Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:25 19.04.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема 6 кила  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано31.08.11 11:22



Така.

Това ще е нещо като дневник.

Имам 6 кила отгоре, от теглого в което се чувствам най-добре е 69 кг, сега съм 75, при височина 1,80 м, 29 г.

След 2 седмици на море, доста бири и узо всеки ден и не много храна, главно салати преди 3 дни спрях алкохола и минах предимно на зеленчуци и сирене.

Резултата до тук е едно кило надолу, 74 кг съм, чувствам се добре и смятам, че до края на месеца ще успея. Облогът е никакъв алкохол до 1 Октомври, никакви цигари - аз и без това не пуша особено много и без мазнотии и въглехидрати.

Басейна ми е затоврен за профилактика до 11, тъй че от 12 септември почвам сауни и плуване всекидневно - на тоя режим съм от поне 1 1/2 години.

Пожелайте ми успех, а сега като е и публично ще съм по-стриктен





Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано31.08.11 11:34



Освен това, може да пробвам и малко зелева чорба - напротив мненията, че е смард на мен си ми харесва, а и при мен има поразяващ ефект





Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано31.08.11 13:31



уфф, с това лято все така става - и аз последния месец, в следствие на много кръчми, бири и мезета, турих 4 кила отгоре, ама от тая седмица съм се взел в ръце, и за 2 дена дотук съм кило и половина надолу. Ще видим колко ще успея да устискам





Тема Re: 6 киланови [re: Blake]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано31.08.11 13:42



Никакви проблеми не виждам засега. Също и при теб не виждам проблем. Малко режим и после всичко е наред. 69 е магическото число





Тема Re: 6 киланови [re: Blake]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано31.08.11 13:43



Аз ги качвам от 2009 година, Август, тогава бях 69-70 кг, ма се отпуснах и за 2 години ги качих. Ама сигурно съм прекарал през себе си поне 2 тона бира.



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано31.08.11 14:46



То и аз реших, че няма смисъл да си опропастявам живота заради няколко кила в повече. Засега съм заел позиция, че по-добре да си пийна биричка с мезенце, когато ми се отвори възможност, вмсето да следя стриктно килограмите. И да ти кажа - качвам по 1-2 килца и после си ги свалям. Не съм от талибански настроените отслабващи.
Иначе, при мене магическото число е 110, сега съм 125,5. Но пък преди 3 години и малко бях поти 150... През цялото това време не съм изпадал в крайности, както откъм ограничения, така и откъм консумация...



Тема Re: 6 киланови [re: Blake]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано31.08.11 15:52



Е, ти ако си 190+ см, както си мисля трябва да си си толкова. 110-115

Това, което пропускам е май колелото тия дни. То много помага, с помоща на байк може спокойно да издухаш 4-5 кила за една седмица. Ма ме боли едноко коляно, че се пребих преди 4 дни и засега ще се въздържа.

И отслабването се прави с интелект, както всяко друго нещо, нали?



Аз много обичам бира да му се невиди



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано31.08.11 16:00



За да издухаш толкова кила тлъстини за една седмица, трябва да ги духаш

интензивно по цял ден на байка. Приема се, че 1 кг. мастна тъкан дава над 7000 ккал, тоест за тази седмица трябва да имаш 30-35 хиляди ккал преразход (разлика между изядено и изразходвано), или 4-5 хиляди ккал на ден.

Успех иначе! Ще следя темата.

Редактирано от Mиpa_M на 31.08.11 16:09.



Тема Re: 6 киланови [re: Mиpa_M]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано31.08.11 16:10



Мани ги тия сметки, всико е индивидуално



Аз почна ли да не ям много ставам скелеД :P



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано31.08.11 16:10



Е, може много енергия да духаш, не знам.





Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано31.08.11 17:01



1.93 съм. По принцип трябва да съм към 100 кила, ама и 110 ме устройват прекрасно.
Иначе за спорт времето ми клони към 0 от долната страна





Тема Re: 6 киланови [re: Mиpa_M]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано31.08.11 17:05



По принцип е така, ама телесната маса не е само мазнини, а и да речем задържани течности. Много пъти ми се е случвало да губя по повече от един килограм на ден, при това не е като да не ям и да не пия. Ще кажеш - да, ама то вода - да, вода е, ама както се сваля, така се и трупа и задържа.
Всъщност, на тема вода, съм открил интересен факт - колкото повече вода пия за един ден, толкова повече свалям откъм тегло. Аналогично и обратното.



