Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:22 26.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултати  
Автор Helena Christensen (top model)
Публикувано16.03.12 23:15



Здравейте на всички!

Аз съм се мотивирала страхотно, след като изчетох разни стари теми в този форум и си припомних как преди няколко години свалих 4 килограма на Дюкан, тогава не ми и трябваха повече и после просто си продължих с умерено хранене и промяна на навиците. Знаете обаче, че има хора, които свалят по 30 килограма на Дюкан, това не е мит, вижте само снимките на дамите в този форум:



Сега искам отново да вляза в топ форма за лятото и с тази тема искам да поканя всички, които имат желание, да започнат с мен или да се включат на по-късен етап - всички са добре дошли. Идеята е да пишем ежедневно в тази тема какво ядем и какви резултати постигаме, защото резултатите винаги идват с Дюкан. Не казвам, че е лесно. Има дни, в които ти се струва, че ще изядеш цялата продукция на Нестле, но затова е тази тема - като се почувстваме изкушени да дойдем тук и да намерим подкрепа, да се мотивираме взаимно, докато постигнем целите си.

Аз лично си направих нов ник по случая в чест на новото начало. Разбира се вие може да участвате с настоящия си ник, но за по-ексцентричните и тези, които имат нужда да знаят, че вече правят някаква положителна промяна, ги каня да си направят нов ник задължително с име на фотомодел. Ние тук всички сме манекенки и ще имаме манекенски тела, нали така. Затова нека от днес започнем да визуализираме телата си по начина, по който искаме да изглеждат. Позитивното мислене и мотивацията са много важни за спазването на един хранителен режим. Ето, сега изяждам последния шоколадов бонбон и утре сутринта като се събудя, ще се радвам да видя други, които искат да започнат тяхната промяна към един по-добър живот.

Ето и линк към стара тема от форума, която аз лично счетох за много мотивираща:


Моля, мъжете да не се чувстват игнорирани. Те също са добре дошли. Очаквам в тази тема поне един Брад Пит.

Редактирано от Helena Christensen на 16.03.12 23:24.



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Helena Christensen]  
Автор Monica123 (пристрастен)
Публикувано17.03.12 01:54



Кажи какво смяташ да ядеш през първата седмица?
Аз винаго издържам само по толкова;)



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Monica123]  
Автор Helena Christensen (top model)
Публикувано17.03.12 02:32



Здрасти, Моника!
Започвай с мен от утре! Ще видиш, че ще ти е по-лесно и ще издържиш повече. Много е важно да ядеш разнообразно и на всеки 4 часа.

Аз днес си напазарувах пушена сьомга, миди, рулца от раци, пиле, шунка, филе, яйца и кисело мляко. Това ще ям в различни комбинации в следващите пет дни.

Със ставането трябва да се закусва, за да се активира метаболизма. Аз смятам да ям кисело мляко с две лъжици овесени трици и подсладител. Някои си правят палачинки по Дюкан с овесени трици, но аз нямам време и ще ям предимно неща, които не изискват усилия и време за приготвяне. Също не смятам да ям след 19:00 ч., но това е защото си знам, че моят метаболизъм се забавя много вечер. Ще пиша тук какво съм яла ежедневно.

Кой друг започва с мен?



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Helena Christensen]  
Автор Monica123 (пристрастен)
Публикувано04.05.12 04:45



Хелена,
как вървят нещата? Ако все още си на диетата би трябвало да си отслабнала доста?
Вчета видях една приятелка - отслабнала 7 кила за 1 месец, направо се амбицирах...



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Monica123]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано13.05.12 12:19



Стига бе хора, не разбрахте ли че Дюкан е вреден за организма и здравето ви?

Редактирано от Фakличka на 13.05.12 12:19.



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Фakличka]  
Автор Monica123 (пристрастен)
Публикувано18.06.12 09:53



Не мисля, че е вреден.......Са, че немога изкарам повече от седмица:((
Пустите въглехидрати, много ги обичам:)))))))))



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Helena Christensen]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано08.07.12 13:04



преди няколко години свалих 4 килограма на Дюкан

Горкият Дюкан, дето си му свалила 4 кила...а другите, дето са му свалили пък по 30...




