Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:05 11.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано16.12.12 12:53



Когато се регулират хормоните...

Сигурно е вярно...макар и да се съмнявам, че мога да го проверя на практика. Честно - не ми се вижда възможно човек, който няколко десетки години се е хранил по един и същи начин и не само е свикнал с него, но и ГО ХАРЕСВА МНОГО, ще може да го промени, този начин, и то - коренно...Не откривам топлата вода, като казвам, че на една определена възраст удоволствието от храненето става едно от водещите удоволствия в живота. И когато удоволствието трябва да се превърне в откровено НЕудоволствие - каузата става почти "пердута"...ми - човек си остава просто без удоволствия!



Не пиша това с цел да дразня никого, макар и да знам, че от известно време предизвиквам у вас тази емоция. Вярвам да си давате сметка, че има едно огромно количество хора като мен...хора, които предпочитат по-рядко да минават покрай огледалото, отколкото покрай хладилника...

Но внимателно съм ви прочела. Не си мислете, че съм писала това-онова в клуба просто за да си губя времето, и вашето.

Весели празници!



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано16.12.12 13:06



Върни се назад и прочети пак, не си внимавала.

Аз бях като теб, не обичах месо, не обичах зеленчуци, ядах много картофи, ориз и плодове, гледах да не ям мазно. Не ядях много хляб, но ядях кроасани, брускети, бейкролс, банички, пица. И МИ ХАРЕСВАШЕ И не можех да си представя друго. Така че отначало, когато взех решението да си променя навиците, имаше един период (не много дълъг), когато ми беше трудно и се налагаше да си припомням защо го правя. И да се убеждавам сама себе си, че и зелето е храна, и тиквичките са храна, и морковите са храна, т.е. не само картофите и оризът. Но постепенно свикнах и вкусът ми се промени. Сега налитам на месо и на зеленчуци, а сладкото ме отблъсква. Това не означава, че храната вече не ми носи удоволствие. Месото го ям с огромно удоволствие, сметаната също, сиренето Филаделфия (пълномаслено) също - него и сметаната ги ям с лъжица направо от опаковката, по цяла кофичка наведнъж. А яйца с кокосово масло да видиш с какво удоволствие ям Разбира се, имам и много други удоволствия, които не съм загубила и които не са и никога не са били свързани с храната.

Храната не трябва да ти е на първо място източник на удоволствие и единствен такъв. Храната е преди всичко гориво и материал за изграждане и поддържане на организма. Да, приятно е да ядеш вкусна храна, но вкусът се моделира, опира до навик. Обаче не ми казвай, че в живота си нямаш други удоволствия и източници на радост и щастие освен храната, защото тогава ще ми стане наистина много жал за теб Нали имаш дете? То по-малко ли ти е важно от една чиния спагети и по-малко щастие ли ти носи? А по-щастлива ли ще бъдеш, ако развиеш диабет и стигнеш до ампутация или до слепота? Помисли си, това са реални възможности, уверявам те.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Редактирано от Sol y Sombra на 16.12.12 13:10.



Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано16.12.12 22:31



Но постепенно свикнах и вкусът ми се промени. Сега налитам на месо и на зеленчуци, а сладкото ме отблъсква.

Преди няколко години бях мотивирана. Отслабнах 24 кг за около 8 месеца (май вече го споменах). Тогава ядях зеленчуци и месо. ЦЕЛИ осем месеца. Никаква захар, тестено, натриева сол, картофи, ориз...Нито веднъж сладкото не ме "отблъсна". Просто си го налагах. Нито пък забравих удоволствието от другите храни, които са си "моите". ЗабележИ, аз не се увличам по разните снаксове, кроасани, брускети, бейкролс. Ориз и картофи също рядко ям. 3-4 пъти месечно. Понякога и по-рядко. Месо - предимно пилешко, и то - не много. Никакви тлъсти пържоли...Просто наистина НЕ РАЗБИРАМ какво толкова има в храната ми... нима тези 2 лъжички захар и 2-3 филии хляб дневно?? Чаена лъжица (максимум) майонеза? 1-2 кофички кисело мляко? Или 2-3 чаши сок без захар? И олиото в салатите...Почти невероятно е...



Хората се тъпчат като прасета, и пак...пардон!



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 07:56



Виж какво, зарежи го олиото, пий с чаши, ако толкова държиш. Инсулиновата ти резистентност се провокира и застопорява от високовъглехидратни храни - захар, тестено, картофи, ориз. Явно няма значение колко ядеш - на теб ти се вижда малко, за организма ти обаче е много. Това е проблемът. А последиците могат да бъдат много неприятни, ако не го решиш. Твоя работа е какво ще ядеш.

