Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:10 11.06.24 
Здравна
   >> Диети
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема всичко е от психикатанови [re: yниKaлнa]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано15.07.11 10:53



уф много тежка тема. докато прочета всичко стана никое време (сега е 3 през нощта).

Приятелко Уникална, кофти неща прочетох. за някои от нещата обаче те разбирам.

само да кажа за тая халка, тук (в момента живея в Канада) масово рекламират някакво нещо наречено Слим Бенд. и един ден викам я да вида какво е това - оказа се такова. почнах ровичкане из разни сайтове да видя кой какво е споделил и нещо болшинството мнения не ми харесаха. не че съм го мислил за мен си, просто любопитство.

в моя живот съм надебелявал точно 3 пъти. сега е третия. и причините бяха различни:

1) като дете едната баба ме е тъпкала, нямал съм контрол
2) преди няколко години бях 89кг, това ми е рекорда. причина - липса на хранителна и двигателна култура + стрес в големи дози
3) 86кг. 1 година почти без движение, стрес пак в прилични дози + още нещо, което не искам да споменавам

и при трите диети не съм прилагал. а само да кажа аз съм в момента 177см ръст, 35г. сами можете да калкулирате останалото.

отслабването от 1) не помня как стана. бях мнооого малък. нашите казаха че съм отслабнал с колелото. тогава наистина карах много. беше някъде в интервала от 1-3 клас.

при 2) беше сложно. но никога не съм бил толкова дебел. случая беше краен и налагаше крайни мерки - колкото и да ме беше срам защото не само дебел но и слаб като физика, но влезнах във фитнес, наех треньор и почнах. ужасих се като разбрах как не само двигателна но и хранителна култура съм нямал. до тази ситуация впрочем се стигна като последните няколко месеца преди работа хуквах в близък магазин за алкохол/цигари/сладко и излизах с плик със сладки и малко солени неща които ядях в офиса. плика с времето беше все по-пълен

единственото лошо нещо във фитнеса беше че треньора ми се оказа не-добър (затова внимавайте с треньорите в залите). резултата - увреден кръст. другия резултат обаче също е негова заслуга - половин година - 15кг, при положение че за същия период качих и доста мускулна маса съвсем естествено - никакви фет-бърнъри и каквато и да е химия. освен това първите 2 месеца не съм спирал сладкото, хапвах стабилно. той самия казваше че няма човек дето да спре от раз, та винаги търпеше клиентите си да ядат сладко макс до третия месец.

на третия месец от тая половин година обаче започнах нещо, което сериозно ми промени живота и хем го почнах без да съм сигурен дали го искам - лека атлетика и по-точно - дълги бягания. само да кажа че за мен тичането беше най-скучното нещо на света и принципно съм анти-спортен тип (бях). някак още във фитнеса забелязах че нещо в това ми харесва, дори винаги тичах повече отколкото ми казваха. заради атлетиката всъщност спрях фитнеса - атлетиката беше по--интересна

важно е да кажа че като започнах фитнеса едвам изкарвах 5мин бързо ходене на пътеката, после ми се виеше свят. като почнах атлетиката и първия път ми казаха да тичам 4км окапах (но ги изтичах). през есента на 2009 година края на есента сериозно тренирах за полумаратонска дистанция. неможах да я постигна, но на една тренировка рекорда ми беше 17км. ядях като разпран защото ми трябваше всяка малка калорийка - понякога по 2 шоколада на ден, месо да не казвам.

с това да си дойдем на думата.

трудното е не да отслабнеш, а да започнеш. при мен е особено трудно започването, но тръгна ли няма спирачки. просто най-трудното се оказа в психиката. в момента започнах пак отслабване. и не съм спирал сладкото, просто го ограничавам първо като вид - да не е от най-сладкото (имам си едни любими бисквити, дето са само малко сладки, понякога рядко опуквам цяло пакетче), и като вид, но преди няколко дни опуках 2 сладоледа.