Сега - сериозно. Тази диета е ДОКАЗАНО вредна, доколкото четох. Четох някъде дори, че самият Дюкан се бил извинявал на последователките си...

Прочети за Ивана, например


А тук за надебеляването й


Абе - пазете се...По-добре с 90-дневната пробвай. Тя поне не лишава организма от нищо, а е също много ефикасна.



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Windows98 SE (Windows9x №1)
Публикувано08.07.12 19:45



чудеса.нет
клюки.бг

наистина реномирани и специализирани източници на информация ползваш :)

а беше време:

В отговор на:

TAC 15/04/2004 Super sam. Taman si napravih 20 000 mnenie v dira !

Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Windows98 SE]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано09.07.12 07:06



В отговор на:
--------------------------------------------------------------------------------
TAC 15/04/2004 Super sam. Taman si napravih 20 000 mnenie v dira !



Това безумие откъде го излюпи?
----------------------------------------------
Източниците ми са си мой проблем. Вероятно очакваш за съдбата на Ивана да пише в "Работническо дело"?



Дадох лично мнение на ДюкЯнките. Сигурна съм, че е правилно, каквито и да са ми източниците.

Ето и други източници. Харесай си някой.







Ти да не си някой таен агент на Пиерчо?



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Windows98 SE (Windows9x №1)
Публикувано09.07.12 09:21



за червеното - очевидно е че това ми е сигнатурата. от стари архиви.

не отричам правото да имаш свое мнение - просто ми е странно жълтата преса, да бъде взимана за авторитетен източник. Вярно че живеем в България (страната на блажено вярващите в 800те дни) но все пак!

Да, таен агент съм му на Дюкан. Регистрирах се много отдавна и пиша в много клубове, но единствената ми цел е да пиша тук по едно мнение на три месеца! А сега след като ти се разкрих, ще трябва да те убия!



а беше време:
В отговор на:

TAC 04.12.2004 г. 19:50 Super sam dovolen, zapalih Jaira po utopia !

Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Windows98 SE]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано09.07.12 09:40



за червеното - очевидно е че това ми е сигнатурата. от стари архиви.


Ми - не ми стана особено "очевидно".

Не е отделено по никакъв начин от текста на поста.

Жълтата преса често лъже, да. Обаче човек трябва сам да си премисли кое може да е лъжа с някаква полза, и кое да е истина. Пък и звездите доста често вдигат врява, ако излъжат могъщо по техен адрес.



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Sandino (докторче)
Публикувано09.07.12 19:01



Те и тия дзъркели не са отделени от твоя постинг. Таман се чудех какво общо имат с отслабването.



"You can't trust quotes on the internet." – Benjamin Franklin

Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Sandino]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано09.07.12 20:56



Едно намигване може да има общо с всичко.



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: УниKaлнaтa]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано17.07.12 09:39



Оф, коя беше 90-дневната? Дето хабер си няма кое е въглехидрат и кое протеин? Или оная, дето протеини и белтъчини са две различни неща?

Дюкан е вреден, доколкото е вредно да се ядат САМО протеини (Чисти!) в дългосрочен план. Естествено, че е вредно. Много е вредно, знаеш ли?



Да ядеш месо И зеленчуци не е вредно



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Wildberry]  
Автор Windows98 SE (Windows9x №1)
Публикувано17.07.12 09:59



"Или оная, дето протеини и белтъчини са две различни неща? "
Хахахаха



Your message has been sent. View message

Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Windows98 SE]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.07.12 12:39



Ох, мен ме ужасяват 2 неща:

1. Ужасяващата дезинформираност на ниво институции - наситените мазнини и животинските продукти са вредни, въглехидратите са полезни.
2. Невежеството на хората за ефекта от различните храни върху организма + невежеството за това кои храни са преобладаващо белтъчинни, кои са преобладаващо въглехидратни (мазнините ги познават уж горе-долу). Някои ядели банани и ориз, защото били добри източници на белтъчини



Айде, добавям и трето: манталитетът, че трябва да се яде от всичко по малко ("умереността е най-важна") и че тегло се сваля с някоя измислена диета (вчера ми възхваляваха тази с кленов сироп), а после си се връщаш към "нормално" хранене и се очаква (понеже така пишело в диетата) да си задържиш постигнатото тегло

Редактирано от Sol y Sombra на 17.07.12 12:41.



