Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:05 05.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Благодаря!нови [re: Sol y Sombra]  
Автор Berkelium (Actinide №97)
Публикувано19.10.12 22:58



Нещо повече, слънчогледовото и другите видове олио са окислени при термична обработка. Тези мазнини са наистина опасни ! Каквото и става със зехтина след термична обработка, затова той да се ползва само за салати!

И още нещо, бабите със сигурност са имали много по-добра двигателна активност, не са замествали водата със сокове, не са яли шоколади и не са засядали пред телевизора с пакетче фастъци или други подобни(ако помня един преден постинг на Уникалната)



Napoleon Bonaparte: Religion is what keeps the poor from murdering the rich.

Тема Re: Благодаря!нови [re: Berkelium]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано20.10.12 09:28



По тези въпроси едва ли някой би могъл да спори



http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: Благодаря!нови [re: Berkelium]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано20.10.12 15:20



слънчогледовото и другите видове олио са окислени при термична обработка. Тези мазнини са наистина опасни ! Каквото и става със зехтина след термична обработка, затова той да се ползва само за салати!

Е хубаво де, тези тонове олио, които се разпродават по света и у нас, ако бяха чак толкова опасни - светът щеше да се е затрил досега!!

С какво да готвим, с какво да пържим картофки? Или тия храни са забранени за хора?





Тема Re: Благодаря!нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано20.10.12 18:38



Виж какво, от 20-30 години светът е луднал в посока демонизиране на наситените мазнини. Затова съветват да се ползват мононенаситени (зехтин, рапица) и полиненаситени (слънчогледово, царевично, соево, памуково и ленено олио и маргарин) - уж те били по-малко вредни, а дори направо били полезни. Понижавали холестерола

Да, но тези препоръки се основават на много некадърно проведени научни изследвания, а често и на изкривени данни в полза на агробизнеса. Има едно проучване, в момента нямам линк, но е направено още през 60-те: три групи участници - едната ползва зехтин, другата царевично олио, третата си ползва традиционните мас и масло. Най-много се понижава холестеролът на тези с царевичното олио, след това на тези със зехтина, а на тези с маста и маслото не се понижава. Да, обаче най-много инфаркти има в групата с царевично, след това в тази със зехтин и най-малко в тази с традиционните мазнини. Но на това проучване никой не е обърнал внимание, защото за агробизнеса е било изгодно да се лансира царевичното олио.

Ти можеш да вярваш на когото искаш, но научните данни, когато се направят правилно проучванията и се анализират безпристрастно резултатите, са, че наситените мазнини не са вредни. Напротив, наситените мазнини са не само полезни, а са и крайно необходими на човека като основен източник на мазнини. А в същото време е установено без никакво съмнение, че ненаситените мазнини са склонни към окисляване и са канцерогенни на висока температура. Затова се препоръчва да се готви със свинска мас, масло, кокосово масло, палмово масло (само да не е хидрогенирано палмовото), а за салати да се ползва зехтин. Навсякъде по света, преди масовата инвазия на растителните масла в началото на 20-и век, хората са използвали най-много свинска мас и краве масло. Да, в средиземноморските страни са използвали и зехтин, но все пак за готвене основната им мазнина си е била свинската мас. Същото важи и за азиатците (китайците са пържели в свинска мас преди), важи и за всички народи по света, за българите също. На местата, където има кокос и палми, са ползвали тези масла.

А светът наистина върви към затриване - и заради високата консумация на вредни мазнини, и заради високата консумация на въглехидрати, и заради малкото физическа активност, и заради многото химия в храната, и заради повишения стрес.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: Благодаря!нови [re: Sol y Sombra]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано20.10.12 18:42



Вижте тук, много хубаво е разказано на

.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Редактирано от Wildberry на 25.10.12 11:32.



Тема Re: Благодаря!нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Berkelium (Actinide №97)
Публикувано21.10.12 12:38



Всеки сам решава за себе си. Ти предпочиташе да се храниш с неща които непрекъснато вдигат инсулина извън нормалните нива, нямаше абсолютно никаква физическа активност и имаш проблем с килограмите, доколкото си спомням. Ефекта го виждаш. Относно въпросните мазнини - честата им употреба увеличава сериозно рисковете за сърдечно съдовата система, сериозен онко фактор са, както и пречат на правилното функциониране на ендокринната система и от тях се развива склоност за пълнеене. Колко често ще си правиш пържени картофи си е твой проблем, просто не се учудвай че тялото ти после се счупва. Все едно да сипеш нафта в бензинов двигател, ми не става ..

Аз лично ям с голям кеф пържени картофи.. но може би веднъж или дваж на два три месеца.



Napoleon Bonaparte: Religion is what keeps the poor from murdering the rich.

Тема Въпросинови [re: Blake]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано02.02.13 09:35



Да те попитам...и всички други, които са компетентни.

Преди три месеца имах 44 инсулин на гладно. Пих глюкофаж. Сега - инсулин на гладно - 21. Съвсем в норма, даже не е на горна граница!!! В същата лаборатория. Цибалаб, препоръчана ми от ендокриноложката. И двата пъти захарта ми беше в норма, но първия път, поради високия инсулин, ме диагностицираха като инсулиново резистентна. Освен лекарството се ОПИТАХ да спазвам диети и съветите ви, но не мога да кажа, че успях. Е, намалих хляба, тестените и захарните, но не съм ги спряла напълно. Също намалих количеството на храната. Не съм отслабнала нито килограм.

Задавам си въпроси.

-Дали първият ми инсулин не е бил грешен? Или сегашния?
-Дали съм била в самото начало на това заболяване и съм го овладяла шампионски бързо? (Бях останала с впечатление, че ще се лекувам поне няколко години с диети и глюкофаж, та чак даже се запасих, защото от 100 нямаше винаги и аз си накупих за няколко месеца напред...

)
-Какво друго би могло да бъде обяснение на ситуацията? Или е нормална?



ПП - Според същата ендокриноложка - трябва да спра лекарството и да вземам по едно хапче, когато съм поемала много въглехидрати на едно ядене.



..... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Въпросинови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано02.02.13 18:33



Това, че взимаш метформин и си намалила бързите въглехидрати е повлияло добре. Продължавай така

Едва ли е имало или сега има грешка в резултатите, просто организмът се е повлиял положително. Но това не значи да зарежеш всичко - трябва да се внимава с въглехидратите, защото стойността към инсулинова резистентност си я имаш. А за лекарството ще ти каже ендокриноложката.

Между другото обаче как ти е инсулинът след глюкозата? Защото и аз имам близък с 20 и няколко на гладно (в нормата беше), но след приема на глюкоза стойностите му бяха повишени и диагнозата му е инс. резистентност, съответно му беше изписан глюкофаж и се опитва да ограничава въглехидратите.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: Въпросинови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано02.02.13 18:57



НЕ МИ Е ПРАВИЛА ПРОФИЛ!! (С натоварване, имам предвид). Дори се изненадах защо - в миналото съм си правила и втората ми стойност беше много висока, при нормална на гладно, беше доста отдавна. Ама таз жена и обикновен профил за захар не ми направи (три пъти дневно) та сериозно се замислям дали да не я сменям вече!! Нали затова ви попитах за добър ендокринолог...



..... СПОРЕД МЕН!!


Тема Re: Въпросинови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано02.02.13 19:02



Трябва да се направи обременяване с глюкоза - първо ти мерят и захарта, и инсулина на гладно, после пиеш 75 грама глюкоза и ти мерят отново и захарта, и инсулина 1 час и после 2 часа след това. Само стойността на гладно не е достатъчна.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.