Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:07 28.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: За рибатанови [re: veceлyшka]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 19:11



"Аз винаги съм била човек на здравия разум, и си мисля, че тряба да има уравновесеност във всичко."

Аз може ли да попитам какво е за теб уравновесеност за теб? Защото когато сме еволюирали като вид(или са ни създали ако предпочиташ библейския подход) шоколади, кока кола, бял хляб е нямало. За последните няколко хилядолетия човека е модифицирал селскостопанските култури така че да дават значително по-големи добиви и да са по-сладки. Къде в това е равновесието което търсиш?

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: NYKnicks]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.12.12 19:14



Да, и той е минал първо учебника



http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: За рибатанови [re: NYKnicks]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано17.12.12 19:26



Имам една колежка. Тя е точно като теб. Обича да ми показва снимките си когато е била активен спортист.

Очевидно НЕ ИСКАШ да разбереш...никаква активна спортистка не съм била, нито съм ходила и 100 метра денем. И съм се тъпкала стабилно. 15 години, плюс още 5...ДОКАТО РОДИХ. Ей там се прекършиха нещата...Вероятно там нещо обмяната ми се е разклатила. Чувала съм, че е често явление. Особено ако не си бил първа младост при раждането.

И ПАК става дума за ПРОМЯНА в организма. Която може би е можела да не настъпи и да мога сега да си хапвам както преди...а не да си броя мандарините...





*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*


Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 19:55



Така и трябва :)

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 19:57



Годините са си години. След като си навършила 23-25 оттам насетне хормоните те прецакват, метаболизма ти изневерява. Това не е е Моментно, не е Ген. Това е естественото състояние на нещата и стига до всички.

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: NYKnicks]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано17.12.12 20:30



Ами просто - между въглехидрати, протеини, мазнини. Все пак не само пастите са въглехидрати, нали.



Тема Re: За рибатанови [re: veceлyшka]  
Автор NYKnicks (TEAM №1)
Публикувано17.12.12 20:54



ВМНВХ не отрича въглехидратите. Тоест не е Дюкян.
Ако човек няма проблем с килограмите спокойно може да яде плод всеки ден. Разбира се с разумна мярка.

Clichy looses a ball, RVP take a free kick, Nasri deflection an own goal, well played Arsenal!


Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано18.12.12 07:23



Дойде ми на ум...публикувам тук хранителния режим, който ми изготви ендокриноложката...дали имате време да го прочетете и коментирате, пишещите по темата?



ИНДИВИДУАЛЕН ДИЕТИЧЕН РЕЖИМ
Дневен прием на около 1000 – 1100 ккал/днвено

Оснавни принципи на диетичното хранене:
І. Забранени храни:
1. Свинско месо, мас, сланина, кожа, пържени и панирани храни;
2.Газирани напитки
3. Сини сирена и сметана
4.Майонеза, маргарини, овче сирене
5.Сладкиши, сметанови торти, крем – карамел
6. Концентриран алкохол и бира

ІІ. Пийте ежедневно достатъчно количество течности – трапезна и минерална вода окло 3000 мл дневно независимо от сезона – лято или зима

ІІІ. На всяко хранене може да добавяйте зеленчуци – само картофите, ориза и сладката царевица са в ограничено количество, поради голямата количество въглехидрати които съдържат. Приема на плодове е в ограничено количество – до около 300 г плод в зависимост от вида

ІV. Необходима е ежедневна физическа активност – ходене пеша 30-40 минути дневно и два пъти седмично 1 чес по- интензивни физически усилия – фитнес, аеробика, плуване, гимнастика, танци или друго любимо физическо усилие.

Примерно меню:

Понеделник:
Закуска: Чай или кафе без захар; Кафето се приема с 500 мл вода, 1 филийка хляб типов или ръжен с 30 г / колкото 1 кибритена кутийка краве сирене изкиснато или извара; 3-4 маслини

10 часа: 1 средно голяма ябълка

Обяд: Овчарска салата 300 г

16 часа: 250 мл кисело мляко до 2 %

Вечеря: Пилешко месо на скара или на пара с гарнитура от зеленчуци по избор – задушен карфиол, моркови, броколи, картофи – до един средно голям картоф в една порция или 2- 3 супени лъжици сварен ориз или 3 супени лъжици сладка царевица

Вторник:
Закуска: Чай или кафе без захар с нискомаслено мляко; Кафето се приема с 500 мл вода, 1 филийка хляб типов или ръжен с 30 г / колкото 1 кибритена кутийка/ крави кашкавал

10 часа: 1 средно голям портокал

Обяд: Пилешка пържала на скара или на пара от бяло месо без кожа и гарнитура от зеленчуци по избор