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Sol y Sombra]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано17.07.12 13:17



"манталитетът, че трябва да се яде от всичко по малко"
Е това ме изстрелва до висша степен на мизантропия



Редактирано от Wildberry на 17.07.12 21:53.



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Sol y Sombra]  
Автор Андрочленен Колайдер (Колайдер №1)
Публикувано17.07.12 13:20



Твърде много големи и сериозни интереси има на ниво институции и налагани модели по реклами, сериали и филми. В учебника ми по биохимия ясно си е записано, че инсулина храни раковите клетки, а натриевият нитрит е след основните онкофактори за стомашночревния тракт. Това някъде да се дискутира?
Да се говори за забрана на нитрита или на неговия прекурсор нитрата в месата? Или пък на рафинираните захари, да се слага един предупредителен надпис "високото ниво на кръвна захар и инсулин води до рак и затлъстяване"

Мен пък човек, който има едни 15 кила да сваля ми похвали едно от най-изчанчените диети "инсулинова диета" - до следобяд яко захари, а за вечеря белтъци. След което ми беше казано "ти като човек който много се интересува, сигурно си чувал и ползвал хранителната добавка Витаслим"



И като не се задържи теглото какво следва? нова безумна диетка, която ни звучи вкусна и после още една и така до край.

Your message has been sent. View message

Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Sol y Sombra]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано17.07.12 14:40



А защо да не перифразираме - вместо от всичко по малко - защо просто да не се яде нормално, тоест храните, които обикновено ядем, но в редуцирани количества, ако искаме да отслабнем ? Ако някой не яде например кожата на пилето (първият пример, който ми дойде на ум), нека да продължи да не я яде. Сама казваш "измислена" диета. Всички диети са измислени и лишаващи от нещо. Дори това нещо да не е много разумно, защо завинаги да го изключваме от менюто ? Аз например никога не правя бухти и пържени филии, но това не ми пречи ако ми поднесат, да ям, и го правя с удоволствие. Един път годишно, със сигурност няма да напълнея от това. Точно с това "от всичко, но умерено", отслабнах с 24 кг и трета година поддържам теглото. Никога нищо не изключих. Отне ми година и половина.
Но ето това кара девойките да се мръщят - времето

Искат веднагически да свалят нещо, трупано с години.



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: veceлyшka]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.07.12 16:38



Първо, проблемът е, че когато се говори за "по малко от всичко" и за "нормално хранене", хората обикновено разбират нещо от този сорт:

1. Днес: закуска - мюсли, обяд - сандвич, вечеря - спагети
2. Утре: закуска - мюсли, обяд - пица, вечеря - пиле с ориз
3. Трети ден: закуска - мюсли, обяд - сандвич, вечеря - месо с картофи
4. Четвърти ден: закуска - мюсли, обяд - баница, вечеря - китайско (т.е. примерно сладко-кисело пиле с ориз)
5. Пети ден: закуска - мюсли, обяд - пица, вечеря - пържени картофи и кюфтета.

Мисълта ми е, че храната на много хора е доста еднообразна и преобладаващо високовъглехидратна, а това не се отразява добре на повечето от тях

Бухти веднъж годишно - ОК, ако обичаш. За повечето хора бухти от време на време би значело примерно веднъж на една-две седмици, а това ми се струва честичко, ако се отнася и за сладкиши, и за баници, и за торти, и за всякакви подобни. Просто се отразява кофти.

