Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:09 30.05.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Искам да отслабна 2-3 кг за лятото  
Автор silentangel (новак)
Публикувано04.06.12 09:43



по принцип не ме бива много в диетите. Досега когато искам да сваля някое друго кило, просто спирах да ям за няколко дни, но преди 2 г. имах гастрит, който лекувах 4-5 месеца и от тогава не съм си правила подобни експерименти. Сега обаче искам да сваля 2-3 кила, а може би и повече. Каква диета бихте ми препоръчали. Само да не е много сложна и прекалено дълга, че едва ли ще я издържа. сега съм 58 кила, ама имам бая тлъстинки, особено в задника и бричовете. 55-56 ми е добре по принцип, но май повече ще се наложи, понеже като отслабвам, отслабвам в ръцете и коремната област, ребрата ми започват да се четат, но задника си стои... та ми се струва че май повече кила ще трябва да сваля и там да се отрази.





Тема Re: Искам да отслабна 2-3 кг за лятото [re: silentangel]  
Автор amiga ()
Публикувано04.06.12 13:49



Кажи колко си висока и какъв ти е режимът на хранене и движение?

Редактирано от amiga на 04.06.12 13:50.



Тема Re: Искам да отслабна 2-3 кг за лятото [re: amiga]  
Автор silentangel (новак)
Публикувано04.06.12 16:11



165, нямам режим, ям каквото ми се яде, по колкото ми се яде и когато ми се яде, а то е все по различно време и количества. понякога не съм гладна по 12 часа, понякога ям през 2 часа, а сега когато се налага да сменяме дрешките, като се погледна в огледалото...минава ми апетита

Динамичен живот водя, понякога дори не се наспивам (ама аз обикновено по много спя, 8 часа не ми стигат), не чак толкова физическо натоварване...



Тема Re: Искам да отслабна 2-3 кг за лятотонови [re: silentangel]  
Автор amiga ()
Публикувано05.06.12 11:17



Ами реално намаляването на кг става чрез намаляване енергоприема и увеличаване енергоразхода. Така че единият вариант е да се постараеш по-малки количества да приемаш, когато ядеш. Примерно вместо една чиния, малко повече от половин чиния там нещо си. На всяко ядене без да променяш менюто си, коригирайки само количеството, това ще даде сигурен резултат. А ако повишиш и движението с примерно 20 минутна гимнастика вкъщи или 30 минути повече ходене с по-бързо темпо...


Другият вариант предвид това, че нямаш режим, е да си съставиш такъв. Да имаш по час - закуска, обяд, следобедна закуска и вечеря. Това ускорява метаболизма. Но пак зависи какво ядеш? Мюсли или кифли? Картофи или месо? Някак без да кажеш какво ядеш е трудно... ако искаш записвай си в рамките на една седмица всичко, което изяждаш и после го напиши тук. Така ще можем да измислим подходящ режим, спрямо твоя, освен това ще ти даде и по-съзнателна представа какво правиш, защото често храненето го правим несъзнателно и не сме много наясно какво всъщност вършим (т.е. че ядем повече вредни храни, отколкото си мислим, или пък че се храним твърде малко и т.н.)



Тема Re: Искам да отслабна 2-3 кг за лятото [re: amiga]  
Автор silentangel (новак)
Публикувано05.06.12 21:14



честно да си призная не ям много хубава храна в момента. Вчера ядох спагети, сладко по няколко пъти, солети, малко чипс и фъстъчено маслоо малко. Метаболизма ми е бърз, поне така си мисля, защото много често ходя до тоалетната. Някои път даже забелязвам храната непреработена излиза... а като си сменя менюто драстично винаги получавам диария (преди време почнах да ям само тайланско, ама голям проблем с тоалетната...). Иначе много солено ям, много люто (изключително люто) и много кисело. Знам че със солта трябва да се разбираме, ама много е трудно, като си свикнал,,,



Тема Re: Искам да отслабна 2-3 кг за лятото [re: silentangel]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано06.06.12 09:45



В този случай опитай следните неща:
- намали/спри соленото и киселото - оттам ще намалиш задържането на вода в организма, и ще спечелиш някое килце
- спри всякакво сладко за 2-3 седмици
- спри всякаквъ джънк-ове
и резултата ще си дойде





Тема Re: Искам да отслабна 2-3 кг за лятото [re: silentangel]  
Автор amiga ()
Публикувано06.06.12 10:00



Тогава въпросът е дали искаш да си подобриш режима и да почнеш да се храниш по-здравословно или мотивацията ти е само за тези 3 кила, но режимът ти на хранене ти е удовлетворитен? Ако е първото - можеш да почнеш със салати - домати, краставици, зеле, таратор, риба, пилешко месо, плодове... в неголеми количества и ако замениш 2 от яденетата си с това, би трябвало да има ефект.
Ако си харесваш режима и искаш да продължиш с него - значи първо няма защо да намаляваш солта, тя задържа течности, но ти си свикнала с нея и от каква полза ще ти е да загубиш кило течности - нека са мазнини. Лютото ускорява обмяната, в киселото също няма толкова лошо. Намалявай количествата тогава и пробвай поне едно хранене да е салата с малко чисто месо или пък таратор. Другото просто по-помалко докато не свалиш и после внимателно с поддържането.



Тема Re: Искам да отслабна 2-3 кг за лятото [re: silentangel]  
Автор Radio99 (Radio №1)
Публикувано06.06.12 20:02



Ходиш често поради други причини(чревен тракт, повечко сладко или фибри). Най-добрия вариант е да увеличиш енергоразхода било с плуване, повечко ходене и тн. и да намалиш калориите, особено избягвай сладките неща вечерно време.


IT\\\'S OFFICIAL, GOD IS MAKING HIS SC2 DEBUT. #flash #sc2 #proleague

Тема Re: Искам да отслабна 2-3 кг за лятото [re: amiga]  
Автор silentangel (новак)
Публикувано07.06.12 09:09



Лютото наистина ускорява метаболизма, дава много енергия и стомахът много бързо се изпразва.. когато спра лютото съм забелязала, че в началото си чувствам стомаха сит и без да съм яла, понякога дори надут и дискомфортност.
И за солта си права, когато ям наистина солено, на другия ден очите ми, лицето, а понякога дори и дланите и долу краката ми са подути.. Но аз и много вода и кафе пия, последното пък изкарва водата от тялото... та така, явно всичко си се саморегулира.
Не казвам, че съм доволна от режима си, просто в днешно време...начина на живот, проблемите и задълженията... не много хора се хранят правилно...
Мисля да почна сега в неделя диетатА,понеже в събота ще ходя да пазаря. реших да е от варено/печено месо (риба и пиле) и рибени консерви (когато нямам много време) от риба тон или нещо друго сухо раци, охлюви, миди и подобни + плодове и салати. Ще си взема и едни мулти витамини и да видим колко ще издържа и ще има ли ефект.
По-добра идея е да се отслабва със спорт, ама пусти мързел...





Тема Re: Искам да отслабна 2-3 кг за лятото [re: Radio99]  
Автор silentangel (новак)
Публикувано07.06.12 09:15



какво имаш предвид с чревен тракт, някакво заболяване ли? Не е от сладко или фибри. И от двете почти не ям. Това че съм написала, че един ден съм яла сладко, не означава че всеки ден ям. Може би е от нежен стомах, от някой храни се получава (напр. майонезата, аз затова и не я ям.. или пък повечко чипс наведнъж или нещо друго мазно.)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.