Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:08 28.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема За рибата  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано04.12.12 17:37



Денонощно слушаме и четем колко е полезна рибата и как задължително трябва да ядем поне веднъж седмично...

Моля, някой да ми каже - има ли значение и какво - в какъв вид се яде рибата? За здравословността? Например - прясна пържена, прясна панирана, прясна печена, варена, консервирана, осолена? И ако човек не обича да му смърди на риба в кухнята, а си хапва консервички - тон и пр, или си купува солена сельодка - това прави ли го "здравословнохранещ се"?




СПОРЕД МЕН! )))

Тема Re: За рибатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано04.12.12 21:44



за да се запазят много полезните омега три мастни киселини трябва да има термообработка на не повече от 150-160 градуса. по-мазните риби са за предпочитане.
нищо ли не помниш от това което говорихме по-миналата седмица. Нищо полезно няма в пърженето! за всяка полезна молекула риба , вкарваш поне пет канцерогенни от врялото олио!

печена или варена. в консервите има достатъчно други вредни съставки.

анонимен коментиращ: Големия зрив е най-новата измама да се отрече Бога и дарвинизма


Тема Re: За рибатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано05.12.12 08:28



Аз избягвам панирана риба заради брашното. По същата причина избягвам и пържена - и там слагат брашно, но по-малко, а и обикновено по капанчетата пърженето става с олио, а аз и него избягвам

Рибата я ям печена на фурна или по-рядко на скара. Не знаех, че високата температура унищожава омега-3 киселините, жалко, ако е така. Всъщност съм чела, че се получава окисляване, което ги прави канцерогенни... Но сьомгата у нас просто не мисля, че става за ядене сурова. Не е толкова прясна, колкото е в скандинавските страни например. Затова - печена на фурна. Ориентировъчно знам, че е добре да не се позволява мазнините да започнат да пушат, а във фурната това не става, така че ми се струва, че печене на фурна е ОК.

Бяла риба на пара също ми е много вкусна.

Консервите обикновено са прекалено солени за моя вкус Не че не ги ям от време на време, но... Предпочитам горния вариант. Пушената сьомга също ми е прекалено солена и не я купувам.

С две думи, който както обича, но вредност има и в олиото, и в химиите в консервите, и в брашното (това особено при инсулинова резистентност/наднормено тегло).

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Редактирано от Sol y Sombra на 05.12.12 08:29.



Тема Re: За рибатанови [re: NYKnicks]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.12.12 08:39



нищо ли не помниш от това което говорихме по-миналата седмица.

Нищо. Паметта ми има странната способност да ОТКАЗВА КАТЕГОРИЧНО някои определени информации. Свързани с определени области на бита.

Ако визираш вредата от пърженото - може би не съм го отчела като "говорено миналата седмица", защото съм го чувала поне няколко хиляди пъти през целия си живот. И, може и да е срамно, но все още не мога да разбера как така целият свят пържи, та се тресе открай време, и още е цял...до 21 декември, може би.



Не ми се връзвай. Просто съм си такава - доста лекомислена и незадълбочена по някои въпроси.

Тоест - искаш да кажеш, че ако ям пържена, осолена или консервирана риба - все едно, че не ям риба? Тоест - не се възползвам от полезността й?

Добре, че попитах. Сега ще спра напълно да ям риба...


СПОРЕД МЕН! )))

Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.12.12 08:47



Аз избягвам панирана риба заради брашното. По същата причина избягвам и пържена - и там слагат брашно, но по-малко

Ти наистина ли не поглъщаш бяло брашно ДОРИ в количество - паниране на 2 чушки или 3 тиквички? Или парче риба?



Баща ми, Бог да го прости, почина миналата година на 89 години...през дългия си живот е ял такива неща, че ако ги опиша тук - сигурно по-голямата част от вас ще изпадне в шок...

Сигурно точно в този клуб изглежда ужасно глупаво това, което написах, ама какво да правя, като го мисля...


СПОРЕД МЕН! )))

Тема Re: За рибатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано05.12.12 10:09



Виж, аз ям брашно по изключение и по наистина много големи поводи, когато няма как да го избегна - Коледа, рожден ден (торта), и то тортите предпочитам да са с минимално количество брашно или дори с никакво, ако ме питат мен. Панирано и пържено нямам причини да ям - през лятото панирани чушки могат да се ядат и всяка седмица, а количеството на брашното не е толкова малко. Предпочитам да не си намирам поводи за "изключения". От време на време ям шоколад или някакъв десерт с повече сметана и минимално количество захар. Но ако тръгна всеки път да махам с ръка, че "айде този път от мен да мине, веднъж се живее", това ще е почти всеки ден. Аз лично предпочитам да не го правя, така ми е и по-спокойно, и резултатите ми са по-добри.

За баща ти - ами, явно не ти е предал същите гени, съжалявам. Баба ми е същата - в момента, да е жива и здрава, е на 92. Цял живот си е яла всичко, вкл. много тестено и сладко, а здравословните й проблеми са били сравнително незначителни - алергии, камъни в жлъчката, но нищо сериозно, слава богу. Но и двете й деца (майка ми и вуйчо ми) са с проблемен метаболизъм, вуйчо ми е диабетик вече, майка ми на периоди е била с повишена захар, тя също е и с тежък артрит, а и е с много наднормени килограми след ражданията. Така че майка ми не е баба ми, а аз не съм нито майка ми, нито баба ми, ако ме разбираш



И аз съм яла без никакви ограничения, така са ме отгледали от дете - с много захар и тестено, с много пържено, но също от бебе до миналата година цял живот бях с наднормени килограми плюс някои хормонални проблеми, плюс ставни проблеми, които се утежняват от килограмите. Така че аз имам сериозни причини да искам да се храня така, както се храня. Имам мотивация. И съм видяла резултати. Но пак от личен опит ти казвам - трябва търпение и трябва да си готова да си промениш навиците веднъж завинаги, и то коренно, ако се налага. Дали ще го направиш - ти си решаваш Аз аз себе си се убедих, че от вайкане и тръшкане няма полза. Имам определени гени - тях не мога да ги променя. С начина на хранене, който съм имала преди, на организма ми са нанесени сериозни поражения - това обаче поне донякъде мога да го променя. От мен зависи поне до известна степен. Предпочитам да търся начини, а не да търся оправдания.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Редактирано от Sol y Sombra на 05.12.12 10:16.



Тема Re: За рибатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор amiga ()
Публикувано05.12.12 10:18



Е, защо я пускаш темата, като сама казваш, че не помниш и в другата ти тема какво са ти отговаряли? Извинявай, но това е доста дразнещо и неадекватно. Или ти пука, или не. Питаш хората и после все едно те са виновни, че ти казват истината и са техни правила, и те си го измислят. Като отказваш категорично определени информации, за какво ги търсиш?! Ми целият свят общо взето и пуши, и други неща прави. Но на хората поотделно им се случват някакви последствия. Не на целия свят накуп. Кой рак, кой диабед, кой СПИН. Щото хората и секс правят, така де - целият свят. Някои и със заразен правят и не се разболяват, а някои хващат вируса, но остават само носители, при други се активира. Това е животът, няма нищо за проумяване. И това, че хората от време на време ядат пържено, не значи, че всеки ден се тъпчат с него. Има и такива, де, но те са определени случаи, които се тъпчат май май и с други неща и не знаеш от кое по-напред са заприличали на...... там каквото. Хайде със здраве! Или Бон Апети! Все тая!!! Но избери едно от двете, защото така си изкарваш яда върху тези, които ти отговарят - имат желание да ти помогнат, а ти с отговорите си ги посичаш и дори леко се подиграваш. Така стои отстрани.



Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано05.12.12 13:18



В отговор на:

ям брашно по изключение и по наистина много големи поводи, когато няма как да го избегна - Коледа, рожден ден




Аз и тогава не ям.
И съм далеч от идеята да се правя на оригинална или каквото там..
Дотолкова не ме изкушават въглехидратни.. неща, че просто са спрели да съществуват за мен. Гледам на тях като на.. играчки, да речем. Нещо, което не се яде - не се слага в устата, така казвах на сина ми като беше малък..

Гените не си знам, не искам и да ги знам, но съм изцяло убедена, че биологичната ми създателка е с наднормено тегло
Аз не искам да съм дебела. Просто не искам. Била съм - не е добре, не ми е добре.
Харесва ми да ме харесват - важно ми е, така да го кажем.

Колкото до темата на Уникална .. Чудя се, защо изобщо някой си прави труда да й отговаря и да си хаби напразно знанията, опита и съветите.
Не се извинявам, ако звуча грубо. По-грубо е упорството й, с което отхвърля всичко и сякаш се гордее с ината си, който може да вложи далеч по-креативно.. Наистина уникална.
То бива, то може, ама.. другари..!


п.п. А рибата... На фурна. С малко подправки, на ниски градуси, кратко време. То колко му трябва на това нежно месо..

Редактирано от Wildberry на 05.12.12 13:21.



Тема Re: За рибатанови [re: Wildberry]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано05.12.12 13:50



Абе, аз съм била на мястото на УниКална и си спомням как съм разсъждавала тогава и какво съм говорела

Та затова, вече с годините на трансформация зад гърба си, ми се ще от личен опит да помогна, защото съм минала през кажи-речи същото. Но отново от личния си опит знам, че докато на човек не му уври главата, за да възприеме шокиращи и неприятни за него истини, никой не може да му помогне Убедила съм се, че всеки трябва да си извърви пътя и да си направи грешките, а дали ще успее да си вземе поука - това вече не е сигурно Но без да си узрял за промяната в мисленето, не става.

Но също като теб и аз се харесвам много повече сега, а хората не го разбират Те ме били харесвали и преди, но аз не можех да се гледам в огледалото или на снимка преди и не искам да се връщам на изходната позиция Да не говорим, че наистина физическото усещане за лекота е много приятно.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Редактирано от Sol y Sombra на 05.12.12 13:52.



Тема Re: За рибатанови [re: Wildberry]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.12.12 14:26



Не разбирам какво толкова те дразни. Аз задавам конкретен въпрос и очаквам конкретни отговори. Получавам всякакви - и извличам ползите от тях, нищо, че уж "забравям" това, което съм знаела отпреди (това го обясних много добре).

Мразя лицемерието. В случая за мен би се изразило в реакция "Благодаря за отговорите". Коментирам ги, отговорите, не само на ум, а и писмено. Това не пречи на добрите хора да продължават да ми отговарят. Очевидно искат да помогнат с нещо.

Помощ се получава ОТ ТАКИВА ХОРА. А не от другите, които непременно я дават само на някой, който ще им благодари коленопреклонно и няма да им каже какво мисли за помощта им. Впрочем - не "за помощта" - за опитите за помощ аз съм безкрайно благодарна. Работата е там, че всички хора сме различни. Това, което някой успява да направи за себе си - други не успяват. (Може би пък аз да съм успяла да направя ДРУГИ неща, които ти не си успяла??)

И още - не се намираме в класна стая, където, типично по български, детето (ако посмее) задава някой въпрос, а учителят, от висотата на положението си, тръсва отговор и, сигурен в компетентността си, изобщо не желае коментар...