Тема Re: 6 киланови [re: Blake]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано31.08.11 17:24



Е, да, масата и обемът са и задържани течности, но ако си здрав, е лесно да ги разкараш, затова не трябва да се брои като успех.


А и едва ли можеш да задържиш неограничено количество излишни течности - не знам, но мисля, че някой и друг литър в излишък можеш да задържиш и да се се освободиш, повече - не. Освен при сериозни болестни състояния (сърдечни и бъбречни заболявания и пр.).



Тема Re: 6 киланови [re: Mиpa_M]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано01.09.11 08:32



Всяко кило надолу е успех, стига да не се съсипваш с химии, измислени процедури и т.н. тъпизми.

Ъпдейт от днес.

Пети ден започна - под 74 към със сигурност. Минах на супата - много си ми харесва, пък брат ми я опитал и каза, че такива бълвочи нямало било и в хАмерика, а той ги знае тия работи



Вчера един приятел само и само за да ме дразни ми прати един ММS с една запотена Стела Артоа (продуктово позициониране), но аз не му вързах на провокациите

Айде хубав ден



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано01.09.11 11:12



Според мен една малка биричка не пречи.
Не е вредна, а всичко е въпрос на количество.



Тема Re: 6 киланови [re: Mиpa_M]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано01.09.11 11:29



Аз съм невъзпитан в пиенето на бира. Под 6 не мога да стана от масата. И въобще, съм чревоугодник, харесвам определени неща, обичам да опитвам нови и в крайна сметка знаеш как е



Редактирано от METHOD на 01.09.11 11:31.



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано01.09.11 13:05



Успех МетОде, то така, ден-по-ден и ще стане. Като те четох и се понавих да си зема една зелка... Мойто е малко сланинка с много вода, та зелевата супа добре ще ми дойде.
Мога ли едно акълченце да ти дам? По-после, като си почиваш с бирите, не го прави всеки ден, а поне през 2-3 дни.



Тема Re: 6 киланови [re: ha!]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано01.09.11 13:59



Ба, итересно, че след като спрях нямам никакво желание за биропиене в момента. По скромното ми мнение бирата е доста адиктив.

Течен парафин не ти продадох, дай да ти продам една зелка поне





Тема Re: 6 киланови [re: Blake]  
Автор Happy Birthday SCll (Игра №1)
Публикувано01.09.11 20:04



МираМ е напълно права относно килата- калории. А течности се губят не от вело, а от липса на определени храни(предимно въглехидрати) и от прием на достатъчно вода, както сам отбеляза :)



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор Happy Birthday SCll (Игра №1)
Публикувано01.09.11 20:04



Успех. Щом си прекалил с алкохола сигурно имаш малко повечко вода, която първите две седмици ще изчистиш и ще ти останат има няма от половината кила за сваляне :)



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано02.09.11 01:15



Тъй и тъй ше купувам зелка, нека е от теб :-) Белким се отпуши и с пропилен гликола :-))))))



Тема Re: 6 киланови [re: ha!]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано02.09.11 08:40



А дано



Така. По диетата.

Вчера сутринта пих супа, на обед супа и една малка пилешка суха прЪжола и вечерта пак супа и малко сирене. Днес съм 73.2 кг и считам, че върви добре. Чувствам се добре и ни ми се пие ни ми се яде. Даже мислите за алкохолно опиянение ме карат да ми се драйфа. Пуших и две цигари следобед. Вода пия чат пат, не много, но не пропускам.
Много се кефя на това, което се случва, време беше да се напъна и да ги махна.

Хубав ден!



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано03.09.11 08:53



Днес съм 73 кг, чисто, вчера това, което изядох беше една супа на закуска, една на обед с една чиста палачинка, една към 17 часа, няколко кисели краставички по време на мача и 3 соди. Бяхме на кръчма, ония мойте жулеха бири и мезета, аз стоически издържах на изкушението.

Интересно, че и други хора се заразиха да свалят шкембетата. Да видим кой-кого



Рапорт даден!



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано03.09.11 09:33



Бреййй, шъ мъ накараш и аз да подкарам на супа и палачинка, за да не остана по-назад от вашата компания. Че отдавна не съм свалила нищо, но и си плюскам добре, де. Завчера цяла пица само вечерта.





