Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:27 11.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 12:51



Чакай аз да го повторя
Точно затова не си слаба !

Докато се оправдаваш, че някой друг ти е виновен ще си останеш с проблемно тегло.

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 12:54



Извинявай но тук мисля, че грешиш.
Да, метаболизма и инсулиновата чувствителност генетично ни е различна. Но в някакви не особено големи граници
Нещо повече, колкото повече килограми ставаме, толкова повече ни се увеличава метаболизма, тялото се чувства по-спокойно да гори повече калории защото знае че е добре запасено. Отделно от това повечето килограми се мъкнат от повече мускултура. Вземи хвани един калкулатор за изчисляване на метаболизма и ще видиш какви разлики ще даде, ако му зададеш с 20 кг отгоре, направи го после за +30, +40... виж за какво иде реч!
Така, че Уникалната отдавна има по-бърз метаболизъм от която и да е от скини колежките си.

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: NYKnicks]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 13:30



Да, метаболизмът се ускорява с някакъв процент с увеличаване на теглото и на подаваната храна, но всъщност не това е важното. Нито пък калориите имат чак такова голямо значение. Значение имат захарта и инсулинът. Също и други хормони - лептин, грелин, амилин... Но това, което със сигурност се поддава на контрол, е инсулинът.

Д-р Ричард Бърнстайн е направил един експеримент: давал по 100 мл шотове зехтин на диабетици първи тип (на нисковъглехидратно хранене и инсулин). Целта била да понапълнеят, защото се оплаквали, че са прекалено слаби. Никой от тях за 6 месеца не качил нищичко. Причината е, че се хранят нисковъглехидратно и нямат нужда от много инсулин, така че дори 900 калории допълнително от чиста мазнина не им пречат

И пак той посочваше някъде, но не помня сега къде, че е направено проучване, в което давали допълнително мазнини на хора на високовъглехидратен и на нисковъглехидратен режим. И тези мазнини ги проследявали с въглеродно нещо си. При тези на високовъглехидратния режим мазнините се озовали около талията и корема. При другите, които се хранели нисковъглехидратно, мазнините се озовали в дъха им, т.е. оползотворили са ги за енергия, а не са ги трупнали на корема. Така става при нисковъглехидратно хранене, когато инсулинът се поддържа нисък - дори и допълнителните калории над нуждите не се лепят, а се изгарят.

Имаше и друго проучване напоследък, което показа, че хората, които се хранят нисковъглехидратно, изгарят 300 калории повече в покой, отколкото другите.

Калориите не са това, което са, метаболизмът също.

Ние може да си приказваме и да си теоретизираме, всички сме чели различни неща, а и опитът ни е малко различен. Но за авторката на темата е важно едно: инсулинова резистентност и потенциален диабет (и други болести). Дали й е бърз или бавен метаболизмът, това всъщност няма значение. Има значение какво яде. Явно при сегашния й начин на хранене организмът е развил ИР, значи този начин не е правилен и трябва промяна. Но тя се вайка, че не можела да яде като другите и като досега. Проблем има и той не е в количеството храна, а е във вида храна. Или пък може да се каже, че е в количеството неподходяща храна.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Редактирано от Sol y Sombra на 17.12.12 13:37.



Тема Re: За рибатанови [re: NYKnicks]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано17.12.12 14:32



Пържени картофи не съм ял от четири години..

Кажи ми какво още НЕ СИ ял 4 години, и ще ме откажеш дори и да си помислям да отслабвам.




Човек или не яде каквото харесва и има удоволствието да е слаб, или си доставя удоволствие като яде. Въпрос на приоритет на удоволствията.

ПП - Аз говорех за офис, в който работят стотина мацки, а не 5.

ПП - едит - хора, мисля, че дори и за отслабването трябва да се говори с чувство за хумор...ако то си отива заедно с излишните килограми - ОЩЕ ПО-МАЛКО ще пожелая да отслабна!



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*

Редактирано от УниКалната на 17.12.12 14:43.



