Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:43 28.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Тема Кое е най-доброто лекарство?нови  
Автор Lady OO7 (Загадъчна жена)
Публикувано09.06.13 16:23



Здравейте, момичета от клуба!
Много ми се иска да разбера от вас, кое от всички лекарства или добавки за отслабване е най-ефикасно? Знам, че ще кажете, че никое не действа... В омагьосан кръг съм в момента. Оффф, тези килограми - вечната ми борба. Бяха ми казали, че Редуктил или Линдакса + Ксеникал, били чудесна комбинация, но вече не се продават по аптеките. Кажете ми нещо, което макар и мъничко, но да действа в посока - смъкване на килограми. Благодаря ви много!



Тема Re: Кое е най-доброто лекарство?нови [re: Lady OO7]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано10.06.13 10:31



Наистина няма такова нещо.

Пил съм лично Редуктил (докато го имаше) - наистина в началото работеше, но е такава яка дрога (действа направо на мозъка), а и има доста странични ефекти (като повишаване на кръвното, което при хората с наднормено тегло си е по принцип високо). Китайските "заместители" (Лида и прочее), съдържат същата съставка като в Редуктила (сибутрамин май беше), при това в неустановени, по-големи количества (иначе пише, че са "природни", хаха), така че там положението е още по-зле. Ксеникала доколкото знам пречи на усвояването на мазнините, но според мен проблема на хората с наднормено тегло е основно с въглехидратите, а не с мазнините...



Тема Re: Кое е най-доброто лекарство?нови [re: Lady OO7]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано10.06.13 11:08



Всякакви лекарства са бошлаф работа, трябва си нисковъглехидратно и високомазнинно хранене, което да се спазва максимално стриктно и човек да има търпение. Може и дори е препоръчително да се добави и физическо натоварване, но не до пълно изтощение.

А иначе има разни хранителни добавки, които биха могли да помогнат, но може и да нямат никакъв ефект (едва ли чак ще навредят, освен ако не се злоупотреби наистина с тях):
1. Витамин Д - подпомага целия организъм, вкл. метаболизма
2. Магнезий - полезен е също за много функции, вкл. при метаболитен синдром и диабет
3. Инозитол (той е от групата на Б-витамините) - специално при метаболитен синдром, диабет, поликистоза
4. Канела - някои я слагат на всичко, на което се сетят, а я има и на таблетки (напр. в Диабекан).
5. Хром - казват, че намалява апетита, а и имал (уж) ефект при метаболитен синдром.

Но ако не се оправи най-напред храненето, добавките са безсмислени. А и преди да се започват добавки, трябва да се чете и да се преценява на индивидуална база.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/


Тема Re: Кое е най-доброто лекарство? [re: Lady OO7]  
Автор landing ()
Публикувано17.06.13 18:04



Здравей! Няма такова лекарство, или добавка. И това ти го казва човек, който цял живот се бори с килограмите и е пробвал всичко. Послушай ме и не си троши парите, защото наистина са много пари. Знам, че и аз не съм вярвала като са ми казвали това и съм го проверявала. Но те съветвам да наблегнеш на качествена храна с тези пари. Никаква чудесна комбинация не са Редуктил и Ксеникал- редуктила е чиста дрога и след като се спре, спира и еуфорията, която предизвиква и заминаваш директно в депресия, която води до преяждане и се влиза в омагьосания кръг, те не случайно го спряха от производство. Ксеникал също е безполезен, защото се свързва с мазнините и ги изхвърля, а ти преяждаш ли с мазнини? Не, нали, преяждаш с въглехидрати. Купувай пресни плодове и зеленчуци, зехтин отгоре, яж печено месо, кашкавал, яйца, сирене. Това засища и изгражда тялото. Малко ходене пеш и няма как да не сваляш. Но не се трови





Тема Re: Кое е най-доброто лекарство?нови [re: landing]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.06.13 18:12



Ксеникалът можел да има и много неприятния ефект да разхлабва направо неудържимо

Хората не успяват да стигнат до тоалетната Не било при всеки, но доста масово.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: Кое е най-доброто лекарство?нови [re: Sol y Sombra]  
Автор landing ()
Публикувано18.06.13 11:51



Абе не ми се влизаше в детайли, права си. Често и мазно, ку ма разбираш, ама много често и мн. мазно, и няма стискане, братче . Тва са най- кофти похарчените ми 100 лв ли бяха, повече ли бяха... И не отслабнах нищо, естествено, само дето социалния ми живот замря, хахаха



Тема Re: Кое е най-доброто лекарство?нови [re: landing]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано18.06.13 12:53



Ми то трябва да се влезе в детайли, за да знаят хората, макар че и аз се посвених

Аз не съм пробвала нищо такова - нито Редуктил, нито Ксеникал (мисля, че и Али е същото нещо като Ксеникал), нито нещо друго. За Ксеникала съм чела какво пишат в нета, а и една позната сподели, че и тя имала точно същия ефект.

Истината е да се коригира храненето - това е на първо място.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Редактирано от Sol y Sombra на 18.06.13 12:54.



Тема Re: Кое е най-доброто лекарство?нови [re: Lady OO7]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано10.09.13 10:28



В отговор на:

Бяха ми казали, че Редуктил или Линдакса + Ксеникал, били чудесна комбинация, но вече не се продават по аптеките.




Редуктилът (Линдакса) съдържа Сибутрамин -вещество забранено в EU.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.