Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:23 21.05.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Чревна бактерия – отговорна за затлъстяването  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано21.12.12 12:36



Чревна бактерия – отговорна за затлъстяването

Затлъстяването, което се наблюдава при все повече хора в световен мащаб, може да се дължи не на вредните хранителни навици и липсата на физическа активност, а на специфична чревна бактерия, сигнализират китайски учени, цитирани от в. “Daily Mail”.

За да стигнат до това заключение, специалисти от Шанхайския университет провели експеримент с участието на специална порода лабораторни мишки, които били създадени така, че да не могат да надебеляват.

За определен период от време всички гризачи били подложени на високомазнинна диета и липса на физическа активност. Това обаче по никакъв начин не повлияло на натрупването на мазнини в тялото им.

След това, в продължение на 10 седмици, всеки ден лабораторните мишки били инжектирани със специфичен вид ентеробактерия, която може да се открие в червата на някои хора. За кратко време гризачите започнали сериозно да затлъстяват.

Учените все още не са открили по какъв начин може да се противодейства на тази бактерия, но са категорични, че именно тя стои в основата на проблемите с килограмите на милиони хора.





Тема Re: Чревна бактерия – отговорна за затлъстяванетонови [re: Blake]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано21.12.12 16:47



Много прибързано са решили каква е причината за затлъстяването

Едва ли е толкова просто. Освен това хората не са мишки и изводите не са директно приложими към нас

Обаче ми хареса, че ги сложили на високомазнинна диета без физическа активност и мишоците не напълняли - ето това трябва да се тръби, а не за бактерията

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: Чревна бактерия – отговорна за затлъстяванетонови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано28.12.12 07:42



Обаче ми хареса, че ги сложили на високомазнинна диета без физическа активност и мишоците не напълняли - ето това трябва да се тръби, а не за бактерията

Честита Коледа! На теб и на целия клуб!



Снощи споделих за твоя високомазнинен начин на хранене, и хора в компанията ме попитаха - дали това не е опасно за холестерола...и всичко, последващо - сърце и пр.



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: Чревна бактерия – отговорна за затлъстяванетонови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано28.12.12 16:37



Чети в блога, колко пъти да кажа, там пише и за холестерола, и за много други неща.

Честита Коледа на всички!

http://cioccolatascorner.blogspot.com/


Тема Re: Чревна бактерия – отговорна за затлъстяванетонови [re: УниКалната]  
Автор Petur2012 (новак)
Публикувано06.01.13 22:33



Да, не може да сме безотговорни и лековерни:
[image]http://zdrave.biz/9294-яжте-тлъста-риба.htm/image]



Тема някои разсъждениянови [re: Blake]  
Автор aмпapo ()
Публикувано16.05.13 02:25



струва ми се че не се знае достатъчно за чревната микрофлора, и е съвсем възможно и вероятно да има много повече влияние върху метаболизма, и оттам изразяването на различни гени, отколкото се предполага. със сигурност има особено важно значение за абсорбцията на различните хранителни аминокиселини, витамини, и други вещества и микроелементи. микробите в червата също така и синтезират разни неща (биотин примерно).

у червата на стандарния хомо-сапиенс живеят поколения от цели 'континенти' от бактерии. и според мен има известен резон в това да се предполага че преобладаването на таквиз а не онаквиз бактерии може да оказва - в течение на дълго време - подмолно но неумолимо - влияние върху метаболизма.

обаче! различните бактерии се размножават оптимално при различни условия.. смениш ли диетата достатъчно дълго време - и бактериалната среда и тя ще се обнови. специялно мен много ми харесва това което са правели предците ни - сезонно хранене със сезонно-присъстващи храни. според мен един сезон е достатъчно дълъг за да позволи промяна на съотношението на различните класове бактерии, чрез промяна на диетата.

друг един подобен размисъл е по отношение на това защо при някои хора определени диети не проработват.. може би защото не са правилният тип (в смисъл съотношение между въглехидрати, протеини и мазнини), а от друга страна - може би не се поддържат достатъчно дълго време за да дадат възможност на биодома да се обнови и да установи ново бактерийно равновесие.

и най- накрая, но не и последно, мисля че е добре да се спомене киселото мляко, което се смята за едно от 'чудодейните' храни които уж водело до дълголетие. живото кисело мляко си доставя директно полезните бактерии.. дори и много от тях да не оцелеят от киселините в стомаха, все някои остават.



Тема Re: Чревна бактерия – отговорна за затлъстяванетонови [re: УниКалната]  
Автор aмпapo ()
Публикувано16.05.13 02:35



по-голямата част от холестерола в организма се произвежда в черния дроб, червата, надбъбречните жлези и половите органи.

частта която се абсорбира от храната е по-малка. освен това съществува механизъм (който се предполага че е дефектен при хора със семейна хиперхолестеролемия), при който детектването на абсорбиран от храната холестерол води до намаляване на синтеза (negative feedback regulation of cholesterol synthesis).

всъщност статините действат на точно една брънка от този feedback механизъм - инхибират определен ензим (HMG-CoA reductase) който се води rate-reducing във брънката на този механизъм

така че високия холестерол в кръвта рядко е само продукт на муцане на твърде много яйца и сланина





Тема Re: Чревна бактерия – отговорна за затлъстяванетонови [re: aмпapo]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано12.10.13 15:36



В отговор на:

всъщност статините действат на точно една брънка от този feedback механизъм - инхибират определен ензим (HMG-CoA reductase) който се води rate-reducing във брънката на този механизъм




Що се касае до статините те не са безвредни,ама хич!!!!




А най ме кефи диетата на Дюкан!!!
Мааш по цел ден пържоли и кифтета и отслабваш ли отслабваш.....!!!!????????
Дюкан отдавна е изключен Лекарския съюз на Франция и се водят дела срещу него точно заради простотията му наречена -Диетата на Дюкан

ТОВА СЕ Е ЧИСТО НАТРАВЯНЕ,ама да не зачеквам тази тема,щото е дълга и широка!!!???

Просто поредната мода,като едно време аеробиката на Джейн Фонда !!!!
Абе въобще хит до хита- мани,мани и бегай ,бегай!!???



Тема Re: Чревна бактерия – отговорна за затлъстяванетонови [re: firrst]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано14.10.13 19:22



Честно, не разбирам за какво точно се бориш

Съгласен ли си, не си ли, с какво точно - поне от написаното не става много ясно.

Едно уточнение за Дюкан - пържолите и кюфтетата не са по неговата диета. Прекалено мазни са, за да са подходящи. Но иначе - да, абсолютно, ако основата на храненето е месо, яйца и по някой зеленчук, приготвен с необходимата мазнина, тогава говорим за нисковъглехидратно-високомазнинно хранене (което е различно от Дюкан, защото Дюкан е нискомазнинен), а това е не само здравословно, но и доста ефективно за намаляване на теглото.

За статините съм напълно съгласна - имат много странични ефекти, а ползата е минимална, когато изобщо я има. А ефектът от статините може да се постигне с гореописаното хранене - НВ-ВМХ, така че от статини де факто няма нужда.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.