Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:22 11.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.12.12 14:30



И аз съм яла без никакви ограничения, така са ме отгледали от дете - с много захар и тестено, с много пържено, но също от бебе до миналата година цял живот бях с наднормени килограми

Вероятно затова си един от "добрите хора", които ми влизат в положението...



Наистина ти благодаря за труда, който полагаш, за да ми отговаряш подробно. Винаги мога да се върна и да си препрочета написаното. Може и да спазя нещо от него. Нищо, че на пръв поглед изглеждам неблагодарна.


СПОРЕД МЕН! )))

Тема Re: За рибата [re: Sol y Sombra]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано05.12.12 14:32



Обаче да узрееш за нещо не бива да значи да си нетолерантен към него.
Така поне мисля.

И аз пред години писах на една мацка нещо от сорта: "абе Клер, ти си интелигентна жена, как може да отслабваш с месо"


Само че аз обичам да се информирам и много чета, преди да отрека нещо. Хранила съм се разделно, тъпкала съм плодове до пръсване, гладувала съм, бе няма режим, дето да не съм го правила

Извървяла съм си пътя, дето се вика, намерила съм си истината - който иска да ме разбира Отдавна не обяснявам защо ям кашкавала с масло без хляб и как така от цяло печено пиле оставям две костици накрая

А това, дето хората ме харесвали и преди - хич не ме трогва, поради простата причина, че не го вярвам. (Но ти говориш за най-близките, а те не са обективни. И за мен не са коректив. Ако питам баща ми - трябва да съм към 70 кила, ама айде няма нужда..)
Може да не съм права, защото съдя по себе си - знам как гледам на поддържани мъже, знам как гледам занемарени такива.



Тема Re: За рибата [re: УниKaлнaтa]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано05.12.12 14:48



Дразнят ме слабоволевите хора.
Хора, които в един момент се обзавеждат със здравословни проблеми, свързани с наднормено тегло, влизат във форуми за диети и хленчат и мрънкат, как си искат хляба и шоколада и как не могат да отслабнат.
Хора, които претендират за дискусия, но не позволяват такава, поради простата причина, че... си искат хляба и шоколада бе, нищо, че имат инсулинова резистентност.
Хора, които уж се вълнуват за здравето си, но в тях няма и грам готовност да си помогнат.

Просто аз не проумявам такива хора. Не ме интересува каква си ти в частност. Не ме вълнуваш. Питай си каквото искаш - аз пък имам право да се дразня от каквото аз си искам.
Нито ти преча, нито преча на другите да ти отговарят, нито ти можеш да ми кажеш какво да коментирам и какво не.
Според мен ти се отнасяш с неуважение към коментарите на другите. Това е.



Тема Re: За рибатанови [re: Wildberry]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.12.12 15:30



Дразнят ме слабоволевите хора.

Сигурно е супер лесно да се дразниш от хората, които нямат нещо, което ти имаш...или го постигаш с лекота.

Все едно аз да кажа, че се дразня от немузикалните хора.

Ако не си забелязала - да имаш воля е ТАЛАНТ.

А в този смисъл - за един безволев за отслабване човек ДОРИ влизането в такъв форум и задаването на въпрос е ОГРОМНА КРАЧКА напред.

Ама кво ли те интересува теб...


СПОРЕД МЕН! )))

Тема Re: За рибатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано05.12.12 15:45



Интересува ме.
Всъщност ми е безкрайно интересно и винаги ми е било - като как някаква си храна, манджа, вкусотия ще ми катурне режима, който спазвам с цел опазване на здравето си?
Как така една торта е по-важна от наднорменото ми тегло, което със сигурност ще ми съкрати живота и ще го усложни до степен на постоянно правене на изследвания и висене по болници?

И не, не искам да векувам с орлите, но и не искам да се влача дебела и болна през малкото време, което ми е отредено тук. Наистина не искам.
И не съм виновна, че шоколадите не са ми по-важни от възхищението и одобрението в хорските /мъжките, да съм честна/ очи


А не е да нямам на какво друго да разчитам, повярвай ми.

Питаш - отговаря ти се, вземаш си каквото ти е полезно и... си възпитаваш волята, талантът си е талант - другото е практика, практика, практика..

Опитвам се да те надъхам, ако не си разбрала, може и да не съм добър човек, но не съм злобен



Тема Re: За рибатанови [re: Wildberry]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано05.12.12 16:41



Сигурно имаме много сходна история с теб

И аз съм минала и през разделното хранене, и през плодово гладуване, и при Байкова съм ходила

И изобщо - права си

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.12.12 17:46



И аз съм минала и през разделното хранене, и през плодово гладуване, и при Байкова съм ходила

Ми да. И 90-дневната, и само зеленчуци с месо... Имам веднъж 24 кг смъкнати за 8 месеца. Да, гот ми беше. После се върнаха, няма да кажа с колко отгоре. За година и половина.

Но (отговарям и на двете) за съжаление в момента НАИСТИНА яденето ми доставя повече удоволствие от ВСИЧКО друго. Спасява ме от стреса, от лошото настроение. Мотивацията "да изглеждам добре" в момента просто не ме вълнува. Изглеждала съм твърде добре в миналото. Сега пък си хапвам...

И?



(Не се и опитвам да се оправдавам. Просто обяснявам. Най-точно казано - ОПЛАКВАМ СЕ.)


СПОРЕД МЕН! )))

Тема Re: За рибатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано05.12.12 18:09



Значи не си достигнала етапа, когато ще се мотивираш да направиш промени

И това го разбирам, и съм минала през същото - ясно ми е.

Само имай предвид, че е важно да избереш такъв режим за сваляне на килограмите, какъвто можеш да поддържаш после цял живот. Защото си се убедила, че като се отслабне и после се върнеш на стария си начин на хранене, килограмите се връщат. Затова няма смисъл от диети, а трябва промяна на начина на живот, която е свързана и с промяна в начина на мислене. И един вид узряване.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: За рибатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор amiga ()
Публикувано05.12.12 18:13



Но ти можеш да изпитваш удоволствие от храната и в по-малки количества и по-добро качество. Както когато човек много захар и сол слага и още повече и повече му се иска. А като не слага никакви, започна да усеща истинския вкус на храната, сетивата за вкуса се изострят. А и ще има удоволствие и от факта, че е хем вкусно, хем полезно. Просто трябва да се стигне дотам. Първо малко вкусова депривация и после салата от зеле със зехтин ще има божествен вкус.



Тема Re: За рибатанови [re: Wildberry]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано05.12.12 20:49



"А това, дето хората ме харесвали и преди - хич не ме трогва, поради простата причина, че не го вярвам."
абсолютно!
няма такова нещо. Не знам как е било при вас, но при мен в един момент разни хора почнаха да се комплексират и да обясняват "ама добре си си, защо продължаваш да сваляш. не дей бе, хайде ела с нас да хапнем картофи/пица/бира " и тн.

анонимен коментиращ: Големия зрив е най-новата измама да се отрече Бога и дарвинизма



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.