аз междудругото преди повече от 5г отказах цигарите. и точно както Блейк каза - НИКОГА когато отказвах дори за миг не си помислих "спирам цигарите" - вместо това постоянно си повтарях "временно няма да пуша тази седмица" ама това си повтарях и следващата

а накрая спрях да го мисля. той кумеца все казваше "ще ги спреш не като броиш откога не си палил, а като забравиш откога не си пушил" и беше прав - щото всичко е във психиката, макар че той така и не ги отказа

относно отслабване - пак там. трудно е да намалиш сладкото камо ли да го спреш. особено като виждам какви количества ядеш. но не е невъзможно. наистина всичко е въпрос на воля. и не е щракване с пръсти, щото и при мен трудно стана тръгването, но ако искаш - става.

моята рецепта е проста - ограничаване на сладкото като и вид и количество, но си позволявам по нещо от време на време + тичане и бегови упражнения + скачане на въже = няма грешка.

а само да кажа сегашното ми надебеляване е 86кг, после смъкнах на 84 с намаляването на сладкото и ги подържах стабилни. преди близо 2 седмици ( кръгли 2 ще са в понеделник) започнах тичането. бях в пълно отпускане за точно 1 година. мускулатурата ми е почти разложена, но се оказа че все пак я има та ми е от полза защото бързо възстановявам. корема си е корем, но тренирам през ден плътно. започнах миналия понеделник, за първа седмица отчетох близо 1.5кг надолу. днес тренирах дори 2 пъти - сутринта леко и сега вечерта яко упражнения. пулсомера отчете някъде 1100-1200ккал изгорени за целия ден (трябва пак да видя точно колко са).

сега имам и хранителна и двигателна култура. каквото станало-станало (омазал съм се), не е важно - важно е какво правим - а аз правя необходимото в прилични количества. нямам намерение децата ми като се появят да гледат дебел баща. мен ми стига че аз гледах и не исках да го гледам.

тъй че замисли се какво правиш. ако си в интервала 100-150кг - проблема е голям, но решим. рецептата е проста - хранителна + двигателна култура. уравнението всички го знаят - Маса = Енергоприход + Енергоразход, следователно Отслабване = Енергоприход + Енергоразход, при условие Енергоприход < Енергоразход.

ако си в този интервал, гастро-байпас и другите интервенции са прекалено крайна мярка - както вече ти писаха, това е за хора с ИТМ 40+ , което е категория obese (на български незнам как да преведа overweight/obese при положение че има малка разлика в смисъла), но демек тия супер тежките вече, дето ги дават по Дискъвъри Чанел. те на тях каквото и да им правят няма да живеят дълго. ние обаче дето сме с малко до не-толкова много над нормата имаме избор и трябва да го използваме. ако нямаш знания - ще получиш (поне информация бол), ако не можеш да се амбицираш - треньор е най-доброто решение (познавам един от най-добрите лични треньори и ме беше яд че неможех да тренирам с нея, беше далеч по-знаеща и внимателна), въобще само кажи че искаш.

теб специално не щото няма да ти е от полза в началото, но ако някой се интересува как да смъкне с тичане аз съм насреща, ако иска треньор ще го пратя при моя. да каже че иска. за разлика от фитнес-инструкторите, тези по лека атлетика взимат символични такси.

жертви винаги има, но винаги се плаща цена за грешки. затова цената на потта е висока, но оправдана

и както казах - никога не съм бил на диета. затова от време на време минавам тук да чета какво се бистри щото ми е извънземно.

успех

ПС: ой колко изписах (50минути писане) - кажи че не ме обичаш, я ква обич ти засвидетелствах заминавам да спя вече



Тема Re: всичко е от психикатанови [re: OgnenDemon]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано15.07.11 14:19



Да те обичам? НАПРАВО ТЕ ОБОЖАВАМ! Ами на мен собственият ми мъж не ми е писал 50 минути посред нощ!! (Не, че от него се очаква да ми ПИШЕ нощем, ама това е друга тема

)

Със срам признавам, че нямам време В МОМЕНТА да прочета това твое свидетелство за обич, но ТЪРЖЕСТВЕНО ОБЕЩАВАМ да го направя съвсем скоро, също така по нощно време (за да сме квит).