Тема Re: 6 киланови [re: Mиpa_M]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано03.09.11 09:52



Е, ако си на кеф за такива истории действай. Мене ми трябваха няколко месеца да се наглася. Пък и не исках да си развалям лятото с такива диетки. Ма честно казано, нямам търпение да си постигна целта, което ме нахъсва още повече



Пицаааааа след 1-ви



Тема Re: 6 киланови [re: Mиpa_M]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано03.09.11 10:56



Завчера цяла пица само вечерта.

Да ти имам "плюскането"...На мен това ми е ордьовъра!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: 6 киланови [re: yниKaлнa]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано03.09.11 11:59



Абе, и аз съм способна на повече.

Е те така бях станала 74 кила.
Иначе не мога да кажа, че след пицата бях гладна, точно обратното - ама за можене, мога.

Редактирано от Mиpa_M на 03.09.11 11:59.



Тема Re: 6 киланови [re: Mиpa_M]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано04.09.11 12:02



Рапорт за вчера.

На обед супа, на миксер става като крем супа, но малко по-рядка. Вкусно е.

За вечеря малко сирене и преди да легна 2 лъжици пчелен мед.

Днес сутринта към 11

часа съм 72 килограма.

Прави ми впечатление, е всички гладуващи почти, след постигане на целта се връщат към старите си навици. Това аз трябва да преодолея, когато успея.

Поздрави!



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано04.09.11 12:55



Прави ми впечатление, е всички гладуващи почти, след постигане на целта се връщат към старите си навици. Това аз трябва да преодолея, когато успея.

Е някак не ми се вижда възможно до края на живота си да вечеряш "малко сирене и две лъжици мед", преодолявайки връщането към старите навици...



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: 6 киланови [re: yниKaлнa]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано04.09.11 13:00



Е, много ясно, че не до края точно



Ще се върна на половината на старите си навици



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано04.09.11 13:41



А вместо откровен глад (защото точно това практикуваш в момента), защо да не се храниш пълноценно, но с контролирани количества ? Отслабването с глад е най-лесно, проблемите идват после.



Тема Re: 6 киланови [re: veceлyшka]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано04.09.11 13:49



Това не е глад, мило мое пънче



Тема Re: 6 киланови [re: veceлyшka]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано04.09.11 13:51



При мене това работи, нямам проблеми със задържането на постигнатото после, както и здравословни да чукна на дърво.

Това не е откровен глад, аз и обикновено не ям много повече от това. При мене проблемите идваха от прекомерната употреба на бира и пикове на мезета.



Тема Re: 6 киланови [re: ha!]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано04.09.11 13:52



А баш и аз това писах.



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано04.09.11 15:59



Врътнах и едно колело, ей така за тонус по бул. Цар Борис 3 (три

) велоалеята и обратно от нас до нас подобен затворен маршрут е ~ 10 км.

Очаквах да ме боли коляното, но не се случи всичко е наред. Планувам докато отворят БСФС-то да карам всеки ден след работа и през почивните дни. Трябва да се отслабва, няма как



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано04.09.11 17:54



Е, правиш го за удоволствие, не си криви душата :-)))



Тема Re: 6 киланови [re: ha!]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано04.09.11 22:20



Кеф цена няма, а освен това аз съм хедонист :)



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано05.09.11 11:21



Здравейте,

Считам, че нещата вървят отлично. Вчера няколко супи, и излизах на кръчма - в Червената Къща в центъра - супер място, между другото това

където изядох една зелена салата с 3 швепса кинли гарнирана. И преди д легна пчелен мед, влиае ми добре.

Ония пак се наливаха с бира, но не успяха въпреки усилията си да ме накарат да близна, железен съм. Днес ми е 10 ден без бира.

Днеска плана е едно колело 10 км, само супа, и ако вече прегладнея много - сирене, домашно.

Рапорт даден!





Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано05.09.11 11:37



И аз за днес планирам едно колело 10-15 км. Но с повече ядене.


Червената къща - това София ли е?



Тема Re: 6 киланови [re: Mиpa_M]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано05.09.11 12:33



София, ул. Парчевич ако не се бъркам нещо, в следствие на глада





Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано06.09.11 12:38



Здравейте!

Сега съм 71 килограма. Вчера наистина гладувах, но и не изпитвах нужда от нещо повече от една голяма салата и отново три соди - тия соди май имат някакъв катализиращ ефект. Ход до кенефа нормално, което е поразително за такова мижаво количество храна - явно организЪма се освобождава от неща някакви.

