Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:32 15.06.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Windows98 SE]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано09.07.12 09:40



за червеното - очевидно е че това ми е сигнатурата. от стари архиви.


Ми - не ми стана особено "очевидно".

Не е отделено по никакъв начин от текста на поста.

Жълтата преса често лъже, да. Обаче човек трябва сам да си премисли кое може да е лъжа с някаква полза, и кое да е истина. Пък и звездите доста често вдигат врява, ако излъжат могъщо по техен адрес.



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Sandino (докторче)
Публикувано09.07.12 19:01



Те и тия дзъркели не са отделени от твоя постинг. Таман се чудех какво общо имат с отслабването.



"You can't trust quotes on the internet." – Benjamin Franklin

Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Sandino]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано09.07.12 20:56



Едно намигване може да има общо с всичко.



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: УниKaлнaтa]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано17.07.12 09:39



Оф, коя беше 90-дневната? Дето хабер си няма кое е въглехидрат и кое протеин? Или оная, дето протеини и белтъчини са две различни неща?

Дюкан е вреден, доколкото е вредно да се ядат САМО протеини (Чисти!) в дългосрочен план. Естествено, че е вредно. Много е вредно, знаеш ли?



Да ядеш месо И зеленчуци не е вредно



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Wildberry]  
Автор Windows98 SE (Windows9x №1)
Публикувано17.07.12 09:59



"Или оная, дето протеини и белтъчини са две различни неща? "
Хахахаха



Your message has been sent. View message

Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Windows98 SE]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.07.12 12:39



Ох, мен ме ужасяват 2 неща:

1. Ужасяващата дезинформираност на ниво институции - наситените мазнини и животинските продукти са вредни, въглехидратите са полезни.
2. Невежеството на хората за ефекта от различните храни върху организма + невежеството за това кои храни са преобладаващо белтъчинни, кои са преобладаващо въглехидратни (мазнините ги познават уж горе-долу). Някои ядели банани и ориз, защото били добри източници на белтъчини



Айде, добавям и трето: манталитетът, че трябва да се яде от всичко по малко ("умереността е най-важна") и че тегло се сваля с някоя измислена диета (вчера ми възхваляваха тази с кленов сироп), а после си се връщаш към "нормално" хранене и се очаква (понеже така пишело в диетата) да си задържиш постигнатото тегло

Редактирано от Sol y Sombra на 17.07.12 12:41.



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Sol y Sombra]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано17.07.12 13:17



"манталитетът, че трябва да се яде от всичко по малко"
Е това ме изстрелва до висша степен на мизантропия



Редактирано от Wildberry на 17.07.12 21:53.



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Sol y Sombra]  
Автор Андрочленен Колайдер (Колайдер №1)
Публикувано17.07.12 13:20



Твърде много големи и сериозни интереси има на ниво институции и налагани модели по реклами, сериали и филми. В учебника ми по биохимия ясно си е записано, че инсулина храни раковите клетки, а натриевият нитрит е след основните онкофактори за стомашночревния тракт. Това някъде да се дискутира?
Да се говори за забрана на нитрита или на неговия прекурсор нитрата в месата? Или пък на рафинираните захари, да се слага един предупредителен надпис "високото ниво на кръвна захар и инсулин води до рак и затлъстяване"

Мен пък човек, който има едни 15 кила да сваля ми похвали едно от най-изчанчените диети "инсулинова диета" - до следобяд яко захари, а за вечеря белтъци. След което ми беше казано "ти като човек който много се интересува, сигурно си чувал и ползвал хранителната добавка Витаслим"



И като не се задържи теглото какво следва? нова безумна диетка, която ни звучи вкусна и после още една и така до край.