До скоро!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: всичко е от психикатанови [re: yниKaлнa]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано17.07.11 03:58



а не държа да е нощно време, просто отговори ама да знаеш че мразя дългото чакане





Тема Re: всичко е от психикатанови [re: OgnenDemon]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано17.07.11 12:18



Как пък телепатично ме надуши…

Точно днес сядах да пиша – 11 часА…. Ама колко време ще отвъртя – не знам!

(Добавям тук едно извинение. Доста време се точи тази тема, а преди да ти отговоря днес - не препрочетох какво съм писала по-горе във всичките си постове... извинявай, сега видях, че доста се повтарям... ама няма да трия. Поне е синтезирано...)

За да съм в твоя стил - като хронологичен автобиографичен отговор ще подчертая съвпадението, че и аз съм била достойно угоена от една баба в ранните си детски години. Ама угоена до впечатляваща степен! После, обаче, съм се „изтеглила” и дъъъълги години съм била в почти перфектна форма. Толкова повече, че поне 15 години от живота си съм била „публична личност” и просто ми е било невъзможно да не изглеждам добре. Визията ми беше поне 50% решаваща за професионалните ми успехи, а те уверявам, че те не бяха незабележителни (за ОНОВА време).

Първата катастрофа се случи при първото ми (и единствено) раждане, което се състоя във възраст, в която връщането назад в натрупаните килограми е в пъти по-трудно от нормалното.

Толкова с автобиографията.

Тук ще отбележа нещо изключително важно – съществена разлика между теб и мен, в твоя полза. Аз съм от тези хора, които, освен, че обичат да си похапват – МРАЗЯТ ФИЗИЧЕСКИТЕ УСИЛИЯ. Ама „мразят” е мека дума!!! И то няма нищо общо с мързела. По принцип съм работохолик, в състояние съм да работя 24 часа с хъс и желание, в определени моменти от живота си, типично по мъжки, съм поставяла професионалния си живот по-напред от личния, дори сега се улавям (макар, че съм сменила коренно професията си), че съм способна, без да се замислям, да пренебрегна нещо (или някого) лично, в името на работата. НО! Едновременно с това съм си осигурила МИНИМУМ движения, и когато имам свободно време – се просвам на леглото пред ТВ.

Вярвай – НЕ МОГА ДА ПОНАСЯМ нито спорта, нито фитнеса, нито екскурзиите (говоря за туризъм, а не обиколки по света), нито ДОРИ РАЗХОДКИТЕ. Не помня някога през живота си да съм излязла ей така, просто ЗА ДА СЕ ПОРАЗХОДЯ…Всичкото ми движение е от леглото до тоалетната, от стола пред компа до масата, или до вратата, после до асансьора, после – до вратата на колата… и толкоз. Трамвай, тролей, автобус не съм помирисвала от ученическите си години, а в българското метро още не съм влизала – ако искаш-вярвай.

В последните години отслабнах веднъж 24 кг за 7 месеца…БЕЗ ГРАМ ДВИЖЕНИЕ. Боди-репинг и масаж – два пъти седмично (пак лежане, разбира се!!) и диета – месо и зеленчуци. НИКАКВИ физически усилия, дори ходенето не увеличих. Това си беше истинска победа!! После, в следващата година, си възвърнах начина на ядене, който съм описала в по-горните си постове, и не само върнах килограмите, ами и сложих още 10 отгоре. Смятам, че не си изненадан от това…

А, преди това и още веднъж отслабвах много, този път беше без диети, но бях мотивирана (естествено – пак професионално!!) и някак успях да си наложа два месеца да правя упражнения за отслабване всяка сутрин по половин час и намалих храната (без специални режими и без глад и лишения). Последва йо-йо ефект, разбира се. Обаче после, след като видях, че може И БЕЗ СПОРТ да се отслабва – АБСОЛЮТНО не мога и да си помисля да размахам краката или да правя коремни преси - АБСУРД!!! Самата мисъл за това ме УЖАСЯВА… За да се посмееш - ще ти кажа, че, водена от добри намерения, веднъж взех от една приятелка вело-уред... инсталирах го надлежно, точно 6 месеца стоя в къщи, и НЕ СЕ КАЧИХ НА НЕГО НИТО ВЕДНЪЖ...