Истината се ражда в дискусията. А не в дидактичните отговори и реакции от типа на: Що пък изобщо й отговаряте...


СПОРЕД МЕН! )))

Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.12.12 14:30



И аз съм яла без никакви ограничения, така са ме отгледали от дете - с много захар и тестено, с много пържено, но също от бебе до миналата година цял живот бях с наднормени килограми

Вероятно затова си един от "добрите хора", които ми влизат в положението...



Наистина ти благодаря за труда, който полагаш, за да ми отговаряш подробно. Винаги мога да се върна и да си препрочета написаното. Може и да спазя нещо от него. Нищо, че на пръв поглед изглеждам неблагодарна.


СПОРЕД МЕН! )))

Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано05.12.12 14:32



Обаче да узрееш за нещо не бива да значи да си нетолерантен към него.
Така поне мисля.

И аз пред години писах на една мацка нещо от сорта: "абе Клер, ти си интелигентна жена, как може да отслабваш с месо"


Само че аз обичам да се информирам и много чета, преди да отрека нещо. Хранила съм се разделно, тъпкала съм плодове до пръсване, гладувала съм, бе няма режим, дето да не съм го правила

Извървяла съм си пътя, дето се вика, намерила съм си истината - който иска да ме разбира Отдавна не обяснявам защо ям кашкавала с масло без хляб и как така от цяло печено пиле оставям две костици накрая

А това, дето хората ме харесвали и преди - хич не ме трогва, поради простата причина, че не го вярвам. (Но ти говориш за най-близките, а те не са обективни. И за мен не са коректив. Ако питам баща ми - трябва да съм към 70 кила, ама айде няма нужда..)
Може да не съм права, защото съдя по себе си - знам как гледам на поддържани мъже, знам как гледам занемарени такива.



Тема Re: За рибатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано05.12.12 14:48



Дразнят ме слабоволевите хора.
Хора, които в един момент се обзавеждат със здравословни проблеми, свързани с наднормено тегло, влизат във форуми за диети и хленчат и мрънкат, как си искат хляба и шоколада и как не могат да отслабнат.
Хора, които претендират за дискусия, но не позволяват такава, поради простата причина, че... си искат хляба и шоколада бе, нищо, че имат инсулинова резистентност.
Хора, които уж се вълнуват за здравето си, но в тях няма и грам готовност да си помогнат.

Просто аз не проумявам такива хора. Не ме интересува каква си ти в частност. Не ме вълнуваш. Питай си каквото искаш - аз пък имам право да се дразня от каквото аз си искам.
Нито ти преча, нито преча на другите да ти отговарят, нито ти можеш да ми кажеш какво да коментирам и какво не.
Според мен ти се отнасяш с неуважение към коментарите на другите. Това е.



Тема Re: За рибатанови [re: Wildberry]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.12.12 15:30



Дразнят ме слабоволевите хора.

Сигурно е супер лесно да се дразниш от хората, които нямат нещо, което ти имаш...или го постигаш с лекота.

Все едно аз да кажа, че се дразня от немузикалните хора.

Ако не си забелязала - да имаш воля е ТАЛАНТ.

А в този смисъл - за един безволев за отслабване човек ДОРИ влизането в такъв форум и задаването на въпрос е ОГРОМНА КРАЧКА напред.

Ама кво ли те интересува теб...


СПОРЕД МЕН! )))

Тема Re: За рибатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано05.12.12 15:45



Интересува ме.
Всъщност ми е безкрайно интересно и винаги ми е било - като как някаква си храна, манджа, вкусотия ще ми катурне режима, който спазвам с цел опазване на здравето си?
Как така една торта е по-важна от наднорменото ми тегло, което със сигурност ще ми съкрати живота и ще го усложни до степен на постоянно правене на изследвания и висене по болници?

И не, не искам да векувам с орлите, но и не искам да се влача дебела и болна през малкото време, което ми е отредено тук. Наистина не искам.
И не съм виновна, че шоколадите не са ми по-важни от възхищението и одобрението в хорските /мъжките, да съм честна/ очи


А не е да нямам на какво друго да разчитам, повярвай ми.

Питаш - отговаря ти се, вземаш си каквото ти е полезно и... си възпитаваш волята, талантът си е талант - другото е практика, практика, практика..

Опитвам се да те надъхам, ако не си разбрала, може и да не съм добър човек, но не съм злобен



Тема Re: За рибатанови [re: Wildberry]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано05.12.12 16:41



Сигурно имаме много сходна история с теб

И аз съм минала и през разделното хранене, и през плодово гладуване, и при Байкова съм ходила

И изобщо - права си

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано05.12.12 17:46



И аз съм минала и през разделното хранене, и през плодово гладуване, и при Байкова съм ходила

Ми да. И 90-дневната, и само зеленчуци с месо... Имам веднъж 24 кг смъкнати за 8 месеца. Да, гот ми беше. После се върнаха, няма да кажа с колко отгоре. За година и половина.

Но (отговарям и на двете) за съжаление в момента НАИСТИНА яденето ми доставя повече удоволствие от ВСИЧКО друго. Спасява ме от стреса, от лошото настроение. Мотивацията "да изглеждам добре" в момента просто не ме вълнува. Изглеждала съм твърде добре в миналото. Сега пък си хапвам...

И?



(Не се и опитвам да се оправдавам. Просто обяснявам. Най-точно казано - ОПЛАКВАМ СЕ.)


СПОРЕД МЕН! )))

Тема Re: За рибатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано05.12.12 18:09



Значи не си достигнала етапа, когато ще се мотивираш да направиш промени

И това го разбирам, и съм минала през същото - ясно ми е.

Само имай предвид, че е важно да избереш такъв режим за сваляне на килограмите, какъвто можеш да поддържаш после цял живот. Защото си се убедила, че като се отслабне и после се върнеш на стария си начин на хранене, килограмите се връщат. Затова няма смисъл от диети, а трябва промяна на начина на живот, която е свързана и с промяна в начина на мислене. И един вид узряване.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: За рибатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор amiga ()
Публикувано05.12.12 18:13



Но ти можеш да изпитваш удоволствие от храната и в по-малки количества и по-добро качество. Както когато човек много захар и сол слага и още повече и повече му се иска. А като не слага никакви, започна да усеща истинския вкус на храната, сетивата за вкуса се изострят. А и ще има удоволствие и от факта, че е хем вкусно, хем полезно. Просто трябва да се стигне дотам. Първо малко вкусова депривация и после салата от зеле със зехтин ще има божествен вкус.



Тема Re: За рибатанови [re: Wildberry]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано05.12.12 20:49



"А това, дето хората ме харесвали и преди - хич не ме трогва, поради простата причина, че не го вярвам."
абсолютно!
няма такова нещо. Не знам как е било при вас, но при мен в един момент разни хора почнаха да се комплексират и да обясняват "ама добре си си, защо продължаваш да сваляш. не дей бе, хайде ела с нас да хапнем картофи/пица/бира " и тн.

анонимен коментиращ: Големия зрив е най-новата измама да се отрече Бога и дарвинизма


Тема Re: За рибатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано05.12.12 20:55



Казали са ти го достатъчно добре, особено приветствам критиката на модераторката. Държиш да си с наднормено тегло, да имаш комплекси, да се оправдаваш че модата налага слабата талия и други али бали. както искаш. Но вече става въпрос за потенциален диабет, който може да доведе до слепота, инфаркти и други животозастрашаващи неща, а беше писала и че си майка. И ми е просто много чудно как продължаваш "ОТКАЗВАШ КАТЕГОРИЧНО" информация която не ти изнася.

Да изясним пак. Хората се храним изключително нездравословно - крайния резултат е масово наднормено тегло, проблеми с алергии, диабет, тумори, инфаркти, слаби имунни системи. та нали ако нямахме съвременната фармация, жив човек нямаше да е останал на този свят!!!
и тъй като не искаш лекция , а просто указания. давам ти ги
избягваш пържено, хляб, всичко което създава усещане за сладост в устата ти.
Рибата е много хубаво нещо, но на фурна или тиган. Може и рибена чорба. без фидета.

анонимен коментиращ: Големия зрив е най-новата измама да се отрече Бога и дарвинизма


Тема Re: За рибатанови [re: NYKnicks]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано05.12.12 22:00



В отговор на:

Може и рибена чорба. без фидета



И без картофи.
Но пък с тлъста застройка



Тема Re: За рибатанови [re: NYKnicks]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано06.12.12 01:55



И ми е просто много чудно как продължаваш "ОТКАЗВАШ КАТЕГОРИЧНО" информация която не ти изнася.

Бях написала, че ПАМЕТТА МИ отказва категорично, не аз самата. По същия начин паметта ми отказва категорично и някои важни неща около автомобила ми, например. Ако искате вярвайте - но ако не се замисля ужасно сериозно - не мога да определя кое точно е калник, а кое - броня, кое - стоп и кое - фар..Да не говорим за частите на двигателя, които дори не мога да изрека. А шофирам вече близо 30 години и по общо мъжко мнение - съм от най-добрите шофьори-жени, които са виждали - и като маневри, и като рефлекси, и като издържливост. Та - НИЩО СПЕЦИАЛНО относно храненето.

Но ти много правилно си разбрала, че търся по-скоро УКАЗАНИЯ, а не ЛЕКЦИИ, които паметта ми избягва да приеме.

Да, иска ми се да съм здрава, но по-скоро търся съчетаване на полезното с приятното. Тоест - аскетизмът в храненето някак не мога да го спазвам. И колкото и да ми се сърдите всички - и НЕ ИСКАМ. Предпочитам да НАМАЛЯ пърженото, белите брашна, захарните изделия. Но да ги спра съвсем - мисля, че това е дори нездравословно в някакъв смисъл.

Като сме заговорили така приятно - толкова много ли е две лъжички захар сутрин в чая или млякото, по филия-две бял хляб на ден, някакъв сладкиш през 2-3 дни, пържено - веднъж седмично?? Яйца или картофи? Туршия през зимата, салатите - с по малко олио? Не ми казвайте, че това е СМЪРТОНОСНО вредно ядене!!




СПОРЕД МЕН! )))

Тема Re: За рибатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано06.12.12 08:36



Отново повтарям: решенията ги взимаш ти и ти си отговаряш (пред себе си) за спазването им. Никой не може да ти наложи какво да ядеш, от теб зависи.

Като сме заговорили така приятно - толкова много ли е две лъжички захар сутрин в чая или млякото, по филия-две бял хляб на ден, някакъв сладкиш през 2-3 дни, пържено - веднъж седмично?? Яйца или картофи? Туршия през зимата, салатите - с по малко олио? Не ми казвайте, че това е СМЪРТОНОСНО вредно ядене!!