Поздрави!

Редактирано от METHOD на 06.09.11 12:42.



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано07.09.11 00:19



Браво на тебе! А това с освобождаването, е вярно и поразително какви количества на депо... Като правих пълно гладуване, повече от седмица чистих



Тема Re: 6 киланови [re: ha!]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано07.09.11 06:14



Не му е тук мястото, но аз колкото пъти прекаля с луканка или салам (друго месо не ям), толкова пъти ми се затруднява "освобождаването". Много е гадно.


После ходи, че не вярвай на вегетарианците, че организмът не искал месо.



Тема Re: 6 киланови [re: Mиpa_M]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано07.09.11 09:12



На мен хлябът ми действа така. А ти вериятно си позагубила ензима разграждащ месото. Вземи мезим форте и гледай какво става



Тема Re: 6 киланови [re: Mиpa_M]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано07.09.11 11:01



Ами, няма как да им вярвам...
Сега дългия уикенд се спуках да ям месо, респективно да се освобождавам. Никаква такава връзка не намирам, вегетарианците да си рупат тревите...

Интересното е, че за 3 дена съм изял сигурно един бял хляб (при положение че хляб почти не ям, бял пък съвсем), сума ти бири, ракии, мезета и прочее, но успях да запазя килограмите на петъчното ниво. Е, да отбележа и факта, че се спуках от спане де





Тема Re: 6 киланови [re: Mиpa_M]  
Автор Dark Templar Rush (Rush №1)
Публикувано07.09.11 11:10



А възможно ли е в деня, в който си преяла с луканка, да не си консумирала много въглехидрати?

[blackThe void claims its own]


Тема Re: 6 киланови [re: Dark Templar Rush]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано07.09.11 12:11



Не е от това, защото се храня основно с въглехидрати (тестени или картофи), но явлението се повтаря.





Тема Re: 6 киланови [re: ha!]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано07.09.11 16:16



Мерси :)

Вчера го карах на салата и си позволих няколко пилешки крилца, което е супер тъпа храна, от разни хора знам, че там се отделят отпадъците от добавките за хранене на пилетата по птицефермите.

Иначе нещата вървят добре, надявам се в петък сутрин да съм 69 кила и да почвам да стабилизирам това тегло. Чуда се дали да не ги смъкна до 67, но това ще реша впоследствие.

Харесва ми това тегло - леко ми е на душата и се чувствам добре. Излишните кила са си жива тегоба.



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.09.11 06:13



Дано да съм ти лош пророк, но все ми се струва, че тези бързи резултати нито ще ги задържиш МНОГО ДЪЛГО, нито са полезни за организма ти... Все пак животът не е някакви 2 месеца, в единия от които ще свалиш едни 10 кила а в другия ще ги задържиш. После, после какво ще правиш? А нещастният ти организъм?

Така като чета - най-удачното отслабване ми се вижда това на Блейк, но пък всеки организъм си има свои си закони - и когато напълнява, и когато отслабва, и когато задържа.

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: 6 киланови [re: Mиpa_M]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.09.11 06:15



Всичко е до организъм. При мен, каквато и диета да правя, каквото и да ям или да не ям, съответният процес е като часовник - където и да съм, дори и на път - сутрин по това време!



Ето, и днес не ми е изневерил!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: 6 киланови [re: yниKaлнa]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано11.09.11 17:12



Лош пророк си, разбира се



Според мене можеш да пророкуваш само собственото си отслабване, защото всеки организъм си има своите особености.

Бях на почивка тия дни, извън София - пих бира - общо не повече от литър и половина, ядох пържоли и салата, сега се премерих и съм 72 кг. Всичко е наред, очевидно, не съм се лишавал.

До таргета се знае колко остават и ще давам сведения!

Поздрави!



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано12.09.11 06:21



Дано, дано съм лош пророк, наистина се надявам да е така.

Имай предвид, обаче, че не говоря за единия ден, в който ще ядеш каквото ти се яде, нито за резултати, които са видни в кратък срок. Ще съм много любопитна да се чуем пак тук след половин или една година и тогава да ми разкажеш как са се развили събитията, колко кила си, какво точно ядеш...как точно се чувстваш...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: 6 киланови [re: yниKaлнa]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано12.09.11 09:07



Да, да знам на къде биеш :), но пак повтарям - всичко е индивидуално.