Май трябва да спра до тук, като първи том…Мисля поне да ти стана ясно, че никакви треньори не ми вършат работа. Не можеш да ме закараш с оръжие във фитнес зала.. Да тичам не мога – заболява ме корема, а и сърдечно съм я закъсала вече до степен, че резки физически усилия не ми се препоръчват… играя успешно и народни танци, тръгнах в една група и за месец си прецаках колената...още не съм в интервала 100-150 кг, ама както съм я подкарала – няма да е далече този момент…

Надявам се да си доволен ПОНЕ от размера на отговора!

Още две дреболии. За мен отслабване 1 кг за седмица е ПРОСТО НИЩО. Какъвто и режим да започна - нямам ли ПОНЕ 3 кг за първата седмица (което се е случвало с доста режими, само дето после не успявам да продължа поради ЛАКОМИЯ!!) - захвърлям всичко и се връщам при хладилника... И второ - напоследък си нося една снимка от 23-годишна възраст (почти никаква разлика във вида ми от преди забременяването), и на когото я покажа - ГУБИ И УМА И ДУМА... няма човек, който да може да повярва, че ТОВА НА СНИМКАТА СЪМ АЗ...

Просто някак живея два живота - ПРЕДИ и СЛЕДА раждането...

И СЪВСЕМ ПОСЛЕДНО - май съм разбрала истината.

ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ МОТИВАЦИЯТА...

За мен очевидно нещата, които могат да ме мотивират, са се изчерпили. За мой ужас - дори здравословното ми състояние не ми върши работа...

Редактирано от yниKaлнa на 17.07.11 12:35.



Тема Re: всичко е от психикатанови [re: yниKaлнa]  
Автор amiga ()
Публикувано17.07.11 12:48



Аз искам да ти предложа нещо - наистина вероятно са се изчерпили някои от мотивиращите фактори. Наистина вероятно не ти е и нужно да си в перфектна форма вече, а самата храна ти носи удоволствието, което не е нужно да го режеш от живота си, ако в него няма други по-интензивно приятни събития. Просто не се храни с идеята да отслабваш, забрави я тази идея - яж си, приеми, че ще ядеш всичко, но не се тъпчи като за последно, защото след закуската ще има обяд, след обяда вечеря, а след деня друг ден и няма закъде да бързаш. Просто го карай спокойно, нормално, приеми се такава, каквато си, и се грижи просто да не качваш повече, да приемаш здравословни неща наред с вкусните, но нездравословни. В крайна сметка диня и сирене си е здравословно и нямаш проблем с това. Ядките също са полезни. Гроздето също. Важно е и от какво са направени тези кг, а не само колко са. Клетките в тялото се сменят и ако се храниш общо взето здравословно, и здравето ти ще се подобри за 2, 3 месеца, дори да не си свалила и един грам. Просто храни се бавно с удоволствие към всяка хапка. Стига си си тормозила психиката. Когато отслабваш 1 кг на седмица не ти е достатъчно, но в този случай ти няма да си на диета, няма да се мериш и няма да отслабваш. А ако след година се окаже, че си свалила по 1 кг не на седмица, ами на месец, ще е просто следствие от това, че не си се тормозила. Предвиждам такъв резултат, но той не е самоцел. Това е, което ти предлагам. Нека мотивацията бъде просто да се чувстваш добре - да си хапваш, но не толкова, че да си преяла и да ти е физически зле.



Тема Re: всичко е от психикатанови [re: amiga]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано17.07.11 12:55



Благодаря за доброжелателността... Ще добавя само (още в мой минус), че за разлика от доста хора около мен, дори страхотния стрес от невъзвратими събития, които стопяват някои хора, не ми действа...

Ще се опитам поне да помисля върху съвета ти, за който още веднъж ти благодаря!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Тема Re: всичко е от психикатанови [re: yниKaлнa]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано18.07.11 07:11



аз от отговора съм доволен. и не се смея.

