: DTMF]  
Автор БaбaИлиицa (за®áзен)
Публикувано16.08.01 18:35



Здрасти, ами има много и различни видове такива програми. Ако дефинираш още малко, какво точно ти трябва, ще мога да ти помогна още! Например има програми за конвертиране и програми за обработка. Има програми, които работят на твоя компютър, а има програми скриптове (на PHP или CGI), които работят на сървъра! Има и плугини за познатите ни програми: PSP и фотошоп!

Имай предвид, че снимките обикновено не се конвертират "четливо" защото формата WBMP е монохромен и нали се сещаш, какво става, дори от черно бяла снимка- преливащите се цветове стават на шарки и т.н. и се получава една каша!

__________________
Баба::един ей такъв
Баба::готин тип
Ветерок-с однако


Тема Re: Помагай Бабанови [re: БaбaИлиицa]  
Автор DTMF (№7)
Публикувано17.08.01 12:16



ТРЯБВА МИ КАКВАТО И ДА Е ПРОГРАМА КОЯТО ПРЕОБРАЗУВА JPG във WBMP,знам че качеството ще е по-лошо



Тема da sverim chasovnika s dir,bg:)нови [re: Бeзcъннa]  
Авторspokoen (Нерегистриран)
Публикувано17.08.01 20:27



koia data e spored dir.bg??
tui kato gledam sega pri men (sofia) e 20.23 chasa na data 17.08.2001
da ama otgovariam na posting pusnat na 18.08.2001
kakstava tui?



Тема ops greshka::)нови [re: spokoen]  
Авторspokoen (Нерегистриран)
Публикувано17.08.01 20:31



greshkata e verna ama ne suvsem
znachi otgovariam na posting ot 18.07
izviniavam se
ama iavno sum se oburkal shtoto sortirovkata neshto se e omeshala, misleh che v nai-diasnata kolonka e data i chas na poeslednia posting, ama mai ne e taka
ili.......???



Тема Re: ops greshka::)нови [re: spokoen]  
Автор БaбaИлиицa (мухоубийца)
Публикувано18.08.01 02:06



Да, но пък е възможно да отговориш с няколко часа по-рано... Защото има настройка на часовата зона в която си! Или тая настройка е точно за това- да не се окаже, че си отговорил по-рано! А не като вица за Луканов, дето бореца звъни от Ню Йорк на жената на Луканов и казва: моите съболезнования за съпруга ви... А тя отговаря: ама той още спи- нищо му няма... И бореца казва: ох извинявайте, още не мога да свикна с часовата разлика!

Извинете ме за черния хумор, ако може да се нарече хумор изобщо...






 

__________________
Баба::един ей такъв
Баба::готин тип
Ветерок-с однако


Тема Re: Помагай Бабанови [re: БaбaИлиицa]  
Автор DTMF (№7)
Публикувано19.08.01 16:36



Значи Баба,работата е такава -когато във Google напиша WBMP и щракна търсене ,изкачат разни програмки които са за преобразуване на JPG във WBMP или GIF във WBMP,и преобразувам една снимка във WBMP после я пращам в имейла си и влизам със WAP телефона за да я разгледам но не се вижда нищо,сигурно нещо съм объркал или пък снимката трябва да е качена във някой WAP сайт?



Тема Аааа... Трябва настройка на сървъра!нови [re: DTMF]  
Автор БaбaИлиицa (мухоубийца)
Публикувано19.08.01 18:38



Ами начи прогите най-вероятно си бацат, а сървъра не е настроен за работа с WAP. Настройките се състоят в задаването на разширенията на файловете и съответстващите им MIME редове на самата програма на сървъра (в случая на дира, доколкото знам е Апах!)... В момента не ги помня точно как изглеждат тези MIME редове, но ако ти трябват- ще ги потърся. Значи ти програмите си ги имаш? Ми тогава?

За работа с WML ще ти препоръчам програмата EasyPad WAPTOR (с него можеш да си браузваш страниците на WAP и ще виждаш WBMP)

. За четене по въпроса и (всъщност, на този адрес е стария WAP-BG, истинския е на www.wap-bg.com, но в момента не рабои по технически причини!)

Е това е за WAP! Междудругото, www.wap-bg.com е един от най-добрите сайтове по темата не само на български, а изобщо...






