Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:31 11.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: За рибатанови [re: amiga]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано07.12.12 19:13



първото, което трябва да направи, е да намали количеството храна, вероятно двойно или тройно

Е как "да го намали", като умира от глад...



Хора, не ми се сърдете. Смехът е здраве - гледам да компенсирам убийственото хранене с него...


СПОРЕД МЕН! )))

Тема Re: За рибатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано11.12.12 10:13



Сега за количеството на храната - честно да ти кажа, в момента ям около 2 пъти (поне) по-малко, отколкото преди 4-5 години, и не мога да кажа, че гладувам. Просто ям по-различни неща и по по-малко. Примерно преди години ядях по 1/3 до половин хляб на ядене, сега рядко ям хляб, а ако ям е максимум по филийка. Отделно като количество храна освен хляба... абе мъка... но се свиква.. и сега в момента както ям по-малко пак не намалявам килограмите достатъчно... бе то организма е голямо куче



Иначе за захарта и ИР - значи всяко нещо, което предизвиква покачване на кръвната захар, и оттам повишава нивото на инсулина, вреди при ИР. Щото се получава така, че всичката кръвна захар, която си вкарваш, се преобразува директно в мазнини. Това включва всичко със захар, брашно, нишесте, включително и плодовете в кюпа...



Тема Re: За рибатанови [re: Blake]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано12.12.12 17:20



бе то организма е голямо куче

А, виж, тук си АБСОЛЮТНО ПРАВ!!



Не мога да разбера как е възможно, при този напредък на науката, да не са успели още да открият тайната на обмяната на веществата...как така има хора, които се тъпчат по цял ден с количество от най-вредните неща и не напълняват...толкова ли е сложно да бъдат изследвани и да се открие най-накрая...И хем помисли си каква пара ще падне от такова откритие!


СПОРЕД МЕН! )))

Тема Re: За рибатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано14.12.12 10:14



Едва ли ще падне толкова пара, колкото от всичките псевдо-лекарства, добавки и прочее, които се продават уж за отслабване... Иначе да, убеден съм, че има лесен и прост начин да се контролира метаболизма, както се вижда че работи при много хора...



Тема Re: За рибатанови [re: Blake]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано15.12.12 07:34



колкото от всичките псевдо-лекарства, добавки и прочее, които се продават уж за отслабване

Мдааааа.............май си прав............




СПОРЕД МЕН! )))

Тема Re: За рибатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано15.12.12 20:56



То "тайната" отдавна е открита ама теб нали те мързи да четеш и още по-малко да помниш



- колко точно се движиш на ден, поне пет километра минаваш ли ?
- колко пъти влизаш във фитнеса седмично ?
+ колко шоколада сгъваш дневно ?
+ а пържени картофи?
+ колко дни седмично минаваш 2000 калории?

метобилазма е функция на дневния ти разход, количеството и качеството на мускултурата ти (тренировки моме!) и хранителния режим(познай от първи път- картофите и шоколада не само че не забързват но и понижават метаболизма!!!)

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: NYKnicks]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано16.12.12 07:25



Не, че е важно, ама като споменах "картофките" по-горе - имах предвид, че всеки яде пържени картофи и пържени яйца - когато коментирах пърженото. Картофите не са ми основно меню. За протокола де, щото ги пишеш всеки път.



Пет километра на ден...влез в един офис, дето работят много хора. Избери няколко слаби мацки, които са по цял ден на компа, после отиват вкъщи, готвят и пишат домашни...питай ТЯХ дали минават по 5 км на ден и колко пъти влизат във фитнеса.

Мога да се съглася с всички забележки и караници, които ми отправяте тук, на драго сърце. Но НИКОГА не се опитвайте да ме убедите, че НЯМА хора, които са си слаби без всякакъв фитнес и километри на ден, и които си хапват в количества и вредност ПОНЕ както мен. Аз лично познавам такива, отблизо. И мъже, и жени.



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано16.12.12 08:45



УниКална, проумей едно нещо и ще ти стане по-лесно: хората не са еднакви и това, което важи за другите, не важи непременно за теб. Слабите, които седят по цял ден, ядат всичко по много и все са слаби, са благословени с хубави гени. Повечето хора не сме така, ти също не си. А и тези с хубавите гени не се знае до каква възраст ще са така - повечето в някой момент започват да имат проблеми я с килограми, я с кръвно, я с нещо друго, и тогава започват да се чудят как така вече не могат да си ядат всичко.

За ползата от движението за отслабване е писано много, за ролята на калориите също. Напоследък обаче все повече започва да се налага схващането, че не е правилно да се цели създаване на калориен дефицит, за да се намали теглото, а е необходимо да се създадат условия за регулиране на метаболизма, а това се свежда до регулиране на нивата на захарта и инсулина. Движението е от значение, вкл. за подобряване на инсулиновата чувствителност, но с него не трябва да се прекалява (защото огладняваш повече и ядеш повече). А и не трябва да се търсят прекалено големи калорийни дефицити, защото организмът вижда, че не му остава достатъчно енергия и се настройва да пести, т.е. метаболизмът се забавя.

На първо място е храненето, особено в случаи като твоя. Ако това не го проумееш, няма да можеш да си помогнеш. И направи усилие да запомниш, че за теб са вредни и тестено, и сладко, и всичко с нишесте в него. Ако толкова не можеш да ги спреш, поне гледай да ги ограничиш максимално. Но това не значи по 1-2 филии + 2 лъжички захар на ден + сладкиш на всеки 2-3 дена. За теб основни трябва да станат месото, яйцата, пълномаслените млечни, маслото, зехтинът, свинската мас, зеленчуците. Това са храните, които ще ти помогнат, защото ще ти регулират захарта и инсулина, а оттам и ще ти овладеят глада. И всеки ден по половин-един час ходене пеша или половин час някакъв тип тренировка. Това е, не е сложно. Няма смисъл да се чудиш защо колежката яде и седи, а е слаба. Ти не си колежката. Направи нещо за себе си, вместо да си губиш времето в чудене и във вайкане, че баща ти ял, а бил слаб.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sol y Sombra на 16.12.12 08:47.</EM></FONT></P>

Редактирано от Sol y Sombra на 16.12.12 08:59.



Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано16.12.12 09:52



Благодаря за поредното отделено време...

УниКална, проумей едно нещо и ще ти стане по-лесно: хората не са еднакви и това, което важи за другите, не важи непременно за теб.

на практика е еднозначно на:

Но НИКОГА не се опитвайте да ме убедите, че НЯМА хора, които са си слаби без всякакъв фитнес и километри на ден, и които си хапват в количества и вредност ПОНЕ както мен.

НАЛИ?



Е, от това ми олеква - все пак някой го призна... Щото ми писна да ме убеждават, че не съм слаба САМО защото не се движа и ям неправилно...



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано16.12.12 10:47



Ами, да, тези неща са очевидни. Абсурд е да се твърди, че всички сме еднакви и затова дебелите са дебели, защото са мързеливи и лакоми, а слабите са слаби, защото ядат малко и се движат много

Изприщвам се, като чуя някой да казва, че тайната е да се яде толкова, колкото се изразходва. Как точно се изчислява това? И в природата всяко животно ли си въвежда всеки ден приетите и изразходваните калории, за да си следи баланса и да не напълнее? Не, не опира до следене на калорийния баланс, а опира до коригиране на хормоналните фактори в организма. Когато се коригират хормоните (от които инсулинът е един от най-важните), тогава организмът започва сам да си регулира глада и движението и с изненада установяваш, че хем дълго време не ти се прияжда между храненията, хем не те свърта да седиш по цял ден, а искаш да се движиш.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.