Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:50 11.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано17.12.12 17:52



Ще се намеся в приятния ви разговор, но употребата на плодове при инсулинова резистентност е доста непрепоръчителна! Както и на всяка храна, която повишава значително кръвната захар...



Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано17.12.12 17:54



А като каза за изследвания...на колко време е реално и удачно да се проследява инсулинът на гладно? При положение че се тъпча с Глюкофаж вече 2 месеца и половина и съм се ПОСТАРАЛА да намаля драстично бялото брашно и захарта? И според теб (и останалите участници) - трябваше ли въпросната ендокриноложка да ми изпише глюкозен профил (или както там се казва) - 3 пъти за деня? Защото при кръвного изследване го нямах ...захарта ми беше 5.06, а инсулинът - 44,82 (и двете - на гладно)



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 17:55



Аз съм съгласен че не е важното. Но тя се оправдава за състоянието си с това че видиш ли има кофти ген. Но виж това е най-важното - да престане да се самосъжалява и да започне да прави нещата Правилно, Постепенно и Постоянно.


" Така става при нисковъглехидратно хранене, когато инсулинът се поддържа нисък - дори и допълнителните калории над нуждите не се лепят, а се изгарят. " - тогава трениращите на с ВМНВХ хранене щяха да са скелети

Повечето калории са си повече калории. При ядене на въглехидрати - тялото ги складира в мастните депа и гори мускулите. При ядене на мазнини - тялото ги използва за енергия и градивен материал. за складиране остават само ако има продължителен излишък. Но чак да не ги складират друг път

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: Blake]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 17:56



Абе, аз това го знам, ама виждаш какво е положението при авторката

По някой плод на ден (но не по половин килограм) мисля, че е ОК, напр. 1 портокал на ден. Но пак зависи, разбира се. Трябва да се види как ще се повлияе.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: За рибатанови [re: NYKnicks]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 17:58



Мускули се градят от аминокиселини, доколкото си спомням, не от мазнини



http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 17:58



В Дира работят около 20. Дадох ти няколко примера, нали не очакваш за всяка от 20те да ти извадя пример?

Права си.
Преди две години на коледния купон като бях на 131кг си харесах, направо до степен на влюбване в една от мацките. Другиден ще излизаме заедно. Както казваш е въпрос на приоритет. Ти си избрала картофите да ти дават добро настроение, аз много красивите и изключително приятни и чувствителни жени. Всеки с избора си :)

"Кажи ми какво още НЕ СИ ял 4 години" - хляб. Дори когато си правя "мръсни" гала вечери все забравям да си викна от проклетото нещо. Сещам се обикновено на десерта ама вече е късно..

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано17.12.12 17:59



не бях гладна, но бях малко на гости и понеже ме знаят, че не ям бисквити, кексове и подобни, поднасят плодове. А аз ги уважих, като си взех все пак нещо, макар че не бях гладна.



Това е наистина съвършено друга философия - и на живот, и на хранене...Плод не ям НИКОГА защото съм ГЛАДНА. Плодовете ги ям просто защото ги обичам... По всяко време, и без оглед на това дали съм гладна или не. (Така съм и с шоколада, де... може би затова съм щастлива! Нали казват, че в шоколада се съдържали специални съставки, предизвикващи ЩАСТИЕ!!

(Говоря само за тези няколко плода, които обичам. И слава Богу, че за ИР плодовете не са препоръчителни, защото всъщност иначе аз не ям много плодове, и дори се чувствах виновна на фона на тези диети, които препоръчват да се ядат ПРЕДИМНО плодове...)))



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 17:59



"Нали знаеш - слабият на дебелия не вярва.."
аз да напомня, преди 4 години и половина бях 164кг. Но щом ти е по-удобно винаги да намираш оправдание. Пожелавам ти успех в яденето на картофи.

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 18:11



абсолютно.
Като човек който спазва ВМНВХ би трябвало да си запознат/а, че холестерола участва в клетъчната мембрана(някъде Милко беше говорил за до 70% от клетъчните стени са изградени от холестерол), а при мускулна хипертрофия след достигане на определен размер на мускулната клетка тя се дели. Така, че освен протеини за изграждането на мускулите трябват и мазнини. Отделно от това стероидните хормони също са свързани с мазнините и ако не се лъжа отново с холестерола - тестостерона, естрогена, кортизола и тн.

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 18:12



Ами, време е да се научиш да ядеш, когато и защото си гладна. Това означава 3 хранения за деня. Ако между храненията наистина огладняваш, тогава хапни нещо малко, но не плод, а парче сирене или кашкавал, може дори намазано с масло или пък дори само масло, без сирене или кашкавал. Може също като вариант шепа ядки, едно варено яйце (можеш да си свариш предварително повече и да си ги държиш в хладилника), парче шунка (също може намазана с масло). Но не трябва да се яде, когато не си гладна, а просто ти е замисирало на нещо вкусно и ти се е прияло. Научи се да различаваш "гладна съм" от "яде ми се". Много е важно, дори изключително, да има достатъчно интервал между храненията. А през нощта не трябва да се яде нищо, това се надявам да е ясно.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.