Your message has been sent. View message

Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: Sol y Sombra]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано17.07.12 14:40



А защо да не перифразираме - вместо от всичко по малко - защо просто да не се яде нормално, тоест храните, които обикновено ядем, но в редуцирани количества, ако искаме да отслабнем ? Ако някой не яде например кожата на пилето (първият пример, който ми дойде на ум), нека да продължи да не я яде. Сама казваш "измислена" диета. Всички диети са измислени и лишаващи от нещо. Дори това нещо да не е много разумно, защо завинаги да го изключваме от менюто ? Аз например никога не правя бухти и пържени филии, но това не ми пречи ако ми поднесат, да ям, и го правя с удоволствие. Един път годишно, със сигурност няма да напълнея от това. Точно с това "от всичко, но умерено", отслабнах с 24 кг и трета година поддържам теглото. Никога нищо не изключих. Отне ми година и половина.
Но ето това кара девойките да се мръщят - времето

Искат веднагически да свалят нещо, трупано с години.



Тема Re: Дюкан - мотивационна тема, съвети, резултатинови [re: veceлyшka]  
Автор Sol y Sombra (Muggle-born)
Публикувано17.07.12 16:38



Първо, проблемът е, че когато се говори за "по малко от всичко" и за "нормално хранене", хората обикновено разбират нещо от този сорт:

1. Днес: закуска - мюсли, обяд - сандвич, вечеря - спагети
2. Утре: закуска - мюсли, обяд - пица, вечеря - пиле с ориз
3. Трети ден: закуска - мюсли, обяд - сандвич, вечеря - месо с картофи
4. Четвърти ден: закуска - мюсли, обяд - баница, вечеря - китайско (т.е. примерно сладко-кисело пиле с ориз)
5. Пети ден: закуска - мюсли, обяд - пица, вечеря - пържени картофи и кюфтета.

Мисълта ми е, че храната на много хора е доста еднообразна и преобладаващо високовъглехидратна, а това не се отразява добре на повечето от тях

Бухти веднъж годишно - ОК, ако обичаш. За повечето хора бухти от време на време би значело примерно веднъж на една-две седмици, а това ми се струва честичко, ако се отнася и за сладкиши, и за баници, и за торти, и за всякакви подобни. Просто се отразява кофти.

Аз установих, че едно елементарно ограничаване на тестено, сладко (под формата на сладкиши) и в по-малка степен картофи и ориз ми се отрази страхотно - ям си зеленчуци, плодове (внимавам да не прекалявам с плодовете, но все пак веднъж на ден ям), месо, яйца, пълномаслени млечни, дори напоследък наблягам доста на млечните, вкл. сметана. И съм отслабнала повече килограми от теб, макар и да ми отне цели 2,5 години Вярно, аз имам и определени хормонални проблеми, и ставни, а и наследствена предразположеност към автоимунни (да не дава Господ!), така че предпочитам да ограничавам например глутена, т.е. ако успея, ще го спра напълно. Но ВМ-НВХ ми помогна чувствително за определени проблеми, от което пък съдя, че моят организъм просто не реагира добре на високовъглехидратно хранене (което за мен преди значеше по 1-2 филии хляб на ден, спагети 1 път/седм., пица 1-2 пъти/седм., картофи 2-3 пъти/седм., ориз 1-2 седм., сладко 2-3 седм., а и по-често, захар в кафето и чая...). И проблемът е от най-ранно детство, така че отчасти съм изключение. Но забелязвам при повечето хора, че това, да го наречем "инсулинозависимо напълняване", т.е. което се провокира от все по-задълбочаваща се инсулинова резистентност и метаболитен синдром, се проявява ако не след двайсет и петата, то поне след трийсетата или трийсет и петата година. Така че всички рано или късно трябва да започнат да ограничават въглехидратите, ако искат да си спестят проблеми.

Има и друг момент: на много хора, вкл. на мен, хапването веднъж на "отключваща" храна им задейства верижна реакция: "забранената" храна започва да им се прияжда все повече, съответно ядат все повече от нея, губят контрол и става страшно.

Освен това много хора сме установили, че без картофи, ориз, хляб, не се подуваме Също така много хора виждат, че когато няколко месеца не са яли бухти, после ги заболява коремът от бухтите

С две думи... умереността далеч не винаги е препоръчителна. Захарта, а и другите високовъгл. храни, създават зависимост (това дори е доказано) у податливите хора. А и у неподатливите причиняват проблеми.

Редактирано от Sol y Sombra на 17.07.12 16:44.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.