Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:05 22.05.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ценни зеленчуцинови  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано18.03.13 12:02



Отварям отделна тема, защото вече се снабдих със семена за няколко вида, а успоредно с писането в съответния клуб, ще споделям и тук. Отначало - стъпките за засаждане и гледане и впоследствие - по тематиката на клуба, за вкусовите особености и приготвянето на истински полезни и ненатоварващи с напълно излишни калории, земни дарове.
Моите фаворити за тая пролет:
Алабаш
Артишок
Аспержи.
Поради особеностите си, второто и третото ще стават за тая тема едва след година и нещо(плододават след втората година).
Освен тях, ще сложа и малко рукола/"ерука", както и още някои листни по-малко познати у нас, като "грудков копър"(имаше си име...сетих се - резенЕ) и една едролистна Цикория : )
Подправките засега няма да изреждам, но се снабдих с още един вид, лилав босилек(имам обикновен едролистен и вече разпространяващ се като плевел в градината лимонов босилек).

каг да управиа прублема сас аварий на джиците пут бубината вав тоиа джигарел


Тема Re: Ценни зеленчуци [re: Киро]  
Автор Monica123 (пристрастен)
Публикувано04.04.13 17:15



За първи път виждам мъж да се е запалил толкова по здравословно хранене и екзотични за Бг зеленчуци и подправки:))))))
Артишока - според мен няма смисъл да го съдиш и чакаш да порасне за да хвърлиш после 4/5 от него.
По-добре си купи консерва - крехки сърцевини на артишок .Иначе - много труд за нищо.
Аспержите - чак толкова ли ги харесваш?
Повече от веднъж в седмицата не ми се ядат.
Ама ти си знаеш де.





Тема Re: Ценни зеленчуцинови [re: Monica123]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано04.04.13 17:59



То по начало артишок у нас се намира трудно, да не кажа, че е почти невъзможно. А консерви със сърцевини мисля, че изобщо не се намират. По-скоро ще може да се намери семе/разсад и да се посАди ("съдим" се в съда - завежда се иск, насрочва се гледане на делото, провежда се съдебно заседание и т.н.)



http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: Ценни зеленчуцинови [re: Sol y Sombra]  
Автор Monica123 (пристрастен)
Публикувано04.04.13 19:59



Тук се сади много артишок, винаги можеш да си го купиш от "Плод-Зеленчу"-а:))))))
Както казах дава много фира, да не говорим, че е труден за дялкане.
Варианта с консервите е много добър.Сигурна съм, че и в Бг магазините може да се намери.Иначе наистина е полезен.

Знам едно мнооооого некалорично и вкусно предястие ако някой се интересува:)



Тема Re: Ценни зеленчуцинови [re: Monica123]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано05.04.13 14:48



Интересуваме се... ако е висококалорично и нисковъглехидратно.. ако пък е и малограмажно и нискообемно..еха..





Тема Re: Ценни зеленчуцинови [re: Wildberry]  
Автор Monica123 (пристрастен)
Публикувано05.04.13 17:35



Всъщност е мазничко, но ниско въглехидратно.Става за Дюкан от всякъде.
Само, че се яде с чипс (царевичен)по принцип, но може и само така.
Ето рецептата, сори ама ме мързи да я пшиша на български.
Ако нещо не ви е ясно - копи/пайст на БГ преводач.Да ви е сладко







Тема Re: Ценни зеленчуцинови [re: Monica123]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано06.04.13 08:17



Такива дипове могат да се гребват от паничката и с нарязани на пръчки моркови или онази чуждоземската целина (селъри), или пък краставица

А има и рецепти за нисковъглехидратни крекерчета (от семена), може да постна, но тук май не е подходящото място, а по-скоро в другата тема.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: Ценни зеленчуцинови [re: Sol y Sombra]  
Автор Monica123 (пристрастен)
Публикувано08.04.13 21:08



Да апсолютно правилно !
Аз така ям хумуса на последък - с бейби морковчета.Става и с краставичка нарязана та пръчици.



Тема Re: Ценни зеленчуцинови [re: Monica123]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано11.04.13 10:13



Това ще е НАПЪЛНО безотпадна технология: каквото не изям - при кокошките. Велосирапторите унищожават ВСИЧКО с органичен (не-полимерен) произход : ))

кавиоще на правите вие бе хора да ниби пак да одвинявате зиганите и къчетата


Тема Re: Ценни зеленчуцинови [re: Sol y Sombra]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано11.04.13 10:16



Спокойно, като съм си наумил нещо, го правя ;)
Семената са налице, температурата от тия дни става подходяща - почивните дни започвам по списък.
Вместо да троша грешни пари по вмирисани на пот пръчове и кози, ще правя фитнеса по 2-3 часа на ден под слънчеви лъчи и на свеж въздух с мотокултиватора.


ПО темата - самата идея да маам КОНСЕРВИ със зеленчуци, различни от пастьоризирани/стерилизирани домати, е противоестествена за мен

кавиоще на правите вие бе хора да ниби пак да одвинявате зиганите и къчетата


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.