Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:11 18.05.24 
Здравна
   >> Диети
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Халка в стомаха против напълняване?нови  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано05.05.11 01:19



Мои близки в чужбина бегло ми споменаха за метод, практикуван там, против напълняване. Става дума за някаква халка, която се поставя някъде из стомаха (не можаха да ми обяснят точно - може би на входа между хранопровона и стомаха, в болница се прави) и това довеждало до ПОРАЗИТЕЛНИ резултати, видяни с очите на въпросните ми близки.

Някой чул ли е подобен метод? Доколко ли е здравословен и защо ли не е много популярен?



"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: yниKaлнa]  
Автор Mиpa_M (мацка)
Публикувано05.05.11 08:44







Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: yниKaлнa]  
Автор veceлyшka ()
Публикувано05.05.11 09:03



Във Франция се прави все по-често, но за хора с наднормено тегло от поне 40-50-60 и повече кг над нормалното. Плаща се от здравната каса, ако човекът докаже, че години наред се бори безуспешно с килограмите.
Да, ефикасно е, защото с тази "халка" и да искаш, не можеш да се натъпчеш както преди. Напоследък практикуват и друго - изрязват до 90 процента от стомаха и после си сит само с няколко залъка, просто не можеш да поемеш повече. Но след тази интервенция връщане назад няма, докато халката може да се отстрани.



Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: veceлyшka]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано05.05.11 12:59



Преди малко моята джи-пи ми каза, че било доста вредно...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: Mиpa_M]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано05.05.11 13:07



Благодаря за информацията! Доста трябва да почета...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: yниKaлнa]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано08.05.11 21:42



при нас се прави в МБАЛ ДОВЕРИЕ





Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: HaдяИ]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано10.05.11 12:33



А познаваш ли лично някой, който е направил тази интервенция?

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: yниKaлнa]  
Автор Anddrea (n/a)
Публикувано16.05.11 18:10



В САЩ присъствах на семинар за т.н. Bariatric surgery, което включва два варианта (семинара беше преди 3г, може да има досега повече опции): 1. да ти намалят размера на стомаха и 2. да ти поставят такава халка(lap band) на горната част на стомаха.
И двата варианта както вече се каза, са за хора с доста надмормено тегло (над 40 ИТМ) и става с препоръка на лекар.
По-голяма част обхващат желаещите за поставяне на халка.
Положителните страни са очевидни - ядеш малко и слабееш. Няма как да преядеш, стомахът ще се запълни с 10 пъти по-малко храна от възможното.
Негативните страни са: контрол на това което ядеш и пиеш, например не пиеш безалкохолни, бира и други храни и напитки. Трябва да се внимава при кихане, кашляне и пр. дали халката не се е свлякла. Ако се получи това - пак с операция се поставя. Обаче осигуровката не ти плаща тази нова операция.
Това основно съм запомнила, както и че след този семинар повечето присъстващи решиха, че не си заслужава.
Както се казва - личен избор.



Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: Anddrea]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано22.05.11 11:04



Благодаря. Всъщност повече ми трябваха мнения на хора, които вече са го преживяли или имат такива познати.

Също ме интересуват някои детайли. Когато казваш :"Няма как да преядеш, стомахът ще се запълни с 10 пъти по-малко храна от възможното. " - дали се има предвид, че най-често стомахът е пълен, но на устата й се яде и точно тогава става затлъстяването? В смисъл - ако си с халка - НЕ МОЖЕШ да ядеш повече, защото не ти се яде, или от съзнанието, че може да се "пръснеш"?

Спомням си хапчетата, които се имплантираха срещу алкохол. При тях не се унищожаваше желанието за пиене, а резултатът идваше ОТ СТРАХ. Имам познат с такова хапче... Не близваше поне 20 години, именно защото отлично знаеше, че една дори капка ще го убие... Почина на 56 години, не знам дали имаше общо с хапчето.

На тези семинари дали са достатъчно коректни да отчетат и евентуалните ВРЕДИ от тези методи? Не вярвам...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: Халка в стомаха против напълняване?нови [re: yниKaлнa]  
Автор amiga ()
Публикувано22.05.11 11:26



Не схващаш ли, че няма да можеш да ядеш, защото няма да имаш къде да го побереш?


За какво му е на някой такъв метод като ако почнеш да ядеш по 10 пъти по-малки количества, стомахът сам ще се свие.... ако е въпрос на сваляне на кг по този начин и човешката воля може да направи абсолютно същото, което операцията само че без страничните ефекти, кой би избрал операция?

Това е само за хора по 300 кг, когато вече е въпрос на спасяване на живота им и налагане им отвън да се хранят супер малко, защото иначе ще умрат с начина си на живот. Има разбира се странични ефекти, но се води животоспасяваща манипулация и в тези случаи, разбира се, страничните ефекти са допустими при алтернатива смърт.



Обаче моето мнение е, че ако в мозъкът е проблемът и физическата невъзможност няма да спре някого. Ще мине на булимия примерно и пак ще се тъпче.... Трябва си съзнателно решение, това механично да си премахнеш половината стомах, за да нямаш място за храна вместо да ядеш по-малко......


И как мислиш защото не ти се яде или от съзнанието, че може да се пръснеш? Ми различно.... някой съзнанието, че може да се пръсне, ще му провокира най-после чувството за самосъхранение и ще му се отще да яде. Ама на друг не. Лотария.


За мен това е супер малоумна процедура, защото какво променя тя? Количеството приета храна. Нещо, което може да се промени и без нея. И стомахът ще си се свие сам.... и пак от много по-малко количество ще идва чувство за ситост.

Но така или иначе защо се обсъжда като никой лекар няма да го извърши на човек, който няма сериозно затлъстяване от рода на 200 кг. Поне се надявам да е така.

Редактирано от amiga на 22.05.11 11:28.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.