16 часа: 250 мл кисело мляко до 2 % с мюсли или овесени ядки

Вечеря: Сготвено зеле или грах една стандартна порция 250-300 г с 1 филийка хляб типов или ръжен

Сряда:
Закуска: Чай или кафе без захар с нискомаслено мляко; Кафето се приема с 500 мл вода, 1 филийка хляб типов или ръжен с шарена сол;

10 часа: 2 малки мандарини

Обяд: Зеленчукова супа; Огретен или зеленчукова мусака

16 часа: 250 мл кисело мляко до 2 %

Вечеря: 2 пълнени чушки с ориз и други зеленчуци

Четвъртък:
Закуска: Чай или кафе без захар с нискомаслено мляко; Кафето се приема с 500 мл вода, 1 филийка хляб типов или ръжен с лютеница и 30 г / колкото 1 кибритена кутийка/ сирене или извара

10 часа: 2 киви

Обяд: Зеленчукова супа или таратор; Овчарска салата или шопска салата

16 часа: 250 мл кисело мляко до 2 %

Вечеря: Салата от зеленчуци по избор; Риба на скара или на пара с гарнитура по избор;

Петък:
Закуска: Чай или кафе без захар с нискомаслено мляко; Кафето се приема с 500 мл вода, макарони от твърда пшеница, гарнирани по избор;

10 часа: 1 малък банан

Обяд: Зеленчукова супа; Боб или леща сготвени с 1 филийка хляб типов или ръжен;

16 часа: 1 кофичка кисело мляко до 2 % или същия плод , като сутринта

Вечеря: Сготвено зеле или грах една стандартна порция 250-300 г с 1 филийка хляб типов или ръжен

Събота:
Закуска: Чай или кафе без захар с нискомаслено мляко; Кафето се приема с 500 мл вода; Макарони от твърда пшеница сварени, колкото е указано и гарнирани по избор

10 часа: 200 г – 1 парче печена тиква

Обяд: Две пълнени чушки с ориз и кайма

16 часа: 1 кофичка кисело мляко до 2 % с пектин

Вечеря: Яйца по панагюрски или гювече със сирене и салата от пресни или задушени зеленчуци;

Неделя:
Закуска: Чай или кафе без захар с нискомаслено мляко; Кафето се приема с 500 мл вода; 1 филийка хляб типов типов или ръжен с лютеница, сирене и 1 твърдо сварено яйце

10 часа: 1 средно голяма круша

Обяд: Зеленчукова супа; Мусака около 200 г с тиквички, син домат и картофи; каймата да е 80% телешка и 20% свинско

16 часа: 1 кофичка кисело мляко до 2 % с пектин

Вечеря: Сготвено пилешко месо с грах, зелен боб или зеле;1 филийка хляб типов или ръжен;
-----------------------------------------------------------------
Диетата се повтаря 4 седмици, след което ново измерване на тегло и преценка на следващата диета. Може да се приема до 1 супена лъжица мед дневно; Разрешен е приема на до 200 мл сухо бяло или червено вино дневно
----------------------------------------------------------------------
ПП - прочетох я пак сега...доста разлики има с това, което ти ми написа...плодове всеки ден, картофи, ориз - може...на практика - почти нищо не е изключено, дори хляб, стига да не е бял...забранени всякакви мазнини...сметана...меко сирене...
Просто коментирам.





*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*

Редактирано от УниКалната на 18.12.12 08:22.



Тема Re: За рибатанови [re: УниКалната]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано18.12.12 08:55



Ами, без да изчитам по дни, виждам, че забранява мазнините. Това е ненужно и със сигурност е неоснователно, има предостатъчно данни вече, че мазнините не са вредни, нито пък са основната причина за напълняване. И специално на инсулиновата резистентност мазнините не ти пречат със сигурност и не са и причината да стигнеш до ИР.

Моят съвет е да спазваш ВМ-НВХ. Вече не помня колко пъти писах какво ти препоръчвам да ядеш и какво не ти препоръчвам. Върни се назад и чети.

А този калориен прием е прекалено нисък със сигурност. Минимум 1500 ккал, дори според мен спокойно 1800 - 2000, ако изобщо се броят калории.

Твой избор е какво ще правиш. Повече няма да се хабя да давам съвети, вече ти казах каквото мисля.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Редактирано от Sol y Sombra на 18.12.12 08:57.



Тема Re: За рибатанови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано18.12.12 09:18



Вече не помня колко пъти писах какво ти препоръчвам да ядеш и какво не ти препоръчвам. Върни се назад и чети

Помня всичко, което си ми казала. Помолих само за коментар на този режим - все пак е от лекар, когото не познавам добре...ваши мнения тук биха могли да ме ориентират дали мога да имам доверие като лекар, или да сменям...



*ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ*



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.