Тема Re: За рибатанови [re: Blake]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано17.12.12 14:34



Щом има хора, чиито гени позволяват да са слаби без никакво движение, и то при положение, че изобщо не се ограничават откъм вид и количества храна....

Блейк, ти не чу ли?

ТАКИВА ХОРА НЕМА !! Ние с теб или сънуваме, или нещо недовиждаме...

Нали знаеш - слабият на дебелия не вярва...



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 15:37



Има такива хора, но освен да ти трансплантират от техните гени, не знам как иначе ти помага, че има такива хора, но ти не си от тях



http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано17.12.12 16:16



не знам как иначе ти помага, че има такива хора, но ти не си от тях

Абе знам си аз, че НИЩО не ми помага...ама пък освен че не ми помага - се и дразня, че хора се опитват да ми втълпят, че не било вярно и нямало подобни щастливци...И съм хем непомогната, хем раздразнена!



Да те попитам, защото виждам, че си много щедра към мен...(откъм време, което ми даряваш)...ако ти е възможно - защо не си спомниш какво си яла 3-4 дни назад, а и днес, и утре...ама от сутринта - та до вечерта.

Да видя някакво принципно меню...

Моята ендокриноложка ми беше пратила такова, ама едно е меню на книга, а друго - от личен опит!



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 16:50



Казах ти, храните са месо, зеленчуци, пълномаслени млечни, масло, зехтин (олио и майонеза, щом искаш), от време на време плод.

Аз всеки ден закусвам биволско кисело мляко - цялата кофичка - плюс кафе с прясно мляко. Без захар, но с канела. Това го ям вече от половин година всеки ден и така ми харесва.

На обяд днес ядох 3 яйца със сирене и малко шунка, изпържени с пълна лъжичка кокосово масло.

За вечеря имам печена тиква, ще й сложа масло и ще я ям с крема сирене (цялото пакетче). На тиквата не слагам захар, достатъчно ми е сладка.

Вчера на обяд и на вечеря ядох по една пържола със задушени в сметана пащърнак, моркови и гъби.

Онзи ден ядох печен свински черен дроб, намазан с масло, с гарнитура броколи и карфиол, сварени на пара и после задушени с масло и настърган пармезан. Следобедна закуска - 1 мандарина и половин киви.

Това ми е менюто от последните 3 дни. За утре още не съм мислила, но вероятно ще остане от тиквата.

Аз ям сравнително еднообразно, по малко храни накуп, но мен така ме устройва. Не знам точните количества нито на пържолите, нито на черния дроб, нито на гарнитурите. Тиквата също я режа на око.

За теб обаче е важно какво ще махнеш или ще ограничиш - захар, тестено, картофи, ориз. От другите храни комбинирай както искаш. Много автори препоръчват закуската да е преобладаващо белтъчинна и мазнинна, за да те засити добре и да не ти отваря глад за сладко през деня. Този принцип го спазвам и аз.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/


Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано17.12.12 17:18



Ей това с едната мандарина направо ме разби...Аз ям по половин...килограм най-малко. Специално мандарини, грозде и диня мога да ям цял ден...огромни количества...



месо, зеленчуци, пълномаслени млечни, масло, зехтин (олио и майонеза, щом искаш), от време на време плод. - да, като принцип го разбрах отлично, исках твойто примерно меню просто за да разбера какво точно си приготвяш. И как го подреждаш.



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 17:35



Ами, една мандарина, защото повече не ми е нужно, не бях гладна, но бях малко на гости и понеже ме знаят, че не ям бисквити, кексове и подобни, поднасят плодове. А аз ги уважих, като си взех все пак нещо, макар че не бях гладна.



Виж, пробвай с повече плодове известно време и си направи пак изследвания след няколко месеца. Ако показателите ти са се подобрили, карай така. Ако не са, намали плодовете. Разбира се, това важи, ако си намалила вече и тестеното, и сладкото, и картофите, и ориза, ядеш зеленчуци, а си си оставила само плодовете като удоволствие.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.