Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:59 01.07.24 
dir.bg
   >> Предложения
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За клубовете...нови  
Автор PhantomAS (непознат)
Публикувано13.04.01 01:24



Вси4ко е доста добро - ама има нещо което малко (или много) дразни и в един момент просто забавя 4етенето на темите. Когато постванията по дадена тема са малко - няма прблем - оба4е при доста пост-вания нещата стават ужасни за 4етене - и разбиране когато 4овек иска да следи темата. Просто се губи кой на какво то4но е отговорил. За справка погледнете темите с пове4е от 30-40 пост-вания - мисля 4е ще се убедите и Вие. И по двата начина на преглед на мненията просто връзката се губи - или поне за мен е така. Та първата ми идея е ако може някак (да се добави нещо графика на дърво ли? - не знам) така 4е да се вижда възможно най - ясно кое мнение с кое е свързано - знам 4е това малко или много ще забави скоростта на ка4ване на страниците, но мисля 4е ще спести време при дългите теми - а и късите ще станат по четливи.

2. Знам 4е форума е свобден за всякакви мнения и екипа Ви не задължава пишещите да спазват някакви правила, но мисля 4е може да се изготви и една страница с препоръки към използващите форума - глупаво е да се пишат постинги от вида - "Това е супер", "Прав си", "Ти си ..." - колкото да се запълва темата с глупости. Аз наро4но използвах думата препоръка,а не нещо задължаващо - мисля 4е е необхдимо малко пове4е "форумна" култура - и ако има някакъв FAQ по въпроса който новодошлите(и не само те ) да про4етат нещата малко или много ще се подобрят.

3. проблема с модераторите на клубовете - не знам как то4но се избират но определено има нужда от пове4е клубове които да имат модератори - свободата е хубаво нещо ама много хора я превръщат на "свободия" за съжаление.
4. Нека да има и private дискусии - освен останалите - и там влизането да не е анонимно и да се определя от модератора.

5. Е ли възможно (за в бъдеще, и като допълнение) освен 4рез html форумите да са достъпни и 4рез някакъв news сървър - за да могат да бъдат 4етени и с програми от рода на MS Outlook newsreader - за тези които не оби4ат да отварят страница след страница (тема след тема) за да про4етат отговорите на дадена тема. Освен това news сървъра е доста по бърз като решение за разглеждане на форуми.

---
IN VINO VERITAS!

Редактирано от PhantomAS на 13.04.01 01:34.



Тема Re: За клубовете...нови [re: PhantomAS]  
Автор ViruS (Master)
Публикувано13.04.01 13:54



Но както вече май съм казвал, в news server трудно ще набуташ рекламни банери... а тва си е право на дир-а.... все пак са безплатни форумите...

а иначе все пак си пише на кой е отговор постинга, та тва улеснява

ViruS



Тема Отговор за всички въпроси... [re: PhantomAS]  
Автор BlG BAD BUG (BIG BАD BUG-BBB)
Публикувано14.04.01 01:50



Виж сега, ViruS ти е отговорил за последното, аз ще ти отговоря за останалото:
1. Такова дърво за темите съществува, друг въпрос е, че то не е направено много кадърно... Загледай с пак в някоя дълга тема и ще видиш, че различните постове са на различно ниво... Точно като Голям Стар Дъб е направено:)))
2.- 3. Избиране на модератор можеш да видиш в клуба "Web дизайн и HTML", дори този ViruS, който ти е отговорил, е един от лидерите:))) Общо взето става чрез даване на гласове за всеки един кандидатирал се... А къде ще има модератори, решават висшестоящите- колегата Цецо! Ако имаш предвид клубовете, в под директория dir.bg- в момента изнудвам Цецо да направим и един модератор и за тях, като познай кой ще е един от кандидатите за зелено:))) А за спазването на някакво приличие- практически е невъзможно да накараш някой "идиот" да не пиша глупости... Точно за тази цел са модераторите:)
4. Това с private е добутано горе-долу с личните съобщения на дира, с малката разлика, че го четат само двама... Но иначе твоята идея е добра! Може да се направи посредством следене на IP номера и само определени хора да имат достъп... Добра идея, но не знам дали е практична?!