Аз установих, че едно елементарно ограничаване на тестено, сладко (под формата на сладкиши) и в по-малка степен картофи и ориз ми се отрази страхотно - ям си зеленчуци, плодове (внимавам да не прекалявам с плодовете, но все пак веднъж на ден ям), месо, яйца, пълномаслени млечни, дори напоследък наблягам доста на млечните, вкл. сметана. И съм отслабнала повече килограми от теб, макар и да ми отне цели 2,5 години Вярно, аз имам и определени хормонални проблеми, и ставни, а и наследствена предразположеност към автоимунни (да не дава Господ!), така че предпочитам да ограничавам например глутена, т.е. ако успея, ще го спра напълно. Но ВМ-НВХ ми помогна чувствително за определени проблеми, от което пък съдя, че моят организъм просто не реагира добре на високовъглехидратно хранене (което за мен преди значеше по 1-2 филии хляб на ден, спагети 1 път/седм., пица 1-2 пъти/седм., картофи 2-3 пъти/седм., ориз 1-2 седм., сладко 2-3 седм., а и по-често, захар в кафето и чая...). И проблемът е от най-ранно детство, така че отчасти съм изключение. Но забелязвам при повечето хора, че това, да го наречем "инсулинозависимо напълняване", т.е. което се провокира от все по-задълбочаваща се инсулинова резистентност и метаболитен синдром, се проявява ако не след двайсет и петата, то поне след трийсетата или трийсет и петата година. Така че всички рано или късно трябва да започнат да ограничават въглехидратите, ако искат да си спестят проблеми.

Има и друг момент: на много хора, вкл. на мен, хапването веднъж на "отключваща" храна им задейства верижна реакция: "забранената" храна започва да им се прияжда все повече, съответно ядат все повече от нея, губят контрол и става страшно.

Освен това много хора сме установили, че без картофи, ориз, хляб, не се подуваме Също така много хора виждат, че когато няколко месеца не са яли бухти, после ги заболява коремът от бухтите

С две думи... умереността далеч не винаги е препоръчителна. Захарта, а и другите високовъгл. храни, създават зависимост (това дори е доказано) у податливите хора. А и у неподатливите причиняват проблеми.

Редактирано от Sol y Sombra на 17.07.12 16:44.



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Sol y Sombra]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.07.12 17:02



Разбира се, аз говоря от свой опит плюс на базата на прочетено, видяно (и в моето семейство - сред близки), и на базата на някои предположения. Нямам медицинско образование, нямам претенции да знам всичко, нито пък мисля, че моят случай е наистина приложим към всеки човек. Но че консумацията на високовъглехидратни храни в цял свят се е увеличила много през последните десетилетия - това е факт. Също е факт увеличаването на процента на затлъстели хора, хора с метаболитен синдром, сърдечносъдови заболявания, рак и подобни, които всички са свързани по един или друг начин с нивото на захар и инсулин в кръвта, т.е. с консумацията на въглехидрати.

Извинявам се за тирадата





Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Sol y Sombra]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано17.07.12 21:34



Съгласна съм с тебе, не се извинявай

Горе в поста това пропуснах да спомена - балансирана храна. Винаги съм се хранила здравословно, явно количествата са ми били проблем
Отдавна свикнах да контролирам неистовите си желания за нещо "забранено" (забранено от кого пък!). Хапна малко и спирам, преди да започна да се чувствам виновна. А ако съм далече от кантара си, драстично намалявам храната. Сега бях в Бг 1 месец (живея в чужбина) и като се върнах установих, че съм отслабнала 2 кг.



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: veceлyшka]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.07.12 21:47



Ами, това е похвално, но аз не го мога и никога не съм го можела

Особено с високовъглехидратните храни, ако нещо ми хареса, започвам да го ям все по-често и по-често, в нарастващи количества. Затова и предпочитам такива "отключващи" храни да ги избягвам напълно - връща ми се старият "звяр", който контролира мен, вместо аз да контролирам него Балансирано, казваш. Да, балансирано за мен означава изключване на високовъгл. храни - за мен важи този принцип. А мисля, че би важал и за поне 2/3 от хората с проблеми с теглото или някакви метаболитни заболявания. Кой къде ще тегли чертата, т.е. колко често ще яде бухти - това вече трябва да си го определи на базата на пробата и грешката

Само още едно уточнение: намаляването на количеството за мен е неработещ и мъчителен метод Установено е, че такива ограничения водят до някакво намаляване на теглото, но след това то се връща, че и отгоре. Важно е да се храним, когато сме гладни и само до засищане, без преяждане - това е основното. Тук отново имат роля въглехидратите - ако са повечко, захарта и инсулинът скачат, така и апетитът "играе". Затова за мен по-важно е да се консумират свободно правилните храни, а не да се консумират ограничено всякакви.