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано12.09.11 13:49



Тази седмица я очаквам да е силна в диетично отношение, от сутринта ми е ясно. Басейна е отворен вече и днес съм си планирал поне 30 дължини и 2 сауни по 15 мин.

Имам уговорка за по салата довечера с едни хора, тъй че ще има отново момент на предизвикателството.

Да видим!



Хубава седмица на всички отслабващи и дано сумата на личното тегло намалява!



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано13.09.11 09:17



Здравейте,

Днес съм 71 кг, вчера съм се хранил със салати, сода Кинли и едно кисело мляко.

Басейна е отворен, плувах малко и врътнах три сауни. Определено паузата в спорта (около месец) си има значение, защото се уморих.

Борбата продължава до пълна победа над килограмите, а и времето е много хубаво за спортуване.

Поздрави и хубав ден





Тема Re: 6 киланови [re: Mиpa_M]  
Автор Dark Templar Rush (Rush №1)
Публикувано14.09.11 08:13



Амииии странно :) Аз имам подобни проблеми само и единствено когато вляза в кетоза първите дни, демек първата седмица след сериозно намаляване на въглехидратния прием.

The void claims its own


Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано17.09.11 17:45



Нещо дневничето Ви е безинтересно май?



70, твърдо на сирене, супа и пчелен мед съм, карам байка и плувам всеки ден. Не се чувствам скапан, а най-сетне съм това, което трябва да бъда като килограми.

Натискам таргета до 68 кг.

Пздрави!



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано17.09.11 22:04



Нещо дневничето Ви е безинтересно май?

Нали ти казах - дневничето ти ще ми е интересно поне след 6 месеца. Придружено с медицински изследвания...



Шегичка (за изследванията). Внимавай, все пак...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: 6 киланови [re: yниKaлнa]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано18.09.11 12:56



Е, ще внимавам еВстеВствено :)



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор JustDoIt (непознат)
Публикувано19.09.11 09:49



Може ли и аз да се включа

? Целта ми е подобна на твоята: 4 кг, надявам се до средата на октомври да я постигна. Жена, 168/56 - цел 52. Твоят вариант с ограничаване на количествата без определена диета ми допада; ще пробвам нещо подобно, само че без спорт , поради липса на време (поне първоначално).



Тема Re: 6 киланови [re: JustDoIt]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано19.09.11 20:33



Just do it



Добрият, както често пъти и лошия пример са заразителни



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано19.09.11 22:41



Добрият, както често пъти и лошия пример са заразителни

Е тва си е пълна измишльотина. Ако добрият пример беше заразителен - щяхме да се препъваме в добри хора. А всъщност те - със свещ да ги търсиш!!



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: 6 киланови [re: yниKaлнa]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано19.09.11 22:54



Вярваш или не, около мене има само добри хора.

Изобщо не търпя заядливи, зли или невъзпитани създания да ми се мотаят.

Хората, с които работя в огромната си част са също такива.

Но все пак всичко е до душевна нагласа





Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор LostInSpace (непознат)
Публикувано21.09.11 14:27



За първите 2 дни - минус 1-1.5 кг

- като преминах почти изцяло на въглехидрати (с цел да изхвърля излишната вода - поне при мен това е начина).
От утре ще премина на по-съществено ограничение на калориите обаче и дано до края на месеца разкарам трайно още 1-2 кг.



Тема Re: 6 киланови [re: LostInSpace]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано21.09.11 15:31



Нямаш проблем според мене :)

Аз се мерих на един промишлен еУектронен кантар и даже си пуснах бележка за доказателство, колко съм олекнал :)



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор dzoro (tipster)
Публикувано22.09.11 11:57



Като изхвърляте излишната (спорно е колко е излишна) вода, не се ли набръчквате ве, да гу е...?

Became she, what she became!


Тема Re: 6 киланови [re: dzoro]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано23.09.11 15:07



Аз съм се сбръчкал на пергамент например



Даже се изглаждаш бе! Нали си отива излишната вода. Е, след определена фаза сигурно ставаш верно на пергамент, ама аз до там няма да ходя.

Днеска правих басейн, сауна - 3 х 15 минути, сега мисля малко да си легна и после ще врътна едно колело.

Хубав ден на всички отслабващи!



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано03.10.11 08:47



Е не успях...



В момента съм 70 килограма, продължавам диетата до 67-8 кг.