Ами това, дано съм ти бил полезен... И да не забравиш да гласуваш за мен на изборите:)))) Да носиш бъгава шапка и да крещиш- "Самооо Бъъъгааа, самоооо тооой!":))))



Be BIG,
be BАD,
be the BUG...


Тема За гласуването... ;-)нови [re: BlG BAD BUG]  
Автор PhantomAS (непознат)
Публикувано16.04.01 08:26



Ами не то4но това са ми интересите(не влизам в посо4ения клуб), макар 4е скоро ще ми се наложи да се занимавам и с това.

Колкото до дървото - ами и ти сам си забелязал 4е при пове4е постинги иди 4е разбери на кое то4но ниво (навътре) се намират - абсурд - могат само да ти се съберат о4ите от напрягане.

А колкото до идеята за private дискусиите - ами има и сериозни(?!? :-) ) клубове (може да се каже) и е много досадно когато някой идиот държи някоя тъпа тема с дни наред най-отгоре. Та това може би искам да се избегне. Имаше подобни неща в Програмисти и др.

4ао и със здраве

---
IN VINO VERITAS!


Тема Това за банерите добре...нови [re: ViruS]  
Автор PhantomAS (новак)
Публикувано16.04.01 08:38



Ама има и още нещо - така като гледаш колко хора посещават клубовете как мислиш каква 4аст ще се справят с конфигурирането на един news клиент така 4е да работи добре - не 4е е трудно ама мисля 4е ще са малко хората които ще го използват - алтернативния на4ин де.

А колкото до news сървъра - ами има си и още предимства - можеш да забраниш да се свалят постингите по някоя "досадна" тема - а.

А сетих се и още нещо - ами към съществуващата база данни може да се напише един клиент - който пак да си има банери - и така и вълкът сит и агнето цяло - правенето на подобна програма едва ли ще отнеме пове4е от 2-3 дена. Как да накараме някой от "онези отгоре" имам предвид администраторите, да обърнат внимание на подобна идея!!!!!!!!!!?????????????


---
IN VINO VERITAS!


Тема Re: За клубовете...нови [re: Medea_forever]  
Автор TV_GlRL (la femme nikita)
Публикувано05.06.01 13:23



ne znam kak dir-a mogat da poopravqt strukturata na mneniqta v dadena tema , no mislq , 4e trqbva dosta da se zamislqt po vaprosa , za6toto kogato mneniqta sa mnogo i vseki e zvaknal razli4na ikona , stava golqmo obarkvatsiq i vzirane dokato nameri6 tova koeto ti trqbva , ako vaob6te uspee6 :P !



Тема Re: За клубовете...нови [re: PhantomAS]  
АвторДKMC (Нерегистриран)
Публикувано11.06.01 20:28



Ами дай да ни сложат и по едно комсомолско секретарче на клуб,да ни раздадт и по една униформа на ДИР.
Пък под ревера знак "човек на модератора"
Във виното е истината , не в модераторите



Тема Re: (още) За клубовете...нови [re: PhantomAS]  
Автор fractal (Wind)
Публикувано08.07.01 19:29



Дървото Dir.bg Клубове няма много смисъл когато си влязъл и четеш тема, особено в режим на поглед всички мнения, ще е много по удобно там да е структурата на поставеното мнение, защото обърквацията става наистина тотална при разговор м/у 3-4 души в 50тина мнения...

"знам че е трудно, затова са програмистите"



Тема Re: (още) За клубовете...нови [re: fractal]  
Автор Vrooom ()
Публикувано08.07.01 21:11



Поне да се направи така, че НЕПОСРЕДСТВЕНО ПОД или В самия постинг, който в момента четеш, да присъстват линкове към отговорилите му поне на първо ниво.
Както и ако постинга е отговор там където пише заглавието му и например [re: Vrooom] ...това [re: Vrooom] да бъде линк към мнението, на което се отговаря.


"знам че е трудно, но къде са програмистите"




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.