Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:05 11.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано18.12.12 11:48



Ами, повечето лекари ще те посъветват същото. С тази диета ще бъдеш постоянно гладна. Наистина ще отслабнеш, но не е начин на хранене, който да можеш да поддържаш дълго, а това е целта.

За ИР по-препоръчително е да си промениш веднъж завинаги хранителния режим. Мазнините не са проблем, въглехидратите са проблемът. Тези макарони, пълнени чушки и подобни, които е писала, няма да помогнат за ИР. Ще помогнат пържолите, сметаната, маслото и зеленчуците.

Можеш да пробваш да изпълняваш диетата на ендокриноложката и да видиш как ще се чувстваш и какви резултати ще имаш. Ако не се чувстваш добре, което според мен е сигурно, пак ще си говорим.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано18.12.12 13:33



И аз мисля, че това е прекалено и ненужно рестриктивен режим, откъм калории. Ще те ожесточи и бързо ще те откаже да го спазваш. Трябват ти поне 1500-1600 кал, ако искаш и малко да отслабнеш, а ако приоритет ти e ИР, послушай сомбра.
Впрочем, предполагам, че ти дори ден не си изкарала на този режим. Иначе щеше да знаеш, че спазвайки го скоро ще изчезнеш





Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано18.12.12 16:27



Тази диета си е направо гладна смърт

скоро си правих сметки, и за текущото ми положение излезе, че ми трябват малко над 3000 ккал за да си запазя теглото и да функционирам нормално. 1000 ккал, са меко казано УБИЙСТВО - предполагам мога да изкарам известно време на такъв режим, ама ако само лежа и дишам . И това ще е докато изкарам колкото мога. После следва йо-йо ефекта, както след всички подобни режими...



Тема Re: За рибатанови [re: veceлyшka]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано18.12.12 17:50



Иначе щеше да знаеш, че спазвайки го скоро ще изчезнеш

Какво ли искаш да кажеш?

Че е много ефикасен за отслабване? В интерес на истината - пробвах се няколко дни, но го изоставих защото не смятах, че ще ми свърши работа...Някак прекалено разточителен ми се видя...всичко си има вътре.

Според мен таз жена, бидейки лекарка - би трябвало повече да се погрижи за здравето ми, отколкото за отслабването ми...



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано18.12.12 18:10



При толкова малко калории няма как да има грижа за здравето ти

Докторката да пробва тя да се храни по този начин, пък тогава да предписва 1000 калории на ден.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано18.12.12 18:13



Да, много малко калории и бързо ще отслабнеш, но няма да издържиш дълго. Сега, да речем един 80 кг човек има нужда (примерно, сега не ми се смята на калкулатор) от 2400 калории, за да поддържа теглото. Ако намали на 2000 кал дневно, има малък енергиен недостиг, ще отслабне. С намалено тегло, той вече ще има нужда от 2000 калории дневно, за да отслабне още, трябва да намали на 1700 и т.н. Тази лекарка ти е дала направо дневни калории за девойче, тежащо 40 кг. Твърде драстично и рязко за теб, която си свикнала на 2800 кал да речем. Затова казах, че ти трябва нещо по-разумно като дневен прием. Но според мен първо се съсредоточи върху вида на храната, не количеството й.



Тема Re: За рибатанови [re: veceлyшka]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано18.12.12 18:26



Но според мен първо се съсредоточи върху вида на храната, не количеството й.


Искаш ли да кажеш, че мога да спазвам нейния режим, но с увеличени количества?





*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано18.12.12 20:16



Ами най-добре, за да дойде препоръката от специалист, иди при друг, обясни му проблемите си, и настоявай за не толкова драстично намаление на храната. Отслабвай постепенно, без стрес, като и съблюдаваш храните, които са препоръчителни за теб. Сега това ти е първа грижа, не толкова отслабването. То само ще дойде.



Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано18.12.12 20:36



Трябва да решиш какво искаш да правиш и след това да започнеш да го правиш. Ти решаваш. Наистина е най-добре да отидеш и при друг лекар, но вероятността да получиш много сходен на този режим е голяма. Но трябва да избереш дали да си следваш препоръките на лекарите, или да следваш друга система.

Лекарите са доста изостанали в информацията си по отношение на храненето, а и в някои други отношения - за холестерола например. Но ако не можеш да решиш на кого да се довериш, си избери лекар и се довери на него, но спазвай всичко, което ти е казал. Така поне няма да се луташ.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/


Тема Re: За рибатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано19.12.12 13:56



Моля, препоръчайте ми някой истински добър ендокринолог в София...

Тази мойта, когато я попитах дали трябва вече да си правя нови изследвания за инсулин, попита дали съм спазвала диетата и колко кила съм свалила. Отговорих й, че не я спазвам, не съм свалила нито един килограм, но съм спряла захар и захарни, брашно и тестени. Е, трябвало било да отслабна и чак тогава ИР щяла да се повлияе...ми за какво ги пия тия лекарства тогава? Не може ли да НЯМАМ ИР, и пак да си бъда...НЕслаба?





*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.