Това горното според мен, ако правиш всичките неща, а не само едно от тях, наистина не е добра практика и ще ти пречи. 2 лъжички захар в кафето всеки ден на мен ми се струва множко. Също по 1-2 филии бял хляб всеки ден ми се вижда много. Сладкиши - веднъж в месеца. Дори веднъж в седмицата смятам, че е доста. Яйцата не ги слагай в един кюп с картофите

Избягвай картофите, не избягвай яйцата. За олиото - както решиш. И не, не са смъртоносни, но тази практика, която си описала, няма да ти помогне. Да, ако сега слагаш по 3-4 лъжички захар на кафето всеки ден и ядеш по 3-4 филии хляб всеки ден, и сладкиш по 1-2 пъти всеки ден, и картофи всеки ден, тогава горното наистина предполага намаление и ще има известна полза. Но мисля, че няма да постигнеш необходимите ти резултати с тези "удоволствия". Разбира се, най-добрият учител е личният опит. Започни, карай така 2-3 месеца и виж как ти се отразява.

Аз бих ти предложила друга стратегия: след като ти е трудно да направиш резки ограничения, ги направи постепенно, планирай ги. 1-2 седмици слагай по 2 лъжички захар, после ги намали на една и карай така още 1-2 седмици. Но хайде, 1 ч.л. захар не е толкова страшна. По-важно според мен е да намалиш филиите и сладкишите. И захарта за деня да е сведена до тази в кафето.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано07.12.12 10:49



Нека да допоясня.

В миналото съм писала тук теми и постове, непременно насочени към ОТСЛАБВАНЕ. А в тази тема (както и в една друга, пак от този месец) исках да наблегна предимно на ЗДРАВОСЛОВНОСТТА. Тоест - почти съм се примирила, че ще съм ...хм...приятно закръглена

, ама ПОНЕ да се опитам да ям малко по-здравословно, макар и това да не помага пряко за отслабването ми.

Поради това зададох всичките тези въпроси - за захарта и подсладителите, за олиото, за рибата, за белия хляб и пърженото. И ми беше важно да получа точно такива отговори - дали е ОПРЕДЕЛЕНО ВРЕДНО да се ядат в поносими количества, или просто - не са вредни, но и не можеш да отслабнеш с тях. Нека да не смесваме непременно тези две неща.

Както и винаги са ми странни кампаниите по медиите срещу някои храни.

Примерно - кренвиршите. Леле-леле, как били пълни със соя!! Ми хубаво де, обяснете по-добре ДАЛИ СА ВРЕДНИ, като са пълни със соя, а не с чисто месо. Нека тези, които ядат евтините стоки - да си знаят дали си навреждат, или, примерно, се хранят по-малко полезно (но не и вредно). Тоест - ако на етикета пише "70 % соя" - дали това е ВРЕДНО. Същото е и с киселите млека - имало сухо мляко вътре. И? Обясненията - до тук. А дали това е вредно и ДОКОЛКО - никой не обяснява масово.

Никой не ти казва - "По-добре не яж никакво кисело мляко и никакви кренвирши, но не яж от това със сухото и соята вътре". И така ли е всъщност, по-добре ли е?


СПОРЕД МЕН! )))

Тема Re: За рибатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано07.12.12 12:32



Аз визирах инсулиновата ти резистентност



За вредността: да, и захарта е вредна, дори в минимални количества, и олиото е вредно, и брашното е вредно. Всичко това е вредно само по себе си, а и пречи на отслабването. Естествено, и цигарите са вредни, и алкохолът е вреден, и много други неща са вредни. Ти решаваш какво и колко да консумираш.

И понеже сме в рибна тема да спомена, че снощи си хапнах сьомга на скара и беше най-вкусната риба, която съм опитвала Запазва се по-сочна отколкото при печене във фурната.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Редактирано от Sol y Sombra на 07.12.12 12:54.



Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор amiga ()
Публикувано07.12.12 12:58



Е, в истинския пълнозърнест хляб има много полезни неща. В мюслито например също, ако не е онова с парчетата шоколад вътре, а със семена, лешници, овесени ядки. Бонус е даже хляб без брашно, но и пълнозърнестият, както казах, има много полезни неща за здравето. И две филии пълнозърнест хляб на ден са по-скоро в плюс.
Олиото да го замени със зехтин просто. Едва ли олио й е по-вкусно, тук е по-скоро за средства въпросът.
Захарта - да. Но лъжичка мед в кафето... наред с вредното ще приеме и много полезни неща. А и много хора сутрин нагладно започват с много вода с една лъжичка мед вътре. И са в добра форма.
И чаша червено вино се води, че е полезна. Също при настинка някои хора с греяна ракия се лекуват.

А риба, каквото е заглавието на темата - е много полезна. Но може и на ампули омега 3 да приема. Обаче ако яде 3 пъти седмично риба на фурна.... и салати повече.... супер.

Ето плодовете - ами доста полезни са. Да, за отслабване не толкова, зависи. Но цитруси сега зимата - грейпфрут, портокал... нищо лошо. Бананите са по-сладки, обаче 2 банана седмично.... по-скоро полезно ще е. Щом така си задава въпроса. Да не я стряскаме да спира плодове, картофи, ориз... че ще вдигне ръце и ще налети на мекици, баници, кроасани





Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано07.12.12 13:32



Не, не , не мога да го приема това: и захарта е вредна, дори в минимални количества, и олиото е вредно, и брашното е вредно. Всичко това е вредно само по себе си
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Е колко да е вредно??? Има ли повече от 0,0009% от ЧОВЕЧЕСТВОТО (изключвам умиращите от глад африкански държави), което да не поглъща тези ВРЕДНИ продукти в достатъчно големи количества?? Всички ли са болни? А от тези 0,0009% - всички ли са здрави и столетници?

Искаш да кажеш, че 1 кг бяла захар и 1 литър олио на месец за домакинство от трима души е УБИЙСТВЕНО?

МОЛЯ, не го приемай като вироглав начин да споря с теб. Наистина ми се вижда невероятно.

ПП - Вкуса на олиото ГО ХАРЕСВАМ. Нищо общо с цената. Зехтин - не харесвам.


СПОРЕД МЕН! )))

Тема Re: За рибатанови [re: amiga]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано07.12.12 13:49



Пълнозърнестите продукти са като цигарите с филтър

Минимално по-малко вредност има в тях, а полезните вещества са много, много малко. Някакво ситно количество В-витамини, но те се набавят спокойно и от месо и яйца. Но имай предвид, че всякаква полезност на пълнозърнестите продукти се губи точно заради обвивките на зърната - в тях се съдържат фитинови киселини, а тяхното предназначение е да предпазват зърното и да запазят за него полезните вещества, нали все пак зърното е бъдещ организъм. Затова се свързват с тях и човешкият организъм не може да ги усвои, а просто ги изхвърля. Така че това, че нещо се съдържа някъде, не значи, че се усвоява

Плодовете не са полезни при човек с инсулинова резистентност.

За рибата никой не е казал, че е вредна.

Захарта не е полезна никак, а още повече при ИР. И още повече, ако човек има проблем със захарта (пристрастяване) и не може без сладкия вкус. Все едно да кажеш на алкохолик да си пие по една чаша вино всеки ден, щото няма да му навреди.

Червеното вино - ОК, по една чаша, хубаво, макар че т.н. френски парадокс не се дължи на пиенето на вино, а по-скоро на консумацията са месо, сланина, пълномаслени продукти.

Картофи и ориз също не помагат на човек с инсулинова резистентност, защото също вдигат бързо и много и захарта, и инсулина.

Но иначе всеки е свободен да яде каквото и колкото иска.

Аз вдигам ръце, защото все едно си говоря с радиото. Яжте, пийте и си носете новите дрехи.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Редактирано от Sol y Sombra на 07.12.12 13:51.



Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор amiga ()
Публикувано07.12.12 15:50



Пълнозърнестите са полезни за храносмилането и цялата хран. с-ма. 1 препечена филийка Бонус + 2 варени яйца и салата със зехтин или маслини си е добра комбинация и за човек с проблеми с инсулина.

Истината е, че първото, което трябва да направи, е да намали количеството храна, вероятно двойно или тройно. След това да подобри качеството.



Тема Re: За рибатанови [re: amiga]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано07.12.12 19:13



първото, което трябва да направи, е да намали количеството храна, вероятно двойно или тройно

Е как "да го намали", като умира от глад...



Хора, не ми се сърдете. Смехът е здраве - гледам да компенсирам убийственото хранене с него...


СПОРЕД МЕН! )))

Тема Re: За рибатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано11.12.12 10:13



Сега за количеството на храната - честно да ти кажа, в момента ям около 2 пъти (поне) по-малко, отколкото преди 4-5 години, и не мога да кажа, че гладувам. Просто ям по-различни неща и по по-малко. Примерно преди години ядях по 1/3 до половин хляб на ядене, сега рядко ям хляб, а ако ям е максимум по филийка. Отделно като количество храна освен хляба... абе мъка... но се свиква.. и сега в момента както ям по-малко пак не намалявам килограмите достатъчно... бе то организма е голямо куче



Иначе за захарта и ИР - значи всяко нещо, което предизвиква покачване на кръвната захар, и оттам повишава нивото на инсулина, вреди при ИР. Щото се получава така, че всичката кръвна захар, която си вкарваш, се преобразува директно в мазнини. Това включва всичко със захар, брашно, нишесте, включително и плодовете в кюпа...



Тема Re: За рибатанови [re: Blake]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано12.12.12 17:20



бе то организма е голямо куче

А, виж, тук си АБСОЛЮТНО ПРАВ!!



Не мога да разбера как е възможно, при този напредък на науката, да не са успели още да открият тайната на обмяната на веществата...как така има хора, които се тъпчат по цял ден с количество от най-вредните неща и не напълняват...толкова ли е сложно да бъдат изследвани и да се открие най-накрая...И хем помисли си каква пара ще падне от такова откритие!


СПОРЕД МЕН! )))

Тема Re: За рибатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано14.12.12 10:14



Едва ли ще падне толкова пара, колкото от всичките псевдо-лекарства, добавки и прочее, които се продават уж за отслабване... Иначе да, убеден съм, че има лесен и прост начин да се контролира метаболизма, както се вижда че работи при много хора...



Тема Re: За рибатанови [re: Blake]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано15.12.12 07:34



колкото от всичките псевдо-лекарства, добавки и прочее, които се продават уж за отслабване

Мдааааа.............май си прав............




СПОРЕД МЕН! )))

Тема Re: За рибатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано15.12.12 20:56



То "тайната" отдавна е открита ама теб нали те мързи да четеш и още по-малко да помниш



- колко точно се движиш на ден, поне пет километра минаваш ли ?
- колко пъти влизаш във фитнеса седмично ?
+ колко шоколада сгъваш дневно ?
+ а пържени картофи?
+ колко дни седмично минаваш 2000 калории?

метобилазма е функция на дневния ти разход, количеството и качеството на мускултурата ти (тренировки моме!) и хранителния режим(познай от първи път- картофите и шоколада не само че не забързват но и понижават метаболизма!!!)

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: NYKnicks]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано16.12.12 07:25



Не, че е важно, ама като споменах "картофките" по-горе - имах предвид, че всеки яде пържени картофи и пържени яйца - когато коментирах пърженото. Картофите не са ми основно меню. За протокола де, щото ги пишеш всеки път.



Пет километра на ден...влез в един офис, дето работят много хора. Избери няколко слаби мацки, които са по цял ден на компа, после отиват вкъщи, готвят и пишат домашни...питай ТЯХ дали минават по 5 км на ден и колко пъти влизат във фитнеса.