Редактирано от Sol y Sombra на 17.07.12 21:50.



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Sol y Sombra]  
Автор гoлямaтa Бeти (golyamata_beti)
Публикувано24.07.12 20:05



Момичета, искам да споделя с вас моите преживявания с Дюкан.
Дюкан работи!!!
1.За да се избегнат негативите ПИЙТЕ МНОГО ВОДА. Протеините затрудняват бъбреците и по тази причина трябва да се пие МНОГО ВОДА.

2007 г започнах диетата. По цял ден бях тук в клуба. От Дюкан 1 до Дюкан 1Х (найсе) Много си помагахме и се мотивирахме. Започнах от 110кг и стигнах до 95кг.за 5 месеца.

Лошото е, че отслабването беше доста лесно , което ми изигра лоша шега в последствие. Реших, че "било лесно" и се разхайтих. Лека , полека си възвърнах кг.
Хубавото обаче е , че след това се свалят по-лесно. Ако не сте несериозни като мен хубаво би било да се постараете да запазите постигнатото.
Сега отново съм 98кг. Този път не спазвам Дюкан, защото той изисква повечко парички.Тогава имах, сега - не.
Важното е, че покрай Дюкан се научих да се храня по-правилно.
Един ъвет към всички : Към овесените трици с киселото мляко задължително слагайте 1 супена лъжила смляно ленено семе. Освен многото вода другото МНОГО ВАЖНО нещо е недопускане на запек. Протеините имат свойството да запичат. Ако искате да отслабвате лесно и здравословно, трябва да освобождавате дебелото черво поне три пъти дневно Това се постига с лененото семе. Ако не ви е достатъчно добавете и сусамово. Трябва да намерите своята доза до постигане на целта - 3 пъти дневно. Ако трябва преди всяко хранене яжте по 1лъжица (ленено+сусамово) с няколко лъжици мляко.
Ако сте финансово обезпечени наблегнете на РИБА, много, много риба. Е, не сельотка или разни пушени и солени филенца , а прясна и непържена :) т.е. печена или във фолио задушена.
Ако не можете да живеете без сладки неща научете се да си правите тирамису и палачинки по рецептите на Дюкан. Тези десерти напълно задоволяват нуждите от сладкиши.
Да споделя , че към момента съм на 59г и с доста болести. По време на диетата съм била под наблюдение на лекуващите ме лекари и не са се получили никакви поражения.
Желая ви успех. Не се отказвайте, Дюкан работи.

Когато водата стигне до шията, всеки се научава да плува

Редактирано от гoлямaтa Бeти на 24.07.12 21:00.



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор КироАдминистратор ( )
Публикувано13.08.12 10:51



+1

Помни модернистите и се пази от тях!Ако ти харесват-твой проблем!
Това са последни времена!


Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: гoлямaтa Бeти]  
Автор lodka_v_moreto (вълнение 1 бал)
Публикувано06.01.13 09:49



Скъпи Дюканки!
Бях на този форум преди години, търся се из старите теми и не се откривам, но приблизително през февруари 2008 започнах от 78 кг и стигнах за няколко месеца до 64кг. Диетата ми се отрази прекрасно, всички около мен бяха възхитени от постижението, не се разболях от нищо,което би трябвало да ме сполети от тази диета. Не продължих след това с протеиновите четвъртъци, както препоръчва Дюкан, почувствах се освободена и без ангажименти

Ядях от всичко и колкото желаех. В последствие си възвърнах част от теглото, като за приблизително 4,5 години наддавах с по около 2-3 кг на година, така че сега съм 74,800.
Това за някои хора може да се окаже много подходяща диета.
Смятам да я започна от 01.02.2013, да минат всички именни дни
Успех, на всички, които се борят с наднорменото тегло, независимо от пътя,който са избрали.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.