колкото до мотивацията... при мен не е точно мотивация а просто някаква духовна сила. камара време ме мързеше и един ден просто се почувствах добре и реших да не губя порива. при мен много неща са на пориви. и обичам да им се отдавам. въпроса беше да не изпусна този, че другия кой знае кога може да дойде.

иначе неможах да разбера, като каза че още не си в интервала 100-150, това под него или над него значи че си? и на колко см ръст? опитвам се да си създам представа за теб. може и на лична да отговориш, сори нетактичния въпрос, просто любопитство. но това дето половин диня ти е само десерта е наистина впечатляващо.

иначе се присъединявам към колежката по-горе - недей се подлага на диети, просто спри преяждането и гледай това което хапваш да е естествено (по възможност) и семпло. демек салатка чушки/домати/краставици/лук съз зехтин и малко сирене, меса, недей соли много, и ако успееш да замениш поне половината сладко което ядеш (шоколади и тн) с мед - доста ще постигнеш. по възможност меда да е домашен от по-необработените (личи по това да е захаросан), но ако си алергична - купешки течен.

аз прецаках свалянето ми тая седмица с две неща, първо изобщо забравих че с тия интензивни тренировки освен че свалям, качвам и мускулна маса и второ днес ходихме с приятели в парка на скара. преядох здраво, утешението е че е само нормални неща - салата точно като тая дето цитирах и пилешки шишчета. привечер - малко диня и пъпеш. смятам не съм се прецакал предвид какво съм ял

а ти като не обичаш спорта, няма зорлем я. но просто пооправи менюто. сменяйки всички химии с естествени неща ще си оправиш здравето в дългосрочен план



Тема Re: всичко е от психикатанови [re: OgnenDemon]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.07.11 09:03



Категорично съм ПОД 100 кг...още. При ръст 166.

А това за количеството диня да не те шокира - става дума просто за разширен стомах. Генно предразположение (гледам си родата!) и последвало напомпване...



Не приемай всичко написано от мен за 100% чиста монета (имам предвид в по-първите постове). Това все пак е клуб и често човек е неточен, а и преувеличава в името на майтапа и интересното четиво... това, че изяждам наведнъж кутия бонбони - съвсем не значи, че го правя всеки ден. Същото се касае и до динята, шоколада и другите прекалености, които съм изброила. Наблегнах на това, че МОГА да изям такова количество, не и че го правя непрекъснато.

Всъщност - това също ме притеснява. В някои напрегнати моменти от живота си определено ям МАЛКО, нередовно, без сладко, тлъсти меса ИЗОБЩО не ям (ако ям месо - то е пилешко или някакви луканки и филета и това е постоянна тенденция)... и въпреки това - не отслабвам. А изследвания за обмяна на веществата съм си правила - уж нямам нарушения...

От седмица пак съм подпукала 90-дневната диета. Този път съм твърдо решила (ха-ха-ха) да я спазя. До момента имам свещените 3 кг надолу, но в следващите дни вероятно ще зацикля, и... не отговарям за себе си!

"""Винаги има поне още една гледна точка... """

Тема Re: всичко е от психикатанови [re: yниKaлнa]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано18.07.11 18:42



еееее щом си под 100кг нищо ти няма. аз те бях отписал с тая диня мислех че си над 150. в смисъл при 166см близо до 100кг си е доста, но просто друго бях помислил.

а за фитнеса не си права. предвид че се занимаваш с АНИ, всички знаем че това е голям фитнес - Юсаин Болт се съмнявам че и една обиколка на Агенция по Вписванията ще може да направи пък всички там правят по няколко дневно





Тема Re: всичко е от психикатанови [re: OgnenDemon]  
Автор yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано18.07.11 23:38



Всички изпадат в заблуждение, че работещият в АНИ трамбова по цял ден... да, ама не. Аз го правя на четири колела...Е, вярно, че съм много по-ефективна от колежките, които се потят по трамваите, успявам да направя три пъти повече огледи и съм известна като "брокерката, която взима клиентите си от работните им места, води ги по огледи, а после ги връща обратно" и това определено покачва рейтинга ми

, но покачва и килограмите...

"""Винаги има поне още една гледна точка... """


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.