Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:18 25.09.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Чакай за по-бързо да пусна и нова тема за зелеватанови  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано22.08.11 22:37



Искам да задам един бърз въпрос и силно се надявам на бърз отговор.

Четох, четох - никъде не прочетох.

Ето я рецептата (или една от разновидностите й):
------------------------------------------
6 големи глави лук или 6 стръка праз
2 зелени пиперки
1 целина (зелена)
6 обелени домата (или мляни домати консерва)
1 зелка


По желание може да се прибави сол, къри, чеснов сос. (Някои слагат моркови, гъби, брюкселско зеле, карфиол и пр.)

Всичко се нарязва на парченца и се слага в голяма тенджера. 10 минути се вари на силен огън, след което се намалява на по-ниска температура и се вари докато се разварят зеленчуците.
Тази супа се яде при всяко огладняване.
------------------------------------------
А въпросът ми е - това, гореописаното, за 1 ден ли трябва да се изяде?? И ако не успея за един ден - колко дни подред мога да я ям? (Моля, не ми отговаряйте: "Докато вкисне" )

Да добавя - знам, че всеки ден към супата се прибавят и различни неща, въпросът касае само САМАТА СУПА.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Чакай за по-бързо да пусна и нова тема за зелеватанови [re: yниKaлнa]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано23.08.11 00:02



:-) Не разбирам въпроса. В смъл Трябва?? Ядеш Само супата, винаги когато ти се Яде. Не гладуваш.
В супата има достатъчно от необходимите за организма неща, има и предизвикващи и подпомагащи "почистването" съставки. Наистина е вълшебна и лесно може да стане вкусна



Тема Re: Чакай за по-бързо да пусна и нова тема за зелеватанови [re: ha!]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано23.08.11 07:01



Смисълът на въпроса беше - това голямо количество, което свариш (щото, както си го представям - то си е един казан

) - трябва ли да го изядеш още първия ден и всеки ден да вариш нов казан? Или може да го предъвкваш 2-3 дни, докато го свършиш (ако не вкисне междувременно) , и чак после да свариш ново?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Чакай за по-бързо да пусна и нова тема за зелеватанови [re: yниKaлнa]  
Автор p73 (непознат )
Публикувано23.08.11 12:38



Може да " предъвкваш" 2-3 дни- няма проблем, но е добре колкото можеш повече да консумираш от супата, защото тя прочиства и убива апетита. Аз лично я пасирах и с повече лимон ми харесваше на вкус.



Тема Re: Чакай за по-бързо да пусна и нова тема за зелеватанови [re: p73]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано23.08.11 17:41



Хич даже не ми убива апетита... Гладна съм като вълк - днес ми е първи ден. Супата е отвратителна... не съм я пасирала, но ще пробвам с лимон.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Чакай за по-бързо да пусна и нова тема за зелеватанови [re: yниKaлнa]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано23.08.11 19:01



Ааабе и аз преди време четох, че е отвратителна, но за мен си я промених. Например посмъртно не можеш ме накара да сложа където и да било толкова лук... И без това не пише грамажи, ми всичко е едно към гьотере. Моята е с много зеле, една-две чушки, които изхвърлям след сваряването, праз... Отпуснете се бре хора!
Освен това си имам собствени идеи относно мазнините, в частност олиото, та го слагам навсякъде. Супата пълни коремчето, има нужните вещества и наистина прочиства. Заслужава си да се Храниш с нея, даже и с малки отстъки като добавено сирене или лъжица кисело мляко



Тема Re: Чакай за по-бързо да пусна и нова тема за зелеватанови [re: ha!]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано24.08.11 06:33



Хубаво, ама отслабваш ли, като я ядеш, или я ползваш само за прочистване? И ако отслабваш - на кой ден идва ефектът? Щото, ако това е седемдневна диета, а на третия още не си мръднал в теглото - значи всичко трябва да се случи в последните 4 дни!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Чакай за по-бързо да пусна и нова тема за зелеватанови [re: yниKaлнa]  
Автор regdog (новак)
Публикувано24.08.11 13:07



Чела съм преди години, че тази диета е изготвена от и се изплозва в Лондонска болница тогава когато се налага пациент да отслабне много бързо (напр. за 1 седмица) по медицински причини. Затова, отслабването е бързо, но ефектът йо-йо е гарантиран 100 %.

Правила съм вариант на тази супа и според мен е добра за пречистване (много целулоза) и разтоварване (малко калории) за 1-2 дни - не повече, за да няма негативни последици.



Тема Re: Чакай за по-бързо да пусна и нова тема за зелеватанови [re: yниKaлнa]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано25.08.11 07:12



Втори ден дъвча тази гадост. Резултати - 100-200 грама повече от началното ми тегло. (Не ми е толкова прецизен кантара, за да напиша точно колко са, но при всички случаи са ПОВЕЧЕ.)

Сега или трябва да изхвърля половин казан, или да си я излея на главата... като наказание заради поредната си доверчивост в ефективност на диети.



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Чакай за по-бързо да пусна и нова тема за зелеватанови [re: yниKaлнa]  
Автор regdog (новак)
Публикувано25.08.11 09:56



Еее, наистина си уникална, щом и от тази диета си качила 100-200 г.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.