Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:36 22.05.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Вие сте хората, които...нови  
Автор мюмла (непознат )
Публикувано06.08.13 14:06



... искам да помоля за мнение и съвет.

Здравейте, голям късмет, че ви открих, макар и буквално в последната минута. Заминавам до края на месеца в един пущинак, дето няма интернет, и ще мога да ви пиша само като ходя да пазарувам в цивилизацията. Не издържах обаче и пиша сега, нищо че можех да го напиша това и като се върна.
Значи, първо – доста съм шашната от познанията ви и ура, че ви има. Изчетох няколко теми и разни линкове от тях, включително за холестерола (някои неща) и като се върна, ще продължа с четенето.
Второ – имам проблем, навярно се досещате. Трябва да махна 40 кг от теглото си до пролетта, когато ми предстои операция на краката, да не уточнявам повече. Не отслабна ли – няма операция, няма и повече поне нещо близко до нормалното придвижване и подвижност. Затова моля за помощта ви, защото е важно.
Трето, малко факти – от малка съм дебела. Като баба и като мама. Преди няколко години (синът ми вече има свое семейство, ангажиментите ми понамаляха) реших по здравословни причини – стига вече, ще отслабвам. И с помощта на диетата на Дюкан свалих за една година 31 кг от теглото си. После постепенно и бавно върнах почти половината, но все пак бях закрепила под 100 кг, което си беше успех, аз съм висока и научена добре да си похапва – и обичаща да си похапва – и под 100 кг определено си беше успех за мен. После обаче, вместо с някаква по-човешка диета да махна още 15-20 кг, взех, че спрях да пуша (пушила съм 35 години яко, по повече от кутия всеки божи ден). Наистина спрях и утре ще станат точно 4 месеца, откакто не пуша и никога повече няма да запаля цигара, което ме кефи страшно... обаче пък отново надебелях. Много над 100 съм сега. Единственото, което успях да направя оттогава, е да спра да ям непрекъснато. Наистина спрях... но за килограмите ми е доста късно. И сега мисля, че разбирате какво трябва да открия – начин за хранене, с който да отслабна и повече да не надебелявам. Готова съм да огранича или спра завинаги хляб, сладко, каквото се налага. И навярно нямаше и да ви пиша, а направо щях да проуча въпроса с ниско въглехидратната диета и да почна да се храня според нея, обаче тя дава резултат, доколкото разбрах, съчетана със спорт, фитнес, физически усилия – а аз съм почти неподвижна заради тези проблеми с краката. Едва ходя на работа и се връщам... и в почивните дни бааавни разходки за по 15-20 минути максимум. Затова ви моля да ми отговорите – има ли според вас възможност с НВД до април да сваля тези 40 кг, ако не тренирам? Готова съм наистина на крайни ограничения.
Бих се върнала към Дюкан, ако не беше ужасно запечения корем, който си причиних с него, и наистина не искам пак да преживея този абсолютен ужас.
Довечера преди да тръгна, ще надникна да видя дали някой ми е писал нещо.
Независимо писал – не писал, пак ще дойда.
А дотогава – щастливо лято от мен.



Тема Re: Вие сте хората, които...нови [re: мюмла]  
Автор мюмла (непознат )
Публикувано06.08.13 21:30



Поглеждам и тръгвам.
Сигурно ви е писнало от искащи съвети... разбирам ви. Ще проучвам въпроса с НВД, като се върна.
Сега, докато съм там, ще направя една диета на Байкова, хареса ми, че се яде много кисело мляко в нея... все ще сваля някое кило.
Успехи и радостни дни ви желая.



Тема Re: Вие сте хората, които...нови [re: мюмла]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано07.08.13 09:16



Мога да те посъветвам на първо четене да забравиш за всякакви тестени, сладки, ориз, картофи... ще ти свърши работа, определено.



Тема Re: Вие сте хората, които...нови [re: мюмла]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано07.08.13 11:26



Мюмла, не чета редовно форума и не съм видяла, че толкова бързаш, съжалявам

Но подкрепям съвета на Blake: храните, които е добре да изключиш във възможно най-висока степен от менюто си, са тестено, сладко, картофи, ориз. Аз бих ограничила и бобовите, т.е. бих ги свела до зелен фасул веднъж седмично и грах - също максимум веднъж седмично. С плодовете също не бих прекалявала, т.е. да кажем не повече от веднъж на ден, а още по-добре дори по-рядко. Ако можеш да ги изключиш напълно поне отначало - най-добре.

От друга страна си яж зеленчуци на воля - зеле, моркови, тиквички, чушки, домати, краставици, гъби, марули, броколи, карфиол, брюкселско зеле, патладжан и каквото още имаш възможност и се сетиш.