Мога да се съглася с всички забележки и караници, които ми отправяте тук, на драго сърце. Но НИКОГА не се опитвайте да ме убедите, че НЯМА хора, които са си слаби без всякакъв фитнес и километри на ден, и които си хапват в количества и вредност ПОНЕ както мен. Аз лично познавам такива, отблизо. И мъже, и жени.



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано16.12.12 08:45



УниКална, проумей едно нещо и ще ти стане по-лесно: хората не са еднакви и това, което важи за другите, не важи непременно за теб. Слабите, които седят по цял ден, ядат всичко по много и все са слаби, са благословени с хубави гени. Повечето хора не сме така, ти също не си. А и тези с хубавите гени не се знае до каква възраст ще са така - повечето в някой момент започват да имат проблеми я с килограми, я с кръвно, я с нещо друго, и тогава започват да се чудят как така вече не могат да си ядат всичко.

За ползата от движението за отслабване е писано много, за ролята на калориите също. Напоследък обаче все повече започва да се налага схващането, че не е правилно да се цели създаване на калориен дефицит, за да се намали теглото, а е необходимо да се създадат условия за регулиране на метаболизма, а това се свежда до регулиране на нивата на захарта и инсулина. Движението е от значение, вкл. за подобряване на инсулиновата чувствителност, но с него не трябва да се прекалява (защото огладняваш повече и ядеш повече). А и не трябва да се търсят прекалено големи калорийни дефицити, защото организмът вижда, че не му остава достатъчно енергия и се настройва да пести, т.е. метаболизмът се забавя.

На първо място е храненето, особено в случаи като твоя. Ако това не го проумееш, няма да можеш да си помогнеш. И направи усилие да запомниш, че за теб са вредни и тестено, и сладко, и всичко с нишесте в него. Ако толкова не можеш да ги спреш, поне гледай да ги ограничиш максимално. Но това не значи по 1-2 филии + 2 лъжички захар на ден + сладкиш на всеки 2-3 дена. За теб основни трябва да станат месото, яйцата, пълномаслените млечни, маслото, зехтинът, свинската мас, зеленчуците. Това са храните, които ще ти помогнат, защото ще ти регулират захарта и инсулина, а оттам и ще ти овладеят глада. И всеки ден по половин-един час ходене пеша или половин час някакъв тип тренировка. Това е, не е сложно. Няма смисъл да се чудиш защо колежката яде и седи, а е слаба. Ти не си колежката. Направи нещо за себе си, вместо да си губиш времето в чудене и във вайкане, че баща ти ял, а бил слаб.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Sol y Sombra на 16.12.12 08:47.</EM></FONT></P>

Редактирано от Sol y Sombra на 16.12.12 08:59.



Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано16.12.12 09:52



Благодаря за поредното отделено време...

УниКална, проумей едно нещо и ще ти стане по-лесно: хората не са еднакви и това, което важи за другите, не важи непременно за теб.

на практика е еднозначно на:

Но НИКОГА не се опитвайте да ме убедите, че НЯМА хора, които са си слаби без всякакъв фитнес и километри на ден, и които си хапват в количества и вредност ПОНЕ както мен.

НАЛИ?



Е, от това ми олеква - все пак някой го призна... Щото ми писна да ме убеждават, че не съм слаба САМО защото не се движа и ям неправилно...



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано16.12.12 10:47



Ами, да, тези неща са очевидни. Абсурд е да се твърди, че всички сме еднакви и затова дебелите са дебели, защото са мързеливи и лакоми, а слабите са слаби, защото ядат малко и се движат много

Изприщвам се, като чуя някой да казва, че тайната е да се яде толкова, колкото се изразходва. Как точно се изчислява това? И в природата всяко животно ли си въвежда всеки ден приетите и изразходваните калории, за да си следи баланса и да не напълнее? Не, не опира до следене на калорийния баланс, а опира до коригиране на хормоналните фактори в организма. Когато се коригират хормоните (от които инсулинът е един от най-важните), тогава организмът започва сам да си регулира глада и движението и с изненада установяваш, че хем дълго време не ти се прияжда между храненията, хем не те свърта да седиш по цял ден, а искаш да се движиш.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано16.12.12 12:53



Когато се регулират хормоните...

Сигурно е вярно...макар и да се съмнявам, че мога да го проверя на практика. Честно - не ми се вижда възможно човек, който няколко десетки години се е хранил по един и същи начин и не само е свикнал с него, но и ГО ХАРЕСВА МНОГО, ще може да го промени, този начин, и то - коренно...Не откривам топлата вода, като казвам, че на една определена възраст удоволствието от храненето става едно от водещите удоволствия в живота. И когато удоволствието трябва да се превърне в откровено НЕудоволствие - каузата става почти "пердута"...ми - човек си остава просто без удоволствия!



Не пиша това с цел да дразня никого, макар и да знам, че от известно време предизвиквам у вас тази емоция. Вярвам да си давате сметка, че има едно огромно количество хора като мен...хора, които предпочитат по-рядко да минават покрай огледалото, отколкото покрай хладилника...

Но внимателно съм ви прочела. Не си мислете, че съм писала това-онова в клуба просто за да си губя времето, и вашето.

Весели празници!



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано16.12.12 13:06



Върни се назад и прочети пак, не си внимавала.

Аз бях като теб, не обичах месо, не обичах зеленчуци, ядах много картофи, ориз и плодове, гледах да не ям мазно. Не ядях много хляб, но ядях кроасани, брускети, бейкролс, банички, пица. И МИ ХАРЕСВАШЕ И не можех да си представя друго. Така че отначало, когато взех решението да си променя навиците, имаше един период (не много дълъг), когато ми беше трудно и се налагаше да си припомням защо го правя. И да се убеждавам сама себе си, че и зелето е храна, и тиквичките са храна, и морковите са храна, т.е. не само картофите и оризът. Но постепенно свикнах и вкусът ми се промени. Сега налитам на месо и на зеленчуци, а сладкото ме отблъсква. Това не означава, че храната вече не ми носи удоволствие. Месото го ям с огромно удоволствие, сметаната също, сиренето Филаделфия (пълномаслено) също - него и сметаната ги ям с лъжица направо от опаковката, по цяла кофичка наведнъж. А яйца с кокосово масло да видиш с какво удоволствие ям Разбира се, имам и много други удоволствия, които не съм загубила и които не са и никога не са били свързани с храната.

Храната не трябва да ти е на първо място източник на удоволствие и единствен такъв. Храната е преди всичко гориво и материал за изграждане и поддържане на организма. Да, приятно е да ядеш вкусна храна, но вкусът се моделира, опира до навик. Обаче не ми казвай, че в живота си нямаш други удоволствия и източници на радост и щастие освен храната, защото тогава ще ми стане наистина много жал за теб Нали имаш дете? То по-малко ли ти е важно от една чиния спагети и по-малко щастие ли ти носи? А по-щастлива ли ще бъдеш, ако развиеш диабет и стигнеш до ампутация или до слепота? Помисли си, това са реални възможности, уверявам те.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Редактирано от Sol y Sombra на 16.12.12 13:10.



Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано16.12.12 22:31



Но постепенно свикнах и вкусът ми се промени. Сега налитам на месо и на зеленчуци, а сладкото ме отблъсква.

Преди няколко години бях мотивирана. Отслабнах 24 кг за около 8 месеца (май вече го споменах). Тогава ядях зеленчуци и месо. ЦЕЛИ осем месеца. Никаква захар, тестено, натриева сол, картофи, ориз...Нито веднъж сладкото не ме "отблъсна". Просто си го налагах. Нито пък забравих удоволствието от другите храни, които са си "моите". ЗабележИ, аз не се увличам по разните снаксове, кроасани, брускети, бейкролс. Ориз и картофи също рядко ям. 3-4 пъти месечно. Понякога и по-рядко. Месо - предимно пилешко, и то - не много. Никакви тлъсти пържоли...Просто наистина НЕ РАЗБИРАМ какво толкова има в храната ми... нима тези 2 лъжички захар и 2-3 филии хляб дневно?? Чаена лъжица (максимум) майонеза? 1-2 кофички кисело мляко? Или 2-3 чаши сок без захар? И олиото в салатите...Почти невероятно е...



Хората се тъпчат като прасета, и пак...пардон!



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 07:56



Виж какво, зарежи го олиото, пий с чаши, ако толкова държиш. Инсулиновата ти резистентност се провокира и застопорява от високовъглехидратни храни - захар, тестено, картофи, ориз. Явно няма значение колко ядеш - на теб ти се вижда малко, за организма ти обаче е много. Това е проблемът. А последиците могат да бъдат много неприятни, ако не го решиш. Твоя работа е какво ще ядеш.

А киселото мляко кой ти е казал да не го ядеш? И защо да ядеш само пилешки без мазнини?

Виж какво, наистина, яж каквото и колкото искаш. Ти си носиш отговорността за собственото здраве.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Редактирано от Sol y Sombra на 17.12.12 07:58.



Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано17.12.12 08:07



А киселото мляко кой ти е казал да не го ядеш? И защо да ядеш само пилешки без мазнини?


Млякото беше абсолютно забранено в ОНЗИ режим, с който отслабвах. Както и всички млечни. На практика май съм правила нещо като Дюкан, без да знам...само че от едно време нататък бяха разрешени плодове май...не помня вече, беше отдавна. Вероятно тогава голяма роля са изиграли също репинг и масажите...

Пилешкото без мазнини - просто така си се храним вкъщи - не сме големи месари.

Исках да те питам за зеленчуците - нямаш ли страх, че през зимния сезон всички "несезонни" за България зеленчуци - зелени салати, чушки всякакви, тиквички и пр, че дори и доматите - са натъпкани с разни нитрати и всичко друго, което е също доста вредно за организма? Навремето зимата се ядяха предимно туршии... Човек не може все пак да дъвче зеле и моркови непрекъснато...Какви зеленчуци ядеш? И когато говориш за тиквичките...има ли нещо по-вкусно от пържени тиквички, или кюфтенца от тиквички...ама брашното?





*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано17.12.12 08:12



Ти беше споменавала преди няколко месеца, че вечер, гледайки телевизия, хапваш нелошо количество шоколад и ядки. И това ежедневно. Ако спреш това, наистина ще бъде голяма победа за теб. Наложи си го.



Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 08:26



Вредности има много и навсякъде. Не съм и не смятам да спирам да купувам тиквички, чушки, моркови, броколи, карфиол, брюкселско зеле (то е задължително замразено), замразен зелен фасул, обикновено зеле, пащърнак, гъби - това са ми основните зеленчуци. 1-2 пъти седмично краставица или домат. Туршии аз никога не съм обичала, само кисели краставички, но не ги ям много, някак не ми вървят. А тиквичките са много вкусни и без брашно, но ти си държиш на правото да ги ядеш с брашно. ОК, твоя работа.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/


Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано17.12.12 12:15



Такааа, а какво пречи тези хормонални баланси да се коригират по някакъв (медицински например) път? Щом има хора, чиито гени позволяват да са слаби без никакво движение, и то при положение, че изобщо не се ограничават откъм вид и количества храна, следователно подобно нещо БИ ТРЯБВАЛО да може да се постигне и при други хора...



