Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 01.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Благодаря!нови [re: Berkelium]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано19.10.12 10:24



Протеините вдигат, няма спор, но след вдигането на инсулина следва вдигане на глюкагона, каквото не следвало след въглехидратни храни.

Но да, няма спор, че приемът на белтъчини трябва да е съобразен с нуждите, а те се определят от активното тегло и физическата активност.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/


Тема Re: Благодаря!нови [re: Berkelium]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано19.10.12 11:21



И какво сега? Без въглехидрати, без протеини...само мазнини, ама ако може и без тях...Абе хора, аз на вода и фотосинтеза ли да я карам??



А сериозно - интересува ме дали изобщо-изобщо трябва да спра всякаква бяла захар и хляб, или една лъжичка на 3 дни и 2 филийки на седмица може? Или чаша сок?

Лошото е, че МРАЗЯ да пия вода. Замествам я със сокове, които ми бяха абсолютно забранени...даже и тези, които не съдържали захар (уж). Животът ми ще да се превърне в едно абсолютно мъчение май...



Тема Re: Благодаря!нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано19.10.12 11:52



Спокойно, остава си много за ядене - и зеленчуци, и меса, и млечни, и по някой плод. Това е дори на ВМ-НВХ, а ти може да пробваш първо твоята схема - без захар и без бял хляб. Яж си така, както питаш - една лъжичка захар на 3 дни и 2 филийки на седмица, това не е никак много. Виж как ще ти се отрази, но все пак трябва да мине и известно време, няколко седмици поне, предполагам.

Водата и аз не я уважавам, но започнах да пия билкови чайове и така ми върви водата



А за белтъчините - мисля, че по една пържола на ден е абсолютно ОК

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Тема Re: Благодаря!нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано19.10.12 12:31



"Честито"!
Моя милост е в аналогично положение.
Видях, че вече са ти дали моята публикация на тема какво трябва, и какво не трябва да се яде в такова положение, да ти кажа - наистина работи. Ако се храниш 3-4 месеца по този начин, положението се подобрява много. Знам го от опит, щото в началото положението ми беше адски много по-зле. Най ме притесняваше едно спонтанно "заспиване", което всъщност се явява не точно заспиване, а нещо като тежка форма на загуба на концентрация, поради липсата на текущо "гориво" за мозъка. Случваше ми се предимно (но не само) няколко часа след ядене, и се изразяваше в това, че просто "изключвах" за момент, независимо какво правя (пиша на компютъра, карам кола, гледам телевизия и т.н.). Наистина не беше от умора или недоспиване, щото ми се е случвало час след като съм спал 12-13 часа например...
Та, след стриктното спазване на тази диета, това ми състояние е минало, а и някак си почнах неусетно да свалям килограми по малко, без почти никакъв напън. Е, сега малко съм се поизтървал пак, щото зарязах и диетата, но съм на път да се върна на нея пак...



Тема Re: Благодаря!нови [re: Blake]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано19.10.12 12:56



Да, твоята диета и на мен ми изглежда много подходяща. Само по отношение на мазнините да си кажа: ако със сухи, постни меса не се получава засищане или пък с нискомаслени млечни, тогава да се включат мазни меса и пълномаслени млечни. Естествено, няма да спра да повтарям, че естествените, природни мазнини, каквито се срещат в месо, яйца, масло, мляко, свинска мас, зехтин, кокосово масло, не са вредни и не трябва да се ограничават. Вредни са трансмазнините (= хидрогенирани растителни). Вредни са и съдържащите омега 6 - не сами по себе си, а защото омега 6 се набавя отвсякъде и то много лесно, а за сметка на това омега 3 липсва и се набавя трудно. И в крайна сметка се получава много неблагоприятно накланяне на баланса в полза на омега 6, а това в дългосрочен план вреди. Затова съветът ми е да не се използва изобщо слънчогледово олио.

http://cioccolatascorner.blogspot.com/


Тема Re: Благодаря!нови [re: Sol y Sombra]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано19.10.12 15:59



Затова съветът ми е да не се използва изобщо слънчогледово олио.

Ей това ми е много трудно!! Винаги съм си мислела, че слънчогледовото олио е нещо съвсем безобидно. Зехтин не обичам. И какво пък толкова - малко олио в маднжата и в салатата - толкова ли е вредно??



Наистина се чудя непрекъснато. Олиото пък е било неотклонна част от менюто на нашите баби и дядовци. Какъв ти зехтин по онова време? Хората са яли толкова ВРЕДНО, че е учудващо как изобщо са доживявали до 40-50 години! Туршиите бяха мазни, та чак течеше олио от тях. Непрекъснато пържено - ВСИЧКО пържено...Мекички, гевречета...Салатите - и те обилно с оцет и олио...



Тема Re: Благодаря!нови [re: Blake]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано19.10.12 16:01



Ти колко инсулин имаше на гладно? И какви илачи пи?



Тема Re: Благодаря!нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано19.10.12 17:09



Инсулина ми на гладно е към 30-40 (последното ми изследване е от март 2011 обаче)
пия Сиофор 1000 (което е метформин, също като глюкофаж-а), и продължавам да го пия... доколкото знам, ще си го пия доживот, или докато не отслабна много


иначе пия по една шепа хапчета за други съпътстващи проблеми



Тема Re: Благодаря!нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано19.10.12 17:35



Бабите и дядовците са използвали на първо място свинска мас и краве масло, олиото най-вероятно е било вторично, ако не и непознато. А прабабите и прадядовците със сигурност не са и чували за него.

Нали обясних защо е добре да се избягва олиото - защото съдържа много омега 6. Това са необходими мастни киселини, но си ги набавяш буквално от всички продукти - от месо, яйца, млечни, плодове, зеленчуци, ядки, има ги и в зехтина и маслото. Ако обаче ползваш олио за салати и готвене, то идва в допълнение към количеството, което приемаш от другите храни, а това накланя везните прекалено много в полза на омега 6, а се получава недостиг на омега 3. Защото пък омега 3 се съдържа изключително в мазните риби (пъстърва, сьомга и подобни) и омега 3 се набавя трудно и обикновено хората имат прекалено малко. Не трябва да се разчита на ленено семе и ленено олио, за да си набавиш омега 3, защото в растителните източници се съдържа киселина, която човешкият организъм почти не може да усвои, а изхвърля почти всичко. Усвоява добре омега 3 киселините от рибите. А този нарушен баланс между шестиците и тройките в дългосрочен план води до заболявания (каквито се сетиш - и сърдечносъдови, и ракови, и автоимунни). Тоест със сигурност способства, дори и да не е пряката първопричина. Това е обяснението.

Освен това писах вече - баба ти имала ли е повишен инсулин? Ти имаш ли? Коя от двете ви (ако баба ти е още жива) има нужда от промяна на начина на хранене и на живот?

http://cioccolatascorner.blogspot.com/

Редактирано от Sol y Sombra на 19.10.12 17:39.



Тема Re: Благодаря!нови [re: Sol y Sombra]  
Автор Berkelium (Actinide №97)
Публикувано19.10.12 22:56



Протеините в излишък си се обръщат на кръвна захар :)



Napoleon Bonaparte: Religion is what keeps the poor from murdering the rich.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.