Чувствам се добре и се подмладих на външен вид много



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано03.10.11 12:26



Аз до момента съм -4 кг (всъщност вече цяла седмица съм толкова, и не мърдат надолу). Само че не се ограничавам никак, спорт - никакъв

. Закусвам (пека си 2 сандвича на тостер преса - хляб "100 зърна" или подобен, кашкавал, свинско филе+2 чаши доматен сок или айран), обядвам супа със салата и нещо за десерт (бисквитена торта, макарони на фурна и т.н.), вечеря - каквото си сготвим вкъщи + 1 бира, а сега уикенда и по още 2-3 бири + мезета след вечеря и преди лягане. И аз се чувствам отлично



Тема Re: 6 киланови [re: Blake]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано03.10.11 12:29



Ти направо си ядеш бе човек



Евалата!



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано03.10.11 13:29



Той е як мъжага този, не го гледай.



Ако не греша, едно време из клуба защитаваше тезата, че не е нормално да се отслабва чрез ограничаване на яденето. Само дето не знаеше как да се регулира обмяната на веществата така, че без ограничаване и спорт да не се надебелява.
Но може и да не помня правилно, не ми се търси.

Редактирано от Mиpa_M на 03.10.11 13:30.



Тема Re: 6 киланови [re: Mиpa_M]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано03.10.11 13:50



Че съм голям - голям съм (в момента 123 кг, 1.93 м)

А за неограничаването - няма как да се съглася от раз - не може да ядеш като свиня, и да искаш да отслабнеш :) Важното е да се яде С МЯРКА, а не да се ограничава човек. И най-вече - за да върви всичко както си трябва - човек трябва да си угажда от време на време, иначе няма да издържи психически.

А иначе, по спомени, това, за което говориш, че съм защитавал - имах идеята, че щом има хора, които ядат на корем, не спортуват, и въпреки това са като клечки, то тогава има начин тялото да се справи с излишната енергия. Щом като едно тяло може, защо да не могат всички? Явно трябва по някакъв начин да се "препрограмира" мозъка, за да става каквото трябва.



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано03.10.11 13:53



Еми ям си - от опит съм установил, че "гладните" диети не водят до продължителен резултат - може и да свалиш нещо, ама после си го качваш. А при мене е по-друго - като свикнеш да ядеш каквото и както трябва, и резултата си стои, изпускаш го само в периоди на яко освинване (както направих това лято - качих 4-5 кг), ама ето на, за месец горе-долу съм ги възстановил...

Иначе - досега пак си закусвах същото, на обяд - първо, второ и трето (сега само първо + трето), вечеря - пак ядях, ама по повече. Така че засега съм намалил яденето с да кажем 30%, ама пък си угаждам на душата за което...



Тема Re: 6 киланови [re: Blake]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано03.10.11 14:05



В отговор на:

А иначе, по спомени, това, за което говориш, че съм защитавал - имах идеята, че щом има хора, които ядат на корем, не спортуват, и въпреки това са като клечки, то тогава има начин тялото да се справи с излишната енергия. Щом като едно тяло може, защо да не могат всички? Явно трябва по някакъв начин да се "препрограмира" мозъка, за да става каквото трябва.



Да, наистина нещо такова беше. Но ми е останал и спомен, може да е грешен, че тогава беше върл противник на ограничаването (сега ясно, че не си).

Редактирано от Mиpa_M на 03.10.11 14:09.



Тема Re: 6 киланови [re: Mиpa_M]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано03.10.11 14:51



Еми той пише че не ограничава, но всъщност това прави. Въпрос на ... граматика.
И аз го помня Блейк :-)))
И е прав в идеята си. Аз съм така. В момента, от месеци яко папкам, а не мръдвам на кила и обем. Всъщност винаги тялото ми е зависело не толкова от приема на храна и от физическа активност, а основно от ...настроение да го наречем.
Миналата седмица като правих супата, ми подейства очистително. Усещането е за вътрешна чистота и кожата ми се подобри.



Тема Re: 6 киланови [re: ha!]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано03.10.11 15:51



Сега, да уточним какво е ограничение и какво не



Едно е да хапваш малко по-малко, отколкото си го правил досега, друго е да "хапваш" по 5 фъстъка, 100 грама месо е една краставица на ден, нали?

Първото, както може всеки да установи, гарантира едно нормално във физиологически и психически аспект съществуване, другото си е 100% глад, който освен, че може да ти докара сериозни здравословни и психически проблеми, не върши никаква работа. Демек, ако генерализираме, че на човек му трябват 2000 ккал на ден, 1600 не са чак такова ограничение, но виж 800 вече са.