А киселото мляко кой ти е казал да не го ядеш? И защо да ядеш само пилешки без мазнини?

Виж какво, наистина, яж каквото и колкото искаш. Ти си носиш отговорността за собственото здраве.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Редактирано от Sol y Sombra на 17.12.12 07:58.



Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано17.12.12 08:07



А киселото мляко кой ти е казал да не го ядеш? И защо да ядеш само пилешки без мазнини?


Млякото беше абсолютно забранено в ОНЗИ режим, с който отслабвах. Както и всички млечни. На практика май съм правила нещо като Дюкан, без да знам...само че от едно време нататък бяха разрешени плодове май...не помня вече, беше отдавна. Вероятно тогава голяма роля са изиграли също репинг и масажите...

Пилешкото без мазнини - просто така си се храним вкъщи - не сме големи месари.

Исках да те питам за зеленчуците - нямаш ли страх, че през зимния сезон всички "несезонни" за България зеленчуци - зелени салати, чушки всякакви, тиквички и пр, че дори и доматите - са натъпкани с разни нитрати и всичко друго, което е също доста вредно за организма? Навремето зимата се ядяха предимно туршии... Човек не може все пак да дъвче зеле и моркови непрекъснато...Какви зеленчуци ядеш? И когато говориш за тиквичките...има ли нещо по-вкусно от пържени тиквички, или кюфтенца от тиквички...ама брашното?





*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано17.12.12 08:12



Ти беше споменавала преди няколко месеца, че вечер, гледайки телевизия, хапваш нелошо количество шоколад и ядки. И това ежедневно. Ако спреш това, наистина ще бъде голяма победа за теб. Наложи си го.



Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 08:26



Вредности има много и навсякъде. Не съм и не смятам да спирам да купувам тиквички, чушки, моркови, броколи, карфиол, брюкселско зеле (то е задължително замразено), замразен зелен фасул, обикновено зеле, пащърнак, гъби - това са ми основните зеленчуци. 1-2 пъти седмично краставица или домат. Туршии аз никога не съм обичала, само кисели краставички, но не ги ям много, някак не ми вървят. А тиквичките са много вкусни и без брашно, но ти си държиш на правото да ги ядеш с брашно. ОК, твоя работа.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/


Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано17.12.12 12:15



Такааа, а какво пречи тези хормонални баланси да се коригират по някакъв (медицински например) път? Щом има хора, чиито гени позволяват да са слаби без никакво движение, и то при положение, че изобщо не се ограничават откъм вид и количества храна, следователно подобно нещо БИ ТРЯБВАЛО да може да се постигне и при други хора...



Тема Re: За рибатанови [re: Blake]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 12:22



Би трябвало, но дали се постига? Непременно и при всички? Само с лекарства и без промяна в храненето? Мне



http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 12:48



Ами може би защото ти намеквам нещо. Пържени картофи не съм ял от четири години. Тогава бях 165кг, сега съм 97 с идеята да стигна до 90-88кг. Всяка порция пържени картофи ще ме върне две до три седмици назад. Дали си струват 5те минути спрямо трите седмици после ? Ми не.
Пържените яйца са супер - само че вместо с олио ще ги направиш с масло или мас!

Преди време беше писала как вечерно време докато гледаш телевизия оправяш , хпъм забравих - опаковка бадеми или шоколад беше? Тънките мацки не прекаляват с яденето. Може би отвънка така изглежда но ако ни накараш да си запишат всекидневното меню в продължение на седмица ще видиш, че правят по 500-1000 калории на ден по-малко.
Но да говорим конкретно. Тъй като имам малко работа в офиса на дир.бг и познавам жените там. Има точно две които са в категорията слаби много яки мадами- едната се занимава с танци, с другата редовно си говорим за фитнес и различни упражнения, храни и тн.
от останалите има една свалила много с Дюкан за което евалата и една която през месец ми иска съвети ино все още държи около 100кг. Скоро и нея ще я тресне диабета, тялото ни има поносими граници на злоупотреба, после става страшно както сама си се убедила !


"че НЯМА хора, които са си слаби без всякакъв фитнес и километри на ден, и които си хапват в количества и вредност ПОНЕ както мен. " Докато имаш тази нагласа и смяташ че просто природата те е Прецакала, не очаквай да се пребориш с проблемите си.

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.