 

__________________
Баба::един ей такъв
Баба::готин тип
Ветерок-с однако


Тема Re: Аааа... Трябва настройка на сървъра!нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор DTMF (№7)
Публикувано21.08.01 17:10



Обаче Баба чудя се дали не съм вкарал прекалено голяма снимка в имейла,дали има някакво ограничение на формата и размера на снимката,за да се види с WAP телефон?



Тема Re: Аааа... Трябва настройка на сървъра!нови [re: DTMF]  
Автор БaбaИлиицa (мухоубийца)
Публикувано21.08.01 18:36



Виж, това не знам! Но предполагам, че има... най-малкото техническо ограничение за обема на графиката- колко данни може да обработва мобилния телефон, какъв софтуер му е инсталиран и каква е скоростта на трафика!

Затова ти казах да си свалиш WAPTOR- той имитира всевъзможни марки и модели на апарати, които поддържат WAP и при това ги имитира реално. Т.е. ако един апарат не поддържа определена функция- такава не се симулира! А мисля, че могат да се download-ват и разни допълнителни файлове за симулиране и на други апарати... например по-новите модели!






 

__________________
Баба::един ей такъв
Баба::готин тип
Ветерок-с однако


Тема Ix, che keffнови [re: БaбaИлиицa]  
Автор Babyface (старо куче)
Публикувано25.08.01 00:25







Тема Re: До всички, които искат да си сложат картинки...нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор Йocapян (непознат)
Публикувано07.09.01 17:55



Тъй като съм нов потребител и не съм си платил за Поща+ нямам пощенска кутия в Dir.bg.Мога ли да използвам за целта дискетата на един приятел(да си сложа снимката в неговата "дискета") и да дам URL за снимката си :
http:/mail.dir.bg/~myfriend'sname/AZ.jpg ?
Благодаря предварително



Тема Re: До всички, които искат да си сложат картинки...нови [re: Йocapян]  
Автор Цвeтaн ЦвeтkoвАдминистратор (Администратор)
Публикувано07.09.01 19:18



може :)

...


Тема Re: До всички, които искат да си сложат картинки...нови [re: Цвeтaн Цвeтkoв]  
Автор Йocapян (непознат)
Публикувано07.09.01 19:36



Мерси!



Тема Re: До всички, които искат да си сложат картинки...нови [re: БaбaИлиицa]  
Автордядo Йoцo (Нерегистриран)
Публикувано10.09.01 05:28



1.Всичко добре....до точка 4
Къде се намира пустия бутон "Upload File" ?
Аз ползвам Netscape Navigator 4.77
2. Ако ника с който съм регистриран и влизам с парола в дира е "Jozo" трябва ли да напиша: http://mail.dir.bg/Jozo/5.jpg
3. Къде се намира този "браузер" където да напиша горното ?

Всичко е сериозно. Наистина се измъчих



Тема отговори...нови [re: дядo Йoцo]  
Автор БaбaИлиицa (неизвестен аген)
Публикувано11.09.01 02:21



здрасти дядо...

по точка първа относно точка четвърта:
или грешката е моя, или от дира са сменили надписа върху бутона- по-вероятно е едно от двете. Както и да е, на бутона пише ЗАПИШИ

по втория въпрос: трябва да напишеш: http://mail.dir.bg/~Jozo/5.jpg

Символа вълничка ~ се намира в горния ляв ъгъл на клавиатурата, точно под Escape. На някои клавиатури може и да е на втория ред с буквени клавиши в десния край, до ENTER.

По третия въпрос: ако ползваш Netscape Navigator 4.77, значи това ти е браузъра! Въпреки това, би трябвало да имаш и Microsoft Internet Explorer, освен ако не си с Macintosh. А нещото го пишеш в адресното поле- там, където пишеш www.dir.bg за да отидеш на дира. А ако искаш да вмъкнеш картинката в постинг, трябва да напишеш в текста на постинга

[image ]http://mail.dir.bg/~Jozo/5.jpg[/image ] но без интервалите които съм сложил... и на съответното място ще има картинка!






 

__________________
Баба::един ей такъв
Баба::готин тип
Ветерок-с однако


Тема Re: отговори...нови [re: БaбaИлиицa]  
Автордядo Йoцo (Нерегистриран)
Публикувано13.09.01 17:56



...здрасти бабо...най-сетне рахатясах.
Цялата "магия" значи била в тая пуста вълничка~
Благодаря сърдечно!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.