Писах преди малко, че си хапвам (и пийвам) доста добре, просто не еколкото преди го правех. Като казвам "пийвах" - 4-5 бирички с подходящи мезета или 500 гр. водка + безалкохолно на корем присъстват поне 3-4 пъти месечно в "менюто" ми, но обикновено не ми се отразяват по никакъв начин. Ето преди два дена вечерях обилно с баница например, често ям и пица и т.н. Но винаги правя подобни неща внимателно, и ако случайно се освиня, на другия ден например гледам да компенсирам малко. Тайната на успеха е да свикнеш, че това ти е нормалния начин на ядене и пиене, без много пикове и спадове, щото другия вариант - продължително време малко ядене, и после яко наваксване - всички знаем до какво води



Тема Re: 6 киланови [re: Blake]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано10.10.11 19:15



Успях Блейкчо, 69 кила съм! Малко със зор стават нещата, но няма как. Харесва ми така много повече от преди :)

Поздрави!



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор lureno19 (brutal gore)
Публикувано11.10.11 00:46



Е защо трябваше да отслабваш, като при височина 1,80 си бил 75 кг? И аз съм толкова висок, от 65-66 кг лятото сега отслабнах до 60 кг, защото се върнах от дълга отпуска и сега в работата нямам време да обядвам, не ми се дава възможност. Според мен при тая височина трябва да съм минимум 70 кг и само заради това възнамерявам или да се скарам с шефовете или да напусна тъпата работа, която освен болести нищо друго не ми носи. Нещата отиват към анорексия. А тия 69 кг според мен са малко за 1,80, ако можеш си върни старите килограми. Аз бях достигнал 70 и пак ми се виждаха малко. Брат ми е по-нисък с 2 см (1,78) и е 77 кг, а най-добре изглеждаше когато беше 90, но реши че е много напълнял. За височина 1,80 см килограмите трябва да са повече от 70.



Тема Re: 6 киланови [re: lureno19]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано11.10.11 09:11



Много ми беше станал голям корема човек, като вляза в колата и седна ми пречеше


По принцип не възразявам за това, което казваш, но на мене структурата на тЕлото ми е като за тия килограми, въпреки височината.

Но 60 кг вече ми се вижда прекалено! Това, е колкото 2 торби цимент и малко!

Така.

Всекидневно плуване, плюс сауна, както говорихме по-горе. За съжаление вече за колело не става, но сега като гледам през прозореца от запад се вижда небето и може и да може да разчитаме на по-хубаво и сухо време. Иска ми се поне още няколко пъти да покарам тази година. Колелото е голЕма работа ще знаете.
Храненето е нормално, но в намалени количества, включил съм ядки и сушени плодове, действат отлично на храносмилателната система.

Хубав ден!



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано11.10.11 10:06



Еми честито, сега остава и да ги задържиш


Аз вече 3-та седмица се въртя м/у 122 и 123, ама не си давам чак много зор...



Тема Re: 6 киланови [re: Blake]  
Автор Mothership Rush (Air Rush №1)
Публикувано14.10.11 19:45



А колко килограма са ти целта ?

He drone drone drone. Me win. - ogsMC


Тема Re: 6 киланови [re: Mothership Rush]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано16.10.11 23:34



110. Мисля че толкова ще ми е перфектно...



Тема Re: 6 киланови [re: Blake]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано08.11.11 11:42



На басейна срещам едно момче дето сега е 125 кг, а е бил 160!. Казва, че за лятото ги е свалил. Респект! Каза и той, че иска 110 да стане.

Аз малко ще усложня занятието - сега съм класик 69 кг, искам да пробвам още малко надолу, да кажем 67.

Продължавам в същия дух. Бира не пия вече 2 месеца, само водка.

Поздрави!



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано08.11.11 15:33



Аз за момента съм 121 някъде, но напоследък хич не се ограничавам откъм ядене и пиене... разбира се и не помръдвам наникъде...



Тема Re: 6 киланови [re: METHOD]  
Автор METHOD (непознат )
Публикувано16.01.18 15:00



Здравейте,

Седем години по-късно аз отново съм си 72 кг :)

Стабилна работа!

Не съм спирал да плувам почти ежедневно, сауна и колело.

Не знам точно, какво ме върна към тази тема, но е сдоста забавно да прочетеш нещо толкова старо.



Редактирано от METHOD на 16.01.18 15:01.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.