Тема Re: За рибатанови [re: Blake]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 12:22



Би трябвало, но дали се постига? Непременно и при всички? Само с лекарства и без промяна в храненето? Мне



http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 12:48



Ами може би защото ти намеквам нещо. Пържени картофи не съм ял от четири години. Тогава бях 165кг, сега съм 97 с идеята да стигна до 90-88кг. Всяка порция пържени картофи ще ме върне две до три седмици назад. Дали си струват 5те минути спрямо трите седмици после ? Ми не.
Пържените яйца са супер - само че вместо с олио ще ги направиш с масло или мас!

Преди време беше писала как вечерно време докато гледаш телевизия оправяш , хпъм забравих - опаковка бадеми или шоколад беше? Тънките мацки не прекаляват с яденето. Може би отвънка така изглежда но ако ни накараш да си запишат всекидневното меню в продължение на седмица ще видиш, че правят по 500-1000 калории на ден по-малко.
Но да говорим конкретно. Тъй като имам малко работа в офиса на дир.бг и познавам жените там. Има точно две които са в категорията слаби много яки мадами- едната се занимава с танци, с другата редовно си говорим за фитнес и различни упражнения, храни и тн.
от останалите има една свалила много с Дюкан за което евалата и една която през месец ми иска съвети ино все още държи около 100кг. Скоро и нея ще я тресне диабета, тялото ни има поносими граници на злоупотреба, после става страшно както сама си се убедила !


"че НЯМА хора, които са си слаби без всякакъв фитнес и километри на ден, и които си хапват в количества и вредност ПОНЕ както мен. " Докато имаш тази нагласа и смяташ че просто природата те е Прецакала, не очаквай да се пребориш с проблемите си.

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 12:51



Чакай аз да го повторя
Точно затова не си слаба !

Докато се оправдаваш, че някой друг ти е виновен ще си останеш с проблемно тегло.

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 12:54



Извинявай но тук мисля, че грешиш.
Да, метаболизма и инсулиновата чувствителност генетично ни е различна. Но в някакви не особено големи граници
Нещо повече, колкото повече килограми ставаме, толкова повече ни се увеличава метаболизма, тялото се чувства по-спокойно да гори повече калории защото знае че е добре запасено. Отделно от това повечето килограми се мъкнат от повече мускултура. Вземи хвани един калкулатор за изчисляване на метаболизма и ще видиш какви разлики ще даде, ако му зададеш с 20 кг отгоре, направи го после за +30, +40... виж за какво иде реч!
Така, че Уникалната отдавна има по-бърз метаболизъм от която и да е от скини колежките си.

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: NYKnicks]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 13:30



Да, метаболизмът се ускорява с някакъв процент с увеличаване на теглото и на подаваната храна, но всъщност не това е важното. Нито пък калориите имат чак такова голямо значение. Значение имат захарта и инсулинът. Също и други хормони - лептин, грелин, амилин... Но това, което със сигурност се поддава на контрол, е инсулинът.

Д-р Ричард Бърнстайн е направил един експеримент: давал по 100 мл шотове зехтин на диабетици първи тип (на нисковъглехидратно хранене и инсулин). Целта била да понапълнеят, защото се оплаквали, че са прекалено слаби. Никой от тях за 6 месеца не качил нищичко. Причината е, че се хранят нисковъглехидратно и нямат нужда от много инсулин, така че дори 900 калории допълнително от чиста мазнина не им пречат

И пак той посочваше някъде, но не помня сега къде, че е направено проучване, в което давали допълнително мазнини на хора на високовъглехидратен и на нисковъглехидратен режим. И тези мазнини ги проследявали с въглеродно нещо си. При тези на високовъглехидратния режим мазнините се озовали около талията и корема. При другите, които се хранели нисковъглехидратно, мазнините се озовали в дъха им, т.е. оползотворили са ги за енергия, а не са ги трупнали на корема. Така става при нисковъглехидратно хранене, когато инсулинът се поддържа нисък - дори и допълнителните калории над нуждите не се лепят, а се изгарят.

Имаше и друго проучване напоследък, което показа, че хората, които се хранят нисковъглехидратно, изгарят 300 калории повече в покой, отколкото другите.

Калориите не са това, което са, метаболизмът също.

Ние може да си приказваме и да си теоретизираме, всички сме чели различни неща, а и опитът ни е малко различен. Но за авторката на темата е важно едно: инсулинова резистентност и потенциален диабет (и други болести). Дали й е бърз или бавен метаболизмът, това всъщност няма значение. Има значение какво яде. Явно при сегашния й начин на хранене организмът е развил ИР, значи този начин не е правилен и трябва промяна. Но тя се вайка, че не можела да яде като другите и като досега. Проблем има и той не е в количеството храна, а е във вида храна. Или пък може да се каже, че е в количеството неподходяща храна.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Редактирано от Sol y Sombra на 17.12.12 13:37.



Тема Re: За рибатанови [re: NYKnicks]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано17.12.12 14:32



Пържени картофи не съм ял от четири години..

Кажи ми какво още НЕ СИ ял 4 години, и ще ме откажеш дори и да си помислям да отслабвам.




Човек или не яде каквото харесва и има удоволствието да е слаб, или си доставя удоволствие като яде. Въпрос на приоритет на удоволствията.

ПП - Аз говорех за офис, в който работят стотина мацки, а не 5.

ПП - едит - хора, мисля, че дори и за отслабването трябва да се говори с чувство за хумор...ако то си отива заедно с излишните килограми - ОЩЕ ПО-МАЛКО ще пожелая да отслабна!



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*

Редактирано от УниКалната на 17.12.12 14:43.



Тема Re: За рибатанови [re: Blake]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано17.12.12 14:34



Щом има хора, чиито гени позволяват да са слаби без никакво движение, и то при положение, че изобщо не се ограничават откъм вид и количества храна....

Блейк, ти не чу ли?

ТАКИВА ХОРА НЕМА !! Ние с теб или сънуваме, или нещо недовиждаме...

Нали знаеш - слабият на дебелия не вярва...



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 15:37



Има такива хора, но освен да ти трансплантират от техните гени, не знам как иначе ти помага, че има такива хора, но ти не си от тях



http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано17.12.12 16:16



не знам как иначе ти помага, че има такива хора, но ти не си от тях

Абе знам си аз, че НИЩО не ми помага...ама пък освен че не ми помага - се и дразня, че хора се опитват да ми втълпят, че не било вярно и нямало подобни щастливци...И съм хем непомогната, хем раздразнена!



Да те попитам, защото виждам, че си много щедра към мен...(откъм време, което ми даряваш)...ако ти е възможно - защо не си спомниш какво си яла 3-4 дни назад, а и днес, и утре...ама от сутринта - та до вечерта.

Да видя някакво принципно меню...

Моята ендокриноложка ми беше пратила такова, ама едно е меню на книга, а друго - от личен опит!



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 16:50



Казах ти, храните са месо, зеленчуци, пълномаслени млечни, масло, зехтин (олио и майонеза, щом искаш), от време на време плод.

Аз всеки ден закусвам биволско кисело мляко - цялата кофичка - плюс кафе с прясно мляко. Без захар, но с канела. Това го ям вече от половин година всеки ден и така ми харесва.

На обяд днес ядох 3 яйца със сирене и малко шунка, изпържени с пълна лъжичка кокосово масло.

За вечеря имам печена тиква, ще й сложа масло и ще я ям с крема сирене (цялото пакетче). На тиквата не слагам захар, достатъчно ми е сладка.

Вчера на обяд и на вечеря ядох по една пържола със задушени в сметана пащърнак, моркови и гъби.

Онзи ден ядох печен свински черен дроб, намазан с масло, с гарнитура броколи и карфиол, сварени на пара и после задушени с масло и настърган пармезан. Следобедна закуска - 1 мандарина и половин киви.

Това ми е менюто от последните 3 дни. За утре още не съм мислила, но вероятно ще остане от тиквата.

Аз ям сравнително еднообразно, по малко храни накуп, но мен така ме устройва. Не знам точните количества нито на пържолите, нито на черния дроб, нито на гарнитурите. Тиквата също я режа на око.

За теб обаче е важно какво ще махнеш или ще ограничиш - захар, тестено, картофи, ориз. От другите храни комбинирай както искаш. Много автори препоръчват закуската да е преобладаващо белтъчинна и мазнинна, за да те засити добре и да не ти отваря глад за сладко през деня. Този принцип го спазвам и аз.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/


Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано17.12.12 17:18



Ей това с едната мандарина направо ме разби...Аз ям по половин...килограм най-малко. Специално мандарини, грозде и диня мога да ям цял ден...огромни количества...



месо, зеленчуци, пълномаслени млечни, масло, зехтин (олио и майонеза, щом искаш), от време на време плод. - да, като принцип го разбрах отлично, исках твойто примерно меню просто за да разбера какво точно си приготвяш. И как го подреждаш.



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 17:35



Ами, една мандарина, защото повече не ми е нужно, не бях гладна, но бях малко на гости и понеже ме знаят, че не ям бисквити, кексове и подобни, поднасят плодове. А аз ги уважих, като си взех все пак нещо, макар че не бях гладна.



Виж, пробвай с повече плодове известно време и си направи пак изследвания след няколко месеца. Ако показателите ти са се подобрили, карай така. Ако не са, намали плодовете. Разбира се, това важи, ако си намалила вече и тестеното, и сладкото, и картофите, и ориза, ядеш зеленчуци, а си си оставила само плодовете като удоволствие.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано17.12.12 17:52



Ще се намеся в приятния ви разговор, но употребата на плодове при инсулинова резистентност е доста непрепоръчителна! Както и на всяка храна, която повишава значително кръвната захар...



Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано17.12.12 17:54



А като каза за изследвания...на колко време е реално и удачно да се проследява инсулинът на гладно? При положение че се тъпча с Глюкофаж вече 2 месеца и половина и съм се ПОСТАРАЛА да намаля драстично бялото брашно и захарта? И според теб (и останалите участници) - трябваше ли въпросната ендокриноложка да ми изпише глюкозен профил (или както там се казва) - 3 пъти за деня? Защото при кръвного изследване го нямах ...захарта ми беше 5.06, а инсулинът - 44,82 (и двете - на гладно)



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 17:55



Аз съм съгласен че не е важното. Но тя се оправдава за състоянието си с това че видиш ли има кофти ген. Но виж това е най-важното - да престане да се самосъжалява и да започне да прави нещата Правилно, Постепенно и Постоянно.


" Така става при нисковъглехидратно хранене, когато инсулинът се поддържа нисък - дори и допълнителните калории над нуждите не се лепят, а се изгарят. " - тогава трениращите на с ВМНВХ хранене щяха да са скелети

Повечето калории са си повече калории. При ядене на въглехидрати - тялото ги складира в мастните депа и гори мускулите. При ядене на мазнини - тялото ги използва за енергия и градивен материал. за складиране остават само ако има продължителен излишък. Но чак да не ги складират друг път

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: Blake]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 17:56



Абе, аз това го знам, ама виждаш какво е положението при авторката

По някой плод на ден (но не по половин килограм) мисля, че е ОК, напр. 1 портокал на ден. Но пак зависи, разбира се. Трябва да се види как ще се повлияе.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: За рибатанови [re: NYKnicks]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 17:58



Мускули се градят от аминокиселини, доколкото си спомням, не от мазнини



http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 17:58



В Дира работят около 20. Дадох ти няколко примера, нали не очакваш за всяка от 20те да ти извадя пример?