Възможно е да се наложи да ограничиш и млечните храни, но отначало не ги изключвай. Ако дълго време (т.е. поне месец-два) се храниш нисковъглехидратно с млечни и нямаш никакъв резултат, пробвай да намалиш млечните или да ги изключиш.

Месо си хапвай нормално, яйца също. За готвене използвай свинска мас, зехтин (не на много високи температури, но за салати е идеален), краве масло. Не е нужно храната ти да тъне в мазнина, но не се лишавай от мазнините, а използвай толкова, колкото са ти необходими за засищане и за да ти е вкусно. Месото да не бъде филе - да си бъде с нормалната му мазнина. И също избягвай колбасите заради съмнителното им съдържание.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: Вие сте хората, които...нови [re: мюмла]  
Автор мюмла (непознат )
Публикувано08.08.13 10:40



Видях, прочетох, благодаря ви, Блейк и Слънце

. Това, което ме съветвате, задължително ще направя. Лошото е, че ме е страх, че може и да не е достатъчно. Мисля, че споменах, че физическата ми активност е твърде незначителна, а килограмите – твърде, твърде много. Затова съм решила така:
първо, грах и зелен фасул (освен останалите въглехидратни) ги отказвам;
второ – плодовете почти ги отказвам; когато вече тръгна да мра за плод, ще хапвам кисел и до обяд, максимум веднъж-дваж месечно;
трето – млечните ; обожавам сирене и кисело мляко, но ще гледам да ги хапвам най-късно до обяд и тях, поне първоначално, както ме съветвате, и да видим резултата;
четвърто – вечерята: предимно салата; когато и нещо друго – яйца или месо, и то малко.

Ето това измислих от няколко дни усилено мислене. Моля ви, дайте си рамената за кураж, защото доста съм се уплашила.
Два въпроса:
1. Какво е положението с инката? Мога ли да да го пия това нещо (то е цикория) по повечко, без да смятам калории?
2. Има ли някой от вас, който е бил дебел и после е отслабнал и задържал в рамките на нормалните кг с НВД, ама дълго време, тоест за постоянно?

Пак да ви благодаря за добротата и пак ще надникна след ден-два.
Слънчеви дни и звездни нощи да имате .



Тема Re: Вие сте хората, които...нови [re: мюмла]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано08.08.13 13:11



Мюмла (да знаеш, че имам слабост към Туве Янсон

), здравей отново!

Аз самата бях с наднормено тегло почти от бебе, т.е. от най-ранна възраст, отделно имам и едно хормонално заболяване. Карах си така с наднормените килограми до 32-ата ми година, когато нещо ми прещрака (буквално в коленете и преносно в мозъка) и започнах да чета, а оттам и да ограничавам въглехидратите. Слава богу, нормализирах си теглото, с хормоните също имам голямо подобрение (нещата са свързани). Задържането на новото тегло, поне според мен, става, като се продължи този начин на хранене безсрочно. От една година съм общо взето на едни и същи килограми, т.е. варирам в рамките на 2-3 кг нагоре или надолу. През цялото време (вече почти 4 години) не съм се чувствала лишена, ограничена, ощетена и т.н., нито съм се чувствала на диета. Напротив, хапвала съм си доволно. Твърдо съм решена да продължа да се храня така, стига да имам възможност за това, т.е. стига да не бъда принудена да променя храненето си по някаква причина.

Не казвам, че съм постигнала абсолютно всички цели, които съм си поставила. Напротив, имам още - и по отношение на хормоните, и на външния вид Освен това продължавам да си следя теглото изкъсо и се стремя да изолирам евентуални вредни за организма ми храни (напр. подозирам прясното мляко). Периодично си правя различни експерименти, променям по нещо, за да видя как ще ми се отрази, и така си правя заключения. Също не спирам да чета.

Също така приемам някои хранителни добавки:
1. омега-3 на капсули (рибено масло)
2. витамин D3 - това е може би най-полезният витамин, който човек може да пие; има отношение към огромен брой процеси и функции в организма, вкл. метаболизма (инсулиновата чувствителност), имунната защита (напр. срещу автоимунни болести и рак), т.е. значението му е много широко, а не само за костите
3. витамин К2 - неговата роля е свързана с калция: витамин D3 способства за усвояването на калция от храната, а К2 го насочва към правилните тъкани и го извлича, ако е натрупан в неправилните. Дефицит на К2 е характерен и при остеопороза (това е ясно), но и например при хора с инсулинова резистентност и диабет.
4. магнезий (под формата на магнезиев цитрат на таблетки и магнезиево олио за мазане) - подпомага вит. Д, балансира калция, но освен това способства за подобряване на инсулиновата чувствителност.
5. също за подобряване на инс. чувствителност може да се приема инозитол, но за него нямам толкова информация.

За цикорията не знам нищо Предполагам, че не пречи.

По отношение на идеята ти за плодове до обяд, когато решиш да хапнеш - по-добре да не е до обяд, а следобед или вечер. Можеш да прочетеш статията на Инес Субашка "Въглехидрати на закуска? Голяма грешка". Там тя обяснява защо не е препоръчително закуската да бъде въглехидратна.

Желая ти успех!

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Редактирано от Sol y Sombra на 08.08.13 13:19.



Тема Re: Вие сте хората, които... [re: мюмла]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано09.08.13 09:43



Значи аз 2008 бях стигнал 146-147 килограма, и тогава се хванах в ръце... първо ми предписаха някакви върли дроги (Редуктил), който в началото наистина помогна малко (свалих 7 кг за месец), но после - не, а и е невероятно гадна дрога... та го отказах. По това време намерих една статия относно храненето при инсулинова резистенстност (вероятно и ти имаш такава). Тук във форума съм направил един аматьорски превод, надявам се да ти свърши работа:



Посредством този начин на хранене, преди 2 години бях стигнал докъм 120 кг, ама после се поолабих, и в момента съм 131. Но общо взето, гледам да внимавам какво ям, и се държа около тези килограми. При мене вече и възрастта оказва влияние (40), както и нулевата възможност и мерак за спорт ... Както имаше една реклама - не става само с ядене :), но има определено някакви резултати.

Иначе в момента ям яко плодове, доста от "забранените" въглехидрати, алкохол пийвам (с мярка разбира се), и въпреки всичко - внимавам какво ям, и резултата е, че килограмите горе-долу успявам да ги опазя. Трудно ми е да спазвам подобен режим, защото не мога да карам жената и децата да ядат каквото на мен ми е угодно, а няма време и ресурси да се готвят по няколко ястия всеки ден. Но искам да ти кажа, че ако спазваш стриктно (ама стриктно!) диетата от линка, за 3 месеца ще имаш доста забележителни резултати, не само откъм килограми, а и откъм много от параметрите на организма - холестерол, триглицериди и прочее.

Успех, упорство му е майката!



Тема Re: Вие сте хората, които... [re: мюмла]  
Автор Sandino (докторче)
Публикувано10.08.13 10:42



С ВМ-НВД свалих от 110 на 70 кила. Бях страшно измършавял обаче и сега 6 години вече ги поддържам около 75-78. Позволявам си прегрешения, защото по принцип много обичам тестени, пици и тн. Първата една година бях суперстриктен обаче. Съветвам те и теб така да направиш, докато този режим не стане част от живота ти и няма да кажеш-"днеска ядох пица, всичко провалих, зарязвам всичко".
Относно спорта- аз ходя на фитнес и плуване, но основната част от килограмите ги свалих без да спортувам. При свалянето храненето е да речем 80%, а тренировките 20%.
П.С На снимката на профила не съм аз;)
The cake is a lie!

Редактирано от Sandino на 10.08.13 10:42.



Тема Re: Вие сте хората, които... [re: мюмла]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано10.08.13 13:26



Здравей :-). С храната е същото като с цигарите. Разбери, че ядеш за да живееш, нищо повече. Въпросът ти за инката искрено ме разсмя, още се смея, чуваш ли как хълцам. Инка не ти трябва. Трябва ти вода, много вода за всички процеси в тялото ти, Мазнини заради витамините, хормоните и енергията, белтъчини заради обновяване на клетките. Забравяш за въглехидратите, докато не се закрепиш здрава.
Мазнини, протеини и то не в малки количества! Въглехидрати от зеленчуци и плодове заради витамините и минералите.
От горния ти пост останах с впечатление, че искаш да се държиш полу-гладна. Голяма грешка
Ако здравето и работата ти позволяват двуседмичен глад, направи го. То е друго нещо, тотално пренастройва тялото! Задължително правилно захранване....

Редактирано от ha! на 10.08.13 15:08.



Тема Re: Вие сте хората, които... [re: мюмла]  
Автор мюмла (непознат)
Публикувано14.08.13 21:08



Прочетох всичко много внимателно и не знаете колко съм ви благодарна, страхотно.
Тъй като отново нямам време, само ще ви кажа, че зарязвам Байкова и от утре до 1 септември, когато си идвам в София, ще ям само зеленчуци, месо, мляко и сирене. За салатите - зехтин. Не разбрах с каква мазнина мога да пържа и пека (мас няма да мога да ям), но ще го уточня това, като се върна и имам достатъчно време надълго и нашироко да ви разпитвам. Дотогава няма да пържа и да пека с мазнина, само на скарата

.
И ви се възхищавам също така, че сте устояли и сте го направили, променили сте се.
Мисля и аз да успея. Убедена съм, че ще мога.
Чао и ще чакам да ви срещна пак.
Дотогава - най-хубавото лято да имате.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.