Права си.
Преди две години на коледния купон като бях на 131кг си харесах, направо до степен на влюбване в една от мацките. Другиден ще излизаме заедно. Както казваш е въпрос на приоритет. Ти си избрала картофите да ти дават добро настроение, аз много красивите и изключително приятни и чувствителни жени. Всеки с избора си :)

"Кажи ми какво още НЕ СИ ял 4 години" - хляб. Дори когато си правя "мръсни" гала вечери все забравям да си викна от проклетото нещо. Сещам се обикновено на десерта ама вече е късно..

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано17.12.12 17:59



не бях гладна, но бях малко на гости и понеже ме знаят, че не ям бисквити, кексове и подобни, поднасят плодове. А аз ги уважих, като си взех все пак нещо, макар че не бях гладна.



Това е наистина съвършено друга философия - и на живот, и на хранене...Плод не ям НИКОГА защото съм ГЛАДНА. Плодовете ги ям просто защото ги обичам... По всяко време, и без оглед на това дали съм гладна или не. (Така съм и с шоколада, де... може би затова съм щастлива! Нали казват, че в шоколада се съдържали специални съставки, предизвикващи ЩАСТИЕ!!

(Говоря само за тези няколко плода, които обичам. И слава Богу, че за ИР плодовете не са препоръчителни, защото всъщност иначе аз не ям много плодове, и дори се чувствах виновна на фона на тези диети, които препоръчват да се ядат ПРЕДИМНО плодове...)))



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 17:59



"Нали знаеш - слабият на дебелия не вярва.."
аз да напомня, преди 4 години и половина бях 164кг. Но щом ти е по-удобно винаги да намираш оправдание. Пожелавам ти успех в яденето на картофи.

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 18:11



абсолютно.
Като човек който спазва ВМНВХ би трябвало да си запознат/а, че холестерола участва в клетъчната мембрана(някъде Милко беше говорил за до 70% от клетъчните стени са изградени от холестерол), а при мускулна хипертрофия след достигане на определен размер на мускулната клетка тя се дели. Така, че освен протеини за изграждането на мускулите трябват и мазнини. Отделно от това стероидните хормони също са свързани с мазнините и ако не се лъжа отново с холестерола - тестостерона, естрогена, кортизола и тн.

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 18:12



Ами, време е да се научиш да ядеш, когато и защото си гладна. Това означава 3 хранения за деня. Ако между храненията наистина огладняваш, тогава хапни нещо малко, но не плод, а парче сирене или кашкавал, може дори намазано с масло или пък дори само масло, без сирене или кашкавал. Може също като вариант шепа ядки, едно варено яйце (можеш да си свариш предварително повече и да си ги държиш в хладилника), парче шунка (също може намазана с масло). Но не трябва да се яде, когато не си гладна, а просто ти е замисирало на нещо вкусно и ти се е прияло. Научи се да различаваш "гладна съм" от "яде ми се". Много е важно, дори изключително, да има достатъчно интервал между храненията. А през нощта не трябва да се яде нищо, това се надявам да е ясно.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/


Тема Re: За рибатанови [re: NYKnicks]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 18:12



Забравих фосфолипидите които също са част от клетъчните стени. Така, че мазнините далеч не са само енергиен източник. за разлика от въглехидратите.

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: NYKnicks]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 18:17



Естествено, че мазнините не са само енергиен източник.

Но това, което написах, е доказано. Организмът няма калкулатор за калориите. При ВМ-НВХ нещата стоят другояче, не е като при стандартното хранене с много въглехидрати, просто условията са други, средата е друга.

За качване на мускули първото условие, доколкото знам, е да има стимул, т.е. достатъчна и правилна физическа активност. Второто е да има достатъчно аминокиселини. И да, трябва да се яде повечко, предполагам. Но при ВМ-НВХ и по-малко двигателна активност, ако човек набляга на мазнините, но яде според нуждите си и слуша тялото си, а не си похапва, защото му се е прияло, мазнините се оползотворяват, а не се лепят. Но идеята не е да се яде повече, отколкото тялото има нужда. Просто се следи чувството за глад и ситост, не се записват калории. Това имах предвид.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/


Тема Re: За рибатанови [re: NYKnicks]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано17.12.12 18:24



Както казваш е въпрос на приоритет.

Разбира се, че е така...Когато бях на твоите години - нямах никакви проблеми с теглото. 15 години съм живяла по сцени и съм била слаба без никакви проблеми, режими, диети, мъчения и пр. Яла съм си и много хляб, БЯЛ и МНОГО захар, и плодове, и какво ли не...ВСИЧКО, което ми е било вкусно. В момента приоритетът ми е ДА СЕ ЧУВСТВАМ ВЕСЕЛА И ДОБРЕ. Имам проблем с връзването на обувки...и с минаването покрай огледала. Е - ТОВА ДА СА МИ ПРОБЛЕМИТЕ!



За съжаление - достатъчно акъл имам в главата, за да съзнавам поне, че проблемите ЩЕ СЕ ПОЯВЯТ. ИР вече си е проблем. Затова пиша глупости в тия теми...и затова все се заричам.

И правиш една голяма грешка (по отношение на мен). Аз не се ОПРАВДАВАМ чрез гена си. Просто установявам факти -дори че е въпрос НЕ на ген, а на обмяна на веществата В ДАДЕН МОМЕНТ. В случая за мен - в ТОЗИ момент.

...Предизвика ме...ЕЙ ТОВА съм била.





*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: NYKnicks]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано17.12.12 18:50



Ще допълня към снимката, за да не редактирам.

В периода на тази снимка и доста години след това - 15, както казах - съм яла точно така, както ядях до скоро. С всичките му шоколади, кексове, баници, ядки...натурални сокове - с килограми! Почти по кило всеки ден! И не фреш, а от кутия. Три лъжички захар на чая и млякото.

ЗАТОВА съм свикнала на такъв "режим", защото цял живот съм си яла така...без проблеми с теглото.

Хайде, успей да ме убедиш сега, че е въпрос на храна и 5 км на ден, а не на МОМЕНТНА обмяна на веществата...





*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 18:55



Аз съм убедена, че все пак е въпрос на ген, просто се проявява по различно време при различните хора. Или пък може да е въпрос на възраст. Но ако сте забелязали, повечето хора започват да качват килограми или на 30-ина, или на 40-ина години. На 50 вече към 3/4 от всички имат проблеми или с килограмите, или с кръвното, или с липидите, или със захарта. Всичко това са признаци на метаболитния синдром. А все по-често се срещат и деца или тийнейджъри с такива признаци. Храненето явно е от значение, движението също, но си мисля, че първо има дадености, а после начинът на движение ги провокира - при един по-рано, при друг по-късно. Става въпрос за генетика и епигенетика, има писано по въпроса. Начинът на живот контролира и определя какво и кога ще се прояви от гените.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/


Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 18:58



Нямаме калкулатор но се подчиняваме на основния енергиен закон във Вселената - енергията не се създава или изчезва, тя преминава от една форма в друга. Най-лесно кръвната захар с инсулина влиза в мастните депа, но има и път през който поетите мазнини да се съхранят в тялото под форма на складирана енергия за черни дни.

"Но идеята не е да се яде повече, отколкото тялото има нужда. Просто се следи чувството за глад и ситост, не се записват калории." Затова съм съгласен. Когато почвах в Спайдърспорта след първия месец следяхме не само качеството на храната и съотношението М/П/В, но и почнахме да следим да не се преминава над 2000 ккал дневно. Това което искам да кажа е, че ако някой смята да яде по пет свински джолана на ден и да слабее без никаква физическа активност. Просто не излизат калориите та дори да са от най-мазните източници :)


БТВ само да спомена накрая относно калкулатора. Има един много интересен ефект- ако в продължение на един ден си ядем значително повече отколкото ядем нормално. То на следващия ден термогенезата ни е ускорена. Всъщност в тялото ни всяка молекула, хормон или ензим е стимулатор или инхибитор на нещо. Така, че всъщност имаме милиони малки калкуратори



Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано17.12.12 19:02



Добре де, я кажете на кака си - ако човек без здравословни проблеми, без наднормено тегло, спортуващ, хранещ се разумно с всичко, възприеме този начин на хранене - нисковъглехидратен и високомазнинен, ще си докара ли зорлем проблеми ?
Аз винаги съм била човек на здравия разум, и си мисля, че тряба да има уравновесеност във всичко.



Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 19:07



Имам една колежка. Тя е точно като теб. Обича да ми показва снимките си когато е била активен спортист. Непрекъснато ме разпитва какво правя, но накрая все си знае твоето. То не бяха лунна диета, не беше вегетарианство, не беше разделно , по едно време се опита с банан/мляко диета.. стигна до 110 кг по-миналата седмица и отново. Пак и обяснявах за мазнините, за движението, за да си следи калориите. Миналата седмица забрави да ми каже докъде е стигнала с новия си начин на хранене, най-вероятно се е завърнала към бананите/млякото и след време пак ще ми покаже снимка от тийн годините си.
Какво значи пък моментна обмяна на веществата ?!? Тялото ти е носило отровите с които го тъпчеш и накрая се е предало.

Ще кажа и още нещо което ти избягва - тялото ни е програмирано да бъде в оптимална форма но около 22-25 години. След това започваме да губим "форма". Нивата на стероидните хормони намаляват с годините, нивата на стресовите хормони и инсулина се увеличават. Метаболизма пада, производството на мускули пада, а склоността за трупане на мазнини се увеличава. Това не е до ГЕН, това е до биологичен вид и естествения процес на стареене.

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: veceлyшka]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 19:07



Ами, не, не би трябвало никакви проблеми да си докараш, а да ти изчезнат такива, които си си търпяла. Така се получава при повечето хора.

За NYKnicks: чети Gary Taubes - Good Calories, Bad Calories или по-масовата Why We Get Fat. Също могат да се гледат лекции на Гари Т. на тема значението на калориите и значението на въглехидратите/мазнините за отслабване и напълняване.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/


Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 19:09



Чел съм ги. Минах вече на учебника по биохимия за асистенти, защото за да се науча да смятам интеграли първо трябва да владея таблицата за умножение или ще си карам на доверие



Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: veceлyшka]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 19:11



"Аз винаги съм била човек на здравия разум, и си мисля, че тряба да има уравновесеност във всичко."

Аз може ли да попитам какво е за теб уравновесеност за теб? Защото когато сме еволюирали като вид(или са ни създали ако предпочиташ библейския подход) шоколади, кока кола, бял хляб е нямало. За последните няколко хилядолетия човека е модифицирал селскостопанските култури така че да дават значително по-големи добиви и да са по-сладки. Къде в това е равновесието което търсиш?

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: NYKnicks]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 19:14



Да, и той е минал първо учебника



http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: За рибатанови [re: NYKnicks]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано17.12.12 19:26



Имам една колежка. Тя е точно като теб. Обича да ми показва снимките си когато е била активен спортист.

Очевидно НЕ ИСКАШ да разбереш...никаква активна спортистка не съм била, нито съм ходила и 100 метра денем. И съм се тъпкала стабилно. 15 години, плюс още 5...ДОКАТО РОДИХ. Ей там се прекършиха нещата...Вероятно там нещо обмяната ми се е разклатила. Чувала съм, че е често явление. Особено ако не си бил първа младост при раждането.

И ПАК става дума за ПРОМЯНА в организма. Която може би е можела да не настъпи и да мога сега да си хапвам както преди...а не да си броя мандарините...





*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 19:55



Така и трябва :)

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 19:57



Годините са си години. След като си навършила 23-25 оттам насетне хормоните те прецакват, метаболизма ти изневерява. Това не е е Моментно, не е Ген. Това е естественото състояние на нещата и стига до всички.

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: NYKnicks]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано17.12.12 20:30



Ами просто - между въглехидрати, протеини, мазнини. Все пак не само пастите са въглехидрати, нали.



Тема Re: За рибатанови [re: veceлyшka]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 20:54



ВМНВХ не отрича въглехидратите. Тоест не е Дюкян.
Ако човек няма проблем с килограмите спокойно може да яде плод всеки ден. Разбира се с разумна мярка.

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано18.12.12 07:23



Дойде ми на ум...публикувам тук хранителния режим, който ми изготви ендокриноложката...дали имате време да го прочетете и коментирате, пишещите по темата?



ИНДИВИДУАЛЕН ДИЕТИЧЕН РЕЖИМ
Дневен прием на около 1000 – 1100 ккал/днвено

Оснавни принципи на диетичното хранене:
І. Забранени храни:
1. Свинско месо, мас, сланина, кожа, пържени и панирани храни;
2.Газирани напитки
3. Сини сирена и сметана
4.Майонеза, маргарини, овче сирене
5.Сладкиши, сметанови торти, крем – карамел
6. Концентриран алкохол и бира

ІІ. Пийте ежедневно достатъчно количество течности – трапезна и минерална вода окло 3000 мл дневно независимо от сезона – лято или зима

ІІІ. На всяко хранене може да добавяйте зеленчуци – само картофите, ориза и сладката царевица са в ограничено количество, поради голямата количество въглехидрати които съдържат. Приема на плодове е в ограничено количество – до около 300 г плод в зависимост от вида

ІV. Необходима е ежедневна физическа активност – ходене пеша 30-40 минути дневно и два пъти седмично 1 чес по- интензивни физически усилия – фитнес, аеробика, плуване, гимнастика, танци или друго любимо физическо усилие.

Примерно меню:

Понеделник:
Закуска: Чай или кафе без захар; Кафето се приема с 500 мл вода, 1 филийка хляб типов или ръжен с 30 г / колкото 1 кибритена кутийка краве сирене изкиснато или извара; 3-4 маслини

10 часа: 1 средно голяма ябълка

Обяд: Овчарска салата 300 г

16 часа: 250 мл кисело мляко до 2 %

Вечеря: Пилешко месо на скара или на пара с гарнитура от зеленчуци по избор – задушен карфиол, моркови, броколи, картофи – до един средно голям картоф в една порция или 2- 3 супени лъжици сварен ориз или 3 супени лъжици сладка царевица

Вторник:
Закуска: Чай или кафе без захар с нискомаслено мляко; Кафето се приема с 500 мл вода, 1 филийка хляб типов или ръжен с 30 г / колкото 1 кибритена кутийка/ крави кашкавал

10 часа: 1 средно голям портокал

Обяд: Пилешка пържала на скара или на пара от бяло месо без кожа и гарнитура от зеленчуци по избор

16 часа: 250 мл кисело мляко до 2 % с мюсли или овесени ядки

Вечеря: Сготвено зеле или грах една стандартна порция 250-300 г с 1 филийка хляб типов или ръжен

Сряда:
Закуска: Чай или кафе без захар с нискомаслено мляко; Кафето се приема с 500 мл вода, 1 филийка хляб типов или ръжен с шарена сол;

10 часа: 2 малки мандарини

Обяд: Зеленчукова супа; Огретен или зеленчукова мусака

16 часа: 250 мл кисело мляко до 2 %

Вечеря: 2 пълнени чушки с ориз и други зеленчуци

Четвъртък:
Закуска: Чай или кафе без захар с нискомаслено мляко; Кафето се приема с 500 мл вода, 1 филийка хляб типов или ръжен с лютеница и 30 г / колкото 1 кибритена кутийка/ сирене или извара

10 часа: 2 киви

Обяд: Зеленчукова супа или таратор; Овчарска салата или шопска салата

16 часа: 250 мл кисело мляко до 2 %

Вечеря: Салата от зеленчуци по избор; Риба на скара или на пара с гарнитура по избор;

Петък:
Закуска: Чай или кафе без захар с нискомаслено мляко; Кафето се приема с 500 мл вода, макарони от твърда пшеница, гарнирани по избор;

10 часа: 1 малък банан

Обяд: Зеленчукова супа; Боб или леща сготвени с 1 филийка хляб типов или ръжен;

16 часа: 1 кофичка кисело мляко до 2 % или същия плод , като сутринта

Вечеря: Сготвено зеле или грах една стандартна порция 250-300 г с 1 филийка хляб типов или ръжен

Събота:
Закуска: Чай или кафе без захар с нискомаслено мляко; Кафето се приема с 500 мл вода; Макарони от твърда пшеница сварени, колкото е указано и гарнирани по избор

10 часа: 200 г – 1 парче печена тиква

Обяд: Две пълнени чушки с ориз и кайма

16 часа: 1 кофичка кисело мляко до 2 % с пектин

Вечеря: Яйца по панагюрски или гювече със сирене и салата от пресни или задушени зеленчуци;

Неделя:
Закуска: Чай или кафе без захар с нискомаслено мляко; Кафето се приема с 500 мл вода; 1 филийка хляб типов типов или ръжен с лютеница, сирене и 1 твърдо сварено яйце

10 часа: 1 средно голяма круша

Обяд: Зеленчукова супа; Мусака около 200 г с тиквички, син домат и картофи; каймата да е 80% телешка и 20% свинско

16 часа: 1 кофичка кисело мляко до 2 % с пектин

Вечеря: Сготвено пилешко месо с грах, зелен боб или зеле;1 филийка хляб типов или ръжен;
-----------------------------------------------------------------
Диетата се повтаря 4 седмици, след което ново измерване на тегло и преценка на следващата диета. Може да се приема до 1 супена лъжица мед дневно; Разрешен е приема на до 200 мл сухо бяло или червено вино дневно
----------------------------------------------------------------------
ПП - прочетох я пак сега...доста разлики има с това, което ти ми написа...плодове всеки ден, картофи, ориз - може...на практика - почти нищо не е изключено, дори хляб, стига да не е бял...забранени всякакви мазнини...сметана...меко сирене...
Просто коментирам.





*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*

Редактирано от УниКалната на 18.12.12 08:22.



Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано18.12.12 08:55



Ами, без да изчитам по дни, виждам, че забранява мазнините. Това е ненужно и със сигурност е неоснователно, има предостатъчно данни вече, че мазнините не са вредни, нито пък са основната причина за напълняване. И специално на инсулиновата резистентност мазнините не ти пречат със сигурност и не са и причината да стигнеш до ИР.

Моят съвет е да спазваш ВМ-НВХ. Вече не помня колко пъти писах какво ти препоръчвам да ядеш и какво не ти препоръчвам. Върни се назад и чети.

А този калориен прием е прекалено нисък със сигурност. Минимум 1500 ккал, дори според мен спокойно 1800 - 2000, ако изобщо се броят калории.

Твой избор е какво ще правиш. Повече няма да се хабя да давам съвети, вече ти казах каквото мисля.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Редактирано от Sol y Sombra на 18.12.12 08:57.



Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано18.12.12 09:18



Вече не помня колко пъти писах какво ти препоръчвам да ядеш и какво не ти препоръчвам. Върни се назад и чети

Помня всичко, което си ми казала. Помолих само за коментар на този режим - все пак е от лекар, когото не познавам добре...ваши мнения тук биха могли да ме ориентират дали мога да имам доверие като лекар, или да сменям...



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано18.12.12 11:48



Ами, повечето лекари ще те посъветват същото. С тази диета ще бъдеш постоянно гладна. Наистина ще отслабнеш, но не е начин на хранене, който да можеш да поддържаш дълго, а това е целта.

За ИР по-препоръчително е да си промениш веднъж завинаги хранителния режим. Мазнините не са проблем, въглехидратите са проблемът. Тези макарони, пълнени чушки и подобни, които е писала, няма да помогнат за ИР. Ще помогнат пържолите, сметаната, маслото и зеленчуците.

Можеш да пробваш да изпълняваш диетата на ендокриноложката и да видиш как ще се чувстваш и какви резултати ще имаш. Ако не се чувстваш добре, което според мен е сигурно, пак ще си говорим.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано18.12.12 13:33



И аз мисля, че това е прекалено и ненужно рестриктивен режим, откъм калории. Ще те ожесточи и бързо ще те откаже да го спазваш. Трябват ти поне 1500-1600 кал, ако искаш и малко да отслабнеш, а ако приоритет ти e ИР, послушай сомбра.
Впрочем, предполагам, че ти дори ден не си изкарала на този режим. Иначе щеше да знаеш, че спазвайки го скоро ще изчезнеш





Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано18.12.12 16:27



Тази диета си е направо гладна смърт

скоро си правих сметки, и за текущото ми положение излезе, че ми трябват малко над 3000 ккал за да си запазя теглото и да функционирам нормално. 1000 ккал, са меко казано УБИЙСТВО - предполагам мога да изкарам известно време на такъв режим, ама ако само лежа и дишам . И това ще е докато изкарам колкото мога. После следва йо-йо ефекта, както след всички подобни режими...



Тема Re: За рибатанови [re: veceлyшka]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано18.12.12 17:50



Иначе щеше да знаеш, че спазвайки го скоро ще изчезнеш

Какво ли искаш да кажеш?

Че е много ефикасен за отслабване? В интерес на истината - пробвах се няколко дни, но го изоставих защото не смятах, че ще ми свърши работа...Някак прекалено разточителен ми се видя...всичко си има вътре.

Според мен таз жена, бидейки лекарка - би трябвало повече да се погрижи за здравето ми, отколкото за отслабването ми...



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано18.12.12 18:10



При толкова малко калории няма как да има грижа за здравето ти

Докторката да пробва тя да се храни по този начин, пък тогава да предписва 1000 калории на ден.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано18.12.12 18:13



Да, много малко калории и бързо ще отслабнеш, но няма да издържиш дълго. Сега, да речем един 80 кг човек има нужда (примерно, сега не ми се смята на калкулатор) от 2400 калории, за да поддържа теглото. Ако намали на 2000 кал дневно, има малък енергиен недостиг, ще отслабне. С намалено тегло, той вече ще има нужда от 2000 калории дневно, за да отслабне още, трябва да намали на 1700 и т.н. Тази лекарка ти е дала направо дневни калории за девойче, тежащо 40 кг. Твърде драстично и рязко за теб, която си свикнала на 2800 кал да речем. Затова казах, че ти трябва нещо по-разумно като дневен прием. Но според мен първо се съсредоточи върху вида на храната, не количеството й.



Тема Re: За рибатанови [re: veceлyшka]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано18.12.12 18:26



Но според мен първо се съсредоточи върху вида на храната, не количеството й.


Искаш ли да кажеш, че мога да спазвам нейния режим, но с увеличени количества?





*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано18.12.12 20:16



Ами най-добре, за да дойде препоръката от специалист, иди при друг, обясни му проблемите си, и настоявай за не толкова драстично намаление на храната. Отслабвай постепенно, без стрес, като и съблюдаваш храните, които са препоръчителни за теб. Сега това ти е първа грижа, не толкова отслабването. То само ще дойде.



Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано18.12.12 20:36



Трябва да решиш какво искаш да правиш и след това да започнеш да го правиш. Ти решаваш. Наистина е най-добре да отидеш и при друг лекар, но вероятността да получиш много сходен на този режим е голяма. Но трябва да избереш дали да си следваш препоръките на лекарите, или да следваш друга система.

Лекарите са доста изостанали в информацията си по отношение на храненето, а и в някои други отношения - за холестерола например. Но ако не можеш да решиш на кого да се довериш, си избери лекар и се довери на него, но спазвай всичко, което ти е казал. Така поне няма да се луташ.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/


Тема Re: За рибатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано19.12.12 13:56



Моля, препоръчайте ми някой истински добър ендокринолог в София...

Тази мойта, когато я попитах дали трябва вече да си правя нови изследвания за инсулин, попита дали съм спазвала диетата и колко кила съм свалила. Отговорих й, че не я спазвам, не съм свалила нито един килограм, но съм спряла захар и захарни, брашно и тестени. Е, трябвало било да отслабна и чак тогава ИР щяла да се повлияе...ми за какво ги пия тия лекарства тогава? Не може ли да НЯМАМ ИР, и пак да си бъда...НЕслаба?





*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор amiga ()
Публикувано19.12.12 15:26





Виж тази тема. За този режим се твърди, че лекува дори проявен вече диабет и поддържа тялото здраво и в добра форма.
В началото ще ти е трудно да претегляш и преценяваш, но после като свикнеш, ще е като детска игра. А и има дори по нета много примерни менюта, на готово изчислени.



Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор amiga ()
Публикувано19.12.12 15:35



Мен ми е интересно нещо, понеже ти явно си на ВМ освен НВД.
Как мислиш, че би се отразил този режим на човек с нормално тегло? Особено такъв, който кара на по-леки храни - и за стомаха, и като калории, например общо взето салати - зеле, домати, чушки, две-три ябълки... Активия с трици... яйца... И предвид, че е с нормално към ниско тегло... няма ли да напълнее? Ако вкара кашкавал, овче сирене, лешници, орехи.... ей такива неща иначе полезни, но с доста калории. Реално 200 грама кашкавал е повече от половината калории за деня... на такъв човек.



Тема Re: За рибатанови [re: amiga]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано20.12.12 08:51



Ако въпросният човек дълго време е карал на по-малко калории, отколкото са нуждите му, и изкуствено е поддържал ниско тегло, може да има едно първоначално напълняване с няколко килограма, докато организмът се успокои, че вече не е лишаван и застрашен. Човешкият организъм има нужда от определено количество калории и те варират в различните дни. Да се приема продължително време по-ниско количество води до забавяне на метаболизма и със сигурност не е добре и за имунитета, и изобщо за здравето.

Също ако преди това си била на силно ограничаващи диети от сорта на Дюкан, плодуване и подобни, или ако си била веган, също е нормално организмът да търси да си навакса, когато увеличиш мазнините. Това е инстинкт за оцеляване. Но с времето теглото се стабилизира на стойността, която е нормална и здравословна, ако не се прекалява с яденето, т.е. ако не се преяжда целенасочено с мазнини и с всякаква храна.

Аз не мисля, че някога съм изяла 200 грама кашкавал за един ден, освен в ден, когато съм яла паниран кашкавал (в яйце и кокосови стърготини вместо брашно), но вероятно съм имала по някой ден с 200 грама сирене, макар че повечето дни ям по-малко - на око, защото не меря с везна, а окомерът ми не е никак точен, но 200 грама ми се вижда доста.

Всичко зависи и от потребностите, и от целите на човека. Основен принцип е да се яде толкова, колкото да се заситиш. Мазнините не се добавят самоцелно, а също според това колко ти е необходимо за твоите нужди, за да се заситиш. Но от друга страна много ефективен начин за бързо сваляне на килограми напр. за влизане в тясна рокля е Аткинсовият fat fast (мазен пост) - ядат се храни с високо съдържание на мазнини (75 - 90%), но в количества от по 5 порции по 200 калории, общо 1000 калории за деня. Глад не се усеща заради многото мазнини, но бързо и лесно се сваля тегло. Не се препоръчва да се прави дълго време и от хора, които иначе лесно отслабват. Посочвам го като пример за това, че мазнините не са непременно храна, от която се напълнява, а зависи от обстоятелствата.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Редактирано от Sol y Sombra на 20.12.12 08:51.



Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано20.12.12 09:13



За калориите и доколко те изобщо имат някакво значение има писано много, ще дам само няколко линка, но са на английски:









(линковете трябва да се копи-пейстнат отделно в браузъра, така направо не се отварят, защото ме мързеше да ги правя да се отварят)

Най-напред трябва да се знае, че човешкото тяло не е затворена система, така че законите на термодинамиката не важат за него, поне не едно към едно. Второ, различните макронутриенти (въглехидрати, белтъчини и мазнини) имат различно действие върху човека и то върху хормоните му. И освен това е необходимо различно количество енергия за разграждането на различните храни. При консумация на белтъчини към 20% отиват за разграждане, а при въглехидратите и мазнините процентът е по-нисък. Т.е. ако приемем 200 калории от белтъчини, за разграждането на храната ще отидат към 40 от тях.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Редактирано от Wildberry на 20.12.12 09:20.



Тема Re: За рибатанови [re: amiga]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано20.12.12 09:18



Аз влязох във ВМ НВД след Дюкан, с нормално тегло - качих около 2 кг още първите дни.
Налагах си големи рестрикции, за да не кача повече и да си спася организма от лакомията, която изненадващо ме нападна. Но всичко се размина за не повече от месец, започнах да свалям отново, не беше желано, увеличих калорийния прием и нещата си дойдоха на мястото.
Много пъти съм имала залитания надолу в теглото, но овладявам нещата.
Като намаля активността си - тръгвах нагоре /храненето не ме бърка, защото смятам калориите наум и знам колко изяждам при всяко ядене, в смисъл прецизирано ми е./
Изобщо време си трябва, да си напасне човек персоналните настройки.



Тема Еваля, еваля ма,нови [re: Wildberry]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано09.01.13 13:19



како!



Булсадкома са мизирабъли.БТВ-има тежест във т4ожбина.бг-семеиства ве4ерят тихо прет БТВ

Тема аханови [re: Киро]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано09.01.13 15:22



Вече влизам в таргет групата?

Зор, мор, чанч и стрес да има - иначе не е интересно!





Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор Monica123 (пристрастен)
Публикувано27.02.13 08:53



Ти така ли се храниш? Без захар, без хляб без сладкиши с месеци?



Тема Re: За рибатанови [re: Monica123]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано28.02.13 09:22



Да, така се храня

От какво полезно според теб се лишавам?

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: аханови [re: Wildberry]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано28.02.13 09:40



Е как, ти си там в отделна ВИП-ложа!:))



има наука която е цтапила не на две величини-матеря и енергя, а на три величини-плуц интелект

Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано28.02.13 09:41



Представяш ли си?? Без сладкиши с месеци!!!! Що за живот е това?!



има наука която е цтапила не на две величини-матеря и енергя, а на три величини-плуц интелект

Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор landing ()
Публикувано16.06.13 11:35



Здравей! Интересна тема, нищо че е старичка

. Знаех, че ще коментирам накрая, но като стигнах до режима, който ти е изготвила диетоложката просто не можех да чакам да изчета до края. Не е чудно защо не си спазила почти нищо от тоя режим, не си нали? Много ме е яд някакви чугунени глави, взели дипломи преди трийсгодини да започнат да дават НЕПРИЛОЖИМИ съвети. Лекари, които едно си баят и едно си баят!
Първа грешка: 1000 калории?! Ебаси! Тази изчислила ли ти е RMR? Това е Resting Metabolic Rate, или калориите които гориш на ден без да вършиш абсолютно нищо? После сметнала ли е калорийния ти баланс? Съобразила ли е диетата с възрастта ти, натоварването ти, психиката ти? Тия 1000 калории са пълен шийт и в тях е заложен неуспех, ама 100%.
Втора грешка: Забранени храни. Ти доколкото разбрах имаш ИР. ОК е да забрани газираното, сладкишите и алкохола до някъде- те са боклук, и това сериозно и отговорно ти го казвам. Същото е като да пиеш малки дози цианкалий- няма да те убие в началото, но накрая ще предозираш и ще се гътнеш. Но тя ти реже и мазнините, което е ГОЛЯМА грешка и вече са ти обяснили защо.
Трета грешка: Смята ориза, картофите и царевицата като зеленчук?! Отново ебаси! Те НЕ СА зеленчук, въглехидрат са!!! Плодовете също са въглехидрат и за ИР и за редукция на тегло са НЕПРЕПОРЪЧИТЕЛНИ! Ако започнеш да ходиш пеш поне час на ден, може преди обяд да хапнеш кисел плод.
И четвърта грешка - Това е по скоро на майтап. Предполага, че имаш "любимо физическо усилие". Иначе е добре като препоръка.

В тия кибритени кутийки сирене и 2 супени лъжици ориз е програмиран неуспеха на начинанието. Диетолога трябва да познава психиката на хора с наднормено тегло, трябва да се интересува от новостите в професията си, а не да раздава циркулярни диети, които никой не спазва. Съвет, ако го искаш. Намери някой фитнес център, където има и лекар, за да измерят мазнините в тялото ти и да направят програма конкретно за твоя тип организъм. Ще ти кажат и каква физ. активност е препоръчителна за теб, защото ми е супер смешно когато препоръчват бягане на стадиона и танци на хора по 100 кила! Ами ставите, а коленете? Ще дойде време и за танци, ама по- натам . И не се плаши от страшната дума "фитнес". Там хора не ядат. Но там можеш да сваляш под наблюдение и със съобразено натоварване за теглото ти. И за разлика от ходенето навън, има оптимални условия- ще си с удобни маратонки, които вън няма с какво да съчетаеш примерно. Няма да ти дреме като ходиш на пътека, че се потиш, защото всички се потят. Има климатик и готина музика .

Ще чета докрая темата и може да се включа пак.



Тема Re: За рибатанови [re: landing]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.06.13 08:52



Гласът на здравия разум

Абсолютно подкрепям!

http://cioccolatascorner